Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.11.2022, 14:38   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Altaylı'dan 'car car konuşuyorsunuz' açıklaması: Haksızdım, yanlıştı

Altaylı'dan 'car car konuşuyorsunuz' açıklaması: Haksızdım, yanlıştı

Fatih Altaylı, canlı yayında Haytap Başkanı Av. Ahmet Kemal Canpolat'a yaptığı sert çıkışın yanlış olduğunu söyledi, "Hata yaptım, yapmamalıydım" dedi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, canlı yayında Haytap Başkanı Av. Ahmet Kemal Canpolat'ı azarladığı ve "car car konuşuyorsunuz" dediği anlara dair açıklamada bulundu.

Yaptığı sert çıkışın haksız ve yanlış olduğunu söyleyen Altaylı, bu konudaki eleştirilere hak verdiğini söyledi. Yayın sırasında Canpolat'tan özür dilediğini ifade eden Altaylı, kendisine "hayvan düşmanı" eleştirilerini yöneltenlere tepki gösterdi. Bu tip eleştirilere "sosyopatsınız" ve "psikopatsınız" diyen Altaylı'nın yazısından ilgili bölüm şöyle:

"Salı akşamı Tek Tek’te sokak hayvanları meselesini tartıştık.

Programa Haytap Başkanı Av. Ahmet Kemal Canpolat ve Veteriner Hekim Birliği Başkanı Murat Arslan katılacaktı.

Program ekibi bir son dakika değişikliği yaparak Murat Arslan yerine Güvenli Sokaklar Derneği Başkanı Murat Pınar’ın katılacağını söyledi.

Bunun gerekçesini de “Canpolat ile Arslan’ın aynı fikri savunduğunu Murat Pınar’ın ise farklı düşündüğü için konunun daha sağlıklı tartışılması” olarak açıkladılar.

Haklılardı.

Üstelik Murat Pınar, kızını bir köpek saldırısı sonucunda kaybetmiş bir babaydı.

Program sırasında Haytap Başkanı Canpolat, İstanbul stüdyoda olmanın da avantajını kullanarak Pınar’a söz hakkı vermeden anlatmaya başladı.

Yüksek perdeden konuşuyor, bağırıyor, çağırıyordu.

Defalarca uyarılarımı dikkate almayınca ben de kendisine sert bir çıkış yaptım.

Hata mıydı?

Evet.

Zaten yayın esnasında kendisinden özür de diledim.

Haksızdım.

O da “Ben de biraz heyecanlı konuştum” dedi.

Ne olursa olsun yapmamam lazımdı.

Hemen arkasından bir linç başladı.

Ne hayvan sevmezliğim kaldı, ne hayvan düşmanlığım.

Programı izlemeyenler. Programdaki tavrımı görmeden bilmeden duydukları üzerinden saçma bir kampanya başlattılar.

Davranışımı eleştirenler sonuna kadar haklıdır.

Ama oradan yola çıkıp beni hayvan düşmanı, katliam yanlısı ilan edenlere iki çift sözüm var.

Sokak hayvanları ciddi bir sorundur.

En vicdani biçimde çözülmek zorundadır.

Ama siz “sözde hayvan severler” bunun önündeki engelsiniz.

Evladını kaybetmiş bir baba ile empati kuramayacak, vicdansızca karalayacak kadar vicdan yoksunusunuz.

Bu empati ve vicdan yoksunluğu klinik olarak iki hastalığa işaret eder.

Bunlardan ilki psikopatlıktır.

Diğeri ise sosyopatlık.

Birinden birini seçin ve güle güle kullanın.

Bu tip hastaların önemli bir özelliği ise vicdanları varmış gibi yapabilme, vicdanı ve empatiyi taklit edebilme yeteneğidir.

Ama bu sorunu ancak ve ancak gerçek vicdan sahipleri çözebilir.

Sizin gibi sözde vicdanlılar değil."

Ne olmuştu?

Habertürk'te yayınlanan Teke Tek programında sokakta yaşayan hayvanlar konusu ele alındı. Programın sunucusu Fatih Altaylı, program konuğu HAYTAP Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat’a çok konuştuğunu söyleyerek tepki gösterdi. Altaylı şunları söyledi:

“Burası size özel bir program değil, beni delirtmeyin lütfen Geldiniz, car car car konuşuyorsunuz. Bir konuk daha var, Allah aşkına yani… Burada bir iş yapmaya çalışıyoruz. Hayvanseverlikten sizin yüzünüzden soğuyacağım…”

(HABER MERKEZİ)
Eski 18.11.2022, 12:29   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Altaylı'dan 'car car konuşuyorsunuz' açıklaması: Haksızdım, yanlıştı

Denk geldi yayını izledim. Altaylı birden konuğa çıkıştı. Şaşırdım, acaba birşey mi kaçırdım diye geriye aldım. Altaylı soru sormuş, konuk da yanıtlıyor. Ama konuk makineli tüfek gibi aralıksız konuşuyor. Hepsi bu...

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
açıklaması, altaylıdan, haksızdım, konuşuyorsunuz, yanlıştı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)