Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 11.01.2020, 14:02   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Hangi Paye Kime Verilir?

HANGİ PAYE KİME VERİLİR

Amaçları belli olanların nihai hedeflerinin, devlet katmanlarında palazlanıp yer ve makamlar tutarak devleti ele geçirmek olduğu için biliniyordu... Aklı hayra şerre erenler ve basiret sahibi olan aydınlar yazılarında söylemlerinde yıllarca yazıp çizdiler söylediler, FETÖ ve Fethullah denilen şarlatanın neye hizmet ettiğini anlattılar...Dün onlarla işbirliği içinde ve kol kola ve paralel olanlar anlamadı, anlatılanları anlamak istemediler ta ki 15 Temmuzlar yaşanıp, aldatıldık kandırıldık deninceye kadar...

FETÖ'de ve Fethullah'da amaç neydi? Tüm katmanları ile el konulacak Türkiye Cumhuriyetinde rejim değişecek, hem İslâmi kurallara, hem İslâmi, hem otokratik dikta yönetimine göre rejim ve idare dizayn edilecek ve Atatürk Cumhuriyetini dönüştürerek halkı idare etmek ve ülkede hegemonyalarını sürdürmek için hiç haz etmedikleri demokrasi nimetlerinden istifade ederek devletin çeşitli katmanlarına yayılmak, İran benzeri bir molla düzenini hakim kılmaktı, AKP döneminde bunu az daha başarıyorlardı, siyasi ayağı çökertilemediği için henüz tehlike geçmiş değil....

Devlet katmanlarına yayılan FETÖ ve fethullah militanlarının hiç birinde Türk ulusunun şan şerefine uygun, milli ve manevi hasletlerine, ulvi değerlerine uygun hiçbir davranış yok idi.

15 Temmuzdan önce yandaş TV kanallarında Türk olmakla ilgisi olmayan FETÖ'cü lere büyük Türk diyenlerin ne kadar abarttıkları ve yağdanlık oldukları görüldü...
Bu kadar kansız ve şuursuz olanlara Türk payesi verilebilir miydi?

Her terör örgütü kendine militan yandaş, yanaşma sağlarken birbirinden farklı metotlarla mali ihtiyaçlarını öyle sağlar, örneğin PKK, yoldan yolcudan gariban esnaftan, iş adamı ve sanatçıdan, vergi adı altında terör estirerek ve korkutarak paralar toplar halen toplamaya devam ediyor..

FETÖ ise, himmetti, yardımdı, abla abi idi bunların üzerinden yükselir, basın, TV, okul, sanayi tesisleri, banka, turistik tesislere varıncaya kadar para getirecek ne varsa hepsini kullanır işletir milyar dolarlara varan para ile devleti ele geçirmeye çalışırdı, bu paraları bu amaçla kullanmıştır da!

Örneğin güncel olan ve artık FETÖ terör örgütü olarak anılan, terör örgütü ülkede 40 yıldan beri adım adım devlet kadrolarına sızmış, son kale ele geçirilinceye kadar militanlarına harekete geçmeyeceksiniz demiş, ama herhalde bir hesap ve plan hatası ile 15 Temmuz kalkışma hareketi, masum insanların canından olmasına zarar görmesine karşın başarılı olamamıştır.

Dün hoca efendici olan AKP ve yönetimi tavandan tabana kadar olanları ve devletin katmanlarına kadro yerleştirenler, kimleri nerelere yerleştirdiklerini biliyorlarmış ki, kalkışmadan sonra 38 gün içinde binlercesini görevden aldılar, binlercesini tutukladılar! Bu insancıkları bilmeselerdi bu kadar kısa zamanda nasıl toplayacaklardı? Adamların alnında yaftalarımı vardı? Hayır! Devletin âli kayıtlarında kütüklere yazılı idiler..

Fetö dedikleri, Türklük payesi verilmeyecek adam, örgüt elamanlarından TSK’ya sızanlardan bazılarının 25-30 yıl içinde emir komuta zinciri içinde muhtelif rütbeden general olacağını, 15 Temmuzda başaramadığını emir komuta zinciri içinde halledeceğini ve Humeyni vari dönüş yapılacağı hayali hâkimdi.. Böyle çalıştılar, böyle kadrolaştılar.

Bunlara Türklük ve dindarlık payesi verilebilir miydi? Canını aldıkları, kumpaslarla hayatını kararttıkları insanların çoğu 5-6 yıl hapis yatıp çıktıktan sonra ancak aklandılar..

Bir başka terör örgütü olan PKK dağda, KCK yapılanması yerleşim alanlarında.

Kürt kökenli olan insanlarımız ile hiçbir zaman Kürt sorunu diye bir sorun olmadı. Türk ulusu olarak, kız aldık kız verdik, ticaret yaptık ortaklıklar kurduk, apartmanda, yazlıkta, yaylada tatilde turizmde komşu olduk, Kürt sorunu denilen bir sorunu yaşamadık.

Peki, kimler ile sorun yaşadık?

Kürt adına hareket ettiğini söyleyen Kürtçüler ile sorun yaşadık! Kendilerine verilmiş Türklük payesini taşıyamayanlarla sorun yaşadık! Kendini Türk saymayan Kürtçüler ile sorun yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz..

Bu insanlara illaki siz Türk’sünüz diye dayatma hata olurdu işte biz bu hatayı yaptık. Israrla Türk olmadığını söyleyen, Türk bayrağını, Türk simgesi olan T.C yi kabul etmeyenlere siz Türk’sünüz demeye kalktık, bu şerefli payeyi onlara dayatmaya kalktık.

Kürt kökenli aileler çok çocuklu olur 7-12 arası çocuk yaparlar nedenini öğrenmem, çok seyahat ettiğim 1993 yılı doğu ve güneydoğu il ve ilçelerinde edindiğim intiba ve bana hitaben söylenenler; siz demokrasi diyorsunuz sandık diyorsunuz, eğer dağdaki ve şehirdeki gerillalarımız başarılı olamazsa her aile ortalama 10 çocuk yapacak günü geldiğinde oydaş olacak idealimize sandıkta oyla kavuşacağız dendiğini gün gibi hatırlarım.. Mantaliteye bakar mısınız lütfen!

Kürtçüyüm diyenler, Türklüğü kabul etmeyenler devlete Türk ulusuna hıyanet içinde olanlara çok büyük bir yanlışımız ile, hayır sen Türk’sün diyoruz ve adeta dayatıyoruz.. Türk ‘lük gibi bir şeref payesini kabul etmeyen şeref yoksunlarına bizler payeyi hak etmedikleri halde illa vermeye çalışıyoruz..

Öbür taraftan devlet idaresine gelmiş milletim diyen ama bir türlü milletin adını söylemeyen ağzından Türk milleti kelimesi çıkmayan güya idareciler de herkesin malumu, arife tarif gerekmez.. Bu anlayışta olanlara da Türklük isnat etmek böyle bir payeyi yükleme ne kadar doğru? Takdir Türk milletinindir!

Gazeteciler her gün yazıyorlar, sizin bizim çoğu zaman bildiklerimizi, biliniyor diye yazmaktan vazgeçmezler.. Bizde FG üyeleri biliniyor diye bir şey yazmayalım mı? Bizde acizane bazen yazıyoruz..

Bence yazalım bilgi tazeleyelim paylaşım ve dirsek temasını sık tutarak pekiştirelim.

Sürc-i lisan ettik ise affola.

11/01/2020
Mustafa AKTEN
Eski 18.03.2021, 16:21   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Standart Cevap: Hangi Paye Kime Verilir?

11/01/2020 tarihinde tarafımdan yazılmış bir yazı, günün anlam ve önemine binaen tekrar edelim dedim...

T.C. İbaresi Türkiye Cumhuriyeti devletini temsil eder, Andımız ulus olmanın şiarıdır, bunların kaldırılması Türkiye Cumhuriyeti devletine ve Türk ulusuna hakarettir....

Türklük bir payedir, şereftir onurdur, övünçtür.....
Bu paye layık olmayana verilmemeli, zorla şeref payesi dayatılmamalı....

Yukarıdaki yazımda kendimce bir şeyler anlatmaya çalıştım, takdirlerinize sunarım...

Saygılar sevgiler....
Eski 18.03.2021, 17:24   #3
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Sevgili Mustafa abi ne iyi ettin de bu konuyu tekrar gündeme getirdin ve ben de okudum senin klavyenden dökülen bu güzel yazıyı, teşekkürler...

2 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.2021, 18:38   #4
Tura
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
11/01/2020 tarihinde tarafımdan yazılmış bir yazı, günün anlam ve önemine binaen tekrar edelim dedim...

T.C. İbaresi Türkiye Cumhuriyeti devletini temsil eder, Andımız ulus olmanın şiarıdır, bunların kaldırılması Türkiye Cumhuriyeti devletine ve Türk ulusuna hakarettir....

Türklük bir payedir, şereftir onurdur, övünçtür.....
Bu paye layık olmayana verilmemeli, zorla şeref payesi dayatılmamalı....

Yukarıdaki yazımda kendimce bir şeyler anlatmaya çalıştım, takdirlerinize sunarım...

Saygılar sevgiler....
Teşekkürler abi.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
hangi, kime, paye, verilir

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler