Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Tarihi > Tarihteki Soykırımlar | Tarihsel Katliamlar

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 13.09.2010, 05:28   #11
SuLTaN
Fosforlu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Hristiyanlığı Yaymak İçin Yapılan Kilise İşkenceleri

Birçoğumuzun fikri aynı:
Bugün bize insan haklarından, medeniyetten bahseden insanların geçmişine bakın... Arada bir fark var: onlar cahiliye devrini kısmen geçmiş ama bizler halen atlatabilmiş değiliz...
Teşekkürler Okyanus'um.
Eski 13.09.2010, 07:49   #12
saya35
Uzman Üye

Medeniyetn dediğin tek dişi kalmış canavar.....

Bize hala barbar gözüyle bakan medeniyet abidelerinin yaptıkları hiçbir zaman görülmemişti görülmedi görülmeyecekte...çifte standart...her zaman her yerde....

13 Üyemiz saya35'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.2012, 01:26   #13
Anjelik
☆ hayy-ı meyyit ☆

Avrupada şimdilerde ortaçağda cadı olarak yargılanan ve yakılan kadınların dosyaları tekrardan açılıyor ve mahkemelerde aklanıyorlar! Aradan geçen birkaç yüzyıl işkence ile ölen insan için önemli değil tabi maksat onuru kurtulsun!

Paylaşım için tesekkürler...
Eski 23.02.2012, 01:40   #14
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Sadece yöntem değiştirdiler.
Olayın özüne bakınca istediklerini keserek, asarak, işkence ederek yaptırmıyor başka yollarla dejenere ediyorlar.

Teşekürler çarpıcı konu için.
10 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.2012, 02:11   #15
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

İslam veya Hristiyanlık Yada Musevilik...

Bu üç din üzerinden yapılan zorlamalar maalesef vardır.. masum değillerdir..

Dünün Hristiyanları bunları yapıyordu.. Bugünün islamı benimseyen toplumlar ise şeriat hükümleri saçmalığı adı altında çoğu insanı katlediyor...

Museviler desen filistinde yapılanları zaten görüyoruz..

Dinler suçlu değil.. Ama dinleri yanlış anlayan,kendi düşüncelerine alet eden,kendi kurallarına yakıştıran toplumlar suçludur..

İşin kötü tarafı dinleri kullanarak insan katledenler, maalesef dünya durana kadar devam edeceklerdir... bu işin hangi dine mensup olup yada olmadığı hiç önemli değil.. dinler varsa savaşlarda var,kan da var herşey var..
11 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.06.2012, 11:30   #16
Ayzıt
¤ Sevginin Aşk'ı ¤

Osmanlıyı beğenmeyen, Türkleri beğenmeyen kesime sesleniyorum:
-İslamı yaymak için şu işkenceleri yapsaydık, kaç kişi kendi dinini yasıyor olurdu?

Madem aşk cemresidir gönlün,
Gönlüme biraz bahar, biraz sen katarak...
Kahraman Tazeoğlu
9 Üyemiz Ayzıt'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.10.2012, 14:58   #17
Türkü
...> Ata'm İzindeyiz <...

Zaman pek bir şeyi değiştirmemiş öyle görünüyor. Eskiden aletler ile işkence uygulanıyorken şimdi sözlü işkencelere maruz kalınıyor.

Din değil suçlu,insan olmayı başaramayanlar.

Teşekkürler
Eski 15.10.2012, 16:09   #18
C.Cienfuegos
Uzman Üye

Suçlu siyasettir.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
6 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.11.2012, 13:06   #19
Zeynep Sappho
Her şey aşk için...

Ben bir hıristiyan olarak bu konuya açıklık getirmek istiyorum.

incil ilk dönemlerde 16 yy kadar grekçe (eski yunanca) olarak gelmiştir. Martin luther (king değil) incili almancaya çevirip insanların okuyabilecegi seviyeye getirmiştir. Evet kilise (kıatolik) ve papazlar sapkın düşünceler içinde Roma'da çennetten tapu bile satmışlardır. Fakat Martin Luther profösör olduktan sonra papaya adlen kilisenin (katolik kilisesi) yalnış uygulamalarını anlatan 95 maddelik bir tez yazıp kilisenin kapısına asmıştır. Günümüzde uygulanan ve hıristiyanlikla hiçbir şekilde bağdaştılamıcak gelenekler yahut inançlar kutsal kitapta yer almaz.

:“Tanrı sevgidir. Sevgi de yaşayan, Tanrı’da yaşar, Tanrı da onda yaşar”
İncil 1.Yuhanna 4:16

Hıristiyanlık alcak gönüllülük ve sevgi demektir. lakin şunu unutmamamak gerekir ki, "bir ulusu yönetmenin en güçlü silahı dindir." Napolyon. bunu yalnızca hıristiyan ülkeler değil müslüman ülkeler, yahudiler de açıkça yapmaktadırlar.
Evet din adamları dahil bir çok sahtekar ve mefaatçiler vardır ve hep olcaklardır fakat!
HİÇ BİR VAHŞET VE SAHTEKARLIK HIRİSTİYANLIĞA ADLEDİLEMEZ!

Kılıç kullanmayı yasaklayan tek din Hıristiyanlıktır. İnanç uğruna savaşmak, Hıristiyan’ın ve Hıristiyanlığın ruhuna aykırıdır. Hiçbir gerçek Hıristiyan’ın, ne Haçlı Seferlerini ne de diğer din savaşlarını savunması mümkün değildir. Çünkü bunlar, İncil’e aykırıdır.Bir Hıristiyan’ın görevleri arasında savaşmak değil, savaşları durdurmak,yani barışı sağlamak vardır:“ Ne mutlu barışı sağlayanlara! Onlara Tanrı oğulları denecek.” Yine İsa Mesih, düşmanlarımızı bile sevmemizi istememiş miydi? “ ... Düşmanlarınızı sevin, sizden nefret edenlere iyilik yapın, size lanet edenlere iyilik dileyin, size hakaret edenler için dua edin... insanların size nasıl davranmasını istiyorsanız, sizde onlara öyle davranın. Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, bu size ne övgü kazandırır? Günahkarlar bile kendilerini sevenleri severler. Size iyilik yapanlara iyilik yaparsanız, bu size ne övgü kazandırır? Günahkarlar bile öyle yaparlar....”İncil, Luka 6:27-34İncil ‘deki sevgi, düşmanı bile sevebilen coşkun bir sevgidir. Böylesine coşkun sevgiye sahip bir inancın “ savaş suçlusu” sayılması ve bu inancın simgesi durumunda olan “Haçın” bazı savaş adlarının ilk kısmını oluşturması, tamamen şeytansal bir planın sonucudur. İncil der ki:“ sevginiz iki yüzlü olmasın. Kötülükten tiksinin, iyiliğe bağlanın. Birbirinizi kardeşlik sevgisiyle, şefkatle sevin. Birbirinize saygı göstermekte yarışın. (... )Size zulmedenler için iyilik dileyin. İyilik dileyin, lanet etmeyin. Sevinenlerle sevinin, ağlayanlarla ağlayın.(...) Herkesin gözünde iyi olanı yapmaya dikkat edin. Bütün insanlarla barış içinde yaşayın. Sevgili kardeşler, kendi kendiniz için öç almayın, bunu Tanrı’nın gazabına ( yargılamasına) bırakın. Çünkü şöyle yazılmıştır: ‘ Rab diyor ki öç benimdir, kötülüğün karşılığını ben vereceğim’ Yine yazılmıştır: ‘ Düşmanın acıkmışsa onu doyur, susamışsa su ver. Bunu yapmakla onun başı üzerine ateş korları yığarsın ( onu utanca boğarsın).’ Kötülüğe yenilme, ancak kötülüğü iyilikle yen.” İncil, Romalılar , 12-21Bu ayetleri yaşamakla yükümlü olan bir Hıristiyan’ın, bırakın savaş yapmayı, insanları incitmekten bile sakınması lazımdır. Bazı kişiler “ bu ayetler çok güzel ama uygulanabilir mi?” diye sorabilirler. İncil bize, yaşanamayacak bir hayatı sunmuyor, tersine İsa Mesih ve bütün gerçek izleyicileri tarafından yaşanmış bir hayattan söz ediyor. Gerçek Hıristiyanlar, bu hayatı yaşadılar, yaşıyorlar ve yaşayacaklardır. İsa Mesih suçsuz yere öldürüldü, haç üzerinde asılı iken şunları söylüyordu. “ Ey baba, onları bağışla; çünkü ne ettiklerini bilmiyorlar.” İncil , Luka 23:34İsa’nın ilk izleyicilerinden olan İstefan, Yahudiler tarafından taşlanıyor, hiç karşılık vermiyor ve onun da son sözleri şöyle oluyordu:“ Ya Rab, onlara bu günahı yükleme ( sayma) .” İncil, Elçilerin İşleri, 7:60YANLIŞ ANLAŞILAN AYETLER :İncil’in okuyan herkes İsa Mesih’in şiddet yanlısı olmadığını rahatlıkla anlayabilir. Fakat bazı yazarlar, İncil’de yer alan bazı ayetleri anlamazlıktan gelerek Hıristiyanlığın barışçı bir inanç olmadığını ileri sürmektedirler.Şimdi yanlış anlaşılan bu ayetleri beraber inceleyelim ve Hıristiyanlığın barışçı bir inanç olup olmadığına beraber karar verelim. “ Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil kılıç getirmeye geldim. Çünkü ben oğulla babasının, kızla annesinin, gelinle kaynanasının arasına ayrılık koymaya geldim. İnsanın düşmanları, kendi ev halkı olacaktır.” İncil,Matta 10:34-36“ Yeryüzüne barış getirmeye mi geldiğimi sanıyorsunuz? Size hayır diyorum, ben ayrılık getirmeye geldim. Bundan sonra bir evde beş kişi olacak, üçü ikiye, ikisi üçe karşı ayrılacaklar. Baba oğluna karşı, oğul babasına karşı, anne kızına karşı, kız annesine karşı, kaynana gelinine karşı, gelin kaynanasına karşı olacaktır.” İncil , Luka 12:51-53Bu ayetlerde anlatılmak istenen nedir? İsa Mesih , yine bir yerde şunları söylüyor: “ Benim adımdan ötürü herkes sizden nefret edecek” İncil, Matta10:22İsa Mesih bu ayetlerde, kendisine inanacak kişilerin çekeceklerinden sıkıntılardan söz etmektedir. İsa Mesih’in bu sözleri hemen, Hıristiyanlığın daha ilk yıllarında gerçekleşmeye başladı. O’nun 12 öğrencisinden, sadece biri – Yuhanna- doğal bir ölümle öldü. Diğerleri çeşitli şekillerde idam edilerek öldürüldüler. İlk Hıristiyanlardan bir çok kişi aç aslanlara atıldı, diri diri ateşle atıldı, çarmıha asıldı ve daha birçok şekillerde şehit edildi. Ama bütün bunların ortak bir özelliği vardı: Kendilerine kötülük edenlere karşı kötülük düşünmediler. Çünkü Efendilerinin şu sözünü unutmuş değillerdi: “ Fakat ey dinleyenler, size diyorum: Düşmanlarınızı sevin, sizden nefret edenlere iyilik edin, size lanet edenlere iyilik dileyin, size hakaret edenler için dua edin...”
İncil, Luka, 6:27-28

( 1.Petrus , 3) “ Eğer bir kimse ‘ Tanrı’yı seviyorum der ve kardeşinden nefret ederse, yalancıdır. Çünkü görmüş olduğu kardeşini sevmeyen, görmemiş olduğu Tanrı’yı sevemez. ‘ Tanrı’yı seven, kardeşini de sevsin’ diyen buyruğu biz İsa Mesih’ten aldık” ( 1.Yuhanna , 4:20-21) “ Kardeşinden nefret eden karanlıktadır, karanlıkta yürür ve nereye gittiğini bilmez. Çünkü karanlık, onun gözlerini kör etmiştir.” ( 1.Yuhanna , 2:11) “ Sakın kimse kötülüğe karşı karşılık vermesin. Birbiriniz ve tüm insanlar için her zaman iyiliği amaçlayın.” ( 1. Selanikliler , 5:15) Bu ayetlerden kolayca anlaşılabileceği gibi, hiçbir savaşı Hıristiyanlığa mal etmek mümkün değildir.

Kutsal kitabım yanımda olmadığı için bu vaaz nitelikli açıklamalı ayaleri bu siteden aldım. Tavsiyem gidin ve bir protestan kiliesinden incil isteyin. tekrar gitmenize gerek yok. sadece okuyun ve anlayın. kilisede kimseyi hıristiyan yapmak için uğraşmazlar....

http://www.kutsalkitap.org/index.php...ava&Itemid=428
Eski 08.11.2012, 13:23   #20
Zeynep Sappho
Her şey aşk için...

Katoliklerin ve katolik kiliselerin sapkın düşünce ve uygulamaları yüzünden hıristiyanlık zan altında bırakılmamalı. Dini yönden araştırılıp dogru yolda ilerlemeli.

Sayın Doğum Lekesi,

müslüman bir ülke olan Lübnan'da son 6 ayda (altında devletin parmağı olan) olaylarda 5 kilise yağmalanıp 4 papazın suikastle öldürülmesini sormak isterim

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
hristiyanlığı, için, işkenceleri, kilise, yapılan, yaymak

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)