Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Rahmi Turan

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 31.08.2020, 17:08   #1
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart İnadına Coşku İle Kutladık! | Rahmi Turan

İnadına Coşku İle Kutladık!

30 Ağustos 1922'de, düşman ordularına son darbenin vurulduğu zaferin 98'inci yıl dönümü kutlamalarını kısıtlarsınız ha?

Alın size kısıtlama!
Türkiye dün inadına bayram yaptı!
Tabii ki halkımızın çoğu bilinçliydi. Salgın nedeniyle, kutlamalarda maske ve sosyal mesafe kurallarına titizlikle uyulmaya çalışıldı.

30 Ağustos, ulusal tarihimizin çok büyük, çok parlak, görkemli bir dönüm noktasıdır. Genç Türkiye Cumhuriyeti'nin doğum sancılarının bittiği, nur topu gibi yeni bir devletin doğduğu tarihtir.

Türk ulusu, Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını§ bir kez daha minnet ve şükranla andı.

★★★

Biz, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı, Bodrum'un şirin bir beldesi olan Gündoğan'da coşku ile kutladık.

Ben, hekim dostum, Cumhuriyet sevdalısı Prof. Dr. Cavit Avcı ile beraberdim. O da bir sevinç ve heyecanla kutlama alanına koşmuştu.

Gündoğan'da milli bayramları kutlayacak bir meydan maalesef yoktur. Eskiden bir Cumhuriyet Meydanı vardı, sonra o meydan ne hikmetse, çirkin bir şekilde “otopark” yapıldı! Atatürk heykeli sökülüp daracık bir köşeye taşınarak âdeta hapsedildi!

İşte biz dün 30 Ağustos Zaferi'mizi bu küçücük yerde, salgın kurallarına uymaya çalışarak coşkun bir şekilde kutladık. Hep beraber İstiklâl Marşı'nı söyledik, ardından İzmir Marşı'nı dinlerken o muhteşem marşa biz de sesimizin yettiği kadar katıldık!

★★★

Kutlamalarımız akşam da Gündoğan Küçükbük Tepe Evleri'nde devam etti.

Çok sayıda baskı yapan “Atatürk'ün Yanı Başında” kitabının yazarı M. Kemal Ulusu'nun moderatörlük yaptığı kutlamalarda, 30 Ağustos destanını kanlarıyla yazan şehitlerimizin, göklerde uçuşan ruhlarını selamladık, düşman ordusunu denize döken Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükranla andık.

Milli bayram günleri, ulusun çimentosudur. Farklı görüşlerdeki yurtseverleri birleştiren önemli günlerdir.

Böyle günleri kısıtlamak, yasaklamak veya unutturmaya çalışmak, milli bütünlüğümüzün altına konulan dinamittir!

Ülkenin kaderiyle oynayan siyasilere bu gerçeği dün bir kez daha hatırlattık! Bazı çevrelerin, milli bayramlara ve Atatürk'e duydukları alerjinin artık son bulması, ülkemizin esenliğe kavuşması için şart!

★★★

Moderatör M. Kemal Ulusu'nun, işgalcilere ve emperyalist devletlere kesin bir şamar indirmiş olan Mustafa Kemal'in askerlerinin, bütün mazlum milletlere umut ışığı olduğunu anlatmasının ardından bir tören daha yapıldı.

2019 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülü'nü kazanan SÖZCÜ yazarı Serpil Yılmaz'a bir ödül daha verildi. Bu ödülü Gündoğan Tepe Evleri sakinleri adına alkışlar arasında ben takdim ettim.

SÖZCÜ Gazetesi Gündoğan'da diğer gazetelerden kat kat daha fazla satılan ve en çok okunan lider gazetedir.

2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
coşku, inadına, kutladık, rahmi, turan, İnadına

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler