Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Cep Telefonu

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 25.05.2012, 00:25   #11
Starlight
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Yardim (Turkcell)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Bende Almanya da hiç bir Almandan ters giden bir işi sonrası "biz Almanlar hep böyleyiz" dediğini duymadım.

Sadece sorun yaşadığı firmayı ve personeli suçlarlar ve aidiyetlerini hemen yargılamaya başlamazlar.

Bu konuda tam Almanlaşamamışsın sanırım.

"Yine deee şahlanıyorrrr amannnnnn
Kollll başınınnnnn kıratııııııııııdaaaa vayyyyyy"

Banemin senin simdi bu yazdiklarimi okuduktan sonra Milliyetci icgüdülerin ve Duygusalligin agirlasmaya basladi.

Oysaki ben is Disiplini´ni dile getirmeye calisiyorum. Simdi Konuyu Alman Türk is Disiplini konusun´da acarsak inan bana biz Türkler %´de olarak biraz zayif kaliriz.

Biz elimizdeki degerleri bile Yurdumuzda tutamiyoruz sen neden bahsediyorsun bana.

Adamin biri bilmem kac senesin´de kaktüsden kansere carayi buldu Adami bi asmadigimiz kaldi yani bu ufak bir örnek.

Bir diyer Örnek bak cok basit sadece Dünyanin ön´de gelen Büyük Otellerindeki Otel isletmecisi yada Yöneticisimi diyorsunuz onlara bak. bak bakalim kac tanesi Türk. Türk olanlarda Egitimini hepsi olmasa´da % 70 Yurtdisinda tamamlamis ve Diplamasini ordan almis.

Bu Örnekleri daha cok siralayabilirim sana ama Konuyla alakasi yok..

Yani Konuya Milliyetciligi ve Duygusalligi karistirmayalim lütfen
2 Üyemiz Starlight'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.05.2012, 00:40   #12
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Milliyetçiliğim veya duygusallığım aklımın önüne geçecek kadar olmadı hiç bir zaman Star...

Ama oldum olası kendini ait olduğu toplumdan soyutlayarak içinden çıktığı topluma çakanlara karşı kendimi tutamayıp konuşuyorum işte.

Gördüğü her kötü şey için "biz türkler" diye başlayan cümleler kuranlar, aslında o "biz" kelimesini başa yerleştirerek kendini de bu topluma dahil ediyormuş gibi gösteriyor ama arkasından bir şekilde kültürüyle, görgüsüyle, bilgisiyle, maddi imkanıyla, ait olduğu statüyle veya öne çıkan herhangi bir sıfatıyla bir anda kendini "biz" kavramının dışına Elit olarak atıyor.

Kimi Aydın oluyor, kimi okumuş, kimi kültürlü, kimi varlıklı, kimi Almanyalı...

Oysa o suçladıkları topluluğun içinde kendisinden çok üstün meziyetleri olanları görmüyorlar veya görmek istemiyorlar. Nedeni de çok basit. Gizli bir kendini üstün görme alışkanlığı var hepsinin ruhunda.

Bu karşı çıkışımın adını koyarken "Milliyetçilik veya duygusallık" terimleri yerine "kurunun yanında yakılan yaşlar" nedeniyle isyan etmemi kullanabilirsin.

Bu toplumda kurumuşlar çok olabilir. Ama gencecik bir toplumuz ve yepyeni filizler yeşermekte.

Daha da uzatabilirim istersen yarın.

İyi geceler...

2 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.05.2012, 00:40   #13
Starlight
Uzman Üye

Ha bu arada yanlis anlasilmasin biz Türkler bir isi beceremeyiz demiyorum.
Diyorumki:

Biz Türkler caliskan bir Milletiz
Akilliyiz
Ince hesaplari cok iyi uygulariz

amaaaaaaa bunlarin hepsini nerde Dalavera var yada karsidakini nasil tongaya dürürürüz ile ilgili bu becerilerimizi kullaniyoruz
2 Üyemiz Starlight'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.05.2012, 00:44   #14
Subutay
Eflamor

Standart Cevap: Yardim (Türkcell)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Starlight Mesajı göster
Tesekkürederim Sabutay bilgilerin icin.

Yok be Arkadasim bizde Profesyonelce calisan bir Sirket ben bu zamana kadar rastlamadim.

yav 12 yil sonra tesadüf eseri borcumun oldugu ortaya cikiyor. Kaldiki böyle bir borcumun olup olmadigini ben bile hatirlamiyorum.

insan bir fatura Ihbarname ne bilim herhangi bir Bildiri gönder yaaa bunadami aciz bu Firmalar. bana ulasamiyorsan Aileme benim borclu oldugum bir Bildiri gönder.Hadi bunu´da yapmiyorsun. Neden bana Türkiyeýe geldigimde hazirkart satiyorsun ve Uyarmiyorsun böyle bir Borcumun oldugunu.

Hakli deyilmiyim Sabutay. Insani deli ederler ne personeli bilincli ne basindaki Amiri bilincli.

yok yok bizde Hizmet anlayisi Sifir kardesim. Eeee ne olucak bu amcamin oglu bu teyzemin kizi yok bu diyer amcamin tanidigi diye ise alinirsan aldigin kisiden verim deyil ancak ve ancak zarar görürsün.

Biz´de yani Türkiye´de

Ise göre Personel deyil personele göre is ayarliyoruz.

Bu durum böyle oldugu sürece´de biz zavalli vatandaslar cilesini cekmek zorun´da kaliyoruz.

Yaşadığın sorunu bende yaşadığım için tepkini çok iyi anlıyorum, sonuna kadar da haklısın. Hatta şanslı bile sayılabilirsin Turkcell Türkiye de ki en büyük operatör olarak kadrosu ve sistemi olarak en kaliteli olanıdır. Ki butun öperatörlerin, alt yapılarından eleman çalıştırma şekillerine, sistem ekranlarından verdikleri eğitime kadar hatta maaşlarını ve hiyerarşilerini bilerek söylüyorum. Bunu başka bir operatör ile yaşasaydın zaten muhattap bile bulmakta zorlanabilirdin.

Malesefki senin şikayetçi olduğun konu şirketlerin eleman alma ve çalıştırma politikalarından tutta eğitim sisteminin sektörlere hitap edememesine kadar çok kollu bir sorunlara tekabül etmektedir. Bu konulara dalip başını şişirmek istemem. Hakkını yememek lazım bu sadece operatör şirketlerinin değil bir çok sektörün en büyük sorunlarından biri.

Gerek Almanya olsun gerek diğer bir çok avrupa ülkesi olsun iş disiplini, ticari ahlakı, personel çalıştırma koşulları olarak Türkiye'den iyi durumdalar. Tabiiki bu sayede daha eğitimli, çözümcü yaptığı işte kalıcı ve profosyonel çalışanlar ile karşılaşmak gayet doğal.

Ama şuda var ki ben buna çok dikkat ederim. Turkcell den beklediğim hizmeti kendi çalıştığım işyerinde de gerek patronuma gerek ise müşterime sunabiliyormuyum ?

Tavsiyem şudur ki bir avukat ile görüşmen. Konu çok uzun zaman önce gerçekleşmiş. Senet'in bile 5 yıl geçerliliği var iken senin borcunu 12 yıl boyunca hangi mali müşavir göstermiş olabilir ? Her yıl sonu bu hesaplar kapatılıyor diye biliyorum. Ve belirli bir süre sonra gösterilse bile sen bu faturayı ödediğinde oradaki muhasebe bunu nasıl gösterebilir acaba ? Bilene danışmak lazım.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
3 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.05.2012, 00:51   #15
Subutay
Eflamor

Alıntı:
Milliyetçiliğim veya duygusallığım aklımın önüne geçecek kadar olmadı hiç bir zaman Star...

Ama oldum olası kendini ait olduğu toplumdan soyutlayarak içinden çıktığı topluma çakanlara karşı kendimi tutamayıp konuşuyorum işte.

Gördüğü her kötü şey için "biz türkler" diye başlayan cümleler kuranlar, aslında o "biz" kelimesini başa yerleştirerek kendini de bu topluma dahil ediyormuş gibi gösteriyor ama arkasından bir şekilde kültürüyle, görgüsüyle, bilgisiyle, maddi imkanıyla, ait olduğu statüyle veya öne çıkan herhangi bir sıfatıyla bir anda kendini "biz" kavramının dışına Elit olarak atıyor.

Oysa o suçladıkları topluluğun içinde kendisinden çok üstün meziyetleri olanları görmüyorlar veya görmek istemiyorlar. Nedeni de çok basit. Gizli bir kendini üstün görme alışkanlığı var hepsinin ruhunda.

Bu karşı çıkışımın adını koyarken "Milliyetçilik veya duygusallık" terimleri yerine "kurunun yanında yakılan yaşlar" nedeniyle isyan etmemi kullanabilirsin.

Bu toplumda kurumuşlar çok olabilir. Ama gencecik bir toplumuz ve yepyeni filizler yeşermekte.

İyi geceler...

Bu kadar mı güzel anlatılır ? Eline ve beynine sağlık banemin.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 25.05.2012, 01:17   #16
Starlight
Uzman Üye

Alıntı:

İyi geceler...

Anlasildi Konu iyice cigrindan cikti.

Simdi gelelim senin yazdiklarina benim´de cevap hakkimi kullanmaya.

1. Ben Foruma kayit olurken´de Türkcemin tam olmadigini ve bazen cümlelerimin yanlis anlasildigiyla ilgili bir konu acmistim sen bunu okumamissin herhalde.
  2. Biz Türkler deyilde sadece Türkler´mi demeliydim
  3. Ben Türk oldugumdan hic bir zaman Utanmadim aksine guru duydum. Bu durumdan dolayi hat´da personel sefi oldugum bir Alman Firmasindan sif Türk bir personele yapilan davranisdan dolayi istifami verdim ama bu Konuyu´da foruma actim bunu´da okumamissin anlasilan.
  4. Ben Türkiyedeyken´de ayni is disiplini ile yetistirildim sag olsun Babam Askerdi benim ve evde hemen hemen Askeri bir Disiplin söz konusuydu.Haliyle bu Disiplinlik benim is hayatimida yönlendirdi.
  5. Iyi seyler görebilseydim onlarida yazmaktan cekinmezdim.
  6. Artik biz Türkler demicem madem bu cümle yanlis anlasiliyor. Bundan sonra ne dememi bekliyorsun? kaldiki benim aklimin ucundan bile gecmedi senin biz Türkler cümlesine yaptigin aciklamalar beni tanimamissin sen anlasilan.
  7. Almanyali sözüne gelince. Ben Almanci olsaydim simdiye kadar burdaki Türklerin % 80 yaptigi gibi Kimligi deyistirirdim ama buna gerek duymadim cünkü Türk olarak dogdum ve Türk olarak ölücem bundan´da gururluyum.
  8. Evet genceceik bir toplumuz ve genclerimize yeterli imkanlari vermiyoruz. Degerlerimizi elimizden kacirdigimiz zaman anliyoruz malesef.
  9. Kurunun yaninda yas´da yaniyor terime katiliyorum ama bu yaslarin sayisi kurulardan fazla olunca ister istemez bu yaslari konusuyorsun!!
Ben hic bir zaman kendimi karsimdakinden büyük görmedim ve o düsünceye´de kapilmadim. Forum´dan yasadiklarimla ilgili Bilgi edinmek istedim geldigimiz noktaya bakarmisin.

Olay aynen Siyasetci aciklamalarina döndü nasilmi?

örnek veriyorum.

bu yil Enfilasyon orani neden yükseldi lütfen bir aciklama yaparmisiniz?

Siyasetcinin cevabi:

Efendim dün izmir´de diyer Kurumun bakanlariyla bir Toplanti yaptik bu toplantinin icerigi önumüzdeki son 10 yilin enfilasyon degerlendirmesi kapsaminda gelisdi.Yaptigimiz enerjik sohbetlerde yurdumuzda enfilasyon oranini ayni deger´de tutmayi ve gelecek 10 yil bununla ilgili calismalarimizi hizlandiracak oldugumuzdan dolayi bir karar asamasina varildi.

Simdi bu yukardaki sorulan soruya verilen cevaba bakarmisiniz !!!!

Bizim suan´da yaptigimiz Tartismayla ayni.

Soru ne sekilde soruluyor alinan cevap Konuyla alakali deyil.

Banemin senin uykun gelmisdir git yat istersen he olayi daha fazla germeyelim..
Starlight'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
yardim

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)