Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Spor Dünyası > Futbol | Diğer Futbol Kulüpleri > Galatasaray

Galatasaray Avrupa Fatihi Cimbombom

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 19.11.2016, 22:40   #1
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Fenerbahçe 2 - 0 Galatasaray Spor Toto Süper Lig Derbi Maçı

Saat :
20:00
Yer:
Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi
Kanal :
Lig Tv
Hakem : Cüneyt Çakır

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yarın yapılacak derbi öncesi, iki takım arasında Süper Lig'de son yıllarda oynanan maçlarda ilk golü atan taraf kolay kolay yenilmiyor.
Rekabette 22 yılı kapsayan son 46 lig maçında ilk golü atan takım, karşılaşmadan en kötü ihtimalle beraberlikle ayrılırken, bu süre içinde sadece 3 kez mağlup oldu. Söz konusu dönemde Fenerbahçe öne geçtiği 21 maçtan, Galatasaray ise 11 karşılaşmadan galip ayrıldı, 11 maç da berabere sonuçlandı.

MUHTEMEL İLK 11'LER
Fenerbahçe

Volkan Demirel, Şener Özbayraklı, Simon Kjaer, Martin Skrtel, Hasan Ali Kaldırım, Neustaedter, De Souza, Volkan Şen, Chahechouhe, Sow, Robin van Persie.

Galatasaray

Muslera, Sabri Sarıoğlu, Semih Kaya (Serdar Aziz), Hakan Balta, Carole, Tolga Ciğerci, Selçuk İnan, Podolski (Yasin Öztekin), Sneijder, Bruma ve Eren Derdiyok 11'iyle çıkarması bekleniyor.

FENERBAHÇE KADIKÖY'DE DERBİ KAYBETMİYOR

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 20 Kasım Pazar günü oynanacak maç öncesi sarı-lacivertliler, son yıllarda Kadıköy'deki lig derbilerinde Galatasaray ve Beşiktaş'a karşı yenilgiyi unuttu.

Fenerbahçe, Ülker Stadı'ndaki lig karşılaşmalarında Galatasaray'a 17, Beşiktaş'a ise 12 maçtır mağlup olmadı.

Sarı-lacivertliler, büyük taraftar desteği altında oynadığı Kadıköy'deki lig derbilerinde Galatasaray'ı son 17 maçtan 13'ünde yenip, 4'ünde berabere kaldı. Fenerbahçe, Beşiktaş ile yaptığı son 12 maçtan da 8'ini kazandı, 4'ünde berabere kalarak rakiplerine boyun eğmedi.

Fenerbahçe, Kadıköy'deki lig maçlarında Galatasaray'a karşı son yenilgisini 22 Aralık 1999, Beşiktaş'a ise 17 Nisan 2005 tarihinde aldı.

SON 8 TEKNİK ADAM GALİBİYET YAŞAYAMADI
Galatasaray'ı son dönemde çalıştıran teknik adamlardan 8'i, Kadıköy'deki maçlarda Fenerbahçe galibiyeti göremedi.

Kadıköy'de son galibiyetini Fatih Terim yönetiminde alan sarı-kırmızılı ekip, Rumen Mircea Lucescu (3) ve Gheorghe Hagi (2), Belçikalı Erik Gerets (3), Alman Karl Heinz Feldkamp (2), Michael Skibbe (1), Hollandalı Frank Rijkaard (1), İtalyan Roberto Mancini (1) ve Hamza Hamzaoğlu (2) yönetiminde deplasmandaki maçlarda Fenerbahçe'ye karşı galibiyet elde edemedi.

GÖZLER RİEKERİNK'TE

Galatasaray'da pazar günkü derbi öncesi teknik direktör Jan Olde Riekerink ayrı bir heyecan yaşıyor.
Hollandalı teknik adam, sarı-kırmızılı takımın başında Kadıköy'de çıkacağı ilk derbide, uzun süren galibiyet hasretine son vermek amacında.

Eski 20.11.2016, 08:40   #2
nurideniz34
Uzman Üye

Standart Cevap: Fenerbahçe - Galatasaray Spor Toto Süper Lig Derbi Maçı

Fener 2...Gs: 0
Eski 20.11.2016, 13:44   #3
Dilaver
Müdavim

Teknik direktörümüz Jan Olde Riekerink - Riekerink Bey 11. haftada oynanacak Fenerbahçe mücadelesi öncesi Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

Hollandalı teknik adamın açıklamaları şu şekilde;

Pazar günü bizi önemli bir derbi bekliyor. Diğer taraftan ligin ilk bölümünde önce Beşiktaş sonra Fenerbahçe ile deplasmanda oynayacağımızı biliyorduk. Beşiktaş’tan beraberlikle döndük. Konuştuğum tüm Galatasaraylılar'da bu açlığı hissediyorum. 17 senedir kazanamamanın hırsını hissediyoruz. Bu maçla ilgili olumlu bir hava var. Pozitif anlamda bir hırs ve tansiyon var. Bu seriyi bitirmek için elimizden geleni yapıp sonlandıracağız.

KAZANMAKTAN BAŞKA SENARYO YOK”

Oraya gidip kazanmak istiyoruz. Başka senaryo yok. Bunu ümit etmiyorum. Görmek istiyorum. Oyuncularımın da bu hırsı göstereceğinden eminim. Bana gösterdikleri enerji bu konuşmamı yapmamı sağlıyor. Deplasmana ümitle değil hırsımızla ve enerjimizle gidiyoruz. Herkes bunu çok hissediyor. Tek yapmamız gereken sahaya yansıtmak.

“PUAN KAYIPLARI KÖTÜ OYUN NEDENLİ DEĞİLDİ”

Son iki maçtaki sonuçlar adil sonuçlar değildi. Maçı domine ettiler. Oyuncularımı istediklerimizi yapmadılar diye suçlayamam. Çok kolay kazanabilirdik. Göreve ilk geldiğimde alınan puan kayıplarında iyi oynamamıştık. Galatasaray’da tek hedef galibiyet. Fakat son iki puan kaybı kötü oyun nedeniyle değildi. Şu an tek hedefimiz Kadıköy’de nasıl oynayacağımız.

“GALİBİYETİN KİLİDİ KENDİ OYUNUMUZU OYNAMAK”

Fenerbahçe teknik direktörünü uzun zamandır tanıyorum. Oyun mantalitesini bildiğim biri. Maçları da analiz ettik. Eksiklerini biliyoruz. Antrenmanlarda bunun üstüne çalıştık. Eksik oyuncuları var ama oyunları aynı olacaktır. Dersimize iyi çalıştık Pazar günü bunu sahaya yansıtacağız. Galibiyeti bize getirecek kilit nokta sezon başından beri oynadığımızı oynamak, deplasmanda Fenerbahçe ile oynuyoruz diye sistem ve mantalite değiştirmemek.

STSL Turgay Şeren Sezonu’nun 11. haftasında deplasmanda Fenerbahçe ile karşılaşacak Galatasaray’da Hollandalı yıldızımız Wesley Sneijder Florya Turgay Vardar Medya Merkezi'nde basın mensuplarının karşısına geçti.

Wesley Sneijder’in açıklamaları şu şekilde;

Uzun süre sonra karşınızdayım. Pazar günü önemli bir maç bizi bekliyor. Ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Güvenimiz üst düzeyde ve hazırız. Sezon başından beri çok iyi çalışan bir takımız. Milli takım dönüşleri zordur. Bazı arkadaşlar aramıza geç katıldı. Şimdi tüm takım halinde beraberiz. Güzel çalışıyoruz. Oyuncu olarak da bu maçları oynamak istersiniz.

“ÖNEMLİ OLAN TAKIMIN KAZANMASI”

Biliyorum ki Türkiye’de gol atmak çok önemli. Benim için o kadar da önemli değil. Asist yapmak da aynı oranda önemli... Asıl odaklanmamız gereken takımın kazanması. Gol atmak bu kadar önemli olsa her seferinde kaleyi düşünürdüm. Daha uygun bir pozisyonda arkadaşım varsa ona pas vermek her zaman aklımda. Gol için endişelenmiyorum. Pazar da gelebilir... Tüm çabam galibiyet için.

“TARAFTARIMIZLA ORADA OLACAĞIZ”

Üçüncü Kadıköy maçım olacak. Her şeyin bir ilki vardır. Durumumuz gayet iyi. Kendimize güvenimiz sonsuz. Taraftarlarımız uzun bir aradan sonra deplasmanda bizle beraber olacak. Onların bize verdiği enerji ve güçle galibiyet için sahaya çıkacağız.

“BERABERLİĞİ KABUL ETMİYORUM”

Galibiyetin şifresi bu maça kadar yaptıklarımızı yenilemek. Sezon başından beri iyi bir performans gösteriyoruz. Son iki maçı kaybettik ama galibiyeti hak etmiştik. Pozisyonlar bulduk belki son vuruşlardaki hatalarımız puan kaybına neden oldu. Bu iki maçta şans bizle değildi. Kadıköy’e gidiyoruz. Önemli bir maç ama diğer karşılaşmalardan farkı yok. Kesinlikle beraberliği kabul etmiyorum. Kariyerim boyunca böyle bir düşüncem olmadı. Pazar günü kazanmaya gidiyoruz. Galibiyetle döneceğiz.

Advocaat milli takımdaki ilk teknik direktörüm. İyi bir insan ve Fenerbahçe için iyi bir tercih. Lens de milli takımdan arkadaşım. Pazar günkü maçı milli takım kampında konuşmuştuk. Onun için üzgünüm fakat diğer taraftan da bizim adımıza mutluyum.

“MAÇ SONRASI AÇIKLAMALAR ÇARPTIRILDI”

Herhangi bir şey değişmedi. Ligin ilk maçından beri aynı oyun sistemiyle oynadık. Son iki maçta şans yanımızda değildi. Kötü performans sonrası alınan mağlubiyetle değildi. Başakşehir maçı sonrası yaptığım açıklama çarptırıldı. Orada sadece bir kişiye odaklandım. Dinlerseniz boşluğu doldurabilirsiniz. 13 senelik profesyonel kariyerimde hiçbir zaman takım arkadaşı ya da teknik direktörümle basın üstünde tartışmaya girmedim. Maç sonu bir kişinin kötü performans gösterdiğini söyledim. Takım arkadaşım ya da teknik direktörümüz değildi…

“TAKIM HALİNDE İYİ OYNAMALIYIZ”

Bu derbiyi bireyselleştirmek doğru değil. 18 kişi oraya gideceğiz 11 kişi sahada olacak. Oradan bir galibiyet istiyorsak tüm takım iyi oynamalıyız. Bireylere odaklanmamalıyız. Kariyerimde pek çok önemli derbiler oynadım. Galatasaray – Fenerbahçe derbisi atmosfer açısından en iyisi. Pazar günü için %100 hazırım. Sakatlığın geride kaldı.

Sadece Ajax – Feyenoord maçında bu tip bir deplasman yasağı vardı. Buradaki derbilerin havası, yaklaşım ve tutku inanılmaz. Kariyerimde gördüğüm en üst seviyede. Kalite olarak belki İspanya derbisi daha yüksek ama burada atmosfer çok iyi seviyede…

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
9 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.11.2016, 13:56   #4
ReaL
Deniz Sevengillerden

Galatasaray yenilmezse, Galatasaray adına başırı olarak görülebilinir.

Derbiler hiç belli olmaz.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
9 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.11.2016, 14:03   #5
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Haydi Aslanlarım bu sefer bitirin şu işi...

Totemlerim mi tamamladım... Maç saatini beklemeye başladım...

Dilaver modum konuya katkılarından dolayı teşekkür ederim...
Eski 20.11.2016, 20:08   #6
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Standart Cevap: Fenerbahçe 0 - 0 Galatasaray Spor Toto Süper Lig Derbi Maçı

Derbi başlayalı 6 dak. oldu...
Eski 20.11.2016, 20:32   #7
Gülümsün
Yönetici

Standart Cevap: Fenerbahçe 0 - 0 Galatasaray Spor Toto Süper Lig Derbi Maçı

İki takımımıza da başarılar dilerim. Oynayan kazansın.
Eski 20.11.2016, 23:04   #8
Nisan
Gerçek Üye

Standart Cevap: Fenerbahçe 1 - 0 Galatasaray Spor Toto Süper Lig Derbi Maçı

Tebrik ediyorum Fenerbahcemi.
7 Üyemiz Nisan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.11.2016, 23:57   #9
Ekin
Başına Buyruk

Standart Cevap: Fenerbahçe 1 - 0 Galatasaray Spor Toto Süper Lig Derbi Maçı

Bugün günlerden FENERBAHÇE imiş demekki

Teşekkürler Fenerbahçemmm. Yine bir Kasım ayında yüzümüzü güldürdün.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Eski 21.11.2016, 07:48   #10
Dilaver
Müdavim

Standart Cevap: Fenerbahçe 2 - 0 Galatasaray Spor Toto Süper Lig Derbi Maçı

Önce Fenerbahçeyi ve taraftarlarını tebrik ediyorum, bizi yine yendiler bea..

@Redwine

Efkârlıyım bugün neden acabaaa

Yine bir güüülnihal..

Yok bu olmadı..

Tuti mucize guuuuyem ne desem laaf deeeğiiiill..

Yok bu da değil..

.....
....
......

Yürüyoruz sessiz ve kedeerli (Hah işte bu oldu...)
Nevizade geceleri
İnletiyoruz hep çıkışııında
İstiklal Caddesini…

Boşuna çekilmedi bunca çile
İçiyooruz gündüz gece
Haykırdık ama duymadı hiç kimse
Peşindeyiz heryerde…

Zaten aşklar hep yalan dolaan
Sonuu hep acı hüsran
Bize her sevdadan geriye kalan
Sadece Galatasaaray
''''''
....

Zıpla zıpla zıplamayan fenerli

zıpla zıpla zıplamayan fenerli
(Tribünlerdendi bu)

Yenildiysek tezahüratta mı yapmayalım bea..

Önümüzdeki maçlara bakıcaz artık

Haydi nazdrave.. (Kahveyle)

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
7 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
derbi, fenerbahçe, galatasaray, maçı, spor, süper, toto

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)