Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 08.03.2014, 19:10   #1
trabzonts
Yeni Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Ilginç bilgiler

• Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün)
  • Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar 1792 basamak vardır.
  • İnsan saçı 3 kilo ağırlık kaldırabilecek esnekliktedir.(Bence denemeyin mazallah saçlarınız gider sonra)
  • Bir erkek hayatının ortalama 3350 saatinin tıraş olmak için harcar. (Bende gün olarak hesapladım 140 günü traş olarak geçiyormuş)
  • Yataktan düşerek ölme olasılığı 2 milyonda 1’dir.
  • İnsanlar vücutlarında 300 adet kemikle doğuyorlar ama yetişkin olduklarında bu sayı 206’ya düşüyor.
  • Bir karınca kendi ağırlıklarının 50 katı ağırlılığı kaldırabilir.(Boşuna demiyorlar karınca kadar çalışkan olmamız gerek diye)
  • Filler zıplamayan tek memelidirler.(Zaten zıplasalar acayip olurdu iyiki zıplamıyorlar)
  • Zürafaların ses telleri yoktur.
  • Zürafalar 35 cm uzunluğunda siyah bir dile sahiptirler.
  • Kangurular geri geri yürüyemezler.(Belkide birisi kangurulara öğretmesi gerek geri geri yürütmeyi)
  • Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar.
  • Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın)
  • İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir.
  • Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırırsan gözler yerinden fırlarmış)
  • Hapşırırken burnu yada ağzı kapamak felce neden olur.
  • Değerli taşarlın çoğu birkaç elementten oluşur,sadece pırlanta tamamen karbondan oluşur.
  • Beethoven beste yapmadan önce kafasını soğuk suya sokardı.(Sizde beste yapacam diye kafanızı soğuk suya sokmayın sakın.Sonra beste yapayım derken kafayı üşütürsünüz)
  • Her 25 kişiden birisi astım hastasıdır.
  • Dünyadaki hayvanlardan yüzde sekseni altı ayaklıdır. (Bak ben buna şaşırdım bizim gördüklerimiz hepsi dört ayaklı)
  • İngilizce deki Wendy ismi, Peter Pan hikayesinde kullanılmak üzere uydurulmuştur.
  • Avustralya da tuvaletlerin sifon suları saat yönünde akar.(Bu araştırmayı kim yapmışsa işi gücü yokmuşta bunlamı uğraşmış kardeşim ya)
  • Kedilerin beyninde 32 adet kas vardır.
  • Bukalemunların dilleri, vücutlarından iki kat daha uzundur.(Bide bunlar kuyruklarını bırakıyorlardı bir yerlere)
  • Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak..............
Eski 08.03.2014, 21:42   #2
Taner
Tam Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Ilginç bilgiler

• Avustralya da tuvaletlerin sifon suları saat yönünde akar.(Bu araştırmayı kim yapmışsa işi gücü yokmuşta bunlamı uğraşmış kardeşim ya)

Ekvatorun kuzeyindeki tüm her yerde saat yönünde ekvatorun güneyindeki her yerde saat yönünün tersine dönerek akar.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
beste, bilgiler, geri, için, ilginç, İlginç

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)