Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Forum Gerçek Özel > Benim Bölümüm | Yazarlarımız

Benim Bölümüm | Yazarlarımız Kendi ürettiklerimiz

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 19.06.2012, 23:53   #11
Mediter
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: MHP'nin Açmazı: Milliyetçilik-Ümmetçilik

emilio santos ve martineagle;
Her ikinizin yorum üslubunuz ve seviyeniz için teşekkür ederim.
Sizlerin yorumlarım için yaptığınız eleştirilerin bir çoğuna katılıyorum.
MHP'nin oy kayması veya laiklik anlayışı konusundaki düşüncelerim elbetteki somut kanıtlara dayanmamaktadır. Sadece benim gözlemlerim ve düşüncelerimdir.
Diğer dini konularda olduğu gibi doğruluğunu iddia edemem.
Yorumlarımın bir çoğunu yapalı 2-3 ay olmasına rağmen, yorum yazarak tartışma ortamı yaratan olmamıştı.
İki gündür (hemen hemen) bütün yorumlarıma eleştiriler veya tasdikler gelmeye başladı.
Öyle ki sussam olmaz (fikirlerimde yanıldığım sanılır), Konuşsam, hangi birine yanıt yetiştireyim, yetişmek mümkün değil. Çünkü öyle kafama geleni yazmak taraftarı değilim, idialarımı elden geldiğince belgelere dayandırmak isterim ama ne mümkün sanki makinalı tüfek gibi mubarek.

Mesela, MHP'nin 1999 seçiminden 2011 seçimine oyunun artmaması (100 000 eksilmesinin yanında) Çok eleştirilen her fırsatta yerden yere vurulan DSP+CHP oylarının 1,5 milyona yakın arttığını üstelik bu partilere oy veren seçmenlerin bir kısmının da bağımsız adaylığını koymuş sol adaylara oy verdikleri göz önüne alınırsa, seçmen kazanımlarının daha da fazla olduğunu söyleyecektim ki, MHP'nin seçmen artışı olmamasının sebebinin AKP'ye (dini nedenlerle) kaçmalar olduğu anlaşılabilsin ama dedim ya ne mümkün yetişmek.
Özellikle bu gün o kadar suçlayıcı,beni rencide edici eleştirilerle üzerime gelindi ki , elimde olmadan ,çok sert yanıtlar yazmış olabilirim.
Kırıcı sözcükler, hakaret kullanmadım, kullanmam da, benim karakterime ters, ama benim yanlış bildiğimi iddia etmeleri karşısında, ısrarla doğru bildiğimi savunmak zorunda kalmam, Daha önceki yorumlarımı okumamış bir çok üyeye ukalaca bilgiçlik taslıyormuşum gibi gelebilir, bu nedenle biraz üzgünüm.
Sizin vesilenizle, yorumlarımda istemeden kırmış olduğum arkadaşlar varsa hepsinden özür dilerim.

Her ikinize de tekrar teşekkürler
Eski 20.06.2012, 00:09   #12
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

Sayıdeğer Mediter takip ettiğim sürece bu konu yada bir başka konuda ki yorumlarınızın hiç birine kızmadım,bozulmadım o yüzden üstüme alınmıyorum.Sadece Beşiktaş eleştirilince çarkım dönüyor kızıyorum o yüzden rahat olabilirsin bana karşı

Bir ayrıntıyı vermek isterim evet mhp oy kaybetmiş olabilir bu bir gerçek ama chp+dsp'nin oy artışının sebebi kesinlikle ve kesinlikle iyi politika icraatlardan falan kaynaklanan bir durum değil.
Tamamen sağ seçmenlerin(örnek olarakl dyp-anap) seçmenlerinin akp'ye karşı çıkış yolu olarak görmelerinden gelen oylardır..(en basiti benim ailem bu durumdan dolayı ch'ye oy vermişlerdir) Zira bende vermeyi çok düşündüm ama mhp'siz bir meclisin yıkım projelerini birer birer hayata sokarlar diye gittim mhp'ye verdim..(bakınız kılıçdaroğlunun açıklamasına meclisteki 4 parti bebek katiline ev hapsinde uzlaşırsa başımızın üstünde yeri var sözü) Bu sözden sonra iyiki mhp mecliste demekten kendimi alamıyorum açıkcası...
Eski 20.06.2012, 08:46   #13
Ayzıt
¤ Sevginin Aşk'ı ¤

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Sahi sen Atatürkçü müsün?
Bence sen bir de Atatürkçü olduğunu iddia edersin.
Yani Atatürk'ün ve kahraman atalarımkzın savaşla vermediği, uğruna kanlarını döktükleri ''Şuheda fışkıracak şuheda!'' dizeleriyle şehit kanıyla yoğrulduğu belirtilen toprakları, yine bizi işgal eden, atalartımızı şehit eden aynı ülkelere parasıyla verebiliriz diyorsun ve milliyetçi olduğunu da iddia ediyorsun?
Türk tarihini araştır,
Savaşmamak için, atını avradını veren ama bir karış çorak toprak istenizce kaybedileceğini bile bile ''Toprak kutsaldır ve tüm Türk Milletinindir, verilmez!'' diyen Ulu Kaan'ları var mıymış.
Gerçi sen daha iyi bilirsin ama modern Milliyetçilikte toprak satmak mubah olsa gerek...
Ben size saygılı bir şekilde yazarken, sizin bu şekilde karsılık vermeniz ne kadar utanç verici, hem de düşüncelerinizi desteklemediğimden dolayı...

Benim Atatürkçü olup olmamam sizin konunuzla alakalı olduğunu sanmıyorum ve bu sorunuza yanıt vermek söyle dursun dikkate bile almıyorum.

Ben size satın gitsin mi dedim? Ya da satılmalı bu gerekli mi dedim? Tek kelime bunu destekleyen bir söz değildir. Benim orada yazdıklarım PKK ile Milliyetçilik duygularının nasıl zıt olduğudur.

Ben Pkk nın nasıl bi kişiliksiz örgüt olduğunu açıklamaya çalıştıkça siz lafı çarpıtarak yabancılarla iş birliğine çekmişsiniz.

Siz Milliyetçiliği ele alırken pkk olan durumla mı ilgileniyorsunuz yoksa yabancılara olan duırumu mu? Her ikisi içinde ayrı bir tutum vardır ve tartışılmaya açıktır. Lakin siz pkk baz alıp toprak satıyorlar yabancıya diyemezsiniz. İkisi ayrı koldur Sn. Mediter.

Türk tarihini araştır, değil Araştırınız..!

Ve çok gariptir ki, toprak satılmasında milliyetçilerin hiç bir imzası ve izni olmadığı halde siz kalkıp bana 'Milliyetçiler toprak satıyor' diye yazıyorsunuz. Lütfen düşündüklerinizi iki tane süzgeçten geçirip sakin bi şekilde yazıya aktarınız.
Yoksa sizi ben PKK yı destekleyen biri olarak göreceğim..

Madem aşk cemresidir gönlün,
Gönlüme biraz bahar, biraz sen katarak...
Kahraman Tazeoğlu
2 Üyemiz Ayzıt'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.06.2012, 09:15   #14
Mediter
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Doğum Lekesi Mesajı göster

Ve çok gariptir ki, toprak satılmasında milliyetçilerin hiç bir imzası ve izni olmadığı halde siz kalkıp bana 'Milliyetçiler toprak satıyor' diye yazıyorsunuz. Lütfen düşündüklerinizi iki tane süzgeçten geçirip sakin bi şekilde yazıya aktarınız.
Yoksa sizi ben PKK yı destekleyen biri olarak göreceğim..
Öncelikle ''Milliyetçiler toprak satıyor!'' demedim.
Satılmasına tepki göstermiyorlar dedim.
İkinci sözünüz ise ''Yoksa sizi ben PKK yı destekleyen biri olarak göreceğim.'' daha da vahim.
PKK'nın eli kanlı, Amerika ve dış güçlerin piyonu, maşası olduğunu ve Türkiye'nin bölünmesini istemeyen PKK karşıtı beni, PKK'yı destekleyenler safına koyacaksın, ilginç bir konu saptırmaca, hedef haline getirme örneği,

Ben PKK'ya karşı gösterilen Vatan Toprağı savunmasının niçin Sömürgeci devletlere de gösterilmediğini, desteklenmediğini söylüyorum.
Yani senin anlayacağın:
PKK'ya gösterilen tepkinin toprak yabancılara toprak satışına da gösterilmesini söylüyorum.
Sen bu sözümün neresinden PKK destekçisi olabileceğimi çıkardın?
Yoksa tartışma anında karşımdakine PKK destekçisi iftirasını atarsam, zor durumda kalır, beni destekleyenler çoğalır mı diye düşünüyorsun?
Bu tartışma şeklin ve tavrın hiç hoş değil...
SAĞ-SOL-GOL Başlıklı yorumumda PKK hakındaki düşüncelerim açıkça yazılmıştır.
Yine daha önceleri takıldığım forumda yazmış olduğum aşağıdaki yorumumda PKK'ya karşı duyduğum nefretin bir belirtisi olabilir.
----------------------------------------------------------------------
Bir başkasını da fikir oluşturabilmen için buraya yapıştırıyorum
Tarih 19.10.2011 Hakkari’de 24 kahramanımızı şehit vermiştik.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi mediter
Tüylerim diken diken, üzgünüm,kızgınım, kırgınım MEHMETLERİM, CANLARIM.
Sizlerin şehit olmamanız için Kuzey Irak’ta ,Amerika’nın kurmaya çalıştığı, Kürt devleti’nin kurulmasının önlenmesi gerektiğini, Amerika’ya değil Saddam Hüseyin’e destek olunması gerektiğini (çünkü Saddam bölgede Kürt devleti kurulmasına karşıydı PKK gibi örgütlere taviz vermiyordu.) çok yazdık, çok söyledik. Özgür Erdem - Kürtten millet, aşiretten devlet olmaz... Ama %50 çoğunluk bizi dinlemedi, duymadı, güzel masalların hayallerin peşine takılarak teröristtin kendine daha da güvenmesini, zor kullanırsa daha fazla taviz koparacağını düşündüren AÇILIM MASALLARI anlatıldı.
Kuzey Irak’tan siyasi ve askeri destek alan, Açılımlarla da cesaret bulan hainler nice yürekleri yakıyorlar.
Halktan saklanan bir başka gerçekte, Uluslar arası ilişkilerde, bir ülkeye (Türkiye), komşu bir ülkeden (Irak) saldırılar oluyorsa, bu bir savaş sebebidir. Saldırıya uğrayan devlet, saldırının başladığı devlete, saldırıyı önlemediği için savaş açar. AKP öteden beri Amerika ve Kuzey Irak yönetimin yanında yer aldığı için bu gerçeği halktan gizlemektedir. Kuzey Irak yönetimi hem sınırdan sızmaları önleyemediğini, söylemekte, hem de Türk askerinin bölgeye kara harekatı yapmasını istememektedir.
Bu gerçeği DSP-MHP-ANAP Hükümeti görmüş Amerika ve Irak kukla hükümetinin itirazına rağmen bölgeye kara harekatına başlamış, Bu harekat devam ederken 2002 seçimleri yapılmış AKP hükümeti iktidarı ele geçirmiş, Amerika başkanı hakaret içeren bir ses tonuyla Türk askerinin Irak’tan çekilmesini (defolmasını) istemiş Ramazan K. Kurt*Bush: "Get Out" , bu dönemde Subaylarımızın başlarına Amerikan askerlerince cuval geçirilmiştir. 130) TÜRK MİLLETİ “ÇUVAL OLAYI’NI” (4 Temmuz 2003) UNUTMAYACAK! : Yeniden Ergenekon
AKP hükümeti Türk askerinin geri çekmiş, Subaylarımızın başlarına çuval geçirilmesine de pek tepki göstermemiştir.
Eğer Amerika ve Irak hükümetine karşı yapılan onurlu başkaldırışımız devam etseydi.
Bu gün PKK diye bir örgüt kalmazdı.
Yapamadık, yaptırmadılar.
Kahraman şehitlerimizin alınlarından öpüyorum,
Özür dileriz. Özür dileriz.Suçluyuz.
------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada dün sizin yazmış olduğunuz yorumunuza tekrar göz atınca, dünün hararetli ortamında yazmış olduğunuz yorumdan '' yabancılara toprak satışını destekliyormuşsunuz.'' gibi bir yargıya varmamın yanlış olduğunu farkettim, görülüyor ki siz de hem PKK'ya hem de, yabancılara toprak verilmesine karşısınız.
Ama, ''Yabancılar hiç olmazsa PKK'dan daha iyi!'' anlamına gelebilecek sözcükler kullanmanıza aşırı tepki göstermişim.
Çünkü o yabancılar ki 100 yıl kadar önce Yurdumuzu işgal edip nice mehmedimizin kanını döktü, nice vahşetler yaptı...

Eğer istemeden de olsa sizi kırmışsam , tekrar tekrar özür dilerim...
Eski 20.06.2012, 10:35   #15
Ayzıt
¤ Sevginin Aşk'ı ¤

Alıntı:
Öncelikle ''Milliyetçiler toprak satıyor!'' demedim.
Satılmasına tepki göstermiyorlar dedim.

Yahu nasıl göstersinler artık, savaş mı ilan etsinler?
Ne beklediğinizi anlamıyorum açıksası?

Alıntı:
İkinci sözünüz ise ''Yoksa sizi ben PKK yı destekleyen biri olarak göreceğim.'' daha da vahim.
PKK'nın eli kanlı, Amerika ve dış güçlerin piyonu, maşası olduğunu ve Türkiye'nin bölünmesini istemeyen PKK karşıtı beni, PKK'yı destekleyenler safına koyacaksın, ilginç bir konu saptırmaca, hedef haline getirme örneği,

Ben PKK'ya karşı gösterilen Vatan Toprağı savunmasının niçin Sömürgeci devletlere de gösterilmediğini, desteklenmediğini söylüyorum.
Yani senin anlayacağın:
PKK'ya gösterilen tepkinin toprak yabancılara toprak satışına da gösterilmesini söylüyorum.
Sen bu sözümün neresinden PKK destekçisi olabileceğimi çıkardın?

Yoksa tartışma anında karşımdakine PKK destekçisi iftirasını atarsam, zor durumda kalır, beni destekleyenler çoğalır mı diye düşünüyorsun?
Bu tartışma şeklin ve tavrın hiç hoş değil...
Benim yandaş toplama durumum yok ki kimsenin yorumuna da destek gösterip bak haklı şeklinde tek bi yorumumu göremezsiniz. Siz o halde yandaş toplamaya gelmişsiniz buyrun bulabildiğiniz yandaşları.
Bu sözünüz aslında sizin gibi herşeyi araştıran biri için hiç hoş değil.. Hiç yakıştıramadım ve sizi kınadım.

Ayrıca iftira falan değil, benim Pkk yanlısı olduğumu düşünen birinin düşüncelerinden süphe ederim.
Yorumlarınızı okuyun sonra benim cevabımı okuyun. Rast gele yazılmış yazılar değil benim yazılarım.

Alıntı:
Bu arada dün sizin yazmış olduğunuz yorumunuza tekrar göz atınca, dünün hararetli ortamında yazmış olduğunuz yorumdan '' yabancılara toprak satışını destekliyormuşsunuz.'' gibi bir yargıya varmamın yanlış olduğunu farkettim, görülüyor ki siz de hem PKK'ya hem de, yabancılara toprak verilmesine karşısınız.
Ama, ''Yabancılar hiç olmazsa PKK'dan daha iyi!'' anlamına gelebilecek sözcükler kullanmanıza aşırı tepki göstermişim.
Çünkü o yabancılar ki 100 yıl kadar önce Yurdumuzu işgal edip nice mehmedimizin kanını döktü, nice vahşetler yaptı...

Eğer istemeden de olsa sizi kırmışsam , tekrar tekrar özür dilerim...

Umarım o hararetli ortamda, sakinliğinizi korur ve sözlerimi yanlış anlamanızdan dolayı çıkan tatsızlık ortamı yok olur.
Benim için, Türkiyem için ne güzel olursa o güzeldir.
Ben yakın tarihi baz alıyorum. Hem de dünü baz alıyorum.

Önemli değil, tartışmalar halinde kırılmak söz konusu değil sadece yansıtılanlar güzel olsun yeter.

Madem aşk cemresidir gönlün,
Gönlüme biraz bahar, biraz sen katarak...
Kahraman Tazeoğlu
Ayzıt'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 20.06.2012, 11:11   #16
Mediter
Uzman Üye

Alıntı:
Yahu nasıl göstersinler artık, savaş mı ilan etsinler?
Ne beklediğinizi anlamıyorum açıksası?
Sizin Ülkücü camianın ne kadar içinde olduğunuzu bilmiyorum, ama şunu biliyorum ki, Türkiye’deki ülkücü hareket çok güçlüdür. Öyle ki, AKP’ nin bütün yetki makamlarına oturtabileceği, eğitimli insan kadrosu yoktur. Belli bir yüzde verilemeyecek olmasına rağmen, şu an yetkili makamlarda bulunanların büyük çoğunluğu ülkücü görüşte olanlardır.
Ülkücü görüş ve desteği öylesine güçlüdür ki, Türkiye’de Ülkücü kesimin desteklemediği hiçbir olay gerçekleşemez. Ülkücülerin sadece sokağa çıkıp birkaç protesto mitingi yapması yeter, polis müdahale edemez, çünkü ederse AKP oyları içinde büyük çoğunluğu olan ülkücü ve milliyetçi oylar AKP’den uzaklaşır. Savaşa gerek yok, bir-iki miting yeterdi.

Alıntı:
Benim yandaş toplama durumum yok ki kimsenin yorumuna da destek gösterip bak haklı şeklinde tek bi yorumumu göremezsiniz. Siz o halde yandaş toplamaya gelmişsiniz buyrun bulabildiğiniz yandaşları.
Bu sözünüz aslında sizin gibi herşeyi araştıran biri için hiç hoş değil.. Hiç yakıştıramadım ve sizi kınadım.

Ayrıca iftira falan değil, benim Pkk yanlısı olduğumu düşünen birinin düşüncelerinden süphe ederim.
Yorumlarınızı okuyun sonra benim cevabımı okuyun. Rast gele yazılmış yazılar değil benim yazılarım.
Tartıştığınız konu (MHP ve MİLLİYETÇİLİK) ile uzaktan yakından alakası olmadan, benim, PKK hakkındaki düşüncelerimi bilmeden , PKK destekçisi varsayacağını söylemen ne derece doğru olur.
Benim tam karşısında olduğum, eli şehit ve bebek kanına bulaşmış bir terör örgütü savunucusu gibi algılanmam çok onur kırıcıydı.
Alıntı:
Bu bölüme ise anlam veremedim, ben senin PKK yanlısı olduğunu düşünmedim veya ima etmedim ki,
Burasını gerçekten anlamadım. Benim mi senin düşüncelerinden şüphe atmam gerek, anlamadım ki?

Alıntı:
Umarım o hararetli ortamda, sakinliğinizi korur ve sözlerimi yanlış anlamanızdan dolayı çıkan tatsızlık ortamı yok olur.
Benim için, Türkiyem için ne güzel olursa o güzeldir.
Ben yakın tarihi baz alıyorum. Hem de dünü baz alıyorum.

Önemli değil, tartışmalar halinde kırılmak söz konusu değil sadece yansıtılanlar güzel olsun yeter.
Dün başka konu başlıklarına da yazdığım gibi, bir çok forum konusundan eleştiriler,hakarete varan saldırılar geldi ki, uzun uzadıya mesajlarını incelemeye ve düşünerek yazmaya vaktim olmadı.
Malum,’’Çene çalışınca, akıl susarmış.’’
Benim ki de o misal.
Dünkü yorumlarınızda da yanlış anlamalarım olduğunu zaten yazmış ve özür dilemiştim.
Sizi birazcık bile (istemeden) kırmışsam tekrar tekrar özür dilerim…
Cennet Türkiye’miz için aynı duyguları paylaşıyoruz.

Gösterdiğin anlayış ve seviyeli tartışma üslubunuz için tekrar teşekkürler.
Eski 20.06.2012, 14:55   #17
Emilio Santos
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Kanunlar, 1934 yılından beri yabancılara 30 hektar toprak satışını onaylıyor. Hangi iktidar bu kanunu değiştirdi de, sen şimdi milliyetçiler karşı çıkmıyor diye bir laf atıyorsun ortaya? AKP iktidarı döneminde bu kanun değişip, 30 hektar olan hak, 2,5 hektara düşürüldüğünde kimsenin sesi çıkmamıştı. Şimdi, 6 yıl sonra kanun eski haline getirilince milliyetçiler tepkisiz kalıyor diyorsun. İnsan görmek istediğini görür elbette.
Eski 20.06.2012, 15:59   #18
Mediter
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi emilio santos Mesajı göster
Kanunlar, 1934 yılından beri yabancılara 30 hektar toprak satışını onaylıyor. Hangi iktidar bu kanunu değiştirdi de, sen şimdi milliyetçiler karşı çıkmıyor diye bir laf atıyorsun ortaya?
AKP iktidarı döneminde bu kanun değişip, 30 hektar olan hak, 2,5 hektara düşürüldüğünde kimsenin sesi çıkmamıştı. Şimdi, 6 yıl sonra kanun eski haline getirilince milliyetçiler tepkisiz kalıyor diyorsun. İnsan görmek istediğini görür elbette.
Arkadaşım yapmayın,
Yabancılara toprak satışı hakkında verdiğiniz bilgiler gerçekçilikten tamamen uzaktır.
.................................................. ...............................................
Lozan Antlaşmasından 8 ay sonra, 1924 yılında çıkartılan 442 sayılı Köy Kanununda "..Türkiye Cumhuriyeti tabiiyetinde bulunmayan gerek kişiler, gerek kişilik hükmünde olan cemiyet ve şirketlerin nüfusu 2 bin den aşağı yurt olarak tanımlanan köylerde arazi ve emlak almaları yasaklanmıştır..".
Cumhuriyetin ilanından bir yıl sonra bu yasal düzenlemeyle nüfusu 10 milyon civarında olan Türkiye‘de yabancıların taşınmaz ediniminde ilk kez getirilen karşılıklılık ilkesi dahil büyük ölçüde sınırlamaya gidildiğini görüyoruz.

Karşılıklılık ilkesi, Anayasa Mahkemesinin tanımında, "bir yabancının Türkiye‘de bir haktan yararlanabilmesi, Türkiye vatandaşlarının da o yabancının ülkesinde aynı tür ve nitelikte olan haklardan yararlandırılmasına bağlı olması"nı ifade etmektedir (Anayasa Mahkemesi, 2005/14 Sayılı Kararı). Türkiye ile 88 ülke arasında karşılıklılık ilkesi bulunmaktadır.

Diğer yandan 1934 yılında çıkartılan 2644 sayılı Tapu Kanunu ile, karşılıklılık olmak ve kanunlarda konulmuş kısıtlamalara uymak koşulu ile yabancı gerçek kişilere taşınmaz edinimi konusunda yeni bir yasal düzenlemeye gidilmiştir.

1984 ve 1986 yıllarında Özal Hükümeti tarafından Tapu Kanunu ve Köy Kanununda yapılan değişiklikler ile, karşılıklılık ilkesi aranmadan İstanbul Boğaz‘ında 57 bin m2 lik Sevda Tepesi Araplara satılmıştır.

Anayasa Mahkemesi bu kanunlarda yapılan değişiklikleri iptal etmiştir.

KAYNAK Harita Mühendisleri Odası

Yukarıdan da anlaşılacağı gibi, Cumhuriyet öncesi, Türkiye topraklarında toprağı bulunanlara da, yeni toprak almalarına sınırlama getirilmiştir. karşılıklılık şartı aranmıştır.

Fakat 1954, Menderes iktidarından başlayarak günümüze gelen süreçte, DP-ANAP ve AKP dönemlerinde bu satışların önü açılmıştır.

Yine bir başka yanılgında,
''Yabancıya toprak satışı 30 hektarken ,AKP daha da azaltmış 2,5 hektara düşürmüştür.'' Yazmandır.
Oysa olay tam tersidir. Kaynaktan da anlaşılacağı gibi AKP, 2003 yılından itibaren çıkardığı yasalarla yabancılara toprak ve emlak satışının sınırlarını sürekli fazlalaştırmıştır.

Senin ters olarak söylediğin 2,5 hektar'ı AKP daha da yükseltmek istemiş, daha önceki ANAYASA MAHKEME'since iptal edilmiştir.

Anayasa oylaması sonucunda yüksek yargının dengesi değişince AKP tekrar yasa hazırlayarak, yabancıya toprak satışında sınır olan 2,5 hektarı, muhalefetin itirazlarına rağmen 30 hektara çıkarmak için yasa hazırlamıştır.
Yani olay senin anlattığının tam tersidir. KAYNAK

Üstelik, yabancılara toprak satılma işi, yüzlerce yıl önceden olmuş olsa bile,
Nasıl, yıllarca önce Anadolu topraklarından yurt dışına kaçırılmış tarihi eserleri geri almaya uğraşıyorsak, bir milliyetçinin görevi de (geçmişte bile olsa) satılmış olan vatan topraklarını geri almak için mücadele etmek olmalıdır.
Eski 20.06.2012, 16:46   #19
Emilio Santos
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Alıntı:
Anayasa oylaması sonucunda yüksek yargının dengesi değişince AKP tekrar yasa hazırlayarak, yabancıya toprak satışında sınır olan 2,5 hektarı, muhalefetin itirazlarına rağmen 30 hektara çıkarmak için yasa hazırlamıştır.
Yani olay senin anlattığının tam tersidir. KAYNAK
Verdiğin kaynaktaki yazıyı bile okumadan "kaynak" al sana! moduna girmişsin. Bi son paragrafı oku lütfen.

Seninle tartışmam ben daha.
Eski 20.06.2012, 20:31   #20
ReaL
Deniz Sevengillerden

Konuyu takip ediyorum...

Teşekkürlerin nerede ve hangi amaçla kullanıldığına da görüyorum.. Kah okudum manasında, kah görüşlerine katılıyorum, kah tahrik edici amaçlarla kullandığını görmemek saflık olur...

Mediter, sabrın için sana teşekkür ederim... Konuya dahil olmadım olmak da istemiyorum, zira ben bu tür tartışmalardan bıktım, usandım.

Anlatılanların, karşındakinin anlayacağı kadar olduğunu da bilmelisin...

* * *

Direkt hakaret olmasa bile, ima edilmesi halinde de o tür mesajlar silinecektir.!!

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
açmazı, mhpnin, milliyetçilikümmetçilik

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)