Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Gezelim & Görelim > Bir Adımda Dünya Turu > Avrupa

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 05.05.2020, 16:03   #61
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Barselona'nın Görülmeye Değer Yerlerini Gezdim, Gördüm

Noluysun canan noluysun Fyansaya da git. çok sıkıldımmm.
Şaka bir yana ellerine sağlık muhteşem kareler, yalnız öyle aralardan fotoğraf makinesi falan sokarken bir gün yakalanacaksın ona göre.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.2020, 16:12   #62
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Supernatural Mesajı göster
Noluysun canan noluysun Fyansaya da git. çok sıkıldımmm.
Şaka bir yana ellerine sağlık muhteşem kareler, yalnız öyle aralardan fotoğraf makinesi falan sokarken bir gün yakalanacaksın ona göre.

Hayır orada fotoğraf çekmek yasak değildi. Demir parmaklıklar dışından çekmemek için soktum makinamı

Beğenin için teşekkür ederim
Eski 05.05.2020, 17:09   #63
OkyanusunKalbi
WoodStock

Çok güzel Barselona ya. Turla gitmiştim bu kadar çok gezmemiştim.

Sayende gezmiş oluyoruz Canan ellerine sağlık. Harika bir konu oluşturmuşsun.

Gezen ayaklarına çeken parmaklarına. Konuyu oluşturduğun ellerine sağlık. Say say bitmez. Müthiş konu gerçekten.
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.2020, 21:34   #64
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Çok güzel Barselona ya. Turla gitmiştim bu kadar çok gezmemiştim. Sayende gezmiş oluyoruz Canan ellerine sağlık. Harika bir konu oluşturmuşsun. Gezen ayaklarına çeken parmaklarına. Konuyu oluşturduğun ellerine sağlık. Say say bitmez. Müthiş konu gerçekten.
Mobil Sürüm ile Gönderildi
Evet Okyanus. Ben de çok beğendim. En son gördüğüm yerlerden, Londra ve Barselona tarihi yapılar bakımından eşdeğer galiba.

Teşekkür ederim

Eski 05.05.2020, 21:54   #65
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Evet Okyanus. Ben de çok beğendim. En son gördüğüm yerlerden, Londra ve Barselona tarihi yapılar bakımından eşdeğer galiba.

Teşekkür ederim

Rica ederim. Buraları gezmek kaç gününü almıştı?

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.2020, 22:24   #66
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Rica ederim. Buraları gezmek kaç gününü almıştı?

Sekiz günlük bir gezi idi. Çok koşturduk, az geldi tabi. Bereket versin, ulaşım çok çok iyi. Her 3 dakikada bir, metro-tren ve otobüsler geliyor. Bir de beklemeler olsaydı, bazı yerleri göremeden gelecektik.

Sen tur ile gitmişsin. Turlar zaten kendi belirledikleri yerlere götürüp getiriyor, az bir serbestlik veriyorlar.
Öyle değil mi?

Eski 05.05.2020, 22:32   #67
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Sekiz günlük bir gezi idi. Ço koşturduk, az geldi tabi. Bereket versin, ulaşım çok çok iyi. Her 3 dakikada bir, metro-tren ve otobüsler geliyor. Bir de beklemeler olsaydı, bazı yerleri göremeden gelecektik.

Sen tur ile gitmişsin. Turlar zaten kendi belirledikleri yerlere götürüp getiriyor, az bir serbestlik veriyorlar.
Öyle değil mi?

Evet canım. 5 yere birden gitmiştik. 1 gün içerisinde Barselona'yı bitirmiştik. Çok yorulmuştum. Aynı anda hareket edildiği için fazla gezilmiyor yarım saatçik en fazla yemek ve gezme molası veriliyordu. O zamanlar fırsatım vardı şimdi kalmadı ne yazık ki.

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.2020, 22:35   #68
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:

Evet canım. 5 yere birden gitmiştik. 1 gün içerisinde Barselona'yı bitirmiştik. Çok yorulmuştum. Aynı anda hareket edildiği için fazla gezilmiyor yarım saatçik en fazla yemek ve gezme molası veriliyordu. O zamanlar fırsatım vardı şimdi kalmadı ne yazık ki.
Umarım tekrar nasip olur. Daha nice yerlere

Eski 03.07.2020, 18:00   #69
Canan
Çiçekci kız

(Museu Nacional d’Art de Catalunya)
(Katalonya Ulusal Sanat Müzesi)

Müze binasının tamamını görebilmeniz için, bu resmi Google'dan aldım.

Bu da, kendi çektiğim resim

Önceleri Palau Nacional adı ile (Ulusal Saray), 1929 yılında yapılan Uluslararası Sergisinin ana binası olarak yapılmış. 1934 yılından beri de, Katalonya Ulusal Sanat Müzesi olarak halka açılmış. 32.000 m²'lik bir zemine sahip olan bu muhteşem ve bir o kadar da ihtişamkı müze binası önündeki merdivenlerin yanlarındaki çeşmeler ve fıskiyeler Carles Buïgas tarafından yapılmış.

Katalonya Ulusal Sanat Müzesi, klasik İtalyan mimarisinden esinlenerek yapılmış olup, orijinal adı ‘Museu Nacional d’Art de Catalunya’dır. Kısaca ‘MNAC’olarak da anılmaktadır. Montjuic Tepesi’nin çevresinde yer alan müze, şehre hakim bir konumdadır.

Ünlü Katalan sanatçı Jose Puigi Cadafalch tarafından neoklasik ve neobarok tarzlarında tasarlanmıştır. Müze, Gotik ve Romanesk olmak üzere başlıca iki akıma dair eserlerin koleksiyonlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Pek çok önemli sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapan müzede aşağı yukarı yarım günümüz geçti. Modernizm, romantizm ve noucentizm gibi sanat akımlarından örneklere sahip olan müzede, Katalan sanatına ait çok güzel eserler yer almaktadır. Bölümün birinde, Maria Fortuny’nin İspanyol ve Fas orduları arasındaki savaşı tasvir eden ‘Batalla de Tetuan’ tablosu bulunuyor.

Gotik bölümde gotik dönemden başlayarak Rokoko dönemine kadar uzanan bir koleksiyon olan Thyssen-Bornemisza oldukça ilgi çekicidir. Cambo Bequest adını taşıyan bölümde ise, Rembrandt ve Zurbaran’ın eserleri sergileniyor. 19. yüzyıldan 1930’lara kadar uzanan dönemi kapsayan koleksiyonda ise Katalan sanatçıların eserleri mevcut. Gotik döneme ayrılmış kısımda görülebilecek diğer eserler ; Aragon Krallığı’nı tasvir eden eserler, kilise süslemeleri, tavan süslemeleri ve mezar odalarıdır.

Müzede yer alan diğer bir önemli koleksiyon ise Romanesk Sanat Koleksiyonu’dur. Ayrıca burada, kiliselerden toplanan freskler de ilgi çekici olup, görülmete değer kısımlardır.

Müzenin bir de, görülmeye değer bir kafe-barı var. Restoranından bakınca, harika Barselona manzarası gözler önüne serilmektedir. Ayrıca, müzede sanat kitaplarına ayrılmış bir kütüphane ve hediyelik eşya dükkanı yer almaktadır.

Müzenin önündeki gezinti alanından, şehrin görünüşü

Canan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 03.07.2020, 18:01   #70
Canan
Çiçekci kız

İçerisi çok büyük; Gotik ve Romanesk olmak üzere, iki akıma dair eserlerin koleksiyonları bulunuyor. Ben sizlere, sıkılmamanız adına, şimdilik bir kaç tanesini sunacağım.

2 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
antoni, bari, barselonanın, blau, casa batllo, casa mila, değer, gaudi, gezdim, gotik, gördüm, görülmeye, ispanya, katalon, katedral, kunstmuseum, kutsal, meydan, montjuic, müze, parki güel, picasso, poble espanyol, sagrada familya, tepe, ulusal, vicens, yerlerini

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)