Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İnternet | Network

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 04.11.2018, 18:00   #1
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 1 Ocak 2019'da Adil Kullanım Kotası Kalkacak mı?

Adil Kullanım Kotası belasını çekmeye devam edeceğiz. Fakat bu beladan kurtulacağımız tarih artık kesinleşti diyebiliriz.

Ha kalktı, ha kalkacak falan derken bir seneyi daha Adil Kullanım Kotası'na yönelik bir gelişme olmadan geride bırakıyoruz. Daha önceden BTK'nın AKK konusunda yeni adımlar atması ve kullanıcıları memnun edecek bir düzenleme yapması bekleniyordu, fakat bu durum gerçekleşmemişti.

Sadece Eylül ayı başında BTK tarafından yayınlanan bir açıklamada, kurumun planlamaları doğrultusunda 31 Aralık 2018 tarihinde Adil Kullanım Noktası'nın tamamen kaldırılacağından bahsedilmişti. Şimdi ise BTK'nın bu planlaması, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından da onaylanmış durumda.

Osman Gazi Köprüsü'ndeki geçiş ücreti konusunda yapılan indirimden söz eden Bakan Arslan, "Adil Kullanım Kotası'nı 2018'de kaldıracağız" açıklamasında bulundu. Arslan, BTK'nın daha önceden işaret ettiği 31 Aralık tarihi konusunda bir bilgi paylaşmış değil. Fakat 2018 tarihini işaret eden bir açıklamanın yapılması, BTK'nın da planlamaları doğrultusunda bir çalışma yürütüldüğünün işaretçisi.

Daha önceden AKK'ye yönelik ''şöyle olacak'', ''böyle çözeceğiz'' yönünde yapılan açıklamalar ardından bir sonuç çıkmaması ve bu açıklamaların genelde BTK kaynaklı olarak yapılmış olması, bizlerde de BTK'ya karşı ister istemez bir güven kaybı oluşturdu diyebiliriz. Hatta biz, Eylül ayında BTK'nın 2018'i işaret ettiği açıklamasını haberleştirdiğimiz zaman sizlerin çoğundan ''ikna olmadık'', ''yine bir bahane bulup ertelerler'' şeklinde yorumlar gelmişti.

Şimdi ise aynı tarihin Bakan Arslan tarafından da kesin bir dille ifade edilmesi, bu konuda beklentimizi biraz daha yükseltti diyebiliriz.
Yani AKK'nin 2018'de kalkacağı artık kesin gibi. Fakat BTK'nın dediği gibi 31 Aralık'ta, yani 2018'in son günü mü olur, yoksa daha erkene mi çekilir, orasını bilemiyoruz.

Webtekno.com
Eski 04.11.2018, 18:14   #2
Kartal
Müdavim

Standart Cevap: 1 Ocak 2018'de Adil Kullanım Kotası Kalkacak mı?

Bulunduğum bölgede alabildiğim en fazla hız 10Mgb;
Bulunduğum İlçede fiber internet oranı %6 cıvarında, Adil kullanım kotası kalksa ne olacak kalkmasa ne olacak, tabi bu demek değilki kötü birşey, sadece benim için olay böyle, faydalanacaklar adına sevindim, inşallah olur.
Keşke fiber optik ağınıda çoğaltmayı dile getirseydiler.
Türk telekom haraç mezat satıldı, araplar o kadar sene alt yapıya hiç yatırım yapmadı, zarar ettik diye defolup gittiler ama hesabını falan soran yok.

Çünkü hesap sorması gerekene, hesap soracak bir halk talebi yok.!!-
Eski 04.11.2018, 18:27   #3
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Standart Cevap: 1 Ocak 2019'da Adil Kullanım Kotası Kalkacak mı?

Biraz araştırdım..

Şöyle kötü bir süpriz ile karşılaştım. Umarım doğru olmaz. Doğru olursa çok fena su kaldırır. Kullanıcıyı dolandırmaktır bu!

Türk telekom çalışanlarına bir mail yollanmış, ve bu mailde akk'nin kalkacağından, yerine "kota" uygulaması getirilmesinden söz ediliyor. Eğer doğruysa vah ki ne vah!

Donanımhaber kullanıcısı bu maili paylaşmış, konuyu aradım ama donanımhaberden kaldırmışlar.. Umarım gerçek değildir.
Eski 04.11.2018, 18:36   #4
Kartal
Müdavim

Böyle bir yazıyı kim, neden kaleme alsınki!
Paylaşımdaki yazıda pek mail yazısında benzemiyor, saat, gün tarih falan olması gerekirdi. Doğru olduğu zannetmiyorum ama eğer doğru ise dediğin gibi dolandırıcılıktır, sadece AKN den sonra düşen hız oranları 3/1 aranında arttırılıyor..
Ben AKN siz yukarıda vediğim sınırlar içerisindeki sabit hız olarak kullanıyorum aylık 105 tl ödüyorum. Sene sonu bitiyor. Netleşsin en uygun olanından bir tane seçelim..
Eski 05.11.2018, 12:55   #5
Kartal
Müdavim

Burada, bakan kalkacağını söylemiş ama detay yok
LİNK
Eski 05.11.2018, 13:32   #6
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Bakan öyle diyor da peki servis sağlayıcılar neyapar? Hepsi ayrı bir çakallık peşindeyse? ya kota zamazingosunu geri getirirlerse?

Yani hep kötü süprizlerden bıktık diyebilirim. Ne zaman iyisini istesek, talep etsek hep daha kötüsü geldi başımıza.. Umarım dediği gibi olur çok geride kaldık..
Eski 05.11.2018, 13:40   #7
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Bakan öyle diyor da peki servis sağlayıcılar neyapar? Hepsi ayrı bir çakallık peşindeyse? ya kota zamazingosunu geri getirirlerse?

Yani hep kötü süprizlerden bıktık diyebilirim. Ne zaman iyisini istesek, talep etsek hep daha kötüsü geldi başımıza.. Umarım dediği gibi olur çok geride kaldık..

Bizlere müstahak be kardeşim, kalite talebi yok ki.!
Şimdi tekrar sorgulayayım dedim, alabileceğim en fazla hız 9Mbs gösteriyor, oda bana ulaşana kadar 8 Mbs düşüyor.
Hangi çağda yaşıyoruz Allah aşkına, bu hız falan değil, alay etmek.

Hırsız araplar gider ayak, geliştirmek için kullanılması gerekenTtmet in kablolarını dahi satmışlar.
Zaten bu satışta şaibe vardı, ortakları içinde şaibeler var( Daha açık yazamıyoruz, az biraz konuları taip eden ne demek istediğimi anlamıştır). Bu kadar sessiz kalınmasının bence bir anlamı var..
Eski 09.11.2018, 18:20   #8
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kota dedikodusu galiba doğru..

https://forum.donanimhaber.com/akk-k...din--135714635

Yok kesin doğru az önce faturamı kontrol ettim. Ek mesaj yazmışlar.. https://prnt.sc/lgck7k
Eski 09.11.2018, 18:40   #9
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Konu ile ilgili müşteri hizmetlerini aradım. Temsilci böyle bir uygulamadan haberdar olmadıklarını, hizmetimin kesinlikle kotalı bir tarifeye geçiş yapılmayacağını söyledi. Bende faturamda ki ek notu özellikle okudum. Hala sözünde diretti.

Bende müdürlüklerine başvurmam gerekeceğini, haklarımın saklı olduğunu söyleyerek telefonu kapattım.

Koskoca bir iss devletin kurumu olan BTK'nın uygulaması karşısında dolandırıcılık yaparak tüketicileri aldatmaya çalışması beni şaşırtmadı.!
Eski 10.11.2018, 04:50   #10
Efruz
Dost Nâzım

Ben şu an okulun kablolu internetini kullanıyorum, muhtemelen kısa bir süre için bana dokunmayacak bir durum.

Dediğin gibi bir şey olursa çok büyük olay çıkar ama nerdeyse herkes sözleşmeleri okumadan imzaladığı için servis sağlayıcıları kendini yine düzlüğe çıkarır.

Sakın sen kuş vurma yavrum,
En engin bir kardeşlikte uçar kuşlar gökyüzünde.
Tüfekle oynama yavrum,
Şakacığı bile çirkin bir canlıyı öldürmenin.

2 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
2018de, adil, kalkacak, kotası, kullanım, ocak

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler