Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Tarihi > Dünya Tarihi

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 25.11.2011, 02:38   #1
Karagöz
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Volkswagen'deki ayrıntı

Tarih 26 Mayıs 1938. Adolf Hitler tüm Almanların kullanabileceği ekonomik halk arabaları üretmesi için Alman otomobil Devi, Volkswagen'in temelini atıyor. Resimde de Hitler'e üretilecek yeni otomobilin özellikleri anlatılıyor. Nasıl da mutlu ve heyecanla dinliyor.

Şu ilginçliğe bakın ki, Dünya'da hippilerin ve özgürlükçülerin en çok kullandığı otomobilin, fabrikasının temeli, özgürlükleri kısıtlayıcı faşist bir diktatör tarafından atılıyor Acaba volkswagen ve özgürlük sevdalısı kaç hippi bundan haberdardı Hey gidi günler hey
Eski 25.11.2011, 02:48   #2
Karagöz
Uzman Üye

Standart Cevap: Volkswagen'deki ayrıntı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi KeysnolleM Mesajı göster
Ya bana bu mantık yanlış geliyor.
Bir şey almaya-kullanmaya kalkıştığında bir marka belirlediğinde hunharca araştırırsın en azından ben öyle yapıyorum ve neredeyse tüm markaların eksileri oluyor kendimce , ama bana sadece lazım olan alacağım birşeyin bana vericek olan sağlamlığı - dayanıklılığı vb.dir.Yok o markanın sahibinin köpeğinin annesi kedilerin kuyruğunu ısırıyormuş filan bunlara bakmak saçma geliyor bana.Önemli olan alacağım malzemenin istediğim özellikleri bana verebilmesidir.
Dediklerine, anlayabildiğim kadarıyla katılıyorum. Ancak şunu atlamışsın, burda markanın iyiliği, dayanıklığı ya da kötülüğünden ziyade, bir simgeden bahsediyorum. Onu simge haline getirenlerden ve getirdikleri simgeden
Hayvanları koruma derneği kurup, kendine av tüfeğini simge yapmak gibi bir durum bana göre
Eski 25.11.2011, 03:00   #3
Karagöz
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi KeysnolleM Mesajı göster
Evet ben yanlış yerden girdim , Özür dilerim.
Böyle bir düşüncem var benim o zannedip direkt badoslama daldım.

Estağfirullah. Herkesin fikrine açığız.
Eski 25.11.2011, 03:09   #4
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Benim dikkatimi çeken fotoğraf oldu

Hitler'in hiçbir fotoğrafında (şimdiye kadar görmüş olduğum), suratında bu fotoğraftaki çocuksu halini görmedim.

Aldığı oyuncağa sevinen bir çocuğun ifadesi.
5 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.11.2011, 03:14   #5
Karagöz
Uzman Üye

Hitler'in gülen fotoğraflarını yayınlarsalar ona diktatör diyemezler. Diktatörler gülmez, sadece öldürür fikrinin zihinlere iyice yerleşmesi için bazı eller tarafından bilinçli olarak kazınmıştır o fotoğraflar. Mesela çocuklarla çektirdiği fotoğraflar yakın zamana kadar yoktu piyasada.
Eski 25.11.2011, 12:07   #6
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagoz Mesajı göster

Tarih 26 Mayıs 1938. Adolf Hitler tüm Almanların kullanabileceği ekonomik halk arabaları üretmesi için Alman otomobil Devi, Volkswagen'in temelini atıyor. Resimde de Hitler'e üretilecek yeni otomobilin özellikleri anlatılıyor. Nasıl da mutlu ve heyecanla dinliyor.

Şu ilginçliğe bakın ki, Dünya'da hippilerin ve özgürlükçülerin en çok kullandığı otomobilin, fabrikasının temeli, özgürlükleri kısıtlayıcı faşist bir diktatör tarafından atılıyor Acaba volkswagen ve özgürlük sevdalısı kaç hippi bundan haberdardı Hey gidi günler hey
Alıntı:
Dediklerine, anlayabildiğim kadarıyla katılıyorum. Ancak şunu atlamışsın, burda markanın iyiliği, dayanıklığı ya da kötülüğünden ziyade, bir simgeden bahsediyorum. Onu simge haline getirenlerden ve getirdikleri simgeden
Hayvanları koruma derneği kurup, kendine av tüfeğini simge yapmak gibi bir durum bana göre
Ben volkswagen kullanıcısıyım hemde uzun zamandır.Son 3 aracımın hepsi Volkswagendi.Bu noktadan sonra aracı değişirsem ya yine volkswagen alırım yada Audi veya Bmw'ye geçiş yaparım onun dışında bir daha kolay kolay başka aracı kullanmam..

Dünyada bir milyonlarca hayranı olan hatta fanları olup sürekli toplantılar bile yapılan resimdeki namı değer kablumbağa bizim değimimizle tosbağa yada Horbi'nin Rusya'nın soğuk iklimine karşı üretildiğini -50 derecelerde bile kontak basıp çalışabildiğini hemen hemen herkes bilir.

Öncelikle bir markanın kurucusu yada emri verenin kim olduğuna bakıp o markanın iyiliği yada kötülüğünü ortaya koymaz.Ha volkwagen markası el altından neo nazi gruplarını besliyor destek veriyor diye söylersin o zaman eyvallah ama şu aşamada açmış olduğunuz konuya ve fikirlere kesinlikle katılmıyorum ve şiddetle karşı çıkıyorum.Bugün tüm markaların geçmişlerini irdelemeye kalktığınız zaman hiçbirini kullanmayıp hatta kendi bahçenizde meyve sebze ekmeniz lazım ki onunda tohumlarında mutluka birşey çıkar..
Bana görede rte diktatör ve yerli üretim araba üretilmesini istiyor ve destekliyor şimdi bunu rte destekledi deyip çok iyi kalitede ve uygun fiyata çıkabilecek yerli üretim otomobili kimse almasın mı ??

Ayrıca simge olayına gelince Volkswagen ambleminin neo nazilerin amblemini andıyor yada benziyor diyorsanız bence bir kez daha düşünün derim..

Eski 25.11.2011, 12:16   #7
Zafina
Tam Üye

Volkswagen halkın arabası demek Almanca'da ve hikayesi de kısaca şu; Adolf Hitler bütün Alman halkının arabası olacak diyor ve bu amaçla üretime giriyor. Adı da "Halkın Arabası" oluyor.
Eski 25.11.2011, 13:45   #8
Karagöz
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MartiNeAgLe Mesajı göster
Ben volkswagen kullanıcısıyım hemde uzun zamandır.Son 3 aracımın hepsi Volkswagendi.Bu noktadan sonra aracı değişirsem ya yine volkswagen alırım yada Audi veya Bmw'ye geçiş yaparım onun dışında bir daha kolay kolay başka aracı kullanmam..

Dünyada bir milyonlarca hayranı olan hatta fanları olup sürekli toplantılar bile yapılan resimdeki namı değer kablumbağa bizim değimimizle tosbağa yada Horbi'nin Rusya'nın soğuk iklimine karşı üretildiğini -50 derecelerde bile kontak basıp çalışabildiğini hemen hemen herkes bilir.

Öncelikle bir markanın kurucusu yada emri verenin kim olduğuna bakıp o markanın iyiliği yada kötülüğünü ortaya koymaz.Ha volkwagen markası el altından neo nazi gruplarını besliyor destek veriyor diye söylersin o zaman eyvallah ama şu aşamada açmış olduğunuz konuya ve fikirlere kesinlikle katılmıyorum ve şiddetle karşı çıkıyorum.Bugün tüm markaların geçmişlerini irdelemeye kalktığınız zaman hiçbirini kullanmayıp hatta kendi bahçenizde meyve sebze ekmeniz lazım ki onunda tohumlarında mutluka birşey çıkar..
Bana görede rte diktatör ve yerli üretim araba üretilmesini istiyor ve destekliyor şimdi bunu rte destekledi deyip çok iyi kalitede ve uygun fiyata çıkabilecek yerli üretim otomobili kimse almasın mı ??

Ayrıca simge olayına gelince Volkswagen ambleminin neo nazilerin amblemini andıyor yada benziyor diyorsanız bence bir kez daha düşünün derim..

Bilmiyorum yazımın tamamını okudunuz mu ama yazımın hiç bir yerinde Volswagen kötüdür, almayın ya da nazilere yardım ediyor gibi bir iddiam yok. Sadece tarihsel bir gerçekten bahsettim. Volswagen'i özgürlük simgesi haline getirenler için. Yoksa Volkswagen ya da herhangi bir Alman arabası kötüdür demek kimsenin haddi değildir, çünkü en sağlam otomobilleri Almanlar yapar. Yazıya katılmak zorunda değilsiniz, yalnız yanlış anlamışsınız, logosu nazi logosuna benzetilmedi, ya da volkswagen kötü araba denmedi, yazımı tekrar okumanızı öneririm. Düşünceleriniz için teşekkürler.

Saygılar.
Eski 25.11.2011, 14:16   #9
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Alıntı:
Haftalık 5 mark taksitle piyasaya sürülen ama 2. Dünya savaşının patlak vermesiyle üretimi aksayan bir model...

2. Dünya savaşı bittikten sonra Kapitalizmin sembollerinden biri olan Ford'un tahtını sallayan (fiyatı ve satış sayısı ile) ve hatta yıkan bir araba...

Karagöz'ün belirttiği gibi Hitler'in tasarımı ve gözbebeği olan bir araç...

Ama sonuçta "Halkın arabası" , "özgürlüğün ve aşkın sembolü" gibi ünvanlar alarak anti-kapitalizmcilerin simgelerinden biri oldu...

Özgürlük sevdalıları ve hippiler de herkes kadar biliyordur bu arabanın çıkış noktasını veya hikayesini...

Sevimli arabalardı...

4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.11.2011, 22:48   #10
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

Alıntı:
[FONT=Georgia][SIZE=3]

Ben fikirlerimi bu noktaya dayanarak yazdım.Şuanda Hitlerin volkswagen firmasıyla hiçbir alakası olmadığını ve hippilerin(anlattığınız hikayeyi ister bilsinler ister bilmesinler) bu aracı kullanmasında hiçbir tezatlık görmediğimi söylemek istiyorum

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ayrıntı, volkswagendeki

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)