Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 23.01.2017, 14:55   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Diş Beyazlatan Mucizevi Karışım

Diş Beyazlatan Mucizevi Karışım

Hint mutfağında çokça kullanılan zerdeçalın diş beyazlatıcı etkisi bulunuyor.

Dişleri bembeyaz yaptığını iddia eden bir sürü diş macunu var piyasada. Bu ürünleri kullanan pek çok kişi, söz konusu diş macunlarının sigara, kahve ya da şarap lekelerini geçirmediğini, “beyazlatıcı” kelimesinin tamamen ticari bir kelime olduğunu söylüyor.

Piyasadaki bu kadar diş macunu arasında gerçekten güvendiğiniz bir marka var mı? Hangimiz diş macunlarının beyazlatıcı özelliğine güveniyoruz ya da hangimiz içindeki kimyasalları biliyoruz?

Diş macunlarının aşağıdaki problemlere yol açtığı pek çok hasta ve doktor tarafından söylendi:

• Diş ağrısı
  • Diş kırılması/çatlaması
  • Diş eti hassaslığı
  • Diş şeffaflaşması

Diş macunlarının içinde yer alan kimyasallar ve yan etkileri, kendi diş macunumuzu kendimiz hazırlamamız gerektiği konusunda yeterince ikna edici gibi. Doğal diş macunu dişlerinize doğal bir beyazlık vereceği gibi macunun diş eti hastalıklarını da iyileştirici etkileri bulunuyor.

Bu inanılmaz reçetede son dönemlerin en popüler, en mucizevi ve faydalı baharatı bulunuyor:

Zerdeçal Mucizesi

Hint mutfağında çokça kullanılan zerdeçalın diş beyazlatıcı etkisi gerçekten inanılmaz. Hint Diş Eti Hastalıkları Birliği, iltihap sökücü özelliği bulunan zerdeçalı bir garara olarak kullanarak diş eti iltihaplarının da iyileştirilebileceğini söylüyor.

Zerdeçalla yapacağınız ev yapımı diş macununun tarifi de yapımı da çok kolay, üstelik sıradan bir diş macunundan kat kat ucuz.

Malzemeler

• 1/2-1 yemek kaşığı zerdeçal
  • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
  • İstediğiniz kadar nane yağı

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri diş fırçanızın tersiyle karıştırın ve diş macunu kullanır gibi, diş fırçanız yardımıyla dişlerinizi fırçalayın.

3-5 dakika dişlerinizi böyle bekletin.

Tükürün ve ağzınızı çalkalayın.

Kaynak
Eski 23.01.2017, 19:31   #2
Gülümsün
Yönetici

Standart Cevap: Diş Beyazlatan Mucizevi Karışım

Diş beyazlatma için fazla malzemeye gerek yokmuş. Denemek gerekiyor. Bilgiler için teşekkürler, ellerine sağlık Canan.
Eski 23.01.2017, 20:25   #3
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Merak ettim şimdi... İlla denemem lazım...

Hindistan cevizi yağını zaten alacaktım, alır almaz yapıcam...

Bu arada zerdaçalı her yemeğe katmaya başladım... Aklınıza gelecek her yemeğe...

Teşekkürler Canancığım...
Eski 23.01.2017, 23:46   #4
Asparagas
Üye

Ben diş macunu kullanmıyorum 2-3 senedir. hiç sağlıklı gelmiyordu bana diş macunları neden bilmiyorum. askerde bi tabip binbaşı bize konferans vermişti demiştiki diş fırçalamak için diş macununa ihtiyacınız yok temiz suyla iyice çalkalayıp fırçalasanız o da yeter diyordu son 2-3 senedir böyle yapıyordum. bende bunu yapıcam yaptıracam daha doğrusu anneme teşekkürler paylaşım için
Eski 24.01.2017, 03:05   #5
Boray
Gerçek Üye

Yalnız zerdeçalın çok ağır ve kötü bi kokusu var bence. Pirince giderken eldeki bulgurdan olmamak lazım...
2 Üyemiz Boray'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.01.2017, 13:50   #6
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asparagas Mesajı göster
Ben diş macunu kullanmıyorum 2-3 senedir. hiç sağlıklı gelmiyordu bana diş macunları neden bilmiyorum. askerde bi tabip binbaşı bize konferans vermişti demiştiki diş fırçalamak için diş macununa ihtiyacınız yok temiz suyla iyice çalkalayıp fırçalasanız o da yeter diyordu son 2-3 senedir böyle yapıyordum. bende bunu yapıcam yaptıracam daha doğrusu anneme teşekkürler paylaşım için

Dişlere zarar verecek olan yiyecek artıklarını yok etmek için, sade su ile fırçalamak yeterli. Bunu çocuk doktorumuz da söyledi . Lakin ben rahat edemem ki...

En iyisi, diş macunu alırken seçici olmak.

Eski 24.01.2017, 16:10   #7
Tura
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster

Dişlere zarar verecek olan yiyecek artıklarını yok etmek için, sade su ile fırçalamak yeterli. Bunu çocuk doktorumuz da söyledi . Lakin ben rahat edemem ki...

En iyisi, diş macunu alırken seçici olmak.

Misvak ağacı

Latince ismi Salvadora persica.
Salvadoraceae familyasına ait bitki türüdür.

Afrika ve asyanın tuzlu step topraklarında yetişir. Dikensiz küçük çalı tipi ağaççıklardır.
Odunu, lifli bir yapıya sahip olduğundan nakliyesi kolaydır.
Hoş bir kokusu vardır.Yaprakları bir dal üzerinde karşılıklı ve derimsidir. Meyvasına “kebas denir ve üzüm salkımı gibidir. Meyvesinin içinde küçük sert bir çekirdeği vardır. İlk zamanlar yeşil olan meyve zamanla kırmızılaşır. Yeşilken acımtırak olan tadı olgunlaştıkça kararır ve tatlanır.

Bu ağaç dalları kesilerek diş temizlemede kullanılır. Diş temizliği oldukça faydalı olan misvak, diş eti hastalıklarını önlemede de oldukça faydalıdır. Ağızda etkin bir temizlik sağlar. İçeriği oldukça zengin olan misvakta şunlar bulunur. Silisyum, C vitamini, sodyum,tanen, hardal yağı,klorür ve reçine

C vitamini: Dokuların iyileşmesine yardımcı olur.
Silisyum: Lekeleri çıkarır, dişin beyazlamasını sağlar.
Sodyum: Mikropların ölmesini sağlar.
Tanen asidi: Diş eti iltihabını önler. Plağı azaltır ve oluşmasını engeller.
Reçine: Diş minesi üzerinde bir katman oluşturur ve çürük oluşumunu engeller.
Hardal yağı: Antiseptik özelliği vardır.
Klorür: Taş oluşumunu engeller.

Diş temizliğinde misavak ağacı kullanmak için, 8-10 cm uzunluğunda parçalar halinde kesilir. Uç kabuğu 2 cm ölçüde kesici bir aletle soyulur. Böylece lifleri ortaya çıkar. Liflerin yumuşaması için bir süre sıcak, oksijenli suda suda bekletilir. Lifler fırça gibi olması için bir bıçak yardımı ile ayrıştırılır. Kullandıkça etkisi ve tadı azalacaktır. Lifler koptukça eskiyen kısım kesilir ve tekrar yontularak kullanılabilir.
Ağız temizliğine faydaları dışında başka faydaları da vardır.
Misvak yağı, eklem ağrılarına masaj yardımı ile uygulandığında vücudu rahatlatır.
Meyvesinin iştah açıcı özelliği vardır. Meyvesi suda kaynatılıp içiliğinde idrar yollarını temizler.
Ayrıca misvak ekstresinin stresi azaltıcı özelliği de vardır.

Özellikle ağız ve diş temizliği için, tavsiye edilir. Oldukça organik bir yapısı vardır.
Eski 14.04.2021, 01:38   #8
OkyanusunKalbi
WoodStock

Hindistan ceviziyle ağzı çalkalamak beyazlatma etkisi sağlıyormuş. Hiç denemedim ama duymuştum.

Dişlerim, çok beyaz olmasa da..Gerektiği kadar beyaz dişlere sahibim.

Sağlıklı olsun da porselen gibi bembeyaz olmasa da olur.

**

Bilgiler için teşekkürler.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.04.2021, 12:26   #9
Canan
Çiçekci kız

Hindistan cevizi yağı ve zerdeçal, bulunmayacak şeyler değil.
Sigara ve çok çay içip de dişleri sararmış kişiler denesin
Eski 14.04.2021, 15:25   #10
Rosebud
Müdavim

Kahve mahvetti dişlerimi hangi macunu kullansam olmuyor bir de yetmiyor gibi 25 tl'den aşağı doğru dürüst macun yok, bunu bir denemek lâzım.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
beyazlatan, karışım, mucizevi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)