Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Spor Dünyası > Futbol | Diğer Futbol Kulüpleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 27.07.2011, 14:51   #11
Emilio Santos
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Süper Lig Ertelendi!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi BÖCÜ DAYI Mesajı göster
Beni tanıyan herkes bilir ülkemi kendime bile değişmeyeceğimi Emilio.. Futbol konusu olduğu için oradan gittim olaya..

Bu Kürt politikası hariç hükümetinde birçok şeyini desteklerim, bunuda saklamam..

Evet bunlar zamanında aklımızdan geçmeyen bir sürü şey oldu bu Kürt politikası ile ilgili ama bütün suçuda partizanlık uğruna bunların üstüne yıkmak revamı?

Yıllar yılı birinci tehdit olarak irticayı (irtica derken neyi kastettikleri malum, açıkça söyleyemiyorlar) gösterip terörü ağzına almayanların hiçmi suçu yok?

Bunlardan öncekilerin politikalarınıda gördük, neyi çözebildiler?

Kabul etsekte etmesekte bizimle birlikte yaşamak istemeyen bir topluluk var, bunu bir şekilde çözmek gerekiyor..

ÖLdürerek olmuyor, taviz vererekte olmuyor, adamların niyeti huzur falan değil..

Birtek İslam kardeşliği olabilir çözüm ama ortada İslam kaldımı o da belli değil..

Bu arada spor konusuda güme gitti gibi geldi.. Katre-i Matem, pardon.
Bundan öncekiler hiç bu kadar taviz vermemişti. Bundan öncekiler TSK'yı kökten dinamitlememiş, paşaları içeri atmamıştı. Bundan öncekiler muhalif isimleri bir bir cezaevine göndermemiş, teröristleri vatan kahramanı gibi karşılamamıştı.

Bundan önce hiç bir parti, bu denli sıkı bir koalisyon yapmamıştı teröristle.

Peki, öncekiler çözüm buldu mu demişsin. Haklısın, çözüm yoktu. Dağda savaş vardı. Hiç yoksa kahramanca çarpışıyorduk. Şimdi? Boş yere şehit düşüyor ne canlar. Teslim bayrağını çekmek bunu düşünmekten geçiyor zaten.

Bizimle yaşamak istemeyenler kimler? Ben kaç tane Kürt tanıyorum, bu vatanı senin benim kadar seven. Onlar ayrılmak istemiyor. Verirsen tüm ipleri oradaki eşkıyanın eline, olacağı budur. Sanki hepsi ayrılıkçı gibi gelir.

Ben şahsileştirmek istemem, seni de hedef almamıştım ama özür dilerim kırıcı olduysam. Kimsenin vatanseverliği ile ilgili yorum yapmam, bana düşmez.

Yalnız, futboldan dem vurup, başbakan bu özerklik meselesine ne zaman el atacak diye sormamak da olmaz. Mesele buydu birazda.

Bana kalırsa bir iç savaş her şeyi çözer. Yoketmek kolay yol. Uslu duran durur, durmayan ölür. Ötesi yok.
5 Üyemiz Emilio Santos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.07.2011, 17:12   #12
Böcü Dayı
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Süper Lig Ertelendi!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi emilio santos Mesajı göster
Bundan öncekiler hiç bu kadar taviz vermemişti. Bundan öncekiler TSK'yı kökten dinamitlememiş, paşaları içeri atmamıştı. Bundan öncekiler muhalif isimleri bir bir cezaevine göndermemiş, teröristleri vatan kahramanı gibi karşılamamıştı.

Bundan önce hiç bir parti, bu denli sıkı bir koalisyon yapmamıştı teröristle.

Peki, öncekiler çözüm buldu mu demişsin. Haklısın, çözüm yoktu. Dağda savaş vardı. Hiç yoksa kahramanca çarpışıyorduk. Şimdi? Boş yere şehit düşüyor ne canlar. Teslim bayrağını çekmek bunu düşünmekten geçiyor zaten.

Bizimle yaşamak istemeyenler kimler? Ben kaç tane Kürt tanıyorum, bu vatanı senin benim kadar seven. Onlar ayrılmak istemiyor. Verirsen tüm ipleri oradaki eşkıyanın eline, olacağı budur. Sanki hepsi ayrılıkçı gibi gelir.

Ben şahsileştirmek istemem, seni de hedef almamıştım ama özür dilerim kırıcı olduysam. Kimsenin vatanseverliği ile ilgili yorum yapmam, bana düşmez.

Yalnız, futboldan dem vurup, başbakan bu özerklik meselesine ne zaman el atacak diye sormamak da olmaz. Mesele buydu birazda.

Bana kalırsa bir iç savaş her şeyi çözer. Yoketmek kolay yol. Uslu duran durur, durmayan ölür. Ötesi yok.

Yok yok şahsilik yok..

Son söylediklerine pek katılamam.. Dediğin gibi benden çok seven Kürt arkadaşlarımızda var fakat savaş olmuyor işte.. Bunun başka bir çözümü olmalı.. Spor konusu olduğu için ben oradan aldım olayı yanlış anlamayın.

Günlerdir ailemle bunun muhasebesini yapıyoruz, acabalar doluyor kafamıza.. Hiç aklımıza gelmeyen olaylar oldu.. İnan ben bu çok havlayanların Kürt olduğundan bile şüpheliyim..

Kendim olarak söyleyecek olursam arada kalmış bir durumdayız.. Akp dediklerimiz gibi, bölünme endişesine sevk ediyor beni..

Chp -her ne kadar yaşayamasamda laf söylenmesi hoşuma gitmez- inancım konusunda endişeye sevk ediyor beni.. Aynı şekide Mhp de... Aynı zamanda Chp içindede Pkk'ya destek verenler var.. Pkk'lıların akrabaları var ki neredeyse bir Kürt partisi olmak üzere Chp..

Tsk'ya yapılan davranış ayrı bir konu.. Hepten üzmekte beni.. Suçlu varsa onlar ayıklanmalı, emir komuta silsilesi göz önünde bulundurumalı.. Herkes herşeyi isteyerek yapmıyor sonuçta.. Artık bu hakarete varan olaylara bizde müsade etmemeliyiz.. Tsk'yı gözden düşürmek kimsenin işine yaramaz ve kendi ayağımıza kurşun sıkmış oluruz. (aha gerçek Türk olduğum ortaya çıktı, önce kızıyordum, zayıflamış görünce zayıftan yana geçtim.. )

Son terör konusunda alınan kararlarda benim canımı sıktı.. İki cephe yaratılıyor farkında olunsun yada olunmasın dikkat etmemiz lazım. Terörle mücadelede son alınan kararlar bence Tsk ya hakarettir..

İnsan düşünmeden edemiyor, acaba birbirlerini zor durumda bırakmak için hamlemi yapıyorlar diye.. Son Silvan saldırısı bende güven problemi yarattı.. Güpegündüz ve yürüyerek vede cesetlerinide alarak uzaklaşmaları canımı sıktı.. Helikopterler, Heronlar nerede diye düşünmeden edemiyorum..

Hayırlısı, şu doğum sancısı bitsin bakalım ortaya nasıl bir çocuk çıkacak..

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ertelendi, süper

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)