Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Güzellik ve Moda > Kadınlara Ait Güncel Konular

Kadınlara Ait Güncel Konular Bizimle olmuyor demeyin. Biliriz biz olmadan hiç olmaz

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 23.02.2012, 16:22   #1
αѕι mεlεκ
Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 'Dengesiz' Bir Erkekle Nasıl Başa Çıkılır?

İyi erkekler bile oldukça aksi olabilir. Tabii ki bu bir teselli değil. Kızıp küsmek yerine tavsiyelerimize göz atarak duygusal gel- gitler yaşayan erkeğinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Dengesiz ününe sahip olan cinsiyet kadınlardır. Ancak uzmanlara göre gerçekte erkeklerin de ruh hali değişken olabiliyor.

The Emotional Toolkit (Duygusal Rehber) isimli kitabın yazarı Darlene Mininni erkeklerin tedirgin olduklarında kadınlardan daha farklı davranışlar sergilediğini belirtiyor. Biz de erkek arkadaşınızın garip tavırlarıyla baş edebilmeniz için en iyi taktikleri derlemeye çalıştık.

Sevgilinizin değişken halini tanımlayın!

Huysuz erkekler iki gruba ayrılır ilk grup kötü bir gün geçirdiği için hayal kırıklığı yaşayan veya tuttuğu takım yenilince dünyası yıkılan erkeklerden oluşur.

İkinci grup ise hafta içinde duygusal anlamda birçok iniş - çıkış yaşayan erkeklerdir. Bu grupta bulunan bir erkek düzenli olarak üzücü olayların moralini bozmasına izin verir. Aslında duygusal olması kötü bir özellik değil böylece kendinizi kötü hissettiğinizin sinyallerini hemen algılayabilir.

Onu okumayı öğrenin

Kadınlar kendilerini rahatsız eden şeyleri anlatmaya meyillidirler. Ancak erkekler içlerine kapanır veya duygularını anlamsız tepkilerle anlatmaya çalışırlar. Erkek arkadaşınız terfi alamadığı için canının sıkkın olduğunu size anlatmak istemez. Bunun yerine çoraplarını yanlış yere koyduğunuz için söylenmeyi tercih eder. Siz onun bu gizemli sinirine bir anlam veremezken o kırılgan olduğunu görmenizi istemez.

Bu nedenle ister günlük huysuzluk olsun ister kronik vaka erkek arkadaşınızın canını sıkan durumun ne olduğunu anlamak için uğraşmalısınız.

Ancak yalnızca "Konuşmak ister misin?" sorusunu sormanız yeterli değildir. Ona özel bir soru sormalısınız. Örneğin "Patronun bugün ne yaptı?" diyerek onu kabuğundan dışarı çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Suspus olsa veya bir çocuk gibi davransa bile vazgeçmeyin. Onu dinlemeye hazır olduğunuzu ancak duygusal bir kum torbası olmadığınızı ona anlatmalısınız.

Bu noktadan sonra sorunu konuşup konuşmama kararını ona bırakın. Eğer davranışları konusunda taviz vermemeye kararlı görünüyorsa ona arkadaşlarınızla dışarı çıkacağınızı ve ihtiyacı olduğunda sizi arayabileceğini söyleyin. Fazla üzerine düşmeniz de ters bir etki yaratabilir; sizden kaçabilir. Meraklı olun ama onu boğmayın...

Bakış açınızı değiştirin!

Sevgilinizin ruh halinden sorumlu olmadığınızı anlamanız gerekir. Biriyle çok fazla zaman geçirdiğinizde onun kötü davranışlarına alışabilirsiniz.

Bir adım geri atın ve kendinize dışarıdan bakın özellikle size karşı hangi sıklıkta huysuz davranışlar sergilediğini bir düşünün. Belki de normalde tahammül edebileceğinizden daha sık olduğunu göreceksiniz.

Belki buna daha ne kadar katlanacağınıza ve mutlu olup olmadığınıza karar vermeniz gerekiyordur. Ne dersiniz?
6 Üyemiz αѕι mεlεκ'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.2012, 17:47   #2
´Elâ
Üye

Standart Cevap: 'Dengesiz' Bir Erkekle Nasıl Başa Çıkılır?

Dengesiz bir erkekle baş etmek çok zordur malesef :/
4 Üyemiz ´Elâ'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.2012, 19:12   #3
Megan
Uzman Üye

Dengesiz biriyle ugraşmak oldukça zordur ,bu ister erkek ister kadın olsun farketmez .

Eger böyle biriyle birlikteysek ona yapacagımız en buyuk iyilik ,bir pskiyatriste gitmesini ve tedavi olmasını saglamaktır .

Çunku dengesiz davranışlar normal davranış biçimi olmayıp ,hastalık habercisidir .

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
3 Üyemiz Megan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.2012, 20:55   #4
Duayen
Huysuz ve Tatlı Kadın

Dengesiz erkek görmemiş bunlar..
Burda anlatılan dengesiz bir tip değilki, sadece ilgisiz bir erkek tipini anlatmışlar..
Dengesiz bir adam,sürekli kendini haklı bulan ve hatasını kabul etmeyen insan gurubundan olduğu için ona hiç bir şey fayda etmez...
6 Üyemiz Duayen'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.2012, 21:01   #5
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Bende dengesiz zannediyordum kendimi ama bu konuda yazılanları görünce.. kendime başka bir tanım bulmam gerekecek sanırım...
3 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.01.2014, 02:31   #6
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Alıntı:
'Dengesiz' Bir Erkekle Nasıl Başa Çıkılır?

Tak şu sepeti koluna, herkes kendi yoluna şarkısını söyler ve bu şarkıyla uğurlayarak başa çıkabiliriz. Hiç yoramam kendimi.
5 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.01.2014, 02:40   #7
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Dengesiz ününe sahip olan cinsiyet kadınlardır. Ancak uzmanlara göre gerçekte erkeklerin de ruh hali değişken olabiliyor.

Hayret ya. Bu tür ayrımcılıklara oldum olası karşıyımdır ama bu alıntı yaptığım yer hoşuma gitti..

Şaka bir yana, insan olarak değerlendirmek gerek..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.01.2014, 02:45   #8
Nils'
Gerçek Üye

Çivi çiviyi sökermiş ne uğraşacam ki :P
3 Üyemiz Nils''in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.01.2014, 03:06   #9
Maviş
Gerçek Üye

Alıntı:
Dengesiz ününe sahip olan cinsiyet kadınlardır.
Bu yazı, bu satırlarla, baştan kaybetti zaten..

Baş etmeye lüzum yok, bırakın takılsınlar kendi hallerinde.
Öper ve geçer..

5 Üyemiz Maviş'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.01.2014, 11:59   #10
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Kadınlar mı dengesiz !!!!!!! Erkelerden daha dengesiz olmadıkları kesin....Erkekler büyümeyen çocuklar ve her zaman bizim onları anlamamız bekleniyor.... Sınırsız sevgi verirsin " ilginden sıkıldım" derler... Az verirsin " benimle hiç ilgilenmedin ki ben de bana ilgi gösterene gittim.. Şansına küs ... " derler.. Kısacası erkekler kadınları hasta etmek için yaratılmış...

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dengesiz, erkekle, nasıl

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)