Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Bekir Coşkun

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 07.01.2016, 13:18   #1
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart CHP Kurtulsa O da Bizi Kurtarırsa... | Bekir Coşkun

CHP’nin kurtarılmasından sonra, onun da Türkiye’yi kurtarmasını müteakip kurtuluyoruz…
Şurada bir şey kalmadı yani…

*

Şu an itibarıyla il kongreleri yapıldı; İzmir, Ankara, İstanbul, Konya, Adana, Bursa, Van, Urfa, Antalya, Kayseri…
Kısacası tüm illerdeki CHP kongrelerinden CHP birinci parti çıktı şükür…
Çünkü bu kadar sakarlıkla “Cübbeli Ahmet Hoca Genel Başkan yardımcısı” çıksa şaşırmam…

*

Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız

Sözcü

Eski 07.01.2016, 15:03   #2
Deniz
Müdavim

Standart Cevap: CHP Kurtulsa O da Bizi Kurtarırsa... | Bekir Coşkun

Evet CHP kongrelerini yaptım ama lakin bulunduğum bölgede kazanan bugünkü yönetiminde olanlar kazandı..bir çok ilde de aynı sonuç alındı..bence hiç iyi bir durum arz etmiyor.
Söylemek isterim ki CHP Yönetimi tamamı değişmesi gerekiyor bu yönetimle hiç bir seçim kazanamazlar eğer yakın bir seçim olsan alacağı oy oranı inanın ki%20 altına düşer..bu yönetimle..

Delegeler seslenmek isterim ki bir yurttaş olarak CHP Yönetimini değiştirin .Halkımızın geleceği için sizlere büyük görev düşüyor..

paylaşımınız için teşekkürler..

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
5 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.2016, 17:43   #3
Defective1907
Tam Üye

CHP delege yapısı hakikaten çok uyuşuk...
5 Üyemiz Defective1907'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.2016, 18:16   #4
ReaL
Deniz Sevengillerden

Çok sevdiğim değer verdiğim gazetecilerin başında gelir Bekir Coşkun.

Bazen öyle bir yazı yazıyor ki, onaylamak mümkün değil. Üstelik zaman zaman kendisiyle de çelişiyor. Yazıları birbiriyle örtüşmüyor. Daha düne kadar Türk toplumunun basiretsizliğinden dem vuran da kendisiydi.
Alıntı:
Bu günlerde bir referandum, bir başkanlık oylaması, bir seçim olsa, bu istikrarın bozulup da kazanma şansları var mı?..
Asla yok…
Elbette yok.

Ülke yangın yerine dönmüşken hala birbirimizi yemekle meşgulüz, bu hep böyle devam da edecektir.

CHP liler çok şey bilirler, biraz da ukalalık vardır doğrusu.

Delege sistemini kaldırmak isteyen Kılıçdaroğlu'nun kendisi. Delege sisteminin kaldırılması ile ilgili Akp ye teklif götürüldü kabul edilmedi..

Bir gazeteci bunu nasıl bilmez?

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.2016, 18:16   #5
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Deniz Mesajı göster
Evet CHP kongrelerini yaptım ama lakin bulunduğum bölgede kazanan bugünkü yönetiminde olanlar kazandı..bir çok ilde de aynı sonuç alındı..bence hiç iyi bir durum arz etmiyor.
Söylemek isterim ki CHP Yönetimi tamamı değişmesi gerekiyor bu yönetimle hiç bir seçim kazanamazlar eğer yakın bir seçim olsan alacağı oy oranı inanın ki%20 altına düşer..bu yönetimle..

Delegeler seslenmek isterim ki bir yurttaş olarak CHP Yönetimini değiştirin .Halkımızın geleceği için sizlere büyük görev düşüyor..

paylaşımınız için teşekkürler..
CHP delege yapısı hatır gönül, akçeli işlere bağlı, biz bağırıp duruyoruz anlatamıyoruz.
Geçen bir konuda geçti
Belediye başkanları elini ayağını çekecek, tüm vekil ve delegelerin mutlaka bir imar durumu işi oluyor, olmayanlara ise bazı şeyler peşkeş çekiliyor.
Bu kısır döngünün kırılması çok zor. İş yukarılara kadar sirayet etmiş vaziyette.
Sağlam herkesin güvenini kazanmış, iyi niyetinden şüphe edilmeyecek birkaç hukukçunun kafa patlatarak hazırlayacakları bir iç tüzük ile bu iş çözülür ama çıkarcılar onada karşı çıkar.
Deniz;
yönetimden önce delegelerin değişmesi gerek, delege yapısının değişmesi gerek.

BURADA birileri kafa patlaşmış, eksikler yanlışlıklar yokmu? tabiki var ama en azından şimdiki tüzükten daha iyi, daha demokratik.

5 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.2016, 22:53   #6
ReaL
Deniz Sevengillerden

Siyaseti ucundan kıyısından biraz takip eden tüm arkadaşlara küçük bir sorum var.

Cumhurbaşkanı şu anki Başbakan A.Davutoğlu'nu görevden alsa, yerine damadı Berat Albayrak'ı getirse, 2-3 ay sonra da seçim olsa, birşey değişir mi?

Benim yanıtım; değişmez..

Kısacası; CHP yi eleştirmek beyhude... CHP'nin başına evliya koyun, Dünyanın en iyi liderini getirin, hatta altın kaplamalı lider koyun hiçbir şey değişmez, de ğiş mez...

Herkes kendine göre lider arayışında, onun beğendiğini, diğeri beğenmez, diğerinin beğendiğini, öbür diğeri beğenmez... CHP böyledir, ortak noktalarda birleşmeleri mümkün değil. Haliyle de ölünceye kadar muhalefet olmaya mahkumdur.

Bu ülkede akp nin işi çok kolay... Başka ülkede olsaydı tarihe gömülmüştü.

* * *
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.2016, 23:00   #7
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Siyaseti ucundan kıyısından biraz takip eden tüm arkadaşlara küçük bir sorum var.

Cumhurbaşkanı şu anki Başbakan A.Davutoğlu'nu görevden alsa, yerine damadı Berat Albayrak'ı getirse, 2-3 ay sonra da seçim olsa, birşey değişir mi?

Benim yanıtım; değişmez..

Kısacası; CHP yi eleştirmek beyhude... CHP'nin başına evliya koyun, Dünyanın en iyi liderini getirin, hatta altın kaplamalı lider koyun hiçbir şey değişmez, de ğiş mez...

Herkes kendine göre lider arayışında, onun beğendiğini, diğeri beğenmez, diğerinin beğendiğini, öbür diğeri beğenmez... CHP böyledir, ortak noktalarda birleşmeleri mümkün değil. Haliyle de ölünceye kadar muhalefet olmaya mahkumdur.

Bu ülkede akp nin işi çok kolay... Başka ülkede olsaydı tarihe gömülmüştü.

Sen kendine göre lider bulmuşsun, biz daha arayış içerisindeyiz.
3 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.01.2016, 00:17   #8
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal Mesajı göster
Sen kendine göre lider bulmuşsun, biz daha arayış içerisindeyiz.
Kartal benim nasıl lider istediğimden hiç bahsetmedim... Zaten kafama göre lider bulmam mümkün değil... Ben kendimi bile zaman zaman beğenmeyen, özeliştiri yapan biriyim...

Sorumun yanıtını alamadım...
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
CHP, Atatürk ilkeleri, laik, demokratik hukuk ilkeleri prensiplerinden koptukça ve içindeki gerçek Kemalist ve Cumhuriyetçi unsurları dışladıkça; daha da doğrusu AKP' ye zihnen yaklaştıkça asla muhalefet falan yapamaz ve yapamayacaktır.

Daha evelsi gün Kemal Kılıçdaroğlu oy yüzdesi 1' i bile geçmeyen bir sosyal demokrat (!) parti ile birleşmek için ''gerekirse CHP amblemini değiştiririz'' demişti.

Eski solculardan olduğum, çok sayıda politik kürt tanıdığım için, kürtlerin genel itibarı ile Atatürk, Cumhuriyet, laiklik gibi konularda hassas olmadıklarını çok iyi biliyorum.

Kürtlerin kimliğine saygı duyarım. Kimseyi bölücü olmadıkça kürt diye aşağılamam.

Ama Deniz Baykal' ın ''karantinaya'' alınıp yerine kürt kökenli Kılıçdaroğlu' nun getirlmesinin nerede ve ne amaçla planlandığını hepimiz biliyoruz.

CHP ulusalcı ama akılcı bir muhalefet yapmadıkça hep kaybeden olacaktır. Ve bu CHP, başında ve yönetiminde dinciler ve bölücüler olduğu sürece asla gerçek bir muhalefet yapamaz; yapamamıştır ve yapamayacaktır.

Kemal Kılıçdaroğlu' nun liderliğindeki CHP daha çok seçimde ''ama onurumuzla kaybettik'' edebiyatı yaparak Atatürk ülkelerinin ver laik cumhuriyetin yıkılmasını halka aptal aptal izlettireceklerdir.
Aristo, siyaset ile yakından ilgilisin...
Varsayalım CHP nin başına sen geldin, oy oranında bir değişiklik olabilir mi?

* * *

Kısa ve net... Atatürk CHP nin başına gelse değişen hiçbir şey olmaz...

O nedenle CHP yi eleştirmek beyhude.. Sorun CHP de değil, yönetiminde değil.. Türk halkını eleştirin ki yazılanlar daha manalı olsun...

* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.01.2016, 00:51   #9
Kartal
Müdavim

Real o cevabını verdiğin soruya daha başka yanıt vermek herhalde abesle iştigal olur. Sen cevabını vermişsin zaten.
Elma ile armutu karıştırmayalım.
Atatürk CHP'nin başına gelse diye örnek vermişsin!
Şu anki yiyici hırsızları, koltuk sevdalılarını kovalar çok şey değişir.
Parti düzen partisi olmuş diye bas bas bağırıyoruz, AKP den ve diğer partilerden bir farkı olsun istiyoruz.
İstemeyelimmi? Eleştirmeyelimmi? Susalımmı?
Atı aln zaten üsküdarı geçmiş, sen kalkmış bizi susmaya davet ediyorsun.
Bak bana 1000 lira haksız yere otoyol ve köprü geçiş cezası geldi HGS den.
Hiçde kredim boşalmadığı halde, dün kuzu kuzu ödedim.
Şikayet edecek bir merci yok, telefonlara çıkan yok. İktidarı anlarımda.
Hani o oy verdiğimiz CHP vekilleri, bu haksız ve hırsızlık hakkında tek bir laf eden milletvekili oldumu? Duydunmu? Onları korkuluk olsunmu diyemi oraya seçtik.
Onları biz ilgilendirmiyorsak, ney ilgilendiriyor?
Kongrelerde delege peşlerinde dolaşmaktan vatandaşın hakkını arayamıyorlar maalesef..
Sonra gelip hep eleştiri yaptığımızdan bizleri suçluyorsun.
Ben oy verdiysemi karşılığını çatır çatır isterim ve eleştiririm, be konuda benim muhatabım CHP vekilleridir..
Seçimlerden önce verilen sözler vardı tüm partiler tarafından!
Bir komisyon kurup bu sözlerin ne derece gerçeğe döndüğünü halka anlatmak çokmu zor?
Neresinden tutsamki!!!
bu zaten son eleştirim olsun.
İyi birşey yaparsalar, sadece alkışlarız, bravo deriz.
Aslında ben daha öncede CHP hakkında eleştiri yapmama kararı almıştım ama dayanamadım.
Burada CHP dikensiz gül bahçesi gösterilmek isteniyor...

4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.01.2016, 01:18   #10
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal Mesajı göster
Real o cevabını verdiğin soruya daha başka yanıt vermek herhalde abesle iştigal olur. Sen cevabını vermişsin zaten.
Elma ile armutu karıştırmayalım.
Atatürk CHP'nin başına gelse diye örnek vermişsin!
Şu anki yiyici hırsızları, koltuk sevdalılarını kovalar çok şey değişir.
Parti düzen partisi olmuş diye bas bas bağırıyoruz, AKP den ve diğer partilerden bir farkı olsun istiyoruz.
İstemeyelimmi? Eleştirmeyelimmi? Susalımmı?
Atı aln zaten üsküdarı geçmiş, sen kalkmış bizi susmaya davet ediyorsun.
Bak bana 1000 lira haksız yere otoyol ve köprü geçiş cezası geldi HGS den.
Hiçde kredim boşalmadığı halde, dün kuzu kuzu ödedim.
Şikayet edecek bir merci yok, telefonlara çıkan yok. İktidarı anlarımda.
Hani o oy verdiğimiz CHP vekilleri, bu haksız ve hırsızlık hakkında tek bir laf eden milletvekili oldumu? Duydunmu? Onları korkuluk olsunmu diyemi oraya seçtik.
Onları biz ilgilendirmiyorsak, ney ilgilendiriyor?
Kongrelerde delege peşlerinde dolaşmaktan vatandaşın hakkını arayamıyorlar maalesef..
Sonra gelip hep eleştiri yaptığımızdan bizleri suçluyorsun.
Ben oy verdiysemi karşılığını çatır çatır isterim ve eleştiririm, be konuda benim muhatabım CHP vekilleridir..
Seçimlerden önce verilen sözler vardı tüm partiler tarafından!
Bir komisyon kurup bu sözlerin ne derece gerçeğe döndüğünü halka anlatmak çokmu zor?
Neresinden tutsamki!!!
bu zaten son eleştirim olsun.
İyi birşey yaparsalar, sadece alkışlarız, bravo deriz.
Aslında ben daha öncede CHP hakkında eleştiri yapmama kararı almıştım ama dayanamadım.
Burada CHP dikensiz gül bahçesi gösterilmek isteniyor...

Yazdıklarına çok net ve en anlaşılır biçimde yanıt vereceğim, tane tane okunup anlaşılmasını umuyorum.

Ben bir kere CHP li falan değilim. Hiçbir ilişiğim yok. Daha önce hiç de haz etmezdim (Sebepleri bende saklı, konu uzamasın)

Akp nin uygulamalarından şikayetçi isem, ki şikayetçiyim; iktidara en yakın görünen iktadardaki partiden daha sosyal ve daha muhalefet olan partiyi desteklerim...

HGS den ceza yemişsin, CHP ye çatıyorsun. CHP ye veryansın etmen yerine, akp ye veryansın etmen gerek...

CHP de eleştirilir, akp de... Bana sen adammısın diyen bile oldu. Herkes eleştirebilinir, niye eleştirilmesin...

Benim ilk sözüm Bekir Coşkun'a idi. Fırsatını buldukça CHP ye giydiriyor.

Soru sorduydum yanıtı alamadım. C.Başkanı; şu anki Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu görevinden alıp, yerine damadı Berat'ı koysa, hiçbir şey değişmez... Türk halkı uyuşmuş durumda..

Eleştirilecek tek merci var... Bunu anlamak için çok akıllı ve zeki olmaya gerek yok... Bu ülkede hırsızlıklar bile meşru hale getirildi, biz hala neleri konuşuyoruz...

Son söz olarak, CHP de Kılıçdaroğlu kadar çalışkan, demokrat birini görmedim... Ama bana sorulsa liderlik vasıflarını tam taşımıyor. Türk insanı yumuşak insanları pek sevmez. Biraz ısırması lazım... Maalesef biz böyleyiz...

* * *

CHP den en çok bahseden, yaptıklarını anlatan televizyon kanalı Halk TV.. Ben de 7/24 açık... (Uyurken 3-4 saat kapanıyor o kadar.)

* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bekir, bizi, coşkun, kurtarsa, kurtarırsa, kurtulda, kurtulsa

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler