Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 11.04.2020, 01:28   #41
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Şu Anda İstanbul Halkı Dışarıya Fırlamış

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster

Gaz çıkarmak için alıyordur. İyi garklatıyor neticede..

Amcam epey gaza gelmiş.

TEARS AND SOUVENIRS

6 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.2020, 01:31   #42
alkanaga
Uzman Üye

Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim. Tam bir kara mizah ülkesindeyiz. Haa, şaşırdım mı hayır, zira ülkem insanı defalarca Aziz Nesin'i haklı çıkardı, Levent Kırcanın "olacak O kadar" tiplemelerini hatırlattı, hatırlatmaya da devam ediyor.
Artık cahillik değil, onun çok ötesinde bir yerlerdeyiz. Gecenin belli saatinde 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor, millet hurra marketlere kavga dövüş, itiş kakışla sıralara geçiyor. Salgın malgın hak getire... O kadar bilinçsizce davranıp alışveriş yapıyoruz ki ne aldığımız, ne ye ihtiyaç duyduğumuz belli değil...
7 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.2020, 01:35   #43
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim. Tam bir kara mizah ülkesindeyiz. Haa, şaşırdım mı hayır, zira ülkem insanı defalarca Aziz Nesin'i haklı çıkardı, Levent Kırcanın "olacak O kadar" tiplemelerini hatırlattı, hatırlatmaya da devam ediyor.
Artık cahillik değil, onun çok ötesinde bir yerlerdeyiz. Gecenin belli saatinde 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor, millet hurra marketlere kavga dövüş, itiş kakışla sıralara geçiyor. Salgın malgın hak getire... O kadar bilinçsizce davranıp alışveriş yapıyoruz ki ne aldığımız, ne ye ihtiyaç duyduğumuz belli değil...
Adam aç kalmaktan korkuyor ama virüs bulaşır da ölürsem diye korkmuyor, bu nasıl çelişkidir ALLAH'ım imana geldim.

TEARS AND SOUVENIRS

6 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.2020, 01:43   #44
alkanaga
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Supernatural Mesajı göster
Adam aç kalmaktan korkuyor ama virüs bulaşır da ölürsem diye korkmuyor, bu nasıl çelişkidir ALLAH'ım imana geldim.
Adamlar Virüs'e karşı duayla savaşıyor. Sıra tecrit mecrit hikaye. Bu gün Tgrt' de haberleri seyrediyorum, spiker demez mi "Cuma namazı bağımsızlığın simgesi" diye. Diyanet o yüzden VIP namaz kıldırılıyormuş. Sömürgelerde sanki Cuma namazları yasaklanmış.. Tövbe tövbe.. Aksine emparyeller din'i sever. Millet uyuşsun oyalansın diye Camileri ya da ibadetleri açık bırakır.
4 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.2020, 01:45   #45
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
Adamlar Virüs'e karşı duayla savaşıyor. Sıra tecrit mecrit hikaye. Bu gün Tgrt' de haberleri seyrediyorum, spiker demez mi "Cuma namazı bağımsızlığın simgesi" diye sanki Sömürgelerde Cuma namazları yasaklanmış.. Tövbe tövbe..
Haydi şimdi herkes bunu 100 kişiye e posta olarak ulaştırsın.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.2020, 01:53   #46
OkyanusunKalbi
WoodStock

Aristo okumuş. .

Ağlanacak halimize gülüyoruz ama cidden bu cahilliklerine sinirlememek için gülmek zorunda kalıyorum.

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.2020, 02:01   #47
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bak hemen şip şak vevap:

Şimdi ben anında tercümesini buraya koymuşsam (goglıl sağolsun); coronanın da bi yerine tekmeyi koymuşumdur...

Teşekkür ederim efenim. Kış kış korona.

4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.2020, 13:36   #48
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: Şu An İstanbul Halkı Dışarıya Fırlamış

Bizim sitenin whatsapp grubunda bir komsu paylaşmış öldüm gülmekten:

-Niye öldün?
-Coca Cola almak için gittiğim markette virüs bulaştı, ya sen?
-Ben de Luppo alıyordum.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.2020, 14:47   #49
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Şimdi hıristiyan ülkeler Paskalya Bayramı' na giriyorlar. 3-4 gün falan ki zaten araya cumartesi ve pazar da girmiş; halkı ''aman kalabalık kutlamalar yapmayın, daha nice Paskalyalar gelecek'' diye uyarıyorlar. Bizden çok daha başarılı olurlar. Buna eminim ama

Avrupa' da bir kaç günlüğüne Paskalya kutlamaları nedeniyle coronadan ölenlerin sayısı artış gösterirse şaşırmam.

Bu arada dillerini bildiğim için İsveç ve Norveç corona konusunda çatışıyorlar.

Ben de medyadan izliyorum.

Norveç yasakların en ağırlarını koydu.

İsveç ise ilk ve ortaokulları ve üniversiteleri kapattı. Çocuk yuvaları açık. Sokağa çıkma yasağı falan yok.

...

Norveç medya temsilcileri İsveç kurumlarını ''neden siz de bizim gibi yasaklar koymadınız'' gibisinden eleştiriyor falan...

İsveç bulaşıcı hastalıklar sorumlusu adam da cevap veriyor: ''Bu virüse karşı halkın bağışıklık kazanması gerekli''

Norveçli gazeteci üsteliyor: ''Ama İsveç, Norveç' in aldığı tedbirleri almadığı için İsveç' de ölü sayısı daha fazla...

İşveç bulaşıcı hastalıklardan sorumlu kişi (sanırım adı Anders Tegnell mi ne) cevap veriyor: ''Evet bizde ölü sayısı şu an Norveç' den daha fazla ama virüs gittiğinde yüzdeye vurursak ölü ortalamasında aynı derecede bu işi bitireceğiz.''

Ha İsveç ve Norveç' i topla ikisinin toplam nüfusu İstanbul kadar değil.

Mesela bırakalım Türkiye halkını İstanbul halkı İsveç ve Norveç halklarının üçte biri kadar yönetimlerine itaatkar değil...

Yani bizde çok uzun süreli bir sokağa çıkma yasağı olmalı...

Ama devlet evinde kalacak olanlara gıda yardımı garantisi bile veremiyorsa halk nasıl bakkala, çakkala, fırına saldırmaz?

Yarın bu ülkede bazı semtlerde ya da şehirlerde marketlere saldırııp, yağmacılık yapılmaya başlanırsa sorumlusu kim?

...

Sonuçta geliyoruz oraya:

Bizim işimiz Allah' a kalmış açıkçası...

Cahillik her yerde var. Geçenlerde izledim. Evanjelist televizyoncu tvde korona ayini yapıyordu.. Başında önlem alınmazsa, herkesin işi Allah'a kalacak tabi.

4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.2020, 18:02   #50
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Şu An İstanbul Halkı Dışarıya Fırlamış

Alıntı:
Şimdi bir de 5G masterlerinin corona yaydığı iddiası çıkarıldı. Avrupa' da 5G antenlerini yakıyorlar ha!... Hem de hiç bir bilimsel veri olmamasına rağmen.

Bizde de aslında olmayan 4.5 var ya... Hani 4G olup da 4.5 olarak lanse edilen...

Bence 4.5G' antenleride yayıyordur bu virüsü. Hani 5G kadar olmasa bile yine de yayıyordur...

Dünya kafayı bulmaya başladı.
Yaydığından değil de bağışıklığı düşürdüğünden deniliyor. Telefonumu alırken biraz araştırmıştım da 4 den sonrası radyasyon yayıyor diye 4G almıştım.

Korona virüs hakkında bilimsel kanıtı yok bence de.
5 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
anda, düşmüş, halkı, istanbul, sokaklara, İstanbul

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler