Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > İlginç Haberler

İlginç Haberler Sık rastlanılmayan haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 10.12.2022, 01:36   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart İsmail Saymaz: İhsan Şenocak'ın avukatı duruşma esnasında namaz kılmak iste

İsmail Saymaz: İhsan Şenocak'ın avukatı duruşma esnasında namaz kılmak istedi

İlahiyatçı İhsan Şenocak ile davalık olan gazeteci İsmail Saymaz, Şenocak'ın avukatının duruşma sırasında namaz kılmak istediğini söyledi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Salı günü İlahiyatçı İhsan Şenocak ile olan davasının ilk duruşmasında şaşkınlık veren bir olay yaşadığını anlattı. Saymaz, Şenocak'ın avukatının duruşma esnasında namaz kılmak istediğini ve talebin mahkeme tarafından reddedildiğini anlattı.

Saymaz şunları kaydetti:

Geçen gün duruşmadaydım. İsmailağa'dan ayrılan İhsan Şenocak ile ben davalığım. Davamız yine bu küçük yaşta evlilikler meselesi. Hatırlarsınız Uşaki lideri Fatih Nurullah Şaban, müridinin 11 yaşındaki kızını istismardan tutuklanmıştı. Ben o zaman onu eleştiren bir yazı yazmıştım Aynı zamanda Taliban'ın Türkiye muadilleri diye İhsan Şenocak'ıe elştirmiştim. O bana dava açtı. Ben ona dava açtım. Ben yargılanıyorum. Birinci duruşmama önceki gün gittim. Duruşma esnasında birden bire İhsan Şenocak'ın avukatı namaz kılmak istedi. Mahkemeden izin istedi. Hakim, "avukat bey dava görüyoruz" dedi. Avukat da "Ne yani biz seni yarım saat bekledik. Sen de beni 5 dakika bekle şurada namazı kılayım" dedi. Hakim de şaşırdı. Bana sordu hakim. Ben de "Kılarsa kılsın. İbadet hakkı ne diyeyim" dedi. Savcı da korktu herhalde "mahkemenin takdirine bırakıyorum" dedi. Mahkeme talebi reddetti ve "Kazaya bırakırsınız" dedi. Avukat da bu kez "Sizin ne haddinize bunu söylemek. Sizi reddediyorum ve mahkemeyi terk ediyorum" diye çıkıştı.

https://www.gercekgundem.com/guncel/...-istedi-403483
Eski 12.12.2022, 01:25   #2
Asena
» Memleket Delisi «

Standart Cevap: İsmail Saymaz: İhsan Şenocak'ın avukatı duruşma esnasında namaz kılm

20 senede geldiğimiz yer..
Eski 13.12.2022, 00:50   #3
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: İsmail Saymaz: İhsan Şenocak'ın avukatı duruşma esnasında namaz kılm

Avukatın, mahkemeye karşı olan davranışı, bunların nasıl güçlü olduklarının, nerelerden güç aldıklarının göstergesi...

O avukata bu davranışından dolayı herhangibir yasal işlem yapıldı mı acaba çok merak ediyorum...Adam hakimleri takmıyor...!
Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 16.12.2022, 06:08   #4
Never Give Up
Gerçek Üye

İhsan şenocak ne ki avukatı ne olsun.. Bir de dinin güzel kavramlarını istismar ediyorlar..
Türkiye bu tarikat cehenneminden ne pahasına olursa olsun kurtulmalıdır..

Gerekirse İstiklal mahkemeleri geri kurulsun ama bu rezillikler son bulsun..

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
avukatı, duruşma, esnasında, iste, kılmak, namaz, saymaz, İhsan, İsmail, Şenocakın

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)