Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Maksat Muhabbet Olsun > Duygularımız

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 07.05.2021, 11:04   #1
Ben kimim
Yasaklı Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart “Yaşı Yetmiş İşi Bitmiş”

“Yaşı Yetmiş İşi Bitmiş”

Yaşlandığınızı anlamak için aynaya bakmanıza gerek yok, bunu evinizdeki eski eşyalara bakarak, size dost gibi görünüp arkanızdan kuyunuzu kazanlara bakarak, insanların size olan ilgisizliğine ve hor görmesine bakarak, devletin bile sizi "65 yaş üstü" gibi diğer vatandaşlardan ayrı bir katagoride sınıflandırmasına bakarak anlayabilirsiniz.

Ben yaşlandığımı anladığım anda eski eşyaları, eski (sahte) dostları, eski hatalarımı çöpe attım.

Yaşlılığı, ölümü bekleme dönemi olarak algılamıyorum.

Sözler uçup gider, yazılar kalır düşüncesi ile arada sırada "Forum Gerçek" te kimsenin okumadığını bildiğim halde birşeyler yazmaya çalışıyorum.

Aslında yaşlılar bir ülkenin en değerli insanlarıdır ancak iki yüzlü insanlar tarafından değersizleştirilmeye çalışılmaktadır.

Yaşlıların tecrübeleri dillere destandır. Herkes tecrübelerinden dolayı takdir eder gibi görünür. Aslında kimsenin takdir ettiği falan yok. Yaşlılara yönelik bir rol. Artistlik de diyoruz. Tabii ki yaşlılık tecrübe birikimidir. Yaşlandığınız zaman tecrübelerinizi budalalıklar olarak görürsünüz. Kimin aklına akıllı bir iş yaptığına dayanan bir tecrübe geliyor. Ama yaptığınız budalalıkları saymakla bitiremezsiniz. Bu herkes için geçerlidir. Dolayısıyla kendinize kızmayın. Yaşlandıkça tecrübelerimiz çoğalır. Yaşlılık bizi budalalıktan korumaz, ama budalalıklarımızın vicdanımızı sızlatmasını sağlar. Bu ise iyiye doğru ilk adımdır. Yaşlılıkta kendimize katlanmayı ve kendimizi taşımayı öğreniriz. Bunun için ruhen ve bedenen hazır olmak gerekiyor.

Hazırmısınız ?
3 Üyemiz Ben kimim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.05.2021, 12:02   #2
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: “Yaşı Yetmiş İşi Bitmiş”

Alıntı:
“Yaşı Yetmiş İşi Bitmiş”
Su Secilmis Lobyciler Parlamentoya girdikce, Kümes evler durdurulamaz!.

Osmanlinin Ar Damarina Kene gibi Yapismis Milletin Kanini emmekten vaz gecermi bunlar?.

Hayatin degerini bilenler, Yumurta Yumurtalayacaklardan uzaklastirilmasi lazim´ki Yumurtalatini calabilsinler!.

Isin kötü tarafi, Vekaleti ellerine verenlerde kendileri!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Eski 07.05.2021, 16:50   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: “Yaşı Yetmiş İşi Bitmiş”

Dilimizde kalıplaşmış deyim ve atasözleri var; kaba olsa da hâlâ daha kullanılıyor.
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bitmiş”, yetmiş, “yaşı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler