Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Uyuşturucu Maddeler ile Mücadele

Uyuşturucu Maddeler ile Mücadele Testi kırılmadan...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.02.2009, 03:25   #1
Kartal
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Uyuşturucu Kullanımında İlk Yardım Ve Faydalı Linkler.

İLK YARDIM

NASIL YARDIM EDERİZ?
Hiç kimse, sadece uyuşturucu kullanımı hakkında ikazda bulunmakla ve uyuşturucuların tehlikelerini anlatmakla uyuşturucu afetine karşı yeterli tedbir alınabileceği zannına kapılmasın . hatta sadece bu şekilde hareketle yetinmek, kısmen aksi tesir de yapabilir. Etkili tedbir olarak, çocukların ve gençlerin ; "Uyuşturucuya Hayır!" diyebilecek duruma getirilmesi lazımdır. Bunun için kendilerine olan güvenlerinin arttırılması, güçlükleri yenebilmeleri ve kendilerini hayata hazırlamaları hususunda onlara her fırsatta yardımcı olunması gerekmektedir. Uyuşturucu kullanımının işaretleri olabilecek davranış şekillerini teşhis ederek, gecikmeden gerekli tedbirlerin alınması önemlidir. Bu görevlerin başarı ile yerine getirilmesi de okul doktoru ve öğretmenler ile okul aile birliğinin devamlı işbirliği büyük fayda sağlayacaktır. Uyuşturucu bağımlıları, tıbbi tedaviye ve rehabilitasyona muhtaç olan hastalardır. Uyuşturucu kullanımı ne kadar erken fark edilirse, bağımlının kurtulma şansı o kadar yüksektir. Bunun için bağımlının anne ve babası ve kendisi derhal ilgili doktora başvurmalıdır. Tedaviyi yürüten doktor narkotik şube ile birlikte çalışır ve bağımlıya hiçbir şekilde ceza verilmez, tedavisi için gereken her türlü yardım yapılır. Aşağıdaki adreslere müracaat edildiği taktirde istedikleri bilgiyi alacaklardır.

Yardım İçin Danışılacak Yerler
AMATEM-ist. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi (Alkol ve madde bağımlılığı tedavi merkezi) Tel: 543 65 65 (santral)
A.Ü. Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim dalı
Gazi Ü. Araştırma Hastanesi
Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Yakındaki resmi ve özel hastanelerin psikiyatri klinikleri veya uzman hekimleri
Bu konuda ruh hekimleri (psikiyatri uzmanları) keza, konu ile iştigal eden psikologlar ilk müracaat ve bilgi edinme mercileridir.
Doğrudan Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezinden Tel: 0 (212) 527 16 83 Fax:0 (212) 522 84 63 bilgi alınabilir. Ancak, Yeşilay bir tıp ve tedavi merkezi olmayıp, bilgilenme merciidir.

LİNKLER
New York Times gazetesinde "Partnership for Drug-Free Greater New York and America" ilanları ile toplum uyarılırken ve işbirliği ilanları yayımlanırken, bu konuda her türlü bilgi için http://www.projectnow.com ve http://www.drugfreeamerica.org Web adreslerini veriyor.

Amerika'da aşağıda adreslerini vereceğimiz siteler tüm detaylı ve gerekli bilgileri içeriyor. ABD'de eczanelerde ailelerin çocuklara uygulayabileceği uyuşturucu test kitleri satılıyor. Aileler istedikleri zaman idrar testi ile içki ya da uyuşturucu kullanıp kullanmadığını kontrol edebiliyor. Uyuşturucu kullanan çocuklarla yapılan çalışmalar da, bilgili olan ve önlem alabilen, çocuklarını tanıyan, izleyebilen anne babaların hayat kurtarabildiklerini gösteriyor.Uyuşturucu ile ilgili yüzlerce website'lerden önemli bazılarının adresleri aşağıda: KAYNAK::www.Uyuşturucu Gen. tr.
Eski 18.02.2009, 03:42   #2
Kartal
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Uyuşturucu Kullanımında İlk Yardım Ve Faydalı Linkler.

ADANA
  • Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Tel: 0 322 239 04 77
ANKARA
  • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Psikiyatri Bölümü, Tel: 0 312 319 21 60
  • Numune Hastanesi, Psikiyatri Kliniği, Tel: 0 312 310 30 30
  • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Psikiyatri Bölümü, Tel: 0 312 310 86 93 G
  • Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Psikiyatri Bölümü, Tel: 0 312 214 10 88
DENİZLİ
  • Devlet Hastanesi, Psikiyatri Kliniği, Tel: 0 258 261 92 06
ELAZIĞ
  • Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Tel: 0 424 233 08 86
İSTANBUL
  • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi,AMATEM, Tel: 0 212 543 65 65 / 588 veya 660 00 26
  • Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezi (ÇEMATEM) Tel: 0212 543 65 65 / 452
  • YENİDEN Bağımlılık ve Tedavi Merkezi, 0 212 219 03 03
  • BATEM Bağımlılık ve Tedavi Merkezi,0 212 291 11 56
  • Balıklı Rum Hastanesi Anatolia Klinikleri; Tel: 0212 547 16 00
  • Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, 0 212 399 97 50
  • MENTHA Psikiyatri ve Psikoterapi, 0 216 450 14 99
İZMİR
  • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Psikiyatri bölümü,
MANİSA
  • Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Tel: 0 236 231 46 24
SAMSUN
  • Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Tel: 0 362 431 78 53
ADSIZ ALKOLİKLER (AA)
  • Ankara 0 312 433 46 07
  • İstanbul 0 212 250 34 70
  • İzmir 0 232 421 64 22
  • Bursa 0 224 235 25 01
  • Tekirdağ 0 282 261 43 03
ADSIZ NARKOTİKLER (NA)

E-Posta : info@na-turkiye.org
YARDIM HATTI 7/24: 0536.3410189
BİLGİ HATTI: 0.216.3737983

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
kullanımında, linkler

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)