Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Gezelim & Görelim > Bir Adımda Dünya Turu > Avrupa

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.12.2020, 18:52   #91
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Barselona'nın Görülmeye Değer Yerlerini Gezdim, Gördüm

Doğa Bilimleri müzesi çok değişikmiş. Dondurulmuş hayvanlar canlı gibi duruyor. Mikroplar bile varmış. Ben bunların hepsine dayanamayıp dokunurdum.
Fosilleri hariç, dondurulan canlıları bilerek öldürmemişlerdir dimi, öldükten sonra dondurma işlemi yapmışlardır.

Taşlarda işlenmemiş hâliyle göz kamaştırıyor. Müze çıkışında kolyedir bilekliktir satılıyorsa alsaydın canım.
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 19.12.2020, 01:37   #92
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Barselona'nın Görülmeye Değer Yerlerini Gezdim, Gördüm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Doğa Bilimleri müzesi çok değişikmiş. Dondurulmuş hayvanlar canlı gibi duruyor. Mikroplar bile varmış. Ben bunların hepsine dayanamayıp dokunurdum.
Fosilleri hariç, dondurulan canlıları bilerek öldürmemişlerdir dimi, öldükten sonra dondurma işlemi yapmışlardır.

Taşlarda işlenmemiş hâliyle göz kamaştırıyor. Müze çıkışında kolyedir bilekliktir satılıyorsa alsaydın canım.
Şimdiye dek gördüğüm Doğa Müzelerinden çok farklıydı. Yalnızca doğa ile ilgili hayvanlar bitkiler vs. ilgili değil, bilime dayanan enteresan görüntü ve bilgi yüklü idi. Keşke mümkün olsaydı da, o kısmın da resimlerini paylaşabilseydim.

Dondurulan hayvanlar gerçekten, canlı gibi duruyordu raflar ve vitrinlerde. Lâkin, her hayvanın alt ve yan taraflarında, isimleri haricinde, nasıl elde edildiklerine dair bir bilgi yoktu canım.

Satış mağazası kısmını, zamansızlıktan, fazla gezemedim. Doğal taşların görüntüsü harikaydı fakat, büyük olasılıkla mevcuttur ama, takı malzemelerini görmedim. Çünkü bu kısım da, büyük bir alanı kapsıyordu.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
antoni, bari, barselonanın, blau, casa batllo, casa mila, değer, gaudi, gezdim, gotik, gördüm, görülmeye, ispanya, katalon, katedral, kunstmuseum, kutsal, meydan, montjuic, müze, parki güel, picasso, poble espanyol, sagrada familya, tepe, ulusal, vicens, yerlerini

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler