Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İnternet | Network

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.12.2018, 11:45   #1
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Türk Telekom Ölümü Gösterip Sıtmaya Razı Etti, İşte Yeni Sınırsız Tarifeler

1 Ocak'tan itibaren geçilecek olan AKN'siz internet dönemi ile ilgili korkulan maalesef gerçek oldu. Fiyatlar sadece cepleri değil, kullanıcıları komple yakacak gibi duruyor.

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren AKN'siz internet dönemi başlıyor. Bir süre önce hem Superonline hem de Türk Telekom cephesinden, AKN'siz döneme geçişte herhangi bir koşul ve şart aranmadan, ek kota veya farklı paketlere geçiş gibi kafa karıştırıcı durumlar olmadan direkt geçiş imkanı sağlanacağı duyurulmuştu.

Geldiğimiz noktada, mevcut internet aboneliğinin taahhütü sürenler için herhangi bir sorun bulunmuyor. Mevcut aboneler, alabileceği maksimum hızı, ay içerisinde herhangi bir AKN veya kotaya takılmadan ve ekstra bir fiyat ödemeden kullanacaklar. Ancak yeni abone olacaklar için açıklanan fiyatlar adeta dudak uçuklatıyor.
Türk Telekom'un AKN'siz (Yalın) İnternet Tarife Ücretleri

• 4 Mbps : 59,90 TL
  • 6 Mbps : 69,90 TL
  • 8 Mbps : 79,90 TL
  • 16 Mbps : 92,90 TL
  • 24 Mbps : 119,90 TL
  • 35 Mbps : 149,90 TL
  • 50 Mbps : 249,90 TL
  • 100 Mbps : 335,90 TL
Yukarıdan da görebileceğiniz üzere en ucuz fiber internet (24 mbps) tarifesinde taban fiyat tam 120 TL olarak güncellenmiş durumda. Yukarıdaki fiyatların tamamının 24 ay taahhütlü fiyatlar olduğunu ve her tarife için ilk yılın sonundan itibaren 10 TL fazla ödemeniz gerekeceğini belirtelim. Yayınlanan fiyat listesinin tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Örnek olarak en düşük hız limiti olan 4 Mbps internet için ilk 12 ay boyunca ayda 59.90 TL, sonraki 12 ay için ayda 69.90 TL ödemeniz gerekiyor. Fiyatlara ve hızlara bakınca, adeta AKN değil de sadece AKN'li tarifeler kaldırılmış gibi duruyor. Nitekim bu kadar fiyat farkı vererek zaten AKN'siz tarifeler kullanılabiliyordu.

Tarife açıklandığından beri hem sosyal medyada hem de tarifenin paylaşıldığı platformlarda tepkiler çığ gibi büyüyor.
Eski 12.12.2018, 12:26   #2
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: Türk Telekom ölümü gösterip sıtmaya razı etti, İşte yeni sınırsız ta

Ben kaç mbps kullanıyorum bir türlü anlamış değilim, kampanyadan yararlandığımda bir 35 (otuzbeş) lâfı geçti 35 mbps biliyorum ama indirirken baktığımda 3,5 olarak görünüyor bazen 4'e 5'e çıktığı oluyor.
Şimdi bu listede bakıyorum ne 35 ne de 3,5 var, 35 dedikleri 3,5 se listedeki 35 ne! bir türlü anlamadım

TEARS AND SOUVENIRS

5 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.12.2018, 12:39   #3
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Standart Cevap: Türk Telekom ölümü gösterip sıtmaya razı etti, İşte yeni sınırsız ta

Eski 12.12.2018, 12:41   #4
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Tarife "35 mbps'e kadar" kelimesi içeriyorsa evet o hızı vermeyebilirler.. Tarife sözleşmesini incele derim @Rosebud
Eski 12.12.2018, 13:39   #5
Rosebud
Müdavim

Valla o sözleşme var mı bilmiyorum, sanki vermediler diye hatırlıyorum, varsa onlarda vardır ama doğrudur söylediğin çünkü bana 35 demiş olabilirler fakat 67 tl ödüyorum internete, zaten 67 tl'ye 35 mbps olmaz herhalde.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.12.2018, 14:04   #6
Sting
Tam Üye

O fiyatlara o paket ve hızlar resmen ş.sizlik..

Böyle hizmet (?) yerin dibine girsin..

ya zarı bir kere salla ya da dibe vur...

6 Üyemiz Sting'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.12.2018, 19:24   #7
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Eski 13.12.2018, 01:28   #8
Rosebud
Müdavim

@Aristo şimdi deneme için bir program indirdim, 3,7 ile 4,0 Mb/sn hızında indiriyor, bazen 5 oluyor ama kısa süreliğine.
Bu tarifeye kendim geçmedim, beni telefonla aradılar VDSL kampanyamız var 24 mbps hızında bağlanacaksınız modem de hediyemiz dediler (ben zaten 16 mbps ile bağlanıyordum)
Öyle deyince bizim bu bölgede VDSL altyapısı olmadığını söyledim, onlar da şu an zaten VDSL olsa da 16 ile bağlanacaksınız ancak alt yapı tamamlandığında otomatik olarak geçersiniz dediler.
Geçen yılın Kasım ya da Aralık ayıydı,Türk Telekom'un şubesine gittim anlattım durumu, şu anda alt yapı çalışmaları var 2 ay sonra gelin dediler, 2ay sonra gittiğimde şu anda 24 mbps yok 35 var o da pahalı olur dedi, ne kadar peki dedim 67 tl dedi, e iyiymiş dedim bağlattım, VDSL olduğu doğru çünkü benim modem VDSL sinyali görünce ışığı turuncu yanıyor fakat anladığım kadarıyla bunların birimleri farklı çünkü ben zaten 16 mbps kullanıyordum şimdi 35'e çıktı ama 4 mbps indiriyor, bu durumda eskisinden yavaş olması lâzım fakat 40 MB'lık bir dosyayı sanki bilgisayarda dosya aktarıyormuşum gibi küt diye indirdi, beklemedi bile, eskisine göre çok, çok hızlı ama eskisi 16 bu 4 mb nasıl oluyor anlamadım, zaten 16 mbps kullanırken de 1,6 mbps indiriyordu bunlar hızdan bahsederken farklı bir birim kullanıyorlar, zannederim aradaki virgülü atıyorlar, meselâ 1,6 ise 16 mb diyor, 4'e de 40 diyorlar ama iyi söylediniz gerçekten merak ettim yarın bir arayayım, belki de 4 mbps'yi 35 diye kakaladılar.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 13.12.2018, 04:24   #9
Rosebud
Müdavim

Evet @Aristo benim de tam aklıma takılmış, gecenin bu geç saatinde hız testi yapmıştım ki senin yazını gördüm.
Ben telekomun hız testinden baktım şu sonuç çıkmıştı:

Seninkilerden de şu sonuçları aldım:

Yani sonuçta doğruymuş, fakat neden browserların indirme yöneticisinde 3-4 arası görünüyor anlamadım., virgülü kaldırırsan o da doğru.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.12.2018, 08:54   #10
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Websitenin kiraladığı sunucudan kaynaklanan bir sorun o, Web bazlı sunucularda yapılan indirmeler o sunucu için özel bir ftp sunucusu ayrılmamışsa hiçbir zaman gerçek hızda indirme yapılamaz. Daha doğru sonuçları ancak ftp protokolü olan sunucular ya da ptp serveri olan Web portalları(torrent sunucuları, Steam, Origin, Playstore, Psn store, Windows store) gibi yerlerden alınabilir.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
etti, gösterip, işte, Ölümü, razı, sınırsız, sıtmaya, tarifeler, telekom, türk, yeni, İşte

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)