Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Maksat Muhabbet Olsun > Geyiğin Hası

Geyiğin Hası Ciddiyetten mi sıkıldık? İşte rahatlayacağımız yer.

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 27.04.2021, 18:11   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Nihat Hatipoğlu'na 'cenazeyi alkışlayarak uğurlamak doğru mu?' Sorusu

Nihat Hatipoğlu'na 'cenazeyi alkışlayarak uğurlamak doğru mu?' Sorusu

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Atv ekranında sunuculuğunu yaptığı sahur programında, bir izleyiciden gelen “Cenazeyi alkışlayarak uğurlamak doğru mu?” şeklindeki soruya cevap verdi.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Atv'de yayınlanan iftar ve sahur programlarında izleyicilerin sorularını yanıtlıyor. Bir izleyici, WhatsApp üzerinden "Cenazeyi alkışlayarak uğurlamak doğru mu?" sorusunu yöneltti.

Hatipoğlu, "Cenazeye alkış tutmak bir Müslüman için doğru değildir. Alkışın faydası yok, duanın faydası var. Eğer cenaze konuşabilseydi 'alkış istemiyorum' derdi" ifadelerini kullandı.

"İYİYE, GÜZELE İŞARETTİR"

Geçtiğimiz günlerde Nihat Hatipoğlu ile iftar programına bağlanan dokuz yaşındaki Yunus Emre Uçar, "Yanağımda Allah yazıyor gibi görünüyor sizce bu işaret mi?" diye sormuştu.

Söz konusu soru karşısında gülümseyen Nihat Hatipoğlu, "İyiye güzele işaret olarak düşünelim. İnşallah Allah'ın yolunda iyi bir kul olursun" cevabını vermişti.

'ASTRAL SEYEHAT' SORUSU!

Atv ekranlarında yayınlanan 'Nihat Hatipoğlu ile İftar' programının 16 Nisan Cuma günü yayınlanan bölümünde, ünlü ilâhiyatçıya yöneltilen soru gündem olmuştu.

Muş'tan yayına bağlanan Zeynep Ebrar Yıldız isimli izleyici, "Malum pandemi sürecindeyiz. Astral seyahatle Kabe'ye gidersek haccımız kabul olur mu?" sorusunu yöneltmişti.

7Nihat Hatipoğlu, söz konusu soruya şu yanıtı vermişti:
Nihat Hatipoğlu, söz konusu soruya şu yanıtı vermişti:
"Duayla Kabe'ye gidin, astral seyahatle Kabe'ye gidemezsiniz. Astral seyahat denemeleri çok doğru olan denemeler değildir. Onlara gerek yok..."

"Namaz kılarken gözünüzü kapatıp Kabe'yi düşünmek, Medine'yi düşünmek, kendinizi orada hissetmek... Tasavvufta buna râbıta diyorlar. Kalbi Allah'a bağlamak, tefekkürle Allah'ın büyüklüğünü düşünmek... Bu şekilde olabilir..."

"Ruhla beden birbirinden ayrılacak, tabii bu çok farklı bir şey. Bu tür denemelerden uzak durmak gerekiyor. Namaz kıldıktan sonra elinizi açıp, gözünüzü kapatıp dualar edersiniz. Astral seyahatle Kabe'ye de gidilmez, hacı da olunmaz."

ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

Ruhun bedeninizden kısa süreliğine ayrılarak farklı bir boyuta taşınmasına astral seyahat denir. Ruhsal bir seyahat olan astral seyahat, bedeni ve fiziki olarak yapılabilecek bir seyahat değildir. Kısaca varlığın vücuttan ayrılarak dolaşması durumu olarak tanımlanan astral seyahat, ülkeler arası hatta gezegenler arası yolculuk yapıldığına inanılır.

"AŞI ORUCU BOZAR MI?"

Ramazan programlarına Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl izleyicilerin sorularını Zoom uygulaması üzerinden yanıtlıyor.

Geçtiğimiz günlerde ATV'de ekranlara gelen ilk sahur programında, vatandaşların en çok merak ettiği soru ise "Aşı orucu bozar mı?" olmuştu.

Ünlü ilâhiyatçı, "Covid-19'la ilgili aşı adaleye vurulan ve vitamin olmayan, koruyucu niteliği olan antibiyotiğin bir türü yani bir ilaç. Bu yüzden orucu bozacak bir durum asla söz konusu değildir" ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK
Eski 27.04.2021, 18:47   #2
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: Nihat Hatipoğlu'na 'cenazeyi alkışlayarak uğurlamak doğru mu?' Sorus

Akşam matrağına izledim. Acayip komik sorular soruluyor.

Memleket bu kadar avanakla dolu olunca bu soruların gelmesine, Nihat Hatipoğlu gibi kişilerin bir programdan trilyarlar almasına şaşırmıyorum.

Yaşar Nuri Öztürk, Saba Tümer'in programına katıldığında böyle sorular soranları öyle bir terslerdi ki, ona da çok gülerdim. Rahmetliyi kanser ettiler.
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.2021, 00:54   #3
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Nihat Hatipoğlu'na 'cenazeyi alkışlayarak uğurlamak doğru mu?' Sorus

Yolsuzluk yapan Babami bile Af Etmeyen bir nesil olarak, birilerinin Tavbutu gecerken birak alkislamayi, Kurban bile Keserim!.

Soma Katliamlarinda, Acliktan Tecavüzlükten Ölenlerin Günahlarini Ayagina Zingir olarak asan AKEPE´ye Dua´mi edecegim?.

Toplumumuzun en Kirilgan kesimi, Cocuklar Tecavüz edilirken bile, Parlamentoda bunlarin arastirilmalarina karsi cikanlarin ve Tasmalarinda önde Uluyanlarinmi gözünün yasina bakayim?.

Cehennem Atesini Canlandiran bunlar!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.2021, 00:59   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

Yeşim Salkım'dan Nihat Hatipoğlu'na tepki: İlahi okumak da müziktir, o da mı günah?

Sevilen şarkıcı Yeşim Salkım, Nihat Hatipoğlu’na sosyal medya hesabı üzerinden isyan etti.

Şarkıcı ve oyuncu Yeşim Salkım, Nihat Hatipoğlu’nun müzik aletlerinin kullanımının artmasını 'kıyamet alameti' olarak değerlendirmesine tepki gösterdi ve "İlahi okumak da müziktir, o da mı günah?" sorusunu yöneltti.

Ünlü oyuncu ve şarkıcı Yeşim Salkım, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Nihat Hatipoğlu’na tepki gösterdi. Salkım, “Dün Nihat Hatipoğlu’nun programında, müzik aletleri, bizim mesleğimizle alakalı şarkıcılıkla alakalı ileri geri birtakım konuşmalar geçmiş. İlahi okumak da bir müziktir, müzik türüdür. O da mı günah o zaman? Yani onda da sesinizle çıkartıyorsunuz” diye ifade etti.

Kaynak

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.2021, 21:51   #5
Canan
Çiçekci kız

Nihat Hatipoğlu: Müslüman kişi, namuslu insan eşini kıskanır

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğu, "Müslüman kişi eşini tabii ki kıskanır. Namuslu insan eşini kıskanır" dedi. Hatioğlu, bu kıskançlığın hastalığa dönüşmemesi gerektiğini de belirtti.

Nihat Hatioğlu, kendisine yöneltilen, "Eşimizi kıskanmak günah mıdır?" sorunusu yanıtladı.

Hatipoğlu, şunları söyledi:

"Müslüman kişi eşini tabii ki kıskanır. Namuslu insan eşini kıskanır. Eşini kıskanmak kötü bir şey değildir. Ama bu kıskançlık bir hastalığa dönüşmemelidir. Anormal bir tehdide dönüşmemeli, bir şüpheye dönüşmemelidir. Bir insan kötü bir şey yapmak isterse başına 10 tane polis de koysan yine yapar. Engelleyemezsiniz. Yanlış yapanın yanlışından siz sorumlu olmazsınız. Eşler birbirine güvenmeli ve her şeyden anlam çıkarmamalıdır."

kaynak
Eski 29.04.2021, 09:59   #6
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Yüklenmeyin adamcağıza. Pandemi vurmuştur bunun otellerini de.

Ben her gün takip ediyorum programını () İban verdiği an zekatımı fitremi bu düşküne yollayacağım, yazıkkk...

4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.04.2021, 15:24   #7
Bursalı68
Yönetici

Merhaba,

Nihat Hatipoğlu " hamamdaki, hamamböceği sorusunu " yanıtlasın, kendisini ondan sonra dinleyeceğim...

Sağlıcakla kalınız...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.04.2021, 16:05   #8
Banemin
» » » Çapulcu « « «

@Bursalı68 "Hamamdaki, hamam böceği" sorusu neymiş öyle? Bu konuyu açıklar mısın? Pis merak ettim.

Benim aklıma bir sürü soru geliyor da ilk aklıma gelen "hamam böcekleri gusül abdesti alır mı?" oldu.

3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.04.2021, 16:27   #9
Bursalı68
Yönetici

Buna yakın ama biraz uçuk kaçık..Uluorta söylenmez...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.04.2021, 17:03   #10
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Tamam @Bursalı68 şimdi bir de FGÜK (Forum Gerçek Üst Kurulu) ile papaz olmayalım.

3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alkışlayarak, cenazeyi, doğru, hatipoğluna, nihat, sorusu, uğurlamak

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler