Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Bilgisayar Donanım | Yazılım

Bilgisayar Donanım | Yazılım Masaüstü Duvar Kağıtları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 16.11.2018, 23:05   #21
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Bilgisayarınız, Meltdown ve Spectre'ye Karşı Savunmasız mı? Kolayca

45 Tl'ye Win 10 pro lisansı var onu şimdiki bilgisayarımdan indirsem sorun olur mu çünkü yenisinde işletim sistemi olmayacağı için eskisini kurmam gerekir, aslında sistem bölümünde yükseltme kısmı var eski home sürümünü kurup yeni keyi oradan girebilirim değil mi?

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.11.2018, 23:16   #22
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Standart Cevap: Bilgisayarınız, Meltdown ve Spectre'ye Karşı Savunmasız mı? Kolayca

Lisans anahtarı e mail adresine gönderiliyor satın aldıktan sonra..

Ondan sonra yapman gereken https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

bu linkte tıklayıp iso dosyasını indirmen ve sonrasında bir flash disk yardımıyla yeni pc'ye windows 10 kurman gerek. Sonrasın da lisans anahtarını girerek olayı bitirmiş olursun.

** Home sürümüne pro lisansı girersen olmaz.. Pro versiyonunu kurman şart.
Eski 17.11.2018, 00:04   #23
Rosebud
Müdavim

Ha tamam anladım şu medya oluşturma aracıyla indirip flash belleğe ya da CD'ye kuracağım ama bunu bu bilgisayarda mı indirmem gerek çünkü araçla indirirken sadece Win 10 seçeneği var pro seceneği yok, ha kurarken lisansı girince pro olarak yüklüyorsa başka tabii.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 17.11.2018, 01:01   #24
Rosebud
Müdavim

@Aristo enteresan olanı ben hiçbir şey yapmadığım halde aynı lisansı hem dizüstünde hem de masa üstünde kullanıyorum hiçbir sorun çıkmadı, belki de her ikisi için de yükseltme aldığımdandır bilemiyorum.
Üstelik benim dizüstümdeki win 7 64 bit, masaüstümdeki 32 bitti,, önce dizüstünü yükselttim 64 bit bir win 10 bilgisayarım oldu daha sonra masaüstünü yükselttim 32 bit bir win 10'um daha oldu...
Daha sonra dizüstüne kurduğum 64 biti masaüstüne de kurarsam çalışır mı acaba diye merak ettim ve kurdum sonuç: Çalıştı, şimdi her ikisinde de 64 biti kullanıyorum çalışıyor yani.

TEARS AND SOUVENIRS

Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 17.11.2018, 01:24   #25
Rosebud
Müdavim

Şimdi biraz önce nette bir araştırma yaptım, birisi aynen şöyle bir bilgi vermiş: Komut istemine slmgr /dlv yaz ve anahtarın oem ya da retail olup olmadığına bak. OEM ise başka bilgisayarda kullanamazsın.
Ben baktım lisansım Retail görünüyor hatta aktivasyon urlsini bile vermiş, sonu ''=Retail'' diye bitiyor belki de o nedenle her iki bilgisayarımda da çalışıyor, ama yine de pro key alacağım yeni bilgisayara, belki bunu satarım diye düşünüyorum.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 21.11.2018, 14:26   #26
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal Mesajı göster
Değerli dostum @Rosebud
Dediğin işleri rahat yapmak istiyorsan, ramlerin kapasitesi yüksek olacak, ( en az 16Gb) sonra ekran kartın, SSD extra olursa tadından yenmez, daha hızlı çalışırsın.

Mevcut güncel işlemciler hepsi işini görür ama çekirdek sayısı fazla işlemciler render işlerinde daha iyi verim veriyor.
Sevgili dostum sonunda ileride pişman olmamak için İ7 olan modeli dün sipariş verdim, onlar da sipariş üzerine firmaya sipariş verdikleri için daha stoklarına girmemiş yarın öbür gün gelir, onun bir tek SSD diski yok fakat şu andaki bilgisayarımda 256 gb'lik bir Toshiba SSD var geldiğinde onu takacağım işte o zaman dediğin gibi tadından yenmez sanırım.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 21.11.2018, 14:44   #27
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Sevgili dostum sonunda ileride pişman olmamak için İ7 olan modeli dün sipariş verdim, onlar da sipariş üzerine firmaya sipariş verdikleri için daha stoklarına girmemiş yarın öbür gün gelir, onun bir tek SSD diski yok fakat şu andaki bilgisayarımda 256 gb'lik bir Toshiba SSD var geldiğinde onu takacağım işte o zaman dediğin gibi tadından yenmez sanırım.

Hayırlısı olsun İ7 işlemci çok uzun süre sana yeter.
SSD nin olması güzel. Verdiğin siparişi hazır sitem olarakmı verdin acaba? İnşallah M2 SSD desteği vardır. İleride PC ni anormal derecede hızlandırısın.

Açma düğmesine basmanla açılması,yüklü programlarına göre 5-10 saniye olur.

Ben kullanıyorum müthiş rahatlık ve hız
Okuma 2200 yazma 950.

Daha yeni modelleri 2500 okuma yazma hızlarına ulaşıyor, 250 GB modelleri 600 Tl cıvarı.

https://www.youtube.com/watch?v=2jo0thxPvXY
Eski 21.11.2018, 14:54   #28
Rosebud
Müdavim

Teşekkürler @Kartal dostum, dediğin gibi bana en az 10 yıl gider.
Bilgisayar HP'nin yani hazır sistem, açıkçası M2 SSD destekliyor mu bilmiyorum ama desteklemese de bu bile benim için çok büyük bir hız sanırım yeterli olacaktır fakat merak ettim araştıracağım destekliyor mu.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 21.11.2018, 16:00   #29
Rosebud
Müdavim

Sevgili @Kartal, şimdi HP’nin resmî sitesinden baktım da M.2 desteği var şöyle yazmış:

Genişletme yuvaları
1 M.2 2230
1 M.2 2230/2280
1 PCIe 3 x16
2 PCIe 3 x1
Bir adet 4'ü 1 arada medya kartı okuyucu
(WLAN için 1 M.2 2230 yuvası ve depolama için 1 M.2 2230/2280 yuvası.)

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 21.11.2018, 16:40   #30
Rosebud
Müdavim

@Aristo dostum, ben televizyondan film müzik vs kaydediyorum fakat tv m2t denilen bir formatta kaydediyor mecburen gigabitlerce yer kaplayan videoları bilinen bir formata dönüştürmem gerekiyor ki izleyebilmeyim ama tabii bilgisayarın hızı yüzünden işkenceye dönüşüyor sonunda pes edip yarıda bırakıyorum saatler alıyor çünkü, m.2 ssd’yi alırım ama çok para harcadım artık onu daha sonra.

TEARS AND SOUVENIRS

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bilgisayarınız, karşı, kolayca, meltdown, Öğrenin, savunmasız, spectreye

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)