Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 24.07.2022, 19:07   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Mansur Yavaş: Gökçek'in geçmişine gitmek lazım, sağlığından endişe ediyorum

Mansur Yavaş: Gökçek'in geçmişine gitmek lazım, sağlığından endişe ediyorum
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek'le ilgili konuştu. Yavaş, "Kontrole gitmesini öneriyorum. Ruh sağlığından endişe ediyorum" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Melih Gökçek döneminde 801 milyon dolar harcanan ve enkaza dönüşen Ankapark'ta incelemelerde bulundu. Akşener, "Ankarpark'ta hem ciddi bir israf bir de apaçık bir yolsuzluk var" dedi. Yavaş da bir soru üzerine, Gökçek için "Ruh sağlığından endişe ediyorum" açıklamasında bulundu.

Mahkeme kararıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesinin ardından kapıları ziyarete açılan Ankapark'a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş eşliğinde, parkı gezdi ve incelemelerde bulundu.

İkili çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Akşener, "Ankarpark'ta hem ciddi bir israf bir de apaçık bir yolsuzluk var" ifadelerini kullandı. Gökçek'in niye bu kadar büyük bir dinozor merakı olduğunu anlamadığını söylen Akşener'e, Mansur Yavaş, "Geçmişine gitmek lazım efendim" diyerek yanıt verdi.

'BİZ BU DİNOZORLARI NEREYE FIRLATACAĞIZ BİLMİYORUM'
Yavaş yaptığı sunumda şu ifadelere yer verdi: "Bu paraya neler yapılabilirdi bunu Ankaralıların düşünmesi lazım. 6.4 tane Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yapılabilirdi. 600 milyon dolara, sık sık sel basıyor, Ankara’nın alt yapısının tümü yapılabilirdi. 2 adet metro uzatması yapılabilirdi. 5 bin 100 adet daha belediye otobüsü alınabilirdi. 2013’ten beri paralar buraya harcandığı için bir tek otobüs alınmamış. Biz şimdi 360-370 otobüs aldık. 15 bin sosyal konut yapılabilirdi. 300 adet öğrenci yurdu yapılabilirdi. Tesla… Meşhur biliyorsunuz elektrikli otomobil, Elon Musk’un Tesla’sının maliyeti bakın 1 milyar dolar. Amerika’da böyle bir elektrikli otomobil (fabrikası) için 1 milyar dolar harcanırken, burada 1 milyar dolara yakın bir para burada plastik oyuncaklara harcandı. Bu bir vizyondur. Gördüğünüz roket (ekrandaki Space X roketini kastediyor) 500 milyon dolara uzaya fırlatılıyor. Biz bu dinozorları nereye fırlatacağız bilmiyorum. Öyle bir garip sonuçla karşı karşıyayız."

'TEDAVİ OLURSA MUHATAP OLURUM'
Yavaş gazetecilerden gelen bir soru üzerine Melih Gökçek için, "Kontrole gitmesini öneriyorum. Ruh sağlığından endişe ediyorum gerçekten. Attığı tweetlere, söylediği sözlere bakarsanız, bir de muhatap olmak istiyor. Tedavi olsun, muhatap olurum" dedi.

Gökçek dün akşam katıldığı televizyon programında, "Ankapark için vatandaş bana oy vermiştir. Mansur Yavaş burayı yok etmek için geldi. 801 milyon dolarlık dinozor diyorlar. Bu yalan. 33 dinozorun maliyeti 4 milyon 800 bin lira. Yavaş'ın ajansları var bunun bunun üzerinden algı yapıyor. Dinozor da dinozor" diyerek projesini savunmuştu. (HABER MERKEZİ)
Eski 24.07.2022, 19:56   #2
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Mansur Yavaş: Gökçek'in geçmişine gitmek lazım, sağlığından endişe e

Gökçek'ten 'dinozor' açıklaması: Benim zamanımda sağlamdı bunlar

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark hakkında yaptığı açıklamada, "Dinozor da dinozor... Benim zamanımda sağlamdı bunlar, şimdi görüyorum parçalamışlar" dedi.

DUVAR- Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 801 milyon dolara mâl olan Ankapark'la ilgili Habertürk'te yayınlanan 'Olaylar ve Görüşler' programına bağlanarak değerlendirmede bulundu.

Gökçek'in açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

"Ankapark için vatandaş bana oy vermiştir. Mansur Yavaş burayı yok etmek için geldi. 801 milyon dolarlık dinozor diyorlar. Bu yalan. 33 dinozorun maliyeti 4 milyon 800 bin lira. Yavaş'ın ajansları var bunun üzerinden algı yapıyor. Dinozor da dinozor..."

Gökçek, "Benim zamanımda sağlamdı bunlar, şimdi görüyorum parçalamışlar. Bunu bilerek yaptılar. Benim zamanımda sağlamdı. Mansur Yavaş'ın sorumluluğu yok diyorlar. Olur mu? Hırsızlık olmuş. Kim koruyordu buraları? Mansur Yavaş'ın güvenlik görevlileri kapıda duruyordu.

Kimse giremiyordu içeri. Kim yaptırdı o zaman bunu? Mansur Yavaş buranın tahrip edilmesini istiyor" diyerek açıklamalarını sürdürdü.

'HALKA SORACAĞIM, YIKARIM' DİYOR
Melih Gökçek, bağlantının son bölümünde "Buranın ne olacağını halka soracakmış. Halka nasıl soracak? Nasıl bir anket yapacak? Kendisi ne isterse o sonucu çıkaracak. Gerçek sonuçları açıklamayacak. Madem öyle ver burayı Çevre Bakanlığına bakalım ne olacak? Mansur Yavaş burayı yok etmek için elinden geleni yapacak.

Yavaş'ın buna yetkisi yok. Halka soracağım, yıkarım diyor. Senin yetkin yok buna. Bu mülk 29 yıl sonra çalışır durumda Atatürk Orman Çiftliği'ne verilmek zorundadır. Kimin yetkisi var peki? Tek yetkili Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'dir" ifadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)
Eski 25.07.2022, 08:07   #3
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Mansur Yavaş: Gökçek'in geçmişine gitmek lazım, sağlığından endişe e

Utanmadan hala savunuyor rantı...

Ama yok, bizde hukuk, gukuk olunca bunlar oluyor işte....
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.07.2022, 15:37   #4
Canan
Çiçekci kız

Meslek örgütleri Ankapark’ı inceledi: Fizana da gitse yargılatacağız

TMMOB’a bağlı meslek örgütleri Ankapark’ta incelemelerde bulundu, “İhaneti gerçekleştirenlerin Gökçek başta olmak üzere, yargılanması ve zararın tazmin edilmesi için mücadelemiz devam edecek” dedi.

ANKARA - Meslek örgütü temsilcileri, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek döneminde milyarlarca lira harcanarak yapılan ve geçmişte pek çok kez yargıya taşıdıkları Ankapark'a gitti. Ankapark’ta, plan davasından, ihale süreçlerine kadar onlarca hukuksal süreci yürüten TMMOB’a bağlı davacı meslek örgütleri temsilcileri tematik parkta incelemelerde bulundu.

İncelemeye Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Başkan Yardımcısı Ali Atakan, Şube Sekreteri Nihal Evirgen, Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Ceren İlter Soy, Şube Sekreteri Ömer Dursunüstün, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkan Yardımcısı Rümeysa Karataş, Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kukul ve uzmanlar katıldı.

‘ANKAPARK AKP İKTİDARININ YEREL YÖNETİMLERDEKİ YOLSUZLUĞUNUN TEMSİLİDİR’

İncelemeden önce Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı Volkan Memduh Gültekin ve ANFA Güvenlik Genel Müdürü Bektaş Arslan ile son durumu değerlendirip bilgi alışverişinde bulunan meslek örgütleri, Ankapark’ta düzenledikleri basın açıklamasında “Mücadelemiz devam edecek, Ankapark Atatürk Orman Çiftliği alanıdır, kuruluş felsefesine göre korunmalıdır” mesajı verdi.

Basın açıklamasında konuşan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan “Atatürk Orman Çiftliği alanında Atatürk’ün şartlı bağışına, vasiyetine ve hukuka aykırı yapılan Ankapark’ta gördüğümüz, Gökçek’in ve AKP iktidarının yerel yönetimlerdeki vizyonsuzluğu, Başkente ihaneti ve kamu kaynaklarının nasıl israf edildiğinin temsilidir” ifadelerini kullandı.

'ANKAPARK MİLLİ SERVET DEĞİL MİLLİ İHANETTİR'

Ankapark’ın yapıldığı alanın Atatürk Orman Çiftliği alanı olduğunu ve nasıl kullanılacağının Atatürk’ün şartlı bağışında belirlendiğini ifade eden Candan, “Ankapark milli servet değil, rejime karşı işlenmiş milli ihanettir” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“İhaneti gerçekleştirenlerin Gökçek başta olmak üzere, yargılanması ve zararın tazmin edilmesi için mücadelemiz devam edecek. Gökçek benim de içinde olduğum Oda başkanları hakkında 'Ankapark üzerinden, iftira atıyorlar' diyerek dava açtı, davadan beraat ettik ama itiraz etti. Şimdi dava Yargıtay aşamasında, bugün burada gördüğümüz manzara ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor. Gökçek, Ankapark’ta iki asansörle çıkılan giriş kapısının üstünde bulunan iki kümbetin altındaki katta, saltanat tahtı gibi kendisinemakam odası yaptırmış. Saltanat makamının kapısına dayandık ama kendisi yoktu. Tarihin hiçbir noktasında da bir daha olmayacak. Fizana da gitse onu yargılatmak boynumuzun borcu.”

‘ANKAPARK BİR ENKAZ ALANIDIR’

Açıklamada konuşan Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Ceren İlter Soy, “Ankapark’ta gördüklerimiz, salt biz mücadele eden meslek örgütlerini değil, tüm kenti dehşete düşürecek talanı gösteriyor” dedi ve şunları kaydetti:

“Bunun nedeni kentin plansız ve akılcılıktan uzak bir şekilde planlanması. Ankapark başkentin ortasında bir enkaz alanına dönüşmüştür. Bu alandaki enkazın giderilmesine yönelik çözümler Atatürk Orman Çiftliği’nin kuruluş felsefesine göre yapılmalıdır. Doğal ve kültürel miras alanına karşı yapılan ihanetin hesabının verilmesi için meslek örgütleri olarak mücadeleye devam edeceğiz.” (DUVAR)

https://www.gazeteduvar.com.tr/mesle...-haber-1575124

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ediyorum, endişe, geçmişine, gitmek, gökçekin, lazım, mansur, sağlığından, yavaş

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)