Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Gezelim & Görelim > Bir Adımda Dünya Turu

Bir Adımda Dünya Turu Hiçbir yer ulaşılmaz değildir...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 30.07.2013, 02:40   #11
Insanlikarayan
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Dünyanın En Tembel Ülkeleri

Konuyu ilk okudugumda, kendi basima birseyler düsünmüstüm.

Sadece Yorumlari okuyunca simdikin, ne kadar yanlis düsündügünüzü bir Yüzlerinize vurasim geldi.

Her sey yalan su Gercekki, Sendikalar, bir yürüyüse davet ettiginde, beyinlere yerlestirilmis ön yargilar, yok sunlar komünistmis diye söylentiler estigi sürece, Iscinin kiymetini bilemiyeceksiniz.

Nasil oluyormus, Türkiye yaratici degilmis diye.
Tabiki Türkiye yaratici!.

Sadece, Kusura bakmayin, su Ac köpekler, iscinin Haklarini yiyor!.

Maslarin burada alcak tutulup, Milleti Mecbur birakildigi sürece, bu Millet geriye cekilipte, durumunu düsünemiyor.

Halbuki sizler Bulgur Pilavinla Orucunuzu bozarken, Tayyibe bir bakin, nasil 5 Yildizli Lokantalarda Orucunu bozuyor, seneler evvelsine Gönderdiklerimiz yardimlarla neler yiyor!.

Burada sömürünün bir Tablosuda, Tel aviv icin Elmas pazari acmasi, bunlara Vergilerinin affi.

Bunlar essas yüksek vergi vermesi lazimdi, böylelikle Bütcenin dolmasina sebep olmalari lazimdi.

Halbuki bunlar Vergileri ödemiyor ama, Masa altindan yardimlarinla, bunlarin Ceplerini dolduruyor!.

Iste bunlar sizlerin hakkinizdi!.

Hirsizlari basa koymussunuz, böylelikle Hakkinizi yemeye gözlerinizi yummussunuz, baska tarafta cocuklar Is kazasinda öldügünde, biraz aglar sizlarsiniz sonrada unutup gidersiniz.

Burada Isci haklarina dikkat edilir, Cocuk koruma kanunlari bile gözden gerilir.

Cep harcligini kazanmak isteyen Cocuklar bile burada düsünülüp, belirli Kilodan fazlasini kaldirmamalarina Titizlikle dikkat edilir!.

Sizler orada kendinizin degerini alcak tutuyorsunuz, simdi Avrupalilarmi suclu yani?.

Gidin Örgütlesin, Isci haklariniz korunsun.

Bu Hirsizlardanmi korkuyorsunuz, Gezi Parkindan, neler olabilecegini gördünüz!.

Birer Birer Türkiyenin varliklarini yabanci Kuvvetlere satan Zihniyeti, secimlerde Sandalyelerinden indiriniz.

Osmanli Imparatorlugunda Yenildi, Türkiye Cumhuriyeti zamaninda yenildi, Calindi, Halen bitiremediler, halen degerinizi bilmiyorsunuz!.

Bir yerde yazmistim 1986´da Türkiyede Cam Sanayisinde yasadigim aniyi.

Sayet o zaman orada kalsaydim, Garanti simdi Politikada, Sendikada olabilecektim.

15 Dakka bile sürmemisti, sözlerimle, bir Sorumluyu, Dama cikarmaya basarmistim.
O güne kadar hic birisi bunu basaramamisti, aninda O aksamlar Teklif gelmisti, Hemen sendikadada, yerim hazir olarak tutulacakti!.

Uyan Türkiyem, Yem olma Hirsizlara, sahte Hocalara!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.2013, 06:05   #12
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Çalışma saatleri ve ortalama kazanılan yıllık gelir sizleri aldatmasın.

Ülkelerin şartlarına göre sosyal yaşam standartları olabilir, ama elde edilen gelirler kişiler için yeterli denilemez.

İnsanlıkarayan, Almanya'yı da güllük gülistanlık gösterme lütfen. Euro'ya geçeli insanların aldığı maaşları ve o maaşla alım güçlerinin ne durumda olduğunu en iyi senin bilmen gerekir. Elbette Türkiye Almanya'nın sosyal statüsü ile kıyaslanamaz. Kıyaslama yapmadan önce orasının Avrupa, burasının da Türkiye olduğunu unutmamak gerekir.
7 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.2013, 06:49   #13
Insanlikarayan
Müdavim

Özellikle buna özen verip, misaller almaya calistim.

Amca Oglu Lüleburgazda ayni Meslegi ögrenmis, is sartlarina bakildiginda, yeniden burada Meslekleri olan bölüm yeniden kazanmakta.

Gercegi söylemek gerekirse, Dogu ve Bati Almanya birlesmeden evvel, Kazanclar daha iyiydi.

Birde üzerine Disariya acilma geldiginde, buralardada Maaslar bayagi düsmüs durumda.

Ayni zamanda, hayat sartlari tabiki burada daha pahali olmakla, kazandigin Paraya uydurulmus.

Yeniden biraz gayret edildiginde, para biriktirebilecek durumda ama.

Öbürkü davaya gelindiginde, halen Organize durumunun burada dikkat edilmesi durumunun oldugunu düsünüyorum.

Buralarda bile, "Para Babalari" Sendikalari infiltre etmis olsa bile, hakkini aramaya kaltiginda, Türkiyede oldugu gibi durumlarla karsilanmiyor.

Yargiclar bir nevi Para Babalarinin sopari degil.

Misal olarak, gecenlerde haberlerde duydugum, Tazminat davasini aliyorum.

Burada birisi demistiki, kisi basina 50.000 TL tazminat, ölüme tesvik olarak görülürmüs.

Böyle bir Serefsiz, burada Mahkemeye karsi bu Lafi yapmis olsa, daha yüksek cezalara carptirilirdi.

AKP yandasi Patronlarda burada ücbucuk atardi!.

Büyük Firmalarda yeniden güzel Para kazanabiliniyor.

Sadece Vergi sistemi öyle ayarlanmiski, burada 60% vergiler bile ödendigini söylemek lazim.

Tabiki aynisini Is Verende ödemeye zorlaniyor.

Türkiyede
yasamasa bile!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.2013, 07:14   #14
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Her şeyde devamlı Türkiye'yi kıyaslamanın yanlış olduğunu vurgulamak istemiştim İnsanlıkarayan.

Yolsuzluk her yerde. Daha geçen sene Cumhurbaşkanınız
Christian Wulff yolsuzluktan dolayı görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı. Elbette onur ve adalet sistemi orada daha farklı işliyor. Öte yandan baktığında da insan hakları savunucusu olan Almanya'nın aslında insan haklarını ne kadar çok ihlal ettiği ortada, özellikle yabancılara karşı. Örn; evlenen çiftlerin dil sorunundan dolayı bir araya gelememesi gibi...

Euro'ya geçişten sonra halkın hem alım gücünün daha da azaldığı, hem de birikim yapmanın ne denli güç olduğunu, birkaç sene peş peşe staja gelmiş olduğum süre içinde hem gözlemleyebilmiş, hem konuştuğum kişilerden öğrenebilmiş, hem de orada yapmış olduğum harcamalardan çok iyi anlamış bulunmaktayım.

Bir hafta kadar bir süre sonra yine oradayım, bakalım bu sefer ekonomik şartlarınız beni ne kadar zorlayacak
6 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.2013, 08:21   #15
Insanlikarayan
Müdavim

Tabiki bu birkac dava üzerine konusulabilinir.
Sadece gerceklere karsida burada gözleri kapatmamak lazim.

Senelerden beri böyle Türkiyede evlilik yapip, Esleri buralara getirildiginde, Kusura bakmayin ama, Hayvan gibi burada tutulmasida gözlere batmaya baslamisti.

Buna karsilik böyle Kanunlarin cikartilmasi yeniden iyi olarak nitelendiriyorum.

En basit olarak, Ev kazalarinin cogunluklu olan bir toplumda yasiyoruz.

Esi burada isteyken, evde bir kaza oldugunda, nasil yardim cagirabilsin?.

Eski kafaya göre 5´inci sinifi bitiren kizlar zaten nadir oluyordu.

Genellikle Türkiyede Köylerden evlenilip, bunlarin zaten tahsili daha düsük olmakla, besinci sinifini bile cesitli sartlar altinda bitirmemis oluyorlardi.

Buralara geldigindede, kolayina gidip, dilini ögrenmeyip Getolasmaya yollari aciyordu.

Aile ici siddetler oldugundada, bunlara yardim etmek cok zorlasmis oluyordu.

Buna karsilik olarak, böyle Kanunlar, yeniden hanim tarafini korumaya yarar durumdaydi.

Fazla uzaga gitmeden, burada kendi Annemden bahsedeyim.

Hic okula gitmemis, Okuma ve yazmayi bizden ögrenmis bir ev Kadinidir.

Bir büyügüm olan abim bunun kiyatlarinla ugrasmaya kalktiginda, salakligi yüzünden, az daha oturumunu bile öldürmüstü.

Burada kanun kitablarinla bir zamanlar ugrasip, yabancilar polisinle ugrastigim icin, araya girmeye mecbur kalip, yeniden kiyatlarini düzelttim.

Su Almanca konusunuda, Yabancilar polisine karsi, Kadin Kadina kalsinlar, Bülbül gibi konusabilecegini söyleyip, yalniz birakmistim.

Ona karsilik, kiyatlarini düzeltebildim.

Christian Wulff davasina geldigimizde, yeniden burada görebiliyoruzki, böylelirini bile daha cabuk burada Koltugundan kaldirabiliyoruz.

Bir ara, Savunma Makamini bile koltugundan indirebildik.

Burada görebildigin gibi, yine bunlari Camasir gibi degistirebiliyoruz.

Türkiyedede, böyle bir durumu isteriiiim.

Alıntı:
Her şeyde devamlı Türkiye'yi kıyaslamanın yanlış olduğunu vurgulamak istemiştim İnsanlıkarayan.
Burada yanlis düsündügünü söyliyebilirim.

Zira durumu düzeltip, daha kaliteli olmasini istersen, daha iyisinle yarisman lazim.

Cin Cumhuriyetinin ortasindaki sartlari alipta, Türkiyeye yapistirmaya kalkarsan, yasam Kalitesini düsürmüs olursun.

Hadi neyse, Christian Wullf´un akibetine baska biride ugramasi dilegiyle, satirlarimin sonuna geleyim.

Türkiyede
yasamasa bile!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.2013, 08:34   #16
Hasat
Uzman Üye

Haftada en az 45 saat çalışıp bu ülkelerin 1/4 ü kadar para kazanıyorum.

Adaletini sevdiğim ülkem !
5 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.01.2014, 14:21   #17
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Tembellikle alakası yok... Adamlar her şeylerini oturtmuşlar ... Belli bir düzenleri var... İşte gelişmişlikleride bundan ileri geliyor... Vatandaşları hayatlarını yaşıyor resmen... Kazandıkları parada para hani... Yıllık izinlerinde de Akdeniz ve Ege sahilllerimizdeki en pahallı tatil köylerinde de ucuza tatillerini yapıyorlar ....böyle bir memleket daha varmıdır... Kendi vatandaşına pahalı tatil sunan ... Turiste ucuz ..

Paylaşım için teşekkürler
Eski 14.01.2014, 14:29   #18
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Sözde tembeller ama bizden en az 100 yıl daha ileri seviyede yaşıyorlar. Böyle tembellik dostlar başına.

Teşekkürler Liaaa.
5 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.01.2014, 14:46   #19
Chevy
XooX

Birde Türkiye'de asgari ücretle çalışan bir işçiye bakalım.

ASGARİ ÜCRET NET: * 891 TL

Günde 15 saat çalışan insanlar var ya..
Bu adamı baz alarak küçük bir hesaplama yapalım.

15x6 = 90 saat yapıyor ( pazar günü sayılmadı )

Bu işçi asgari ücret alıyor evet son düzenlemeye göre asgari ücret net = 891 tl
12x891 = 9.972 Türk lirası

Bu da demek oluyor ki bu adam haftada 90 saat çalışıyor yıllık geliri 9.972 TL

E ama birde paranın değeri var onuda hesaplayalım

1 USD = 3 Türk Lirası
( Küsüratına bakarsak 2,18989931 ediyor biz 3 tl olarak hesaplayalım )

Türk İşçisi

Haftalık çalışma saati = 90 saat
Yıllık gelir = 9.972 Tl

İrlandalı bir çalışan

Haftalık çalışma saati = 34 saat
Yıllık gelir = 153.000 TL ( Türk lirasına göre hesapladım bide biraz yuvarlak hesapla )

Bir Türk bir İrlandalıdan 56 saat fazla çalışıyor. Ancak 143.028 Tl Daha az Kazanıyor.

Ah güzel ülkem ah
4 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.01.2014, 15:44   #20
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NoyaN Mesajı göster
Birde Türkiye'de asgari ücretle çalışan bir işçiye bakalım.

ASGARİ ÜCRET NET: * 891 TL

Günde 15 saat çalışan insanlar var ya..
Bu adamı baz alarak küçük bir hesaplama yapalım.

15x6 = 90 saat yapıyor ( pazar günü sayılmadı )

Bu işçi asgari ücret alıyor evet son düzenlemeye göre asgari ücret net = 891 tl
12x891 = 9.972 Türk lirası

Bu da demek oluyor ki bu adam haftada 90 saat çalışıyor yıllık geliri 9.972 TL

E ama birde paranın değeri var onuda hesaplayalım

1 USD = 3 Türk Lirası
( Küsüratına bakarsak 2,18989931 ediyor biz 3 tl olarak hesaplayalım )

Türk İşçisi

Haftalık çalışma saati = 90 saat
Yıllık gelir = 9.972 Tl

İrlandalı bir çalışan

Haftalık çalışma saati = 34 saat
Yıllık gelir = 153.000 TL ( Türk lirasına göre hesapladım bide biraz yuvarlak hesapla )

Bir Türk bir İrlandalıdan 56 saat fazla çalışıyor. Ancak 143.028 Tl Daha az Kazanıyor.

Ah güzel ülkem ah
Bakiyorum´ki, üzerinden 27 sene gecmis, halen Milletim birsey ögrenememis.

Problem az veya cok calismakta degil, Hakkinizi arayabilecek kurumlara destek vermediginizde!.

Surada simdi 27 sene üzerinden gecti diye söyleyerek, 27 sene evvelsine basimdan gecenleri anlatayim dedim, halbuki bunu baska bir davadada anlatmistim, halen degismedi, sadece artik daha iyi Türkceyi kullanabildigimden, daha iyi terimler kullanabilme sansim var.

Neyse, sene 1986, daha Meslegimi ögrenelin üzerinden bir sene gecmis, Türkiyeye ziyarete gelmisim.

Kiracimiz olan Kürt asilli Türk, Genc Aileylede ilk seferine görüsüyoruz.

Trakya Cam Sanayide calisan eleman, Türkiyede ayni benim ögrendigim meslegi ögrenmis, konusmalarimizdan bunu cikartabildim, beni Firmasina aksam Vardiyesine davet etti.

Firmayi basindan sonuna kadar gezerken, burada Paketleme sisteminden baslayip, Ham maddenin eritilen ocaga dogru yol almistik.

Tam ocagin basinda konusurken, birden Cankurtaranin sesini duyduk, bir birimizin yüzüne baktik.

Durum ortadaydi, bir kaza Firmada olmustu.

Hemen Ocaktan, kaza yerine dogru kosmaya basladik.
Kosmus olmamiz halde, bayagi sürdügü icin, yaraliyi görememistik.

Böylece, Kaza yerini inceleyip, acaba kazanin nasil oldugu üzerine Spekülasyonlarda bulunup, acaba bunun nasil önlenebilecegini tartistik.

Burada Makine cift tarafli calisip, bir tarafa Camlar yerlestiginde, makinenin döndügünü, böylelikle bir santim kalinliginda olan camlar 10 tane bir Paletin icine doldugunda, makine dönüp, Isciler tarafindan Makineyle, Palet Makineden indirilmekteydi.

Tam burada Makine dönerken, doldurulmus Palet, 10 cam olmak üzere, 5 Cocuk babasi iscinin üzerine düsüyor, iscinin belden asagi kesiklere yol aciyor.

Yemek saati, beraberce, büroya gittigimizde, öbürkü iscilerlede tanisma firsati bulmustum´ki, tam orada sorumluda büroya gelmisti.

Burada Kaza zamani Iscilerin kaza yerinde durmalarina cok kizmis, bunu iscilerin üzerinde kusmaktaydi.
Bir hayli bu durumu gördükten sonra, kendimi tanitip, söz hakki istedim.

Kaza yerini gözden gecirdigim icin, ilk önce Teknik bölümünden baslayip, analize etmististim.

Bunlari sorumluyla beraber, iscilerde dinledi.

Sonunda Kazaya degindigimde, ne kadar önlem alinsa bile, Kazalar geliyor demedigini, böylelikle Kaza aninda her elin lazim oldugunu ortaya koydum.

Gelelim simdi kaza geciren Isciye.

Burada belden asagi kesiklerle ugrasan isciyi, sorumlu sahis, 80/90 kilometre uzaktaki Devlet hastanesine yollamaya kalkmis, burada Kaza geciren, baska derdi yoksa, belkide Kan kaybindan ölme sansinin bulunmaktaydi.

Halbuki 4 kilometre uzakta Özel hastane bulunmakla, hasta ilk önce oraya yollanip, ilk Pansumani yapilmasi lazimdi.
Böylelikle oradaki Doktor, Transport edilebilir dediginde, Öbür hastaneyede yollanabilirdi.

Sözlerimi bitirdigimde, müsade isteyipte, son sorumu sordum, burada.

Sayet, öbür isci degilde, kendisi O Camlarin altinda yatsaydi, acaba nasil yardim edilmesini isterdi.

Adam burada adeta soke oldu, arkasini döndügü gibi kapiyi vurarak disariya cikti.

Birkac dakka iscilerde sessiz kaldi, simdiye kadar hic kimse, bu adami bu nevi kizdiramamis, dengesini bozamamisti.

Konusma zamaninda, isci örgütlerindende, sahislar bulundugu icin, hemen benim Almanyayi unutup, derhal,Cam sanayiye baslamami istediler.

Burada hem is yerim olacakti, "hemde" su ögütün basina secilebilecektim.

Sanirsam, kendimi tanimakla buda bana yetmezdi, simdi ya hapiste olurdum, yada Cumhurbaskani.

Burada 80´li senelerini yeniden hatirlayanlar olur.

Dedigim gibi yeniden, örgütlesip, Örgütü desteklemek ne kadar mühim oldugunun, burada yeniden altini cizerim!.

Burada olumsuzluklari tartisipta, analiz ettikten sonra, yan gelip yatarsaniz, hic kazancinizin az oldugunu tartismayin derim!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dolar, dünyanın, ortalama, tembel, ülkeleri

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler