Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Güzellik ve Moda > Kadınlara Ait Güncel Konular

Kadınlara Ait Güncel Konular Bizimle olmuyor demeyin. Biliriz biz olmadan hiç olmaz

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.11.2009, 12:50   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 'Bakirelik kararına' kadınlardan destek

'Bakirelik kararına' kadınlardan destek
Yargıtay 2. Hukuk Dairesi'nin bir davada, kadının bakire olmadığı gerekçesiyle evliliğini geçersiz sayması hükmünün, "toplumsal desteğinin" olduğu ortaya çıktı.

Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırması-2008 verilerinde kadınların yüzde 80'inin, "kadınlar evlendiklerinde bakire olmalıdır" ifadesine katıldığı görüldü. Kadınların yüzde 69.4'ü ise "kadınlar eşinden izin almaya gerek duymaksızın istediği yere gidebilir" ifadesine ise katılmadığını ifade etti.

Kadınların toplumsal cinsiyet rollerine yönelik tutumlarını daha iyi anlamak amacıyla, Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırması-2008'de görüşülen kadınlara, ev içinde, sosyal ve politik hayatta kadınların rolleri ile kız ve erkek çocukların eğitimine ilişkin olarak belirtilen ifadelere katılıp katılmadıkları soruldu.

Türkiye genelinde 7 bin 405 kadına uygulanan ankette, kadınların yüzde 80'i "kadınlar evlendiklerinde bakire olmalıdır", yüzde 41'i "kadın eşiyle aynı fikirde değilse bile tartışmamalıdır" ifadelerine genel olarak katıldıklarını belirtti.

Kadınların yüzde 12.3'ü, "erkek çocuğun eğitimli olması kız çocuğun eğitimli olmasından her zaman daha iyidir", yüzde 15.3'ü "erkekler kadınlardan daha akıllıdır", yüzde 41'i "kadın eşiyle aynı fikirde değilse bile tartışmamalıdır" ve yüzde 17.2'si "ailede önemli kararlar sadece ailenin erkekleri tarafından alınmalıdır" ifadelerine katıldıklarını belirtti.

Kadın eşinden izin almadan istediği yere gidebilir

Ayrıca kadınların yüzde 69.4'ü "kadınlar izinsiz bir yere gitmemeli" görüşüne katılmadığını belirtirken, yüzde 32.7'si 'erkek ev işleri yapmalı", yüzde 20.4'ü "daha çok kadın politikacı olmalı" ve yüzde 8.1'i "kadınlar çalışmamalı" görüşlerine katılmadıklarını ifade etti.

(Anka)

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.11.2009, 17:42   #2
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: 'Bakirelik kararına' kadınlardan destek

Bu ankette kadınların tam tersi cevap vereceklerini sanıyordum şaşırdım dogrusu...
Eski 12.11.2009, 17:43   #3
Pitsy
. . . En Çatlak Kiremit . . .

demi deli bu kadınlar deliii

ama kesin yaşlı kadın ve annelerdir bide bana sorsunlar fikrimi bakalım ne diycem
Eski 12.11.2009, 17:50   #4
Egemen
Tam Üye

Ben bu haberi üzülerek okuyarak şu alıntı yazıyı eklmek istiyorum.

Cennet annelerin ayağının altındadır.

Anneler bu düzenin ayağının altındadır.

Sofradaki yeri öküzlerden sonra gelen kadınlar ülkesi olduğumuzun en güzel kanıtı, Meclis'e gönderilecek olan Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı'nda duruyor.

İneklere babalar gibi yardım yapılırken...

Bu yasa tasarısına göre, Tarım Bakanlığı yeni doğan ineklere 80-104 YTL yardım yapacak.

Yeni anne olan SSK'lı bir kadına yardım miktarı ise 58 YTL olacak

İneklerin eti vardır, sütü vardır, derisi vardır.

İneklerin trenlere hülyalı bakışları vardır.

İnekler için prim ödemek gerekmez.

İnekler önüne ne koyarsanız yer, hayatları ezberdir zaten.

Düşünce suçu işlemezler, tencereye vurup, "Açız" diye haykırmazlar.

Onur, erdem, haysiyet gibi değerlerin inekler için hiçbir anlamı yoktur.

İstediği yere dışkısını boşaltma özgürlüğüne bile sahiptir.

Bu ülkede ineklik annelikten değerli hale geldiyse...

Seçim jeneriklerinde kullanılan anneler, bu yardımlardan sonra oy haklarını ineklere devretsin!

Hem ülke adına, hem annelik adına verilecek en anlamlı cevap budur!

Ne anneler var bu ülkede.

Tren kazasında yaralanan kocasının hastane masraflarını karşılayabilmek için, söylemesi ayıp, oğluyla birlikte kendisini satılığa çıkartan...

Patronuyla para karşılığı yatan mankenleri ve dizilerini pazarlamak uğruna bütün değerleri katleden televizyonlar için, bir film karesi kadar değeri olmayan anneler.

Bu annelerin çocuklarını bile "kara sütle emziren" düzen, anaların kara bahtına, ak pak çözümler mi getirecekti yani!

Eski 12.11.2009, 18:15   #5
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Bu tür anketlerin sağlıklı olduğunu sanmıyorum. Çünkü anketi alırsın kırsal bir kesimde yaparsın, yukarıdaki yüzdelik sonuçları alırsın. Belki daha fazlasını bile.

Eğitimli, meslek sahibi kadınlarımızla yaparsın, o zaman sonuç tam zıttı çıkar.

Aslında hep kızlarımızın eğitilmesi gerekir denir ya, en başta erkeklerimizin eğitilmesi lazim ki, karşısındaki kadının insan olduğunu anlayıp ona göre hareket etsin.
LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.11.2009, 20:13   #6
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Bu tür anketlerin sağlıklı olduğunu sanmıyorum. Çünkü anketi alırsın kırsal bir kesimde yaparsın, yukarıdaki yüzdelik sonuçları alırsın. Belki daha fazlasını bile.

Eğitimli, meslek sahibi kadınlarımızla yaparsın, o zaman sonuç tam zıttı çıkar.

Aslında hep kızlarımızın eğitilmesi gerekir denir ya, en başta erkeklerimizin eğitilmesi lazim ki, karşısındaki kadının insan olduğunu anlayıp ona göre hareket etsin.
Çok güzel açıklamışın canım klavyene sağlık,sana katılıyorum...
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bakirelik, kararına

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)