Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Müzik > Müzik Haberleri

Müzik Haberleri Mp3 aramayın bulamazsınız

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 04.07.2020, 19:28   #1
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart ÖSYM'nin Mabel Matiz Soruşturmasına Büyük Tepki

ÖSYM'nin Mabel Matiz soruşturmasına büyük tepki

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, YKS’de sorulan ‘Mabel Matiz’ sorusuna ilişkin inceleme başlatıldığını açıkladı. Matiz, ”Adımın yanına coğrafi işaret logosu konmasına ramak kalmışken, sınandığım şeye bak” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta sonu gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) Türkçe bölümünde Mabel Matiz’in ‘Maya’ albümünden adaylara soru gelmiş, albümdeki ‘Fırtınadayım’ şarkı sözlerinin yer aldığı soruda, adaylara şarkının sözlerinde ne ifade edildiği sorulmuştu.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yüksöğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Mabel Matiz’in “Fırtınadayım” şarkısıyla ilgili inceleme başlattığını söylemiş, “Kurumumuz yönetiminin milli, manevi değerlerimiz ve toplumsal değer yargılarımız konusundaki hassasiyeti açıktır. 2020 YKS’nin TYT oturumunda yer alan Türkçe alanındaki ilgili sorunun içeriği hakkında inceleme başlatılmıştır” açıklamasında bulunmuştu.

MABEL MATİZ: BU ÜLKENİN BİR PARÇASI OLMAYA GÖNÜLDEN DEVAM EDECEĞİM
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Matiz, “Müziğimle hayati bir sınavın sorularına konu olmak beni çok mutlu etti. Şimdi ise aynı sınav üzerinden kişisel değerlerimin konu edilmesini hayretle izliyorum. Adımın yanına coğrafi işaret logosu konmasına ramak kalmışken, sınandığım şeye bak” ifadelerini kullandı.

“Müziğimi yapmaya, hikayeler anlatmaya ve bu ülkenin bir parçası olmaya gönülden devam edeceğim. Bir başka sınavda görüşmek üzere…” diyen Matiz şöyle yazdı:

”Müziğimle hayati bir sınavın sorularına konu olmak beni çok mutlu etti. Şimdi ise aynı sınav üzerinden kişisel değerlerimin konu edilmesini hayretle izliyorum. Adımın yanına coğrafi işaret logosu konmasına ramak kalmışken, sınandığım şeye bak. Eh, hayatın sınavları bitmez demiştim… Bi’ yoklama da burdan geldi. Yoğun destek ve sevgi mesajlarınızı içim büyüyerek okuyor ve kabul ediyorum. Bugüne dek müziğimle anlatmak istediğim şeyin ne kadar iyi anlaşıldığını yine sizin yazdıklarınızdan anlıyor ve daha da güçlü hissediyorum. Müziğimi yapmaya, hikayeler anlatmaya ve bu ülkenin bir parçası olmaya gönülden devam edeceğim. Bir başka sınavda görüşmek üzere…”

TEPKİLER YÜKSELDİ
ÖSYM’nin soruşturma açmasına karşı sosyal medya kullanıcıları büyük tepki gösterdi.

Aralarında ünlü isimlerin de olduğu birçok kişi soruşturma açılmasına ve Mabel Matiz’e yönelik ifadelere tepki gösterdi ve Matiz’i sahiplendiklerini belirtti.

“#MabelMatizDeğerimizdir” etiketi Twitter’da TT’ye girdi ve birinci sıraya yükseldi.
İşte tepkilerden bazıları:

NE OLMUŞTU?
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, “2020-YKS yaklaşık 2 buçuk milyon adayın katılımıyla üç oturum halinde 188 sınav merkezinde güvenle ve başarıyla tamamlanmıştır. Soru havuzu ülkemizin farklı üniversitelerinden binlerce akademisyenin katılımıyla oluşturulmaktadır. Kurumumuz yönetiminin milli, manevi değerlerimiz ve toplumsal değer yargılarımız konusundaki hassasiyeti açıktır. 2020 YKS’nin TYT oturumunda yer alan Türkçe alanındaki ilgili sorunun içeriği hakkında inceleme başlatılmıştır. Sorumlu kişiler soru hazırlama süreçlerinden çıkartılacaktır” dedi.

Odatv.com

5 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.07.2020, 00:39   #2
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Standart Cevap: ÖSYM'nin Mabel Matiz Soruşturmasına Büyük Tepki

Mabel Matiz kim yahu? Zeki Müren ya da Barış Manço şarkı sözlerinden soramadınız mı? Gençler bu tipleri dinliyor olabilir ama illa şarkı sözü anlamı soracaksınız büyük sanatçıların sözlerinide çözümleyebilirlerdi.
4 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.07.2020, 01:45   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Mabel Matiz'in ''Bir hadise var'' parçasını severim. Çok dinlemem ama radyoda rast geldikçe diğer popçulara göre başarılı bulurum.

Cinsel tercihiyle ilgili bir takipçisi ona ‘Topsun falan ama birkaç şarkın güzel’ notunu paylaşınca upuzun güzel bir yazı yazmıştı..

Bugün Mabel Matiz'e yapılan çirkin saldırı diğer sanatçılarımıza da rahatça yapılabilir. Bu sorunun sınavdan kaldırılması lazım. Seçecek soru bulamamışlar resmen. Hakaret davası açıp hakkını aramalı...

OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 05.07.2020, 01:50   #4
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Mabel Matiz'in ''Bir hadise var'' parçasını severim. Çok dinlemem ama radyoda rast geldikçe diğer popçulara göre başarılı bulurum.

Cinsel tercihiyle ilgili bir takipçisi ona ‘Topsun falan ama birkaç şarkın güzel’ notunu paylaşınca upuzun güzel bir yazı yazmıştı..

Bugün Mabel Matiz'e yapılan çirkin saldırı diğer sanatçılarımıza da rahatça yapılabilir. Bu sorunun sınavdan kaldırılması lazım. Seçecek soru bulamamışlar resmen. Hakaret davası açıp hakkını aramalı...

Bir Hadise Var benim bildiğim Nazan Öncel şarkısı canım. Yoksa bu hadise başka hadise mi?

Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 05.07.2020, 02:16   #5
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sevda Mesajı göster
Bir Hadise Var benim bildiğim Nazan Öncel şarkısı canım. Yoksa bu hadise başka hadise mi?

Evet canım. Tek sevdiğim şarkısı Mabel Matiz'in.

Değişik yorumluyor bence o helyum gazlı sesiyle.

OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
büyük, mabel, matiz, ösymnin, soruşturmasına, tepki

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)