Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > İnsan Sağlığı ve Hastalıklar

İnsan Sağlığı ve Hastalıklar İnsan sağlığını etkileyen faktörler ve tedavileri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 22.03.2021, 01:41   #131
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Sağlık ile İlgili Sorunlarımız ve Çözüm Önerileri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Migren var zaten bende ama akşam bir garip ağrıdı bir anda girdi ağrı hap içtim az hafifleyince uyuyabildim.Sabah iyiydi.

Migren gelirken hissedebiliyorsun hafiften başlıyor o ara geçirebilirsen iyi geçer diye düşünürsen ağırlaşıyor sonra en az 3 gün sürüyor.
ağrı birde bulantısı hatta istifra bile ediyorsun.Ses ışık çok rahatsız ediyor seninde öyle ise migrenin vardır .Geneldi sinirsel ,sıkıntılı, günler geçirince ay içinde devamında ağrıyor.
Geçmiş olsun nanane, baş ağrısı çok kötüdür bilirim, benim migrenim yok boynumdaki kaslarla ilgili, kas gevşetici ya da antiromatizmal bir hap alınca geçiyor, kulağın dibinden aşağı boyuna doğru inen bir kas vardır işte onunla gırtlak arasındaki bir noktada bende sancı derecesinde ağrı oluyor, ağrı oradan girdiği zaman çok fena başım ağrıyor ve mide bulantısı yapıyor, öyleki aynı sancı göz diplerime vuruyor asıl midemi bulandıran da o, bak mesela şu anda tam da orası ağrıyor, bu çoğunlukla uykusuz kalınca, yorulunca, soğuk algınlığı halinde ve stresle ortaya çıkıyor bunun daha ileri boyutunda baş dönmesi ve kusma aşamasına geçiyor yaklaşık 27 yıldır çektiğim dert bu, kulağımı etkileyen de o, son 5-6 yıldır sabahları çarpıntı ile uyanmamın sebebi de o, hastalık ilk başladığında yaklaşık 1 yıl nabzım 24 saat 100 ile 130 arasında attı sonra belli bir tedaviyle bu çarpıntım azalarak bitti ama şimdi son 5 yıldır sadece sabahları yoğunlaşmış bir şekilde geri geldi, uyandıktan yaklaşık yarım saat sonra normale dönüyor, işte böyle çok pis birşey, bütün hayatımı ona göre düzenledim o nedenle uzun zamandır baş dönmesi ve kusma krizi yaşamıyorum ama hep kapıda beklediğini hissettiriyor bana, bir açığımı yakalasa tekrar krize girmem işten bile değil, işte doktorlar bu noktada çaresiz kalıyor, ben onca yıllık deneyimimle buna kaslarımın sebep olduğuna eminim ama doktorlar kulak diyor fakat onu da kanıtlayamıyorlar, mr da kulak sıvısının basısı nedeniyle iç kulaktaki sinirin zedelendiğinin görülmesi gerekirmiş ama onu da göremiyorlar, tabii ki göremezler çünkü kulağı rahatsız eden de ona çok yakındaki bu kasların aşırı gergin oluşu adeta sürekli spazm halinde, boyun kaslarının hafif baş dönmesine sebep olabileceğini kabul ediyorlar ama bu derecesini onun yaptığını kabul etmiyorlar dolayısıyla nedenine karar veremedikleri için de tedavi olamıyorum, sadece kendi çabamla hastalığın hoşlanmadığı şeyleri mümkün olduğunca yapmayarak en azından sınırda tutabiliyorum.

TEARS AND SOUVENIRS

Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.03.2021, 02:13   #132
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Geçmiş olsun nanane, baş ağrısı çok kötüdür bilirim, benim migrenim yok boynumdaki kaslarla ilgili, kas gevşetici ya da antiromatizmal bir hap alınca geçiyor, kulağın dibinden aşağı boyuna doğru inen bir kas vardır işte onunla gırtlak arasındaki bir noktada bende sancı derecesinde ağrı oluyor, ağrı oradan girdiği zaman çok fena başım ağrıyor ve mide bulantısı yapıyor, öyleki aynı sancı göz diplerime vuruyor asıl midemi bulandıran da o, bak mesela şu anda tam da orası ağrıyor, bu çoğunlukla uykusuz kalınca, yorulunca, soğuk algınlığı halinde ve stresle ortaya çıkıyor bunun daha ileri boyutunda baş dönmesi ve kusma aşamasına geçiyor yaklaşık 27 yıldır çektiğim dert bu, kulağımı etkileyen de o, son 5-6 yıldır sabahları çarpıntı ile uyanmamın sebebi de o, hastalık ilk başladığında yaklaşık 1 yıl nabzım 24 saat 100 ile 130 arasında attı sonra belli bir tedaviyle bu çarpıntım azalarak bitti ama şimdi son 5 yıldır sadece sabahları yoğunlaşmış bir şekilde geri geldi, uyandıktan yaklaşık yarım saat sonra normale dönüyor, işte böyle çok pis birşey, bütün hayatımı ona göre düzenledim o nedenle uzun zamandır baş dönmesi ve kusma krizi yaşamıyorum ama hep kapıda beklediğini hissettiriyor bana, bir açığımı yakalasa tekrar krize girmem işten bile değil, işte doktorlar bu noktada çaresiz kalıyor, ben onca yıllık deneyimimle buna kaslarımın sebep olduğuna eminim ama doktorlar kulak diyor fakat onu da kanıtlayamıyorlar, mr da kulak sıvısının basısı nedeniyle iç kulaktaki sinirin zedelendiğinin görülmesi gerekirmiş ama onu da göremiyorlar, tabii ki göremezler çünkü kulağı rahatsız eden de ona çok yakındaki bu kasların aşırı gergin oluşu adeta sürekli spazm halinde, boyun kaslarının hafif baş dönmesine sebep olabileceğini kabul ediyorlar ama bu derecesini onun yaptığını kabul etmiyorlar dolayısıyla nedenine karar veremedikleri için de tedavi olamıyorum, sadece kendi çabamla hastalığın hoşlanmadığı şeyleri mümkün olduğunca yapmayarak en azından sınırda tutabiliyorum.
Kulak derken, kulağın tam arka kısmı sızlıyor garip bir ağrı oluyor dime?

Ben orası ağrıyınca kulak arkama yakın olan saç köklerim döküleceğinden çok korkuyorum.

Ayrıca senin bu ağrılarının sebebi boyun veya kaslarından da gelmiyor. Reflü sebep oluyor Rosebud. Aynı sorunları olan herkeste migren veya sinüzit zannederek doktora gidiyorlar ama asıl sebep reflü.

2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.03.2021, 12:17   #133
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Geçmiş olsun.
Bazı rahatsızlıkların bende de var.
O boynundan ve kasından olan boyun düzleşmesi çok ağrı yapar,Boyun fıtığı.
Sanki bazısı da he geldi geliyor derken,panik atak gibi geldi bana,
Tabii doktor değilim ama kendi tecrübelerim ve yaştan dolayı çevremdeki kişilerden edindiğim tecrübelerden konuşuyorum yanlış anlama.

Sana bir soru gece dişlerini sıkarmısın ve çenenden klink sesi gelirmi?

NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.03.2021, 15:46   #134
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Geçmiş olsun.
Bazı rahatsızlıkların bende de var.
O boynundan ve kasından olan boyun düzleşmesi çok ağrı yapar,Boyun fıtığı.
Sanki bazısı da he geldi geliyor derken,panik atak gibi geldi bana,
Tabii doktor değilim ama kendi tecrübelerim ve yaştan dolayı çevremdeki kişilerden edindiğim tecrübelerden konuşuyorum yanlış anlama.

Sana bir soru gece dişlerini sıkarmısın ve çenenden klink sesi gelirmi?
Yok dişimi hiç sıkmam nanane, panik atak da yok bende hastalığın seyrini çok iyi bildiğim için ne zaman, hangi yanlışı yaptığımda geleceğini biliyorum sadece o var, tabii o krizi bir daha yaşamak istemediğim için çünkü yaklaşık 2-3 saat aralıklarla kusuyorum ve adeta baş dönmesinden yere yapışıyorum ayağa kalkmam bile mümkün olmuyor, her krizde kulağım biraz daha duymaz oldu ve bugün artık sol kulağım kurşun dökülmüş gibi sağır hiç duymuyor, kusma geçse bile baş dönmesi aralıksız birkaç gün hatta 1 hafta sürebiliyor , haliyle endişeye kapılıyor insan tabii ama panik atak denilemez.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.2021, 01:36   #135
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Yok dişimi hiç sıkmam nanane, panik atak da yok bende hastalığın seyrini çok iyi bildiğim için ne zaman, hangi yanlışı yaptığımda geleceğini biliyorum sadece o var, tabii o krizi bir daha yaşamak istemediğim için çünkü yaklaşık 2-3 saat aralıklarla kusuyorum ve adeta baş dönmesinden yere yapışıyorum ayağa kalkmam bile mümkün olmuyor, her krizde kulağım biraz daha duymaz oldu ve bugün artık sol kulağım kurşun dökülmüş gibi sağır hiç duymuyor, kusma geçse bile baş dönmesi aralıksız birkaç gün hatta 1 hafta sürebiliyor , haliyle endişeye kapılıyor insan tabii ama panik atak denilemez.
Anladım
Hastalık tanısı konulsa ne yapıcağını bilir insan ona görede tedavi olunur bilemeyince zor.
Tekrar geçmiş olsun.

Bir dönem benimde çok kulağım ağrıdı başıma vuruyordu ne kadar çok doktara gittim bir türlü bulamadılar kulak temiz hiç bir şey yok.
En son gittiğim doktor muayne ederken o çenemden gelen kling sesi farkedince emar çektirtti anladık ki meğer çenem çıkmış.

Çene kemiğinde kulağın orada kıkırdak erimiş deforme olmuş çene yerinden çıkınca kulağıma baskı yapmış oradan da baş ağrısı yapıyormuş.
Onca ilacı boşuna içmişim.
Doktor dur şöyle dedi eldiveni giyip elini ağzıma sokup tek hareketle yerine soktu gözümden şimşek çıktı ama aylarca çektiğim kulak baş ağrısı şip diye geçti.

Arada bir gece uyurken çeneyi sıkınca çıkıyordu sonra doktara gidip yerine getirtiyordum.
O doktorun tayini başka bir hastaneye çıktı.
Başka kbk doktorlarına gittim hiç biri anlamıyor muş meyerse.
Aradım benim doktoru başka bir hastanede buldum öbür doktorlar anlamıyor siz nerden biliyorsunuz çene yerine getirmeyi diye sordum annesine varmış onun için öğrenmiş her kbb doktoru bilmeye bilir dedi.

Bende şanslıymışımda aylarca çektiğim hastalığı hem tanısını koyan hemde geçici de olsa tedavi edebilen birine rastlamışım.
Şimdi yok olmuyor şükür iyiyim.
Ama dikkat ediyorum katı sert şeyleri ısırarak yemek yok küçük küçük keserek yiyorum.Ağzımda çok fazla açılmaz zamanla biraz biraz kısılıyor
Doktorun birisi zamanla tamamen kısılabileceğini ve sonunda sıvı yemek zorunda kalabileceğimi söylemişti.
İnşalah öyle birşey olmaz.Ameliyatla Platin takılabilirmiş oda çok zor ve meşakkatli bir ameliyat 6 ay sıvı tüketicen pletini vucut kabul etmeyebilir daha kötü olabilirsin denince korktum yaptırmadım böyle idare ediyorum.

Çok uzun bir yazı olmuş laf lafı açtı

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.2021, 02:03   #136
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: Sağlık İle İlgili Sorunlarımız ve Çözüm Önerileri

Çok geçmiş olsun @NaNaNe keşke daha önce farkedebilseydin belki o aşınma olmazdı.
Eklemlerdeki kıkırdak için bir ilaç var marka olmadığı için söyleyebilirim, bunlar içindeki maddelerin adı, bu maddelere sahip bir sürü marka var; chondroitin glucosamine msm. Eklemlerdeki jelin oluşumuna katkı sağlıyor eğer senin durumun çok ileri değilse belki faydası olabilir, ben anneme dizlerindeki kıkırdak için aldım.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.2021, 10:15   #137
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Önerin için teşekkür ederim @Rosebud dün bir tene takviye sipariş verdim.
Kolejen 123 ve c vitamin içeren bakalım işe yarayacak mı kullanan birkaç yakınım var iyi olduğunu söylüyorlar.Kıkırdak ve kemik,saç cilt iyi geliyormuş tek korkum inşallah kilo aldırmıyordur.
kolejen aldırıyor diyende var yok aksine verdiriyor diyende.Bir tarafı düzeltirken bir tarafı bozmazsak iyi.Kilonun fazlası bana yaramıyor hem nefes açısından hem hareket kısıtlığı açısından asla aşırı olmamalı bakalım deneyip görücez.

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.2021, 13:37   #138
Rosebud
Müdavim

Yok onlar kilo aldırmaz @NaNaNe, ben de toz formunda Kolajen almıştım suya karıştırıp içiyordum her gün, kilo artışı falan yapmadı, bir tek aldığın C vitamini eğer bitkisel besin takviyesi olanlardansa mideye dokunabiliyor, benim midem iyi olmadığı için devamlı alamamıştım.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.2021, 16:20   #139
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

İnşallah öyledir bakalım deneyince öğrenicez.
Biraz içimi rahatlattın kullanan biri olarak aldırmaz deyince sağolasın teşekkür.@Rosebud

NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 23.03.2021, 16:52   #140
Ben kimim
Yasaklı Üye

Gerekli sıvı ve besinlerin sindirimi ve emilimi için yeterli miktarda fonksiyonel bağırsak kalmaması sonucunda doktorlar ve ilaçlar fayda etmez, doktor bu durumdaki hastalara "ne yerse yesin" der.

Motor rektifiyesi otomobilin motor sağlığını korumak üzere yapılan bir çalışmadır.

Model yılı 1987 veya daha eski olan arabalar rektifiye edilse bile ömürleri dolduğu için hurdaya atılırlar.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
cevap, çözüm, önerileri, sağlık, sorunlarımız, srunlarımız, İlgili

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)