Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 07.01.2015, 16:07   #1
Chevy
XooX

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Charlie Hebdo Dergisinin Merkezine Silahlı Saldırı

Dünyaca ünlü mizah dergisine saldırının detayları

Fransa'nın başkenti Paris'te yayınlanan ve Hz. Muhammed'in karikatürünü yaptıktan sonra tepki çekmiş olan "Charlie Hebdo" dergisine saat 11:30 sularında saldırı düzenlendi. En az 12 kişinin ölümüne neden olan saldırganlar kaçtı. Fransız Le Monde gazetesi, saldırıda altı kişinin de ağır şekilde yaralandığını duyurdu.

FRANSA'NIN EN TANINMIŞ KARİKATÜRİSTLERİ ÖLDÜ

Fransa'nın en tanınmış karikatüristleri Stéphane Charbonnier ve Jean Cabut saldırıda ölenler arasında...

Saldırganların 'Peygamberin intikamını alıyoruz' diye bağırdıktan sonra yaklaşık 10 dakika otomatik silahlarla taradıkları ileri sürülüyor.

İlk gelen bilgilere göre; binaya giren 3 kişinin kalaşnikof ile çalışanların üzerine ateş açtığı belirtiliyor. Saldırganlar, olay yerinden kaçerken bir polis aracına da ateş açtılar. Görgü tanıkları, saldırı sırasında en az 30 kez silah sesi duyduklarını belirtti.

CUMHURBAŞKANI HOLLANDE OLAY YERİNE GİDİYOR

Le Monde'un haberinde; Cumhurbaşkanı François Hollande'ın olay yerine gideceği ve saat 14.00'te bakanlar düzeyinde toplantı yapılması planlandığı yer aldı.

Charlie Hebdo 2012de Hz. Muhammed karikatürleri yayımlamıştı. O dönemde bu karikatür infial yaratmış, alarma geçen Fransa 20 ülkedeki elçilik ve okullarını derginin yayımlandığı cuma günü geçici olarak kapatma kararı almıştı.

CHARLIE-HEBDO NEDİR

Orijinal Charlie-Hebdo dergisi 1969'da François Cavanna tarafından kuruldu. Ancak, 1981'de okuyucu azlığından dolayı yayınına son verdi. 1992'de eski kadrodan üç isim Phillippe Val, Gébé ve Cabu dergiyi tekrar canlandırmaya karar verdiler. Benzer bir sayfa düzeniyle büyük sükse topladılar. İlk sayı 100 bin satış rakamına ulaştı. Sol uçta bir politik çizgi izleyen dergi kadrosu sürekli değişti. Sadece yayın yönetmeni Val görevinden hiç ayrılmadı. Halen çarşamba günleri yayınlanan dergi ortalama 60 bin satış rakamına sahip. Charlie Hebdo'cular, 2002'de Türkiye'ye gelmiş, Türk mizah dergisi LeMan ile buluşmuş hatta birlikte özel sayı yapmışlardı.
Kaynak: Charlie Hebdo dergisine saldırı
6 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.2015, 20:49   #2
Chevy
XooX

Standart Cevap: Charlie Hebdo Dergisinin Merkezine Silahlı Saldırı

Saldırıdan görüntüler.

Terrorism in France - Charlie Hebdo Attack - Graphic Content. - YouTube
3 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.01.2015, 00:17   #3
Chevy
XooX

Konuyla ilgili çeşitli yerde yorumlar okudum ve kanım dondu
İşte o yorumlardan dikkatimi çeken birtanesi;

İsteyenlere P.M ile link atabilirim

"Bu olayla, Allah düşmanlarının kalplerine korku düştü, Müslümanlarınkine sevinç.
Allah'a hamdolsun uzun zamandır böyle sevinmemiştik."

Fransa başta bunlara yüz vermekle en büyük hatayı yaptı. Bazı önlemler alsada yetmedi.
Demek ki neymiş ? Almayacaksın ülkene arkadaş sen Filistin Devletini tanıdın
Bak onlar sana ne yaptı ?

Sadakatlerini böyle gösterdiler ve yine kendilerine zarar verdiler
Bu sayede savaşın ortasındaki filistini kimse düşünmeyecek ve
İslamofobi yeniden baş gösterecek...

Ayrıca not: o derginin bir karikatürünü bende doğru bulmuyorum pekala
Ancak burda kimin haklı olduğu belli bir karikatür için 12 canın alınması
Korkunç, tiksinç, felaket...
Radikal islamcıların gerçek yüzünün öldürmek olduğunu gösterdi bizlere...

2. Not: Ve de "tüm dinler kardeştir", " din ayrımcılığı asla yapmam "
" İslam sevgi ve barış dinidir " diyen arkadaşların bu konuya 1 yorum olsun
Atmalaları insanda içten içe sevindikleri kuşkusunu uyandırıyor.
2 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.01.2015, 00:38   #4
ZeZe
Alea İacta Est

İsa ve Musa karikatürleri hiç çizilmiyor aslında dergilerde

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
2 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.01.2015, 00:40   #5
Subutay
Eflamor

Şu çirkin karikatürü çizip yayınlayan dergi. Ama bu olayın üzerinden çok uzun zaman geçti diye hatırlıyorum. Bu katliamın gerçekten aşırı islamcı terör örgütleri tarafından yapılıp yapılmadığı veya olayın detayları hakkında hiç bir şey bilmiyorum. Fakat olayın uluslararası siyasi entrikalar içinde olduğunu düşünüyorum. Çok basit bir şekilde herhangi bir örgütün üzerine yıkılabilir. Çünkü buna müsait aşırı dinci terör örgütleri var. Aynı 11 eylül olaylarında ki gibi. Zincirleme uluslararası komplo teorileri dönüyor kafamda. Fakat soruşturmalar ve bu soruşturmaların sonucunda ortaya çıkacak durumları görmek ve değerlendirmek gerekir.

Ölen insanlara Allah'tan rahmet yaralılara acil şifa diliyorum. Bırakın silahsız insanları savaşta bile aman dileyene vurmak insanlıktan çıkmaktır, vahşiliktir kahpeliktir, yaratılışa insanı insan yapan bütün değerlere aykırıdır.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
2 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.01.2015, 00:45   #6
Chevy
XooX

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Şu çirkin karikatürü çizip yayınlayan dergi. Ama bu olayın üzerinden çok uzun zaman geçti diye hatırlıyorum. Bu katliamın gerçekten aşırı islamcı terör örgütleri tarafından yapılıp yapılmadığı veya olayın detayları hakkında hiç bir şey bilmiyorum. Fakat olayın uluslararası siyasi entrikalar içinde olduğunu düşünüyorum. Çok basit bir şekilde herhangi bir örgütün üzerine yıkılabilir. Çünkü buna müsait aşırı dinci terör örgütleri var. Aynı 11 eylül olaylarında ki gibi. Zincirleme uluslararası komplo teorileri dönüyor kafamda. Fakat soruşturmalar ve bu soruşturmaların sonucunda ortaya çıkacak durumları görmek ve değerlendirmek gerekir.

Ölen insanlara Allah'tan rahmet yaralılara acil şifa diliyorum. Bırakın silahsız insanları savaşta bile aman dileyene vurmak insanlıktan çıkmaktır, vahşiliktir kahpeliktir, yaratılışa insanı insan yapan bütün değerlere aykırıdır.
Evet olayın birde bu boyutu var " siyasi entrikalar "
Batınında pek temiz olmadığını biliyorum olan masum insanlara oluyor
Malesef...
2 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
charlie, dergisinin, hebdo, merkezine, saldırı, silahlı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)