Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 13.10.2012, 13:27   #31
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: 66 aylık meselesi ve çarpıtmalar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Din tartismak icin degil, bilgilendirmek icin, bir yol.
Şuraya takıldım.. Yine bir kavram kargaşası yaratasım geldi

Aslında her tartışmanın amacı bilgilendirmek ve bilgilenmek değil midir? Yani tamam kabul ediyorum, Rasim Ozan&Nagihan Alçı gibilerinin yaşadığı güzel ülkemde tartışmaların amacı orayı burayı ergenekoncu ilan etmek veya darbeci ilan etmek veya şerefsiz ilan etmek(benim sözüm değil, rasimciimin sözü) olabilir, öyle de.. ama tartışmaların temelinde bilgi paylaşımı vardır.. O yüzden de din tartışmak aslında dini bilgileri paylaşmaktır.. Dine inanmasanız bile..

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 13.10.2012, 13:48   #32
C.Cienfuegos
Uzman Üye

Özetle;
Dinin öğretilmesinden korkmayın.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 13.10.2012, 14:04   #33
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ma__ Mesajı göster
Özetle;
Özetin özeti , dini silah olarak kullanandan uzak dur.

Herkes ektigini bicer, sadece bitkilerin ve bugdayin büyüdügü gibi, ektikleri ona göre daha büyük olur.

Simdikiler sadece bu sözleri kitaplarindan silip, dinini ve kendisini silah olarak kullaniyor.
Essas böyleleri sevgi ve sevkat dagitmaya yaramiyan yaratiklardir.

Alıntı:
Aslında her tartışmanın amacı bilgilendirmek ve bilgilenmek değil midir?
Hayir degildir, burada tartisma sözü bile yanlis, bilgileri toplayip, yeni degerlendirme desek buna, daha etkili olur.

Gerci hep bir anlik yaptiklarimiz, O ana kadar toplanan bilgiye borcludur.

Halbuki daha sonralari, bilgi genisligi yüzünden, ayni hareketi O sekilde yapmak istemedigi ortaya cikar.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Eski 13.10.2012, 14:42   #34
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Alıntı:
Özetle;

Olur...

3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.10.2012, 16:58   #35
Mediter
Uzman Üye

Bir Polyana masalından öte gitmeyen, her satırından (gerçekçilikten uzak) iyimserlik damlayan yorumunu okuyunca, doğrusu (acı acı) gülümsemekten kendimi alamadım.
(Özür dileyerek ve haddim olmadığı halde, bir üyeye yanıt vermeden önce yaşı hakkında fikir yürütmek gibi, kötü bir alışkanlığım var.)
Siz (1980 darbesinin bilimsel eğitime vurduğu darbe sonrası günümüze kadar gelen 32 yıl içerisinde yaşamış olmalısınız.) Bu nedenle yaşınız 35'den büyük olamaz.
Ama biraz daha haddimi açarak (biraz da ukalalık yaparak) yaşınızın 25'in altında olduğunuzu rahatlıkla söyleyebilirim.
Yoksa bu kadar toyca savlar ileri sürerek, gerçekliği hemen hemen kesin olduğu bir çok ülkede kanıtlanmış (dini yaymanın, şeriata götürdüğü gerçeğini) inkara kalkmazdınız.

Zorunlu dindersinin etkilerini aanlatırken;
Öyle hamasi (gerçekçilikten uzak, tartışmalı) %5 şeriat istiyor diğerleri istemiyor falanla geçiştirilecek konu değildir.
1979 seçimlerinde (AKP'nin devamı olduğu Milli Selamet partisi'nin Oy oranı) %7.42 'dir. KAYNAK
AKP nasıl ve hangi şartlarla %50'leri aştı sanıyorsun?
Bu konuda gerçekten (iyi niyetle) bilgi sahibi olmak istiyorsan aşağıda vereceğim linklerdeki konuları okumanı öneririm.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Bakmayın bazılarının, biz Arap ülkeleri gibi değiliz ‘’Bize bir şey olmaz.’’ Demelerine, Bizim milli sözümüzdür. ‘’Bize bir şey olmaz!’’
Emniyet kemeri takmayız, laf hazır ‘’Bize bir şey olmaz.’’

Kilitli kapı için çilingir çağırmaz, çocuğumuzu balkondan sarkıtırız,

açıkta satılan gıdaları tüketiriz, her türlü tehlikeyi hiçe sayarız, çünkü ‘’Bize bir şey olmaz.’’

Hatta bu huyumuzu belgelemek için (gizli kamera ile); 1990’lı yıllarda Uğur Dündar, bir bayanı gece kaldırımda müşteri beklermiş gibi koydu, yoldan geçen otomobiller hayat kadını sandıkları bayanın yanında durup, pazarlık ettikten sonra, bayan ‘’Okey ama ben AİDS’liyim!’’ dediğinde bile, erkeklerin hemen hepsi ‘’Olsun, fark etmez, Bize bir şey olmaz!.’’ demişlerdi.

Biz böyleyizdir, her türlü belanın başımıza geleceği %100 kesin olduğu halde bize bir şey olmaz sanırız.
Çağdaş yaşamak, özgür olmak istiyorsak , ‘’Bize bir şeyler olur Arkadaşlar!’’

Ama bu kadar iç ve dış destek varken ve bu destekle çağdaş yaşamın tüm kaleleri, Atatürk’ün eserlerine, Laikliğe acımasızca saldırılar yapılırken ‘’Bize bir şey olmaz.’’ Sanan sessiz çoğunluğun uyanmasından (onları uyandırmaktan) başka çıkar yolumuz yoktur.

Mediter

Siz Laik misiniz?
Din ve Baskı
Gericilik Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü Gösterilmeli midir?
Dindar Kişi Çağdaş Olabilir mi?
İran’ın Dünü ve Bugünü
Truva Atı Türban
Şeriat Cezalarına Dünya'dan Örnekler (Video)
Atatürk'süz 'Hatıra para' tedavülde
Kurbağayı Pişirmek

Gibi bir çok konuyu, bu konularda verilmiş örnekleri ve karşılıklı tartışmaları izleyer bir fikir edinebilirsin.
Yoksa, bir şey olmaz Polyanacılığı yapmak sorunu çözmez.
Birisi ''Din elden gidiyor!'' narası atınca, onun peşinden % kaçın, (senin canını almak için) geldiğini görürsün.
Eski 13.10.2012, 19:31   #36
C.Cienfuegos
Uzman Üye

Alıntı:
1979 seçimlerinde (AKP'nin devamı olduğu Milli Selamet partisi'nin Oy oranı) %7.42 'dir. KAYNAK
AKP nasıl ve hangi şartlarla %50'leri aştı sanıyorsun?
Gömleğini çıkararak elbette.

Şu yazıyı okumanızı öneririm.
http://www.efe.net/2012/05/15/dubailesme-neye-karsi/

Yaşımı doğru bildiniz fakat bakış açımı yorumlarken yanıldınız.
Türkiye'nin geleceğini parlak görmüyorum.
Hatta verilen dini eğitimin sonuçlarını görecek kadar bile zamanımız olmadığını düşünüyorum.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 13.10.2012, 23:45   #37
Mediter
Uzman Üye

Alıntı:
Gömleğini çıkararak elbette.

Şu yazıyı okumanızı öneririm.
http://www.efe.net/2012/05/15/dubailesme-neye-karsi/

Yaşımı doğru bildiniz fakat bakış açımı yorumlarken yanıldınız.
Türkiye'nin geleceğini parlak görmüyorum.
Hatta verilen dini eğitimin sonuçlarını görecek kadar bile zamanımız olmadığını düşünüyorum.
Emin Çölaşan farklı söylüyor, Nazlı Ilıcak farklı, Arada Mehmet Barlas da bir şeylerler söylüyor ama Ece Temelkuran (yazısını daha önce okumuştum sağol) bu konuda uzmandır.
O ne diyorsa odur!

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aylık, çarpıtmalar, meselesi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)