Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > İnsan Sağlığı ve Hastalıklar

İnsan Sağlığı ve Hastalıklar İnsan sağlığını etkileyen faktörler ve tedavileri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 15.05.2019, 01:22   #11
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İçinden Geçeni Söyle

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Bende kasılma ya da seğirme yok ama zaman zaman şu huysuz bacaktan oluyor, o onu da D vitamini eksikliği yaparmış.
Merak ettim e nabıza baktım şimdi benim kaçmış D vitamini en son diye 6 baya düşükmüş.

4 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.05.2019, 01:25   #12
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Merak ettim e nabıza baktım şimdi benim kaçmış D vitamini en son diye 6 baya düşükmüş.

Evet 6 çok düşük, benim de 7 olduğunu söyledi doktor ama kan değerlerini gösteren tahlil sonucunu vermemiş bana, ben de e nabızdan görebilir miyim, görebilirsem nasıl olacak bu, hesap falan mı açmam gerekiyor?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.05.2019, 01:38   #13
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Evet 6 çok düşük, benim de 7 olduğunu söyledi doktor ama kan değerlerini gösteren tahlil sonucunu vermemiş bana, ben de e nabızdan görebilir miyim, görebilirsem nasıl olacak bu, hesap falan mı açmam gerekiyor?

Evet görebilirsin çok nadiren sorun olursa düşmeyebiliyor ama genelde sorun olmuyor.Hangi hastaneye gidersen git onu ,doktorun tanısı,Verdiği ilaçlar,tahlil sonuçları ,röntgen,mr hepsi görünüyor.
E devletten geçiş yapabilirsin e nabıza.
Benim uygulamayı telefona indirdim.Profil oluşturdum oradan her şekilde hepsini görüyorum ayrıca randevü almakta oradan kolay.

Çok kullanışlı bir uygulama.

Eski 15.05.2019, 01:43   #14
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bende de demir fazla çıkmış, D vitamini ise sınırın altında görünmüştü.

Bugün doktordan geçen hafta verdiğim kan tahlillerinin sonucu geldi. Demir fazlalığı (ferritin) düşmeye devam ediyor. 1 ay önce ferrritin 636 idi şimdi 525 olmuş.Yukarı ferritin sınırı 150. Ben hala düşürmekle birlikte bayağı yüksek demirliyim.

Ben demiri eksiltmeye çalışıyorum. Yeşil çay, kahve falan yardımcı oluyor. Ama demiri yükseltmek istiyorsan çayı azaltacaksın. Daha az kırmızı et yiyeceksin. Ve salatalara bol bol limon. Tabi demir tabletleri de almalısın ama daha sık kan tahlili vermen gerekli. Denir hapları kısa sürede demiri aşırı yükseltiyor.

Bende D vitamini eksikliği çıktığı zaman hiç şaşırmadım. D vitamin takviyesi alıyorum ve son kan tahlilinde alt sınırın üzerine çıkmışım. O nedenle D vitamin takviyesine devam edeceğim.

B vitamini ise ortalarda ama biraz yükseltmek istiyorum açıkçası. Ama B vitaminini sadece B 12 ile sınırlama. B vitamin kompleks diyorlar galiba... Yani tüm B vitaminlerinin olduğu haplar var. B12 eksikse diğer B vitaminlerinde de eksiklik vardır. Hepsinin bulunduğu B vitamin hapları almanı tavsiye ederim.

Benim hem demir hem de depo demir eksik çıktı, ferplex fol adında tüplerden verdi, hem ferritin hem de depo demir olan folik asit var içinde, 3 ay boyunca 120 tüp içmem gerektiğimi söyledi.
B12 iğnesini de ilk 5 gün arka arkaya, sonraki 1 ay haftada bir sonra da ayda 1 yaptırmamı söyledi.
Midemdeki ağrı, hazımsızlık ve bulantı, demir ve B12 kaynaklı daha önce de olmuştu bu sefer bir de demir eklenmiş, bu ara endoskopi yaptırmayı düşünüyordum iyi ki aniden önce bir tahlil yaptırma kararı vermişim yoksa boşu boşuna endoskopi yaptıracaktım, doktora da midemden söz edince onu karıştırmayalım şimdi önce bunları halledelim dedi.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 15.05.2019, 01:52   #15
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

@Aristo benim torundada demir yüksek ferretin düşük çıktı.
13 yaşında haşimatosu ve akdeniz ateşi var.
Özellikle erkek çocuklarda olmazmış haşimato ama bizim çocukta var 9 yaşında teşhis ancak koyabildiler.Yıllarca araştırıldı bebekliğinden beri gitmediğimiz hastane kalmamıştı sağolsun bir doktor teşhiş koydu daimi içmesi gereken hapa başladık ta çocuk kendine geldi.6 ayda bir konrolleri var.

Sendede troid mi var. Demirin yüksek devamlı neden.

Eski 15.05.2019, 02:04   #16
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

@Rosebud senin doktorda bir ilginçmiş onu karıştırmayalım bunu boş verelim demiş durmuş.
Tam kan sayımında magnezyumda çıkardı.
Eşimin deyimiyle zaten vampir gibiler 4,5 tüp kan alıyorlar bir tahlil için.
Dünyada bir damla kan ile adam senin dna nı çözüyor.
Birde aç karnına getmek gerekmiyormuş mesela ama bizde hala aç karnına olmazsan tahlil yapmıyorlar yarın aç gel diyorlar.

Eski 15.05.2019, 03:34   #17
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
@Rosebud senin doktorda bir ilginçmiş onu karıştırmayalım bunu boş verelim demiş durmuş.
Tam kan sayımında magnezyumda çıkardı.
Eşimin deyimiyle zaten vampir gibiler 4,5 tüp kan alıyorlar bir tahlil için.
Dünyada bir damla kan ile adam senin dna nı çözüyor.
Birde aç karnına getmek gerekmiyormuş mesela ama bizde hala aç karnına olmazsan tahlil yapmıyorlar yarın aç gel diyorlar.
Yahu nanane çok güvendiğim bir doktordu, benim yaklaşık 20 yıl önce B12 eksikliğimi ilk bulan doktordu, şimdi sen söyleyince e-nabız a girdim ilginç ötesi birşeyle karşılaştım adam D vitamini testi yapmamış ki, 1 saattir bakıyorum acaba ben mi göremiyorum diye, hangi testin ne testi olduğunu tek tek internetten araştırdım D vitamini testi yapılmamış, manyak mıdır nedir anlamadım.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 15.05.2019, 04:26   #18
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Yahu nanane çok güvendiğim bir doktordu, benim yaklaşık 20 yıl önce B12 eksikliğimi ilk bulan doktordu, şimdi sen söyleyince e-nabız a girdim ilginç ötesi birşeyle karşılaştım adam D vitamini testi yapmamış ki, 1 saattir bakıyorum acaba ben mi göremiyorum diye, hangi testin ne testi olduğunu tek tek internetten araştırdım D vitamini testi yapılmamış, manyak mıdır nedir anlamadım.

Yakinda yeniden su Frankfurttaki virologi zentruma gitme ihtimalim var.

Eger WhatsApp´ten verilerini gönderme imkanin olursa, arkadasa bir sorarim.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.05.2019, 10:57   #19
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Yakinda yeniden su Frankfurttaki virologi zentruma gitme ihtimalim var.

Eger WhatsApp´ten verilerini gönderme imkanin olursa, arkadasa bir sorarim.
Teşekkür ederim insanlıkarayan, verilerde birşey yok sadece adam D vitamini testi yapmamış, bu sefer özel bir hastaneye gideceğim zaten, devlet hastanesinde olmayacak bu iş anlaşıldı.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.05.2019, 22:10   #20
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Test yapmadıysa nerden bildin D vitaminin 7 olduğunu anlayamadım.
E-nabiz baya iyi bu konuda herşey ortaya çıkıyor dimi.
Geçmiş ile karşılaştırması da işe yarıyor.İlaç işe yaramışmı onu görmek açısından.

Evet sen o doktoru deyiştir.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
cevap, çözüm, önerileri, sağlık, sorunlarımız, srunlarımız, İlgili

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler