Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
Eski 28.06.2011, 13:42   #11
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Özel hastanelerin amacı sadece para kazanmak mı?

Sorduğun ilk soru anlaşılır değildi. Şimdi açıkladın ve cevabınıda alırsın büyük ihtimalle...

3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.2011, 15:28   #12
Öykü
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi cizem Mesajı göster
Bu mesajını anlayamadım. Bamamın böreklerinde sorun vardı ve ilaçlı tomografi sonucu babamın böbrekleri iflas etti.Üresi çok yükseldi,zehirlendi. Benim içim yanıyor..Sonra da bu tahlili baban taşıyamadı dediler.Bu deneme mi ?Önce taşıyamaz yaşı fazla böbreklerinde sorun vardı denilemezmiydi? Bu can ona göre yorum yap...Babam konuşarak yürüyerek gittiği hastaneden tabutla çıktı. Üstelik fatura verdiler elimize.Parayı biz babam ölmeden de isteselerdi verirdik..Para için insana gereksiz taşıyamayacağı tahlil yapılmaz hele de hayati risk taşıyorsa...
Sevgili çizem, önceki mesajımda yazmıştım. Yanlış yapılan bir tahlil sonucu uzun süre bana antibiyotik verdiler. Bağışıklık sistemim bozuldu. Su bile içemiyordum. Daha sonra aynı tahlili, başka yerlerde yaptırdım sonuç temizdi. Ben de o hastaneyi ve laboratuvarı İl sağlık müdürlüğüne şikayet ettim, başkalarının canı yanmasın diye. Siz de bunu yapabilirsiniz.

Öykü'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 28.06.2011, 19:17   #13
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Bu mesajını anlayamadım. Bamamın böreklerinde sorun vardı ve ilaçlı tomografi sonucu babamın böbrekleri iflas etti.Üresi çok yükseldi,zehirlendi. Benim içim yanıyor..Sonra da bu tahlili baban taşıyamadı dediler.Bu deneme mi ?Önce taşıyamaz yaşı fazla böbreklerinde sorun vardı denilemezmiydi? Bu can ona göre yorum yap...Babam konuşarak yürüyerek gittiği hastaneden tabutla çıktı. Üstelik fatura verdiler elimize.Parayı biz babam ölmeden de isteselerdi verirdik..Para için insana gereksiz taşıyamayacağı tahlil yapılmaz hele de hayati risk taşıyorsa...

Bu mesajın daha da anlaşılır şekilde olmuş. Hatta ilk mesajın bile düzeltilmiş.

İlaçlı tomografi öncesi her hastaya olabilecek riskler anlatılır, yazılı olarak da bilgilendirilir, rızası alınır. Hasta eğer iyota karşı alerjisi olduğunu biliyorsa bunu önceden mutlaka söylemelidir. Damardan verilen kontrastın alerji yapabilme durumu nadiren olabilir. Alerjik durumlarda da hastaya hemen müdahele edilebilir. Ölüm riski aslında çok düşüktür, demek ki babanız (öyle sanıyorum ki) yüksek derecede alerjik bir duruma maruz kaldı.

Kontrastın alerji yapıp yamadığını tespit etmek için önceden test yapılmıyor, bildiğim kadarı ile de böyle bir test yok zaten. . Özellikle böbrek hastalarında daha dikkatli olunur.

Hastanede yapılan her müdahele hastanın durumunu daha iyi anlamak için yapılır. Para kazanmak için hiçbir hastanın hayatı riske atılmaz, bu vicdani sorumluluğu bilerek hiçbir doktor üzerine almak istemez.

4 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.07.2011, 18:43   #14
cizem
Yeni Üye

Alıntı:
özel hastanede babama gereksiz yapılan tahlil sonucu sağlıklı olan babam vefat etti? özel hastanelerin amacı para mı? önceden para istiyoruz desinlerde gereksiz müdahale etmesinler.burdaki insan canı mal değil...
Hiç kimse başkasının hayatına son verme hakkına sahip değildir...

Kimsenin üzerinde kobay gibi tahlil denemesi yapılamaz..
Hastanelerin amacı para değil insanın sağlığı ön planda olmalıdır...
Özel hastaneler devlet tarafından daha iyi denetlenmeli para için insan sağlığıyla oynanmamalı...

cizem'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 04.07.2011, 19:51   #15
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Hastanede yapılan her müdahele hastanın durumunu daha iyi anlamak için yapılır. Para kazanmak için hiçbir hastanın hayatı riske atılmaz, bu vicdani sorumluluğu bilerek hiçbir doktor üzerine almak istemez.
Cizem, yukarıda yazımın sonuna yazdığımı tekrar alıntı yaparak ekliyorum.

Babanı kaybetmiş olabilirsin, ama bile bile hiçbir doktor hastasını kobay olarak kullanmaz. Yapılan test babanın rızası alınarak yapılmıştır, hasta rızası olmadan hiçbir şey yapılmaz.

Burada vermiş olduğun bir hastane adı var (Hastane adı silinecektir). Senin iddialarına karşı onların da cevap hakkı doğuyor. Eğer ki, babamı yanlış yapılan bir tedaviden sonra kaybettik ve bunu kesin olarak biliyoruz diyorsan, bunun hukuki yolları vardır. Burada bunu paylaşmanın bir manası yok.

Konuyu kilitliyorum daha fazla yazılmaması için.

2 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Konu Kapatılmıştır

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
amacı, hastanelerin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)