Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 15.02.2024, 17:10   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Deprem konutu kurasında lüks içinde yaşayan Menzil şeyhlerinin tamamına ev

Deprem konutu kurasında lüks içinde yaşayan Menzil şeyhlerinin tamamına ev çıktığı ortaya çıktı! Muhtar skandalı savundu

Adıyaman deprem konutu kurasında milyonlarca liralık lüks araçlara binen ve birçok şirketin sahibi olan Menzil şeyhlerinin tamamına ev çıktığı ortaya çıktı. Muhtar Mehmet Erdem, skandalı savundu, "Bu aileye ayrıcalık tanınmadı. Hak sahibiydi, kurada ismi çıktı" dedi.

Adıyaman deprem konutu kurasında milyonlarca liralık lüks araçlara binen ve birçok şirketin sahibi olan Menzil şeyhlerinin tamamına ev çıktığı ortaya çıktı. Muhtar Mehmet Erdem, skandalı savundu, "Bu aileye ayrıcalık tanınmadı. Hak sahibiydi, kurada ismi çıktı" dedi.

Menzil Cemaati’nin de merkezi olan Kahta ilçesine bağlı Göçeri Mahallesi için düzenlenen kurada sadece 13 kişiye deprem konutu çıktı. Ancak bu 13 kişiden 7’sinin kamuda hızla örgütlendiği bilinen, milyonlarca liralık lüks araçlara binen ve birçok şirketin sahibi olan Menzil Cemaati’ni yöneten Elhüseyni ailesi olduğu anlaşıldı.

BirGün Gazetesi'nin gündeme getirdiği skandala göre, deprem konutu çıkan Menzil şeyhi Saki Elhüseyni’nin kuyumcu dükkanı bile var.

MUHTAR SKANDALI SAVUNDU

Göçeri Köy Muhtarı Mehmet Erdem, skandalı savundu.

"Göçeri köyüne bağlı Buhara (Belin) mezrasındaki evler yıkıldı veya ağır hasar aldı" diyen Erdem, "Elhüseyni Ailesi’nin mezramızda bulunan 3 katlı bir binada depremde ağır hasar aldı. Evleri yıkılan ve ağır hasar alan 13 hak sahibi kuraya dahil edildi. Mezramızda toplam 17 konut inşa ediliyor. Bu kurada 13 hak sahibinin tamamına konut çıktı" dedi.

"Bunlardan 6’sı Elhüseyni Ailesi mensubudur" ifadesini kullanan Erdem, "Bu aileye ayrıcalık tanınmadı. Hak sahibiydi, kurada ismi çıktı. Herhangi bir ayrıcalık yada farklı bir uygulama yok. Yapılan haberler kasıtlı ve yıpratma amaçlıdır” savunmasını yaptı.

https://halktv.com.tr/gundem/deprem-...ina-ev-806722h
Eski 15.02.2024, 17:28   #2
Tura
Müdavim

Standart Cevap: Deprem konutu kurasında lüks içinde yaşayan Menzil şeyhlerinin tamam

Kendime göre ''Turani'' tarikatını kuruyorum.
İlk müridim, kıdemli forum yöneticisi. adaletten bir gram şaşmaz...iyilik sever, birleştirici...etrafında sevilip saygı duyulan.. @Canan.
Kendisinin bile haberi yok, sürpriz olsun dedim.
Yaptım gitti.
Eski 15.02.2024, 17:51   #3
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Deprem konutu kurasında lüks içinde yaşayan Menzil şeyhlerinin tamam

Öyle allayıp pullayıp, sağlayıp ballayıp, beni kaldıracağını mı sandın?
İster Tura-ni, ister Nur-ani olsun, tarikatlarla işim olmaz benim.

Mahkemede görüşürüz
Eski 16.02.2024, 14:16   #4
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Senin tarikat tutmaz @Tura, listede adını göremedim.

Kendisine 3+1 ayarlayaman şeyh muridine çadır bulamaz.

2 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.02.2024, 18:10   #5
Tura
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Senin tarikat tutmaz @Tura, listede adını göremedim.

Kendisine 3+1 ayarlayaman şeyh muridine çadır bulamaz.
Göremezsin...şimdilik yer altında faaliz. Yakında pek yakında daha sonra ve birden bire aniden. Topraktan fışkırırcasına...bütün gücümüzle. Meraklanmayın.

Biz bir garip çingeneyiz...telli zurna nemize gerek.
Eski 19.02.2024, 23:36   #6
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Dünyada mekan ahirette iman demişler; haydi yaşadınız müritler, iman size kaldı...

Nilgün MARMARA
3 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
deprem, içinde, konutu, kurasında, lüks, menzil, tamamına, yaşayan, şeyhlerinin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)