Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Bekir Coşkun

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 30.03.2019, 13:41   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Hadi Ankara… | Bekir Coşkun

Hadi Ankara…

İzmir Türkiye'nin nasıl olması gerektiğini söyler bize…
İstanbul ne halde olduğumuzu anlatır…
Ankara?..

Derdine çare arayan köylü, milletvekilini yakalamak için Meclis'in karşısındaki Bulvar Palas'a her girişinde kasketini vestiyere bıraktırdılar, her çıkışta 5 lira aldılar…
Milletvekilini bir türlü yakalayamayınca, bulvarın kaldırımında kasketinin üzerinde tepinip arada bir tekme vuran köylü söyleniyordu:
“Ulan Beypazarı pazarından 2 liraya aldığım, her vestiyere girişinde 5 lira para aldıkları içine ettiğimin kasketi…”

Cumhuriyetin “Çare yeri” olarak kurulmuştu Ankara, derdi olan koşardı…
Gençliğimin şehrini çok sevmiştim, barlarda-gazinolarda müzik yapan üniversiteliyken, şehir ile ortak yanlarımız var gibi gelmişti bana; Solfasol semti, Bestekar Sokak, Opera Meydanı, Misket çıkmazı, Dedeefendi, Kaside sokak, Neyzen yokuşu…
Sonraki yıllarda, Kızılay Meydanı'nda atlı polislerin önünden kaçarken, özgürlük ve bağımsızlık savaşımızın bu şehirden başlayarak kazanılacağını zannediyorduk…

Ama olmadı…
Atatürk'ün geceleri geç saatlere kadar gece lambasının ışığında “Cumhuriyeti” yazdığı ve arada Çankaya sırtlarından gururla seyrettiği şehir ona sahip çıkmadı…
Cumhuriyetin kurulduğu şehir, cumhuriyetin yağmalandığı ve yok edildiği şehir oluvermişti…
Ve o derdine çare arayan köylü, yıllardır Bulvar Palas'ın önünde kasketinin üzerinde tepinip durur…

İzmir'i çok sevdiğim halde, cumhuriyet sevdasında hep kıskandım…

Yarın seçim var…
Bu seçim demokrasiyi ve hukuk devletini geri almanın ilk adımı olabilir…
Ve cumhuriyet sevdalılarının umudu Ankara'dır…
Polatlı'ya kadar sokulmuş düşmanı silip süpüren, Saltanata karşı cumhuriyeti kuran, Atatürk'ü bağrına basan bu şehrin sürprizlerle dolu tarihi, bir kez daha ışıl ışıl parlayabilir…
Hadi Ankara'm…

Eski 30.03.2019, 19:39   #2
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: Hadi Ankara… | Bekir Coşkun

Bursa için de ümitliyim bir video gördüm onu bulursam paylaşırım ama Gemlik için bugün ümidim kırıldı.
Birkaç alış-verişimiz vardı sokağa çıktık AKP'nin yürüyüşü ile karşılaştık ordu gibi kalabalık bir kitle mehter marşı eşliğinde rabia işareti yaparak ''ya Allah bismillah allahu ekber'', ''şehitler ölmez vatan bölünmez'', ''bimem kime uzanan eller kırılsın'' nidalarıyla gözleri dönmüş bir şekilde sanki savaşa gidiyorlarmış gibi yürüyorlardı, elimde olmadan yahu savaşa mı gidiyorsunuz ne ilgisi var ya allah bismillah ile bu işin deyiverdim etrafımdakiler duydu hep.
Bir de en başta iki genç, riya abidesi bahçeli ve tayyip'in fotoğraflarının olduğu kocaman bir pankart tutmuşlar.
3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.03.2019, 21:21   #3
Nikao
Yeni Üye

Özhaseki bey çevre ve şehircilikte müthiş.
Kayseri'de 20 yıl kadar belediye başkanlığı yaptı ve şehirdeki harika gelişimi gidip görenler bilir elbet.
Eski 30.03.2019, 22:46   #4
Bursalı68
Yönetici

Merhaba,

Ankara " parsel parsel satıldı "....! Ben demiyorum AKP Belediye başkanı için eski AKP milletvekili söylüyor...AKP li biri kazanırsa, parsel parsel satış ödüllendirilmiş olacaktır bir nevi...

İki adaydan biri sırtını " AĞA " sına yaslamış biri, diğeri ise sadece ANKARA lılara...Biri Ankara'yı çok fazla tanımayan diğeri ise Ankara'nın her karışını bilen biri...Biri, evet AKP li olunca Fetöcü de olabilecek biri, diğerinin ise Fetö ile uzaktan yakından ilgisi olmayan biri...

Ankara seçmeni tüm bunlara da bakacaktır diye düşünüyorum, geçen sefer katekulle yaparak kaybettirdiler...Eğer katekulle yapmaz veya yapamazlarsa Mansur YAVAŞ bu seçimi kazanır diye düşünüyorum...

Sağlıcakla kalınız...
3 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.03.2019, 23:07   #5
Bursalı68
Yönetici

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Bursa için de ümitliyim bir video gördüm onu bulursam paylaşırım ama Gemlik için bugün ümidim kırıldı.
Birkaç alış-verişimiz vardı sokağa çıktık AKP'nin yürüyüşü ile karşılaştık ordu gibi kalabalık bir kitle mehter marşı eşliğinde rabia işareti yaparak ''ya Allah bismillah allahu ekber'', ''şehitler ölmez vatan bölünmez'', ''bimem kime uzanan eller kırılsın'' nidalarıyla gözleri dönmüş bir şekilde sanki savaşa gidiyorlarmış gibi yürüyorlardı, elimde olmadan yahu savaşa mı gidiyorsunuz ne ilgisi var ya allah bismillah ile bu işin deyiverdim etrafımdakiler duydu hep.
Bir de en başta iki genç, riya abidesi bahçeli ve tayyip'in fotoğraflarının olduğu kocaman bir pankart tutmuşlar.
Merhaba,

AKP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Nur AKTAŞ...Bu aday, daha önceki başkan Recep ALTEPE'nin görevden alınmasından sonra ATAMA ile gelen biri...Bu arada tabi Recep ALTEPE de " YARGILANMADI "...! Bu seçimlerde AKP Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday bulamadı...Aslında belki de çok iyi adayları vardı ancak edindiğim duyum o kişilerin KUKLA OLMAK İSTEMEDİKLERİ için adaylığa sıcak bakmadıkları ve kabul etmedikleri yönünde...Bu yüzden de başka aday bulamayınca AKP, Ali Nur AKTAŞ'ı " mecburen " aday gösterdi...

Ki toplum da bunu böyle biliyor yani şuanki başkanın bir nevi KUKLA olduğunu biliyor...Mustafa BOZBEY ise AKP tarafından yıkılamayan bir kale oluşturdu Nilüfer ilçesinde ki bu ona Büyükşehir Başkanlığı getirecektir diye düşünüyorum...

Sağlıcakla kalınız...
3 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.03.2019, 23:18   #6
Rosebud
Müdavim

Baş Fetöcü şu anda gasp ettiği Atatürk Orman Çiftliğinin üzerinde yaptığı kaçak sarayında oturmakta, bu ülkede sadece Fetö diye bir tehdit yok, Fetö tehditini referans göstererek hükümranlığını ilân etme peşinde olan ve aynı odaklara hizmet eden, aynı yolda beraber yürüdükleri, siyasi ayağı var.
Asıl tehdit Türkiye Cumhuriyetinin tepesine çöreklenmiş fırsat kolluyor, bizim sazanlar da Fetöcü baklavacı yakalanmış diye seviniyor.
3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.03.2019, 23:25   #7
Rosebud
Müdavim

Burnumun dibinde olmasına rağmen uzun zamandır gitmemiştim özlemişim Bursa'yı...

http://www.youtube.com/watch?v=yRckZmWxwhw
4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ankara…, bekir, coşkun, hadi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler