Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk > Atatürk'e Ait Fotoğraf, Resim ve Özel Eşyalar

Atatürk'e Ait Fotoğraf, Resim ve Özel Eşyalar Ata'mıza ait fotoğraflar, resimler, yaşadığı yerler ile ilgili konular

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 04.11.2013, 12:11   #11
Smyrna
Okunuşu: Simirna

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Atatürk'ün Ölümü - Cenazesinin Defnedilmesi | Resimli Anlatım (1938

İçinde bulunduğumuz zamana bakıyorum...

Bütün askeri erkanı ve halkının çoğunu kendine düşman eden bir adam.

Bir de bu konuya bakıyorum.. Halkı, askeri, meclisi ve hatta dış ülkelerin temsilcilerinin saygı duyduğu, ölümüne üzüldüğü bir adam.
Eski 04.11.2013, 12:27   #12
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Atatürk'ün Ölümü - Cenazesinin Defnedilmesi | Resimli Anlatım (1938

Yazıları, boğazıma düğümlenen bir şey ile satır satır okudum, resimleri önemle izledim;taaa ki Atatürk’ün naaşını taşıyan treni ve Ankarada karşılanışını görene kadar. İşte o zaman tutamadım göz yaşlarımı.

Bu ne büyük bir insandır ki, her söylediği söz anlatılamayacak değerde; tesbitleri doğru, geleceği tam olarak kestirebilen nitelikte.

Alıntı:
«Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerini inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint'ten, Mısır'dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur.»
Ruhun şadolsun ATAM. Senin fikirlerini inkar edenlerin, yaptıklarını yıkmaya çalışanların hep karşısındayız...

Atatürkçü bir siteye yaraşan bu konu için verdiğin emeklere sağlık, çok teşekkürler ReaL
Eski 04.11.2013, 13:31   #13
M_KemalinKızı
... I Am Çapuling ...

Çok güzel bir sunum olmuş ReaL.. Eline, yüreğine sağlık..

Ne denir bilinmez ki böyle bir insana.. Atamız, anamız, babamız, herşeyimiz..

Seni gittiğin yerde bile rahatsız etmek isteyenlere, senin kurduğun Cumhuriyeti yıkmak isteyenlere inat..

Unutmadık.. Unutmayacağız.. Unutturmayacağız..
Bağımsızlık, Mustafa Kemal'den armağandı bize. Emperyalizmin ahtapot kollarına teslim edilen ülkemizin bağımsızlığı için kan döktük sokaklara.Mezar taşlarımıza basa basa, devleti yönetenler, gizli emirlerle başlarımızı ezmek, kanlarımızı emmek istediler. Amerikan üsleri kaldırılsın dedik, sokak ortasında sorgusuz sualsiz vurdular.

Yirmi iki yaşlarındaydık öldürüldüğümüzde ey halkım, unutma bizi...

20 Üyemiz M_KemalinKızı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.11.2013, 13:46   #14
Inatci
» İsyankar Zır Deli «

Çok geniş bir kapsamlı sunum olmuş.Hele aralara serpiştirilmiş Atatürk'ün sözleri ile ayrı bir anlam kazanmış.Yüreğine, ellerine sağlık.
Eski 04.11.2013, 14:14   #15
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

«Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum. Buna cidden sevinmekteyim. Fakat beraber yaşadığımız müddetçe benim hedefime yürümenizi hepinizden talep etmek, meşru bir hakkım olarak tanınmalıdır.» Ankara, 1937

Her zaman bakarken hüzünlerim, sanki yeni vefat etmiş gibi içim acır ... Onun yüzünü görüp sesini duyanları her zaman kıskanmışımdır.

Müzikle birleşince gözyaşlarımın akması kaçınılmaz oldu ....

Korteje katılan asker , sivil ... kalabalıklığı ne çok sevildiğinin göstergesidir.

............ Kelimeler yetersiz kalıyor bu çok değerli kaybımız karşısında .....
Eski 04.11.2013, 14:45   #16
Efruz
Dost Nâzım

Farkını ortaya koymuşsun yine. Resimlere uygun yazı renkleri, aralardaki sözler.. Her şey mükemmeldi.

Ellerine sağlık Real

Sakın sen kuş vurma yavrum,
En engin bir kardeşlikte uçar kuşlar gökyüzünde.
Tüfekle oynama yavrum,
Şakacığı bile çirkin bir canlıyı öldürmenin.

17 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.11.2013, 15:15   #17
Kartal
Müdavim

Ellerine, klavyene beynine sağlık Real

Yine mükemmel bir sunum.
Alıntı:
Ata’nın ölümüne üzüntüsünü gösteren halk
Bu başlık altında fotoğraflardaki halkı gelde arama, karşılıksız, kalben sevmek işte budur.
Nerede şimdi benim.
Adil, kadirşinast dürüst, onurlu, halkım.
Atam,
onu sevsinler diye özel bir gayret göstermedi, halkına yalan söylemedi,
Halkına, sadece özgür ve bağımsızlığın ne olduğunu gösterdi, o kadar.
Bu sevgi o sevgidir, başka sevgiler ile karıştırılmasın.
Atam rahat uyu diyemediğim için kendimden utanıyorum.
18 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.11.2013, 15:23   #18
Liaaa
Geciken gözyaşı hiçbir şey çözmez...

Ölene dek milletimize güven ve refah ortamını gerçek duygularıyla, idealleriyle var etmiş ki ulus kahrolmuş.

''Atam sen rahat uyu'' demek çok zor, nasıl günlerdeyiz...

Konuyu tamamlayan resimler eklenince kederlenmemek elde değil.

...

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Haftası'na yaklaştığımız günlerde bu güzel paylaşım için teşekkür ederim ReaL.
Eski 04.11.2013, 15:30   #19
Hasat
Uzman Üye

Hani derin bir nefes alırsında aldığın nefes boğazında düğümlenir ya, resimlere bakarken işte öyle oldum. Bunca yıl sonra ölümün hüznünün yanında bir de içinde bulunduğumuz durumun utancı boğazıma düğümlenmiş olsa gerek.
Eski 04.11.2013, 16:39   #20
Gülce
Müdavim

Ellerine yüreğine sağlık ReaL. Teşekkürler.

Oldukça emek sarfederek hazırlanmış ve bu emeğe değecek bir konu.

Türkiye Cumhuriyeti evladı olarak ben Atamı unutmadım, unutmayacağım, unutturmayacağım.

Nurlar içinde yat Atam. İzindeyiz.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
10.kasim.1938, 10.kasım, anitkabir'e, ankara, ankara'ya, anlatım, atam, atatürk, cenazesi, cenazesinin, defnedilmesi, defni, dolmabahce, mustafa, resimli, tören

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)