Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > İlginç Haberler

İlginç Haberler Sık rastlanılmayan haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.04.2023, 17:41   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Almanya'da sokağı satın alan Türk tehdit etti: 'Geri almazsanız yolu kaparı

Almanya'da sokağı satın alan Türk tehdit etti: 'Geri almazsanız yolu kaparım

Almanya'da Yıldırım S., bir sokağı satın alarak yerel sakinlere "3 Mayıs’a kadar ya evinizin önünü satın alın ya da yolu kapatırım" dedi.

Almanya'nın güneyindeki Rheinland-Pfalz eyaletinin Zweibrücken şehrinde Yıldırım S., "Siebenpfeifferstraße" adlı sokakta yaşayanlara nisan ayının ilk günlerinde bir yazı göndererek sokaağı satın aldığını bildirdi. Aynı eyaletin Rheinböllen kasabasından olan Yıldırım S. sokakta yaşayanlara gönderdiği yazıda, "21 Temmuz 2022 itibariyle Siebenpfeiffer Sokağı 1588/11 Parselin yeni sahibi benim" dedi.

Bild am Sonntag'ın haberine göre, Yıldırım S. yerel sakinlere gönderdiği yazıda mülklerini ve park alanlarını kullanmaya devam edebilmeleri için sokağı kendisinden satın almaları gerektiğini, aksi takdirde bu alanları 3 Mayıs itibariyle kapatacağını söyledi. Bunun için bir ücret belirtmeyen Yıldırım S., tekliflerin posta yoluyla iletilmesini istedi.

'YAZIYI ALDIĞIMDA 1 NİSAN ŞAKASI OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM'

Yaklaşık 100 metrelik bir bağlantı yolu olan sokağın 90'lı yıllardan bu yana özel mülk olduğu ve Yıldırım S.'nin sokağı 2 bin 500 euro'ya satın aldığı ifade edilirken, gazeteye konuşan Lydia Saam, "Yazıyı aldığımda bunun önce gecikmiş bir 1 Nisan şakası olduğunu düşündüm" dedi.

Yıldırım S. konuyla ilgili Bild am Sonntag'ın sorularına yanıt vermedi. Gazeteye konuşan Zweibrücken belediye yetkilisi ise sokağı neden almadıkları ile ilgili soruya cevaben, satın alma talebinin 2020 yılında reddedildiği bilgisini paylaştı. Belediye yetkilisi, öngörülen maliyetler sebebiyle sokağın alınmadığını söyledi.

'EVİ SATMAK İSTİYORDUK; TÜM ALICILAR VAZGEÇTİ'

Yerel sakinler Yıldırım S.'nin mektubunu aldıktan sonra konuyu görüşmek üzere bir toplantı yaptı ve bir avukat ile anlaştı. 15 yıldır eşi Alexander ile bu sokakta yaşayan Marianne Nicolau, "Burada olanlar tam bir saçmalık. Evi satmak istiyorduk. İlgilenenler de vardı. Ama tüm bu olanlardan sonra hepsi gitti" ifadelerini kullandı.

Nicolau, “Sokakta yaşayan diğer komşular gibi ben de Hunsrück’lü bir adamın nasıl Zweibrücken’de bir sokağı satın alıp bu kadar yüksek fiyatlarla insanlara satmak istediğini sorguluyorum" dedi. (DIŞ HABERLER)
Eski 17.04.2023, 17:55   #2
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Standart Cevap: Almanya'da sokağı satın alan Türk tehdit etti: 'Geri almazsanız yolu

Yürü be Yıldırım bu YOLLAR sana helal.

6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.04.2023, 23:25   #3
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Standart Cevap: Almanya'da sokağı satın alan Türk tehdit etti: 'Geri almazsanız yolu

"Ayağınızı denk alın, vallaha sataram sokağı ha"

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nilgün MARMARA
5 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.04.2023, 00:13   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

Ağız tadıyla sokakta yaşayamıyoruz.
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alan, almanyada, almazsanız, etti, geri, kaparı, satın, sokağı, tehdit, türk, yolu

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler