Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Rahmi Turan

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 24.04.2018, 04:32   #11
Never Give Up
Gerçek Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Dindar Gençlikten DEİST Gençliğe! | Rahmi Turan

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Kullanılan her şey bir gün biter, hatta ne kadar çok kullanırsanız o kadar hızlı biter, öyle olmasaydı eğer, dünyada enerji sorunu diye bir şey kalmazdı zaten.
Dini de vıcık vıcık kullanmanın bir bedeli olacaktı elbet.
İslâm, bir ortaçağ tarikatıdır, Muhammed de bir tarikat şeyhi, zaten varlığının sebebidir hükümranlık...
Bütün yaşamını 1400 küsur yıl öncesinin tarikat prensiplerine göre düzenleyen bir toplumdan ne bilim, ne sanat, ne de başka bir şey çıkar.
İyilik, dürüstlük, ahlâk, paylaşmak, sevgi, vicdan benzeri kavramlar İslâm'ın tekelinde bir baskı unsuru olamayacak kadar evrensel kavramlar...
Ben deist değilim, agnostik de değilim, ben ateistim.
O, bize sevgisiz diyen arkadaşa sormak isterim; yolda yürürken ayağının altında muhtemelen ezileceğini farkettiği bir karıncayı ezmemek için hiç üzerinden atladı mı!..Ya da ne bileyim kedisi kaybolduğunda günlerce ağladı mı!..
Gözünün önünde bir karınca kolonisinin üzerinde tepinip hepsini ezdikten sonra tepki görünce kaçan gaddar bir çocuğun peşinden ağlayarak koştu mu! Veya bir kedinin köpeğin kendisine fırlattığı masum bakışına burnunun direği sızlayıp gözleri buğulandı mı!
Ya, yağmurlu bir akşam karanlığında üzerindeki incecik kıyafetlerin içerisinde üşüyerek dilenen bir çocuğa, eve gittikten sonra niçin üzerimdeki montu çıkarıp da vermedim diye ağlayıp bunu günlerce kendisine dert etti mi!
Bana kimse sevgiden söz etmesin.
Herkes ahlakı kendine göre tanımlarsa kaos olur..
Eski 24.04.2018, 23:26   #12
hasbelkader
Tam Üye

Sevgili @Coolumsu,
Peygamberlerin zulm gördüğünü yazmıştın ve ben de aşağıdaki mesajımla yanıtlamıştım.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi hasbelkader Mesajı göster
17 Eş,
6-7 yaşındaki Ayşe'ye nikah kıy, 8-10 yaşında gir gerdeğe,
Savaş ganimetinden %50 pay al,
Teyze, hala, kızları sadece sana helal,
Savaş ganimeti olarak, babasını öldürttüğün 11-12 yaşındaki Saffiye'yi at yatağa ( günümüzde adı esire tecavüzdür) O zaman ki ismi Ganimetten cariye.... (Cariye=Köle)
Kölen ve daha sonra da, evlatlığın olan, Zeyd'in karısına bas nikahı,at yatağa...
Ne zulm görmüş, Ne zulm

Yazma bilmediğin konularda yazma!
Fakat görüyorum ki, aşağıdaki mesajı yazarak yine bilmediğin konularda ahkam kesmeye devam etmişsin.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Coolumsu Mesajı göster
Peygamberleri seviyorum. Merhametli ve dünya için yaşamayan insanlar onlar..

Ayrıca evlenme teklifleri hep karşı taraftan gelmiştir.
Peygamber 50 yaşına kadar tek eşle yaşadı.
25 yaşında iken 40 yaşında biri ile evlenmiştir.
Şehvet düşkünü biri böyle yaşamaz.
O dönemin kadınları Peygamber ile evlenmek için can atıyorlarsa bunun suçlusu o mu?
Yazmışsın.
Sevgili @Coolumsu, yazdııklarını tek tek ele alayım. (Belki anlayabilirsin)

Alıntı:
Peygamberleri seviyorum. Merhametli ve dünya için yaşamayan insanlar onlar..
Bütün dinler yayılmacıdır ve dinlerin ve o dinin kurucusunun merhametli olduğunu iddia etmek inandırıcı değildir. Çünkü, dinler yayılırken, diğer dinlere inananlar, yeni dini davul zurna ile karşılamazlar. Sen İslam'ın yayılışının çiçekler sunularak yapıldığını mı sanıyorsun. Malları ve ve kadınları ellerinden alınan başka dinlere mensup esirleri köşklerde mi ağırladılar sanırsın?
Türklerin İslamiyeti kabülü konusunu araştır, kilometrelerce alandaki ağaçlara asılmış Türk esir erkeklerin cesetlerinin sergiendiğini öğren ve İslam hoş görülü ve merhametli mi sen karar ver?

Alıntı:
25 yaşında iken 40 yaşında biri ile evlenmiştir.
Peygamber 50 yaşına kadar tek eşle yaşadı.
Şehvet düşkünü biri böyle yaşamaz.
Bu konuyu bir kaç kez @Aristo yazmıştı ama sen onun neyi kasdettiğini anlamamışsın.
Öncelikle Hz Muhammet'in yaşamında önemli bir yere sahip olan Varaka Bin Nevfel'i öğrenmen gerek.

Alıntı:

Hz. Hatice'nin amcasının oğlu olan,
O günlerde Arabistan'da yaygın olan putperestliğe karşı olan ve tek tanrı inancında olan,
Tevrat ve İncil'i Arapça'ya çevirmiş çok bilgili ve kültürlü bir rahip olan,
Hz Muhammet'in peygamber olacağını (!) çok öncelerden bilen,
Hz. Hatice, henüz Hz. Muhammet ile evlenmeden, Hz. Muhammet'e peygamberlik verilmeden yıllar önce, kendisine bir rüyasını anlatan (amca kızı) Hz. Hatice'ye ''Senin evine bir peygamber girecek!'' müjdesini veren,
25 yaşındaki, Hz. Muhammet'in, 40 yaşındaki (kuzeni) Hz. Hatice ile evlenmesine öncülük eden.
Hz. Muhammet'e gelen ilk ''OKU'' vahyinin kendisine söylenmesi üzerine, ''Hz. Muhammet'in peygamber olduğunu söyleyen ilk kişi olan,
Ölümünden sonra (kimi kaynaklara göre 40 gün kimi kaynaklara göre ise yıllarca vahiy gelmesinin kesildiği (Vahiylerin gelmesinin kesildiği bu döneme İslam alemin de İnkıta-ı vahiy denir.) için vahiyleri yazdığı ileri sürülen.

Varaka bin Nevfel'den başlamaları, ve bir çok (dini) kaynaktan bu zatı muhteremin hayatını araştırıp ve tarihsel olaylarla karşılaştırmaları gerekir ki, senin din konusunda söylediklerini anlayabilsinler.

Evet, Hz Muhammet, Hz Hatice'nin sağlığında tek eşlidir ve başka kadınlara bakmamıştır. Bunun nedenini anlayabilmen için sana ERGÜN GÖKNEL konusunu anlatmam gerekir.
Ergün Göknel, 1989 Yılında CHP'nin kazandığı İstanbul belediyesinde İSKİ'de , yetkili bir müdürdür ve evlidir.
Günün birinde, genç bir kadın ile ilişkiye başlar ve eşinden boşanmak ister.
Eşi boşanma nafakası olarak 8 milyar nafaka ister ve alır. Bu para o zamanlar için çok yüksek bir meblağdır.
Fakat kadın, eşinin kendisini aldatmasını sindiremez ve basına aldığı nafayı açıklar ve kocasının ipliğini (sırlarını) ortaya döker.
Ergün Göknel'in bu parayı rüşvet olarak elde ettiği anlaşılır. Ergün Göknel tutuklanır ama asıl kabak CHP'nin başına patlar.
Her gelen sağ iktidarlar ülkenin kanını sülük gibi emmesi (hala) tepki görmezken,
CHP belediyesi görevlisi olduğu için (sanki rüşvet yiyen CHP imiş gibi) sağ basının ve güçler tarafından CHP taşa tutulur ve bu olay, solun rüşvet yediğinin tek iddiasıdır ve ülkemizde solun çöküşünün nedenlerinden birisidir.
Yani senin anlayacağın, sırlarını ve kirli çamaşırlarını bilen kadınını kıskandırmayacaksın.
Demem o ki, kadın çok kindardır, onları aldatırsan, gururu kırılırsa, sonunun ne olacağını düşünmez, kirli çamaşırlarını, yalanlarını ortaya döküverir.

Yukarıda yazdığım Varaka Bin Neffel olayında, Hz Hatice peygamber oluş (!) gerçeklerini biliyordu.
Bir başka kadına bakmayı, koynuna almayı, asla ve asla affetmez, bütün gerçekleri ortaya döküverirdi.
Bu nedenle Hz. Hatice ölünceye kadar tek eşli yaşamıştır.

Ha bu arada ERGÜN GÖKNEL ne oldu dersen, seçimlerinde AKP'ye oy verdiğini söylemiştir. KAYNAK
Demek ki AKP'yi kendine daha yakın gördü. Haklı adam.

Alıntı:
Ayrıca evlenme teklifleri hep karşı taraftan gelmiştir.
O dönemin kadınları Peygamber ile evlenmek için can atıyorlarsa bunun suçlusu o mu?
Öncelikle, 6-7 yaşında nikah kıydığı Hz Ayşe'nin evlenmeyi değil, bebek oynamayı istediğini,
Babası kafası kesilerek öldürülen Saffiye'nin de , henüz babasının kanı kurumadan, cariye (savaş esiri köle) olarak Hz Muhammet'in koynuna girmektense, babasının cenazesine ağıt yakmayı istediğini düşünüyorum.

Varsayalım ki, (senin dediğin gibi) bütün kadınlar, peygamberle evlenmek için can atıyor olsun.
Haklısın, bazı kadınlar, yüksek makamlardaki güçlü erkeklere hayranlık duyarlar.
Günümüzde de Erdoğan'ın g.t.nün kılı olmak,kendi kocaları veya Emine Hanım izin verse Erdoğan'ın zevcesi olmaktan mutluluk duyacağını açıklayan kadınlar var.

Şimdi, kadınlar böyle istiyor diye, Erdoğan'ın kendisini isteyen her kadını nikahına mı alması gerekir?
Hele hele bu bir de peygamberse????

Üstelik, garip olan sadece peygamberin bu kadınlarla evlenmesi değil, evlenmesine izin veren emirlerin de (kişiye özel) ayetlerle gelmesi.
Hatta ünlü İslam tarihçileri, Hz. Muhammet'in eşi Hz. Ayşe'nin bile, bu ayet gelişlerine şüphe ile baktığı ve Ahzab suresinin 51. ayeti indikten sonra Ayşe aynen şöyle dediği rivayet edilir:
“Görüyorum ki, senin allah’ın yalnız senin şeyinin keyfi için koşturuyor.” (kaynak: buhari, tefsir/7; tecrid, hadis/1721;

(Saçma deme, Buhari en ünlü ve saygın İslam tefsirci ve hadiscilerindendir.)
Neyse bunlar ağır konular, sen bu konularda yazmasan iyi olur. Sadece oku ama düşünerek oku.
Eski 25.04.2018, 00:12   #13
Rosebud
Müdavim

Nebe suresi 33' e bir bakmasını öneririm bu arkadaşın...
Bir insanın sapık olmasını anlayabilirim çünkü insanın öznesi olduğu hiçbir şeye şaşırmam ama göğüsleri tomurcuklanmış küçük kızları cennet müjdesi olarak veren, insanları küçük çocuklara teşvik eden bir Allah'ı ve onun dinini bana kimse anlatamaz.
Arkadaşın, dinin sevgisinden, ahlâkından kastettiği herhalde bu olmalı.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.04.2018, 14:08   #14
Never Give Up
Gerçek Üye

Şuan vaktim yok yazdıklarınıza cevap vereceğim. Hepsinin cevabı var..
Ayrıca size şunu soruyorum: Ahiret yok diyorsunuz, o zaman size göre faili meçhuller insanların yanına mı kalacak? Adaleti kim sağlayacak?

İnsanların adaleti ortada hiçbir şey hakkaniyete uygun değil..
Ahlak neye göre tanımlanacak? Size kalsa o zaman, bir hırsızda hırsızlık yapmayı meşru görür.. Herkes adaleti kafasına göre sağlamaya çalışırsa haksızlık olur..

Din içinde bir uydurulan din bir de indirilen din var bu doğru ama Kuran’daki İslam öyle değildir..

İyi bir şey yoktu da dinle geldi zannetmiyorum. Hikmet çabası her zaman olmuştur gerek sanat gerek din gerek bilim gerekse felsefe bu alanda farklı ihtiyaçları gidermişlerdir.

Varlık insan ve insanın amacı hep sorgulanmıştır. Demek istediğim şu, Peygamberler her dönem ister inanın ister inanmayın insanlığın başat ögesi olmuşlardır.. Tarihi etkilemişlerdir..

Peygamber’in Zeynep’i Zeyd ile evlendirmesi sınıflı toplum yapısına bir tepkiydi..
Sonra o eclilik yürümedi boşandılar.. Allahta Peygamber ile evlendirdi..

Zeynep zaten baştan talip olmuştu. Peygamber sınıflı toplum düzenini yıkmak için böyle bir girişim de bulundu..

Teori her zaman pratiğe yansımayabilir.. İnsan konusunda genelleme yapmak doğru değildir.. Her ırk renk ve dinden iyi insanlarda vardır kötü de..

Ne şeyhi ya saçma sapan şeyler onlar bana öyle şeylerden bahsetmeyin. Ben Peygamber diyorum siz şeyh diyorsunuz..

Nebe 33 çevirisi yanlış orada öyle bir şeyden bahsetmiyor.

Hz Ayile’nin yaşı 9 değildi.. Onuda sapkınlar uydurup koydulae oraya kendilerine meşruiyet sağlamak için.. Yaşar Nuri’nin kitabında bundan bahsediyor..

Evimde bir sürü Kuran meali, İncil ve Tevrat var.. Ve genel olarak ben sevgi doğruluk ve iyilik ile ilgili şeyler okudum..

Dini karalamak için iftiraları gerçek gibi sunmanız ve bunun üzerinden eleştiri yapmanız trajikomik olmuş arkadaşlar...
Eski 25.04.2018, 15:44   #15
Rosebud
Müdavim

Bir sitede uyanığın birisi aklınca Nebe 33 için ateistlere cevap diye şunu vermiş:

''Allah Teâlâ, kullarının uhrevî nimetlere dair yaklaşık bir fikir edinmelerini sağlamak ve onlar*da bir arzu uyandırmak için, birçok âyette olduğu gibi burada da idrak ve anlama gücüne göre temsilî bir anlatımla bu dünyada en çok ihtiyaç duydukları, arzuladık*ları, sevdikleri maddî-bedensel hazlardan örnekler vermiştir. Bu anlatımda Kur’an’ın ilk muhataplarının beklentilerinin dikkate alındığı da söylenebilir, keza bu anlatımdan, âhirette cennete girmeyi hak eden her bir insana, dünyadaki ame*line zihnî ve ruhî kemaline, mutluluk anlayışına ve beklentisine göre neleri istiyor ve bekliyorsa onların verileceği sonucunu çıkarmak da mümkündür.''

Bunları ben söylemiyorum dindar olduğunu söyleyenlerin açıklaması.

Merdi kıpti şecaat arzederken sirkatin söylermiş, bu açıklamadan da şunu anlıyoruz ki bir insan göğüsleri yeni tomurcuklanmış kızları arzu ediyorsa, idrakı bu yöndeyse, en çok ihtiyaç duyduğu arzuladığı şey buysa, mutluluk anlayışı ve beklentileri böyleyse, onu istiyor ve bekliyorsa Tanrı tarafından cennette onunla ödüllendirilecek demektir.

Nebe 33'ü ister yukarıdan aşağıya, ister soldan sağa, ister sağdan sola, ister aşağıdan yukarıya okuyun göğüs tasfiri orada durduğu sürece o ayetin neyi kastettiği açıkça ortadadır.
Ben çeşitli kaynaklardan meallerini okudum hepsinde de göğüs tasfiri aşağı yukarı aynıydı.
Haydi bir an için küçük çocukları kastetmediğini daha genç yetişkinleri kastettiğini farz edelim, öyleymiş ya orada herkes 33 yaşındaymış ya...
Öyle bile olsa bu tam anlamıyla p...enk bir Tanrı tasviri.

Hakikaten güzel açıklamaymış bir ateist olarak morardım bu cevap karşısında.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.04.2018, 17:32   #16
hasbelkader
Tam Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Nebe suresi 33' e bir bakmasını öneririm bu arkadaşın...
Bir insanın sapık olmasını anlayabilirim çünkü insanın öznesi olduğu hiçbir şeye şaşırmam ama göğüsleri tomurcuklanmış küçük kızları cennet müjdesi olarak veren, insanları küçük çocuklara teşvik eden bir Allah'ı ve onun dinini bana kimse anlatamaz.
Arkadaşın, dinin sevgisinden, ahlâkından kastettiği herhalde bu olmalı.
Alıntı:
Nebe 33 çevirisi yanlış orada öyle bir şeyden bahsetmiyor.
İmam İskender Ali Mihr: Ve aynı yaşta, şahane endamlı genç kızlar.
Diyanet İşleri: (31-34) Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.
Abdul Metin Saruhan: Tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar,
Abdulbaki Gölpınarlı: Ve memeleri yeni sertleşmiş yaşıt kızlar.
Abdullah Parlıyan: memeleri yeni sertleşmiş yaşıt kızlar
Adem Uğur: Göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar,
Ahmed Hulusi: Yaşıt muhteşem eşler! (Cinsiyet kavramı olmayan şuur yapının hakikatinden gelen Esmâ özelliklerini açığa çıkaracağı muhteşem kapasiteli o boyutun özelliğiyle oluşmuş bedenler. Dişi - erkek ayrımsız! Allâhu âlem. A. H. )
Ahmet Tekin: Göğüsleri irileşmiş, genç kızlık çağında, yaşıt dilberler var.
Ahmet Varol: Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar.
Ali Bulaç: Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar.
Ali Fikri Yavuz: Aynı yaşta tomurcuk sîneliler,
Ali Ünal: Turunç göğüslü, genç yaşıt dilberler,
Bayraktar Bayraklı: (31-34) Allah'a saygı duyanlar için umdukları yer, muhteşem bahçeler ve bağlar, müthiş uyumlu harika eşler ve dolup taşan kadehler vardır.[711]
Bekir Sadak: (31-34) Dogrusu, Allah'a karsi gelmekten sakinanlara kurtulus, bahceler, baglar, yaşıtlar ve dolu kadehler vardır.
Celal Yıldırım: (31-32-33-34) (Allah'tan derin bir saygı ile) korkup (fenalıklardan) sakınanlara kurtuluş, başarıya erişme, bahçeler, bağlar, göğüsleri yeni kabarmış yaşıtlar; dolu dolu kadehler vardır.
Cemal Külünkoğlu: (Onlara hizmet vermek için orada) çarpıcı, genç ve yaşıt kızlar (vardır).
Diyanet İşleri (eski): (31-34) Doğrusu, Allah'a karşı gelmekten sakınanlara kurtuluş, bahçeler, bağlar, yaşıtlar ve dolu kadehler vardır.
Diyanet Vakfi: (31-34) Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır.
Edip Yüksel: Genç ve yaşıt eşler...
Elmalılı Hamdi Yazır: Ve turunç sîneli yaşıtlar var
Elmalılı (sadeleştirilmiş): Turunç göğüslü yaşıt (kızlar) var.
Elmalılı (sadeleştirilmiş - 2): Memeleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar var.
Gültekin Onan: Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar.
Harun Yıldırım: Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar.
Hasan Basri Çantay: memeleri tomurcuklanmış bir yaşıt kızlar,
Hayrat Neşriyat: (31-34) Şübhesiz ki takvâ sâhibleri için (büyük) bir kurtuluş, bahçeler ve üzüm bağları, göğüsleri tomurcuklanmış aynı yaşta kızlar ve dolu kadehler vardır!
İbni Kesir: Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar.
İlyas Yorulmaz: Hepsi aynı boyda, tomurcuklar haline gelmiş, göz alıcı (meyveler)
Kadri Çelik: Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar.
Muhammed Esed: müthiş uyumlu harika eşler,
Mustafa İslamoğlu: Dahası, dengi dengine gözalıcı eşler...
Ömer Nasuhi Bilmen: Ve nar memeli, hep bir yaşta (cariyeler vardır).
Ömer Öngüt: Göğüsleri tomurcuklanmış ve hepsi bir yaşta nâzeninler vardır.
Şaban Piriş: Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar..
Sadık Türkmen: Göz alıcı, aynı yaşta/gencecik harika eşler.
Seyyid Kutub: Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar ve
Suat Yıldırım: (32-34) Onlara bahçeler, üzüm bağları, turunç göğüslü genç yaşıt dilberler, dolu dolu kadehler var.
Süleyman Ateş: Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar.
Tefhim-ul Kuran: Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar.
Ümit Şimşek: Turunç göğüslü yaşıt güzeller,
Yaşar Nuri Öztürk: Göğüsleri turunç gibi yaşıtlar,

KAYNAK

@Coolumsu Üstad (!)

Yukarıdaki, ünlü İslam tefsircilerinin hepsi de yanlış çevirmiş. Hepsi de, Cennette, tomurcuk, turunç veya göğüsleri yeni sertleşmiş kızlar olduğundan bahsetmiş. Üstelik kadehler dolusu içkiler de varmış.

Acaba mümkünse bir de siz tefsir etseniz de biz nacizane kullarınız da Nebe 33. Ayetinin doğrusunu öğrensek.

Bilmediğin konularda yazmak, zorunda değilsin, yazma!
Eski 25.04.2018, 23:08   #17
alkanaga
Uzman Üye

Deist mi? ohhoo...
Daha çok yolları var. Zamanla panteist, sonra agnostik ve nihayetinde ateist olacaklar...
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.04.2018, 23:24   #18
ReaL
Deniz Sevengillerden

Yormayın kafanızı böyle şeylere yahu.

3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.2018, 03:04   #19
Never Give Up
Gerçek Üye

Genç ve yaşıt eşler ifadesini sapkın zihniyet saptırmış..
Eski 28.04.2018, 03:36   #20
Never Give Up
Gerçek Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster

Elllerine sağlık dostum.

Mantık şu mantık... Aynı hacı-hoca-tarikatieyhlerinin mantığı...

Mesela kul hakkı!

@Coolumsu ya sorsa kul hakkı en yüksek haktır.

Ama neden kadın erkek yarı yarıya olan nüfusun tümünü oluşturan toplumlarda zengin din şeyhlerinin 4 eş alıp 3 erkeğin eş alma hakkını gasp ettiklerini sorgulamazlar... Bahane boldur. Savaşlar olmuş da, erkekler ölmüş de, dul kadınlar aç ve evsiz kalmış da falan... Neden zengin din şeyhlerinin o kadınları yatağa sokmadan doyuramadıklarını sorgulamazlar...

Muhammed müslüman erkeklere 4 eş hakkı vermiş. Muhammed vermiş diyorum... Allah vermiş olsa dünya nüfusunun yüzde 75' ini kadın olarak yaratırdı.... O zamanda bir erkeğe 4 kadının düşmesi normal görülebilirdi.

İslam eşitlik dini güya!

Hadi geçtik o egemenlerin kendilerine 4 eş aldığını...

Peygamber' in 17 eşi var. Bunlar da bilinenler.

coolumsu gibiler dinlerini ve dinlerinin tarihini bilmedikleri için anlamıyor.

İşte Muhammed' in son eşi Safiye.

Safiye' nin gerçek adı Zeyneb. Yahudi bir kavim liderinin kızıdır.

Muhammed' e ganimet ayetleri inmeye başlar!

Oraya, buraya ganimet saldırıları yaptırır Muhammed.

Zeyneb' in babasının kabilesine saldıran müslümanlar tüm erkek neslini kılıçtan geçirip kadınları ve kızları savaş esiri ve ganimet olarak alırlar.

Zeyneb' de küçücük bir kız olarak savaş esiridir.

Müslüman savaşçılardan biri Muhammed' e gelip Zeyneb' den bahseder ve onu cariye ya da eş olarak almak istediğini söyler.

Muhammed ''tamam'' der... ''Zeyneb senindir''

Bunu duyan savaşçı Ümmet hemen Muhammed e koşar: ''Ey resulüallah, o kız kabile reisinin kızıydı ve bi onu sana ganimet olarak getirmiştik!''

Muhammed o savaşçı müslüman gence verdiği sözü yutar ve babasını öldürttüğü gece Zeyneb' i dedesi yaşında olmasına rağmen yatağa atar.

...

Ve Zeyneb' in adı da ümmetin elde ettiği ganimetten lidere düşen pay anlamına gelen Safiye olarak değişir.

...

Bu rezalet o kıllı islam alimlerine çok sorulmuştur....

Cevapları da şudur: ''Ama Paygamber efendimiz Zeyneb'i kendine eş alarak ona cennetin yolunu açtı!''

Torunun yaşındaki kız çocuğunu babasını öldürttüğün gün yatağa sok, sonra da onu cennetlik yap!

...

Ben senin yazdığın yazının bir kısmını genişleterek coolumsu ya izah etmek istedim....

Yani aslında cevabım sana değil...

Ama coolumsu anlar mı?

Anlamaz.

Çünkü eline Kuran almamış, Kuran okumamıştır.

İslam tarihini de bilmez.

Ve maalesef memleketin yarısından çoğu böyle.

Bu ülkede Kuran' ı en iyi bilenler şu ya da bu kategoride yer alan inançsızlar ve din bezirganlarıdır.

coolumsu gibiler iyi olan ne varsa eskiden yoktu da Kuran ile ve Muhammed ile geldi sanıyor.

Oku @Coolumsu

Kuran' ı oku... İslam tarihini oku.

Anlayarak ve bir üniversitelide olması gereken eleştirel gözle oku.
Kul hakkı değil Allah hakkı en yüksek haktır.. Benle ilgili kafandan hayali şeyler genelleme.. Kul hakkına dikkat diye gezenlere bakıyorum en çok ihlal edenler onlar..

Tanrı sevgisine ve hoşnutluğuna sahip, sevgide yetkinleşmiş bir kalp zaten başkasının hakkını yemez.
Never Give Up'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
deist, deİst, dindar, gençliğe, gençlikten, rahmi, turan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)