Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 28.12.2013, 17:01   #11
C.Cienfuegos
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Herkesin Bildiği Sır: Uludere (Şafak Pavey)

İnsanlıkarayan özür dilerim, cümleni şimdi anladım.
Ekleyecek başka bir şeyim yok, Şafak Pavey gerekenleri dile getirmiş.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
2 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.12.2013, 17:10   #12
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Devletin unuttuğu topraklarda insanlar nasıl geçinebilir? Böyle yollarla maalesef..

Devletin karanlık gücü tarafından yapılan bu bombalamadan sonra hadi hükümetin dediği gibi bu bir komplo diyelim. Bir tane devlet görevlisi o "kazayla" ölen insanların cenazelerine sahip çıkabildimi hayır!! dahada kaçakçı dedi neyle geçineceklerdi kuzum? Sizin dağıttığınız kıçı kırık erzak ve kömürlerlemi?

Madem orasıda vatan toprağı sahip çıkacaksın halkına kardeşim unutmayacaksın. Sen devletsin bunun için varsın..

Hükümet naptı? Sus pus "Kaçakçılaaar teröristtleerr" dedi noktayı koydu. Sonra oranın cahil halkına kim geldi dersiniz? pkk geldi.. Devlet gelmedi gelemedi.. Ondan sonra ağlaşıyorlar neden bize saygı göstermiyorlar ühühü diye sen elin pkklısına böyle halkın gözünde kendilerine sempati kazandıracak bir fırsat verirsen tabi ağlarsın.

Elin pkklı'sı geldi sahip çıktı cenazelere resmen şov yaptı ve bizim devlet öküzün trene baktığı gibi bakmak zorunda kaldı. Hem unutuyorsun hemde sahip çıkmıyorsun. Sonrada veryansın ediyorsun... Beyler bayanlar öyle oturduğunuz yerden saygı kazanamazsınız çıkıp gideceksiniz bir sınırdan sınıra devletin orada olduğunu her an yardıma hizmete hazır olduğunu oranın vatandaşına göstereceksiniz.

Bu olayı ancak akli salim kişiler daha rahat anlayabilir. Burdaki kumpas çok derin. O topraklarda ölenler sadece ekmek kavgası için böyle bir yola düşmek zorundalardı. Düştülerde. Suçlamak yersiz ama onların cesetleri üzerinde çok leş kargaları vardı yararlanmak isteyen.. (ki bunlardan biride pkk'ydı çok güzelde sempati aldılar ordan).. Bundan eminim.
Eski 28.12.2013, 19:46   #13
Kartal
Müdavim

Demirtaş'ın bugünkü konuşmasından.!!

Alıntı:
"Bizdeki bilgiyi söyleyeyim size buradan; O gece Genelkurmay'a bir istihbarat gidiyor. Diyorlar ki; "Burada sınır bölgesinde bir konvor var. Arasında da Bahoz Erdal var.
Fakat siviller de olabilir diyorlar. Bu gizli bilgiyi, burada Şırnak ve Uludere'kilerle de paylaşmıyorlar. Ama başbakanı telefonla bilgilendiriyorlar.
"Riskli bir operasyondur" diyorlar. "Bahoz Erdal'ı vuracağız. Ama siviller de olabilir.
" İşte bu Başbakan, "Vurun" diyor. Recep Tayyip Erdoğan "Vur" emrini veriyor. İşte bu başbakanın emriyle savaş uçaklarıyla kalkıp buradaki 34 çocuğumuzu bizden alıyor.

Daha sonra anlıyorlar ki, tamamı Roboskili köylüler. Ve o gün bugündür ki, bu dosyayı kapatmaya çalışıyorlar.
Düşünün, üç tane bakanın oğlunu gözaltına aldılar. Trilyonlarla birlikte götürüp içeri attılar.
Şu ana kdar 800 kişi bizzat Başbakan'ın emriyle görevden alındı. Bu anaların 34 kuzusunu bu tepelerde parçaladılar, tek bir onbaşı bile görevden alınmadı."
Kaynak
2 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.12.2013, 00:37   #14
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
İnsanlıkarayan biraderim, sen yazıyı iyi okumamışsın, veya iyi okuyup iyi anlayamamış da olabilirsin..

Evet burada isimleri karistirdim.

Safak Pavel diye, yeniden arastirdigimda, Isvicrede tren kazasi geciren sahis oldugunu yeniden aklima getirdim.

Dogru Safak Pavel dedikten sonra, saygin birisi!.

Sadece bir gercek daha var, Safak Pavel´in kendine özelde sayfasi var!.

Extra aradim, buldum ve acaba burada Safak Pavel diye adlandirilipta, Yorumun nerede yazdiginida üstüne koyduktan sonra, acaba gercekten Safak Pavel´mi yoksa, Safak Pavel diye kendini adlandiran bir sahismi diye tam cikartamadim!.

[QUOTE]
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
İnsanlıkarayan özür dilerim, cümleni şimdi anladım.
Ekleyecek başka bir şeyim yok, Şafak Pavey gerekenleri dile getirmiş.
Kusura bakma, Real´e tam cevap yazarken, Safak Pavel diye arastirirken, kendi sayfasinda bu Blog´un kalintilarina bakmaya calisirken, disariya cikmaya mecbur oldum!.

Onun icin anca hem Real´a cevap veriyorum, hemde sana. (C.C)

Burada anca yapabilecegim, Safak Pavel´in sayfasinida gezdikten sonra, verilen yaziyi ve Link´i direk safak Pavel´e yollayip, acaba gercekten kendisindenmi, yoksa, kendisini Safak pavel diye adlandiran bir Sahtekardanmi diye, aciklama isteyecegim.

Farz edelim gercekten Safak Pavelden, neden kendi sayfasinda ona benzer yazilar aciklamadi?.

Hersey yalan olsa, bir gercek var!.

Son ana kadar beklenildi, Amerikanlardan yesil isik geldiginde, tetige basildi!.

Onun icin yok orada böyle söylenildi surada böyle söylenildi diye, zaman harcayip, yanlis bilgi dagitmaya gerek duymuyorum!.

Cünkü kendimde, Wikiye nasil haber salipta, Yalani gercek olarak gösterildigini biliyorum!.

Yapmadigim seyde degildi!.

Daha evvelde burada Belirtmistim, sadece Wikiye güvenipte, gercek olduguna inanmak yanlis olur!.

Wiki burada kendisi acikladi, birkac Administratör, burada manipulation yapiyor diye!.

(Yalanla gecegin arasinda ayirabilmek icin, ilk önce yazilis tarihine bakin, sonrada, verilen kaynaklara, ve Güvenirligine!.)

Simdilik yapacak bir sey yok, Safak Pavel´e buradaki yazimida kopyalayip, gerisini Almanca olarak sevkedicegim, cünkü kendisi Almancada bilir, böyle daha kolay aciklayabiliyorum!

Sayet haberler dogrulanirsa, burada paylasirim.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.12.2013, 01:03   #15
Insanlikarayan
Müdavim

Ilk önce Safak Pavel´e gönderdigim not.

Alıntı:
Erst entschuldige ich mich Förmlich, das ich sie hiermit belästige.
Jedoch habe ich hierzu Gezielte fragen!.
Erst ein Betrag der Anscheinend in ihrem Namen abgegeben wurde.
Herkesin bildiği sır: Uludere - T24 Blog - T24
Da ich auch auf ihrer Webseite, nach einem Entsprechenden Artikel gesucht habe, fand ich keine Anzeichen hierfür.
Wegen meiner Mangelnden Türkisch Kenntnisse bitte ich vorweg um Verzeihung.
Hier noch ein Beitrag den ich selber in einem Forum getauscht habe.
Interesan bir olay, Cin´dede bir Cuval Pirinc devrildi.
Bu daha gercek!.
Kaynagi kontrol ettigimde bu kaniya varmamak mümkün degil!.
Birincisi Uludere icin!.

Alıntı:
Uludere olayının sırrı; PKK’nın 3 yöneticisinden biri olan Fehman Hüseyin isminde gizlidir.
Haberde, ilk gercek iste burada, geresi sadece duyu sömürücülügü!.
Nedenlerine gelindiginde, Türkiyenin dogusunu hep Agalar kontrol ederken, burasinin gelismelerini 90 Yil engellemis, Halki adeta köle olarak tutmus, Cahil birakmisti!.
Hayvancilikla gercekten ugrasiliyordu, sadece senelerden beri tutan kurakliklar yüzünden, Hayvancilik iyice geriye gitmis, böylelikle, her sene Istanbula veya Büyük Sehirlere göc eden Millet icin, orasinin önde gelen Insanlarindanda Mahrum kalmisti!.
Bunu firsat bilen, Ceteler, Basta Agalar olmakla, Pezevenkler, Teröristler O Topraklarda hakimiyetini kazanmisti!.
Listenin Basinda olan, Cocuk tecavüzcü PKK liderleri, böylelikle Halka baskilarda bulunup, simdiki zamanimiza kadar yasayabilmis, Orasinin cocuklarini bile, Avrupaya götürüp Okutacaklar diye, bazilarini Daglara cikartirken, Bazilarinida Avrupada Pezevenklere Pazarlamislardi!.
Kacakcilik yollari olarak Tuna Nehri boyunca satilan Insanlar, böylelikle Cekoslovakya, Avusturya, Isvicre, isvicre üzeri, Italya, Ispanya, Portekiz, Almanya, Hollanda, Belcika ve Fransaya Satilmisti!.
Bu Pezevenklikten elde edilen Paralar Fransada Toplanirken, PKK, Avrupadada, Teskilatini ayni zamanda kurmaya basarmis, bir taraftan Pezenenklikten, öbür taraftan Suikast, daha öbür taraftan, Uyusturucu Kacakciliginla örgütünü yerlestirmis durumdaydi!.
Yilanin basi, yakalandiktan sonra, Paralar anlasmazsizlik nedeni azalmaya erimeye basladiginda, burada el fireni cekilmis, baska yönlere yönlendirilmistir!.
Uludere Katliami olarak sonuclanan davada, burada PKK´lilarin hesabina yazilmalidir!.
Nedenine gelindiginde.
O ITLERIN yollari zaten biliniyordu!.
Burada kendilerinden bile emin olmayan ITLER, burada Masum Kacakcilari siper alarak, bunlara kacakcilik yollarini iletip, ekseriyetten O yoldan gitmelerini saglamislardi!.
Burada benim bilgilerime göre, sonradan kacakci olarak ortaya cikan sahislar, yönlendirildiginde, Askeriyeden, Amerikan üslerine adam gönderilip, Paralel olarakta, savas ucaklari Havalanmisti!.
Son ana kadar beklenip, Amerikan Radarlarindan gelen, emin olarak sayilan bilgiye karsi, Vur Emri verilmisti!.
Bunun asil gerceklerin ortaya cikmamasinin sebeplerinden biride, zaten Orta Asyada büyüyen Anti Amerikan tutumudur!.
Yeniden böyle Haberlerin ortaya atilmasi essas interesan bir dava!.
Neden acaba yeniden Eski olaylar acilipta, yeniden isitilip, ortaya koyuluyor?.
Son nefesini kaydina alan AKP/PKK, unsurlari, Aktüel olaylardan gözleri cevirme istekleri oldugunu söylerim, bana sorarsaniz!.

Kusura bakmayin, aciklama biraz acik oldu ama, gercekler zaten saklanamazdi!.

Bitte um Schnellst Mögliche Bearbeitung
Mfg. Cetin Düslü.

Alıntı:
İletiniz başarıyla gönderildi. Teşekkürler.
Ayni Safak Pavel´in sayfasinda, tesadüfen baska nota gözüm takildi.

Onuda buraya iletmek istiyorum.

Alıntı:
Facebook sayfası ile ilgili bilgi notu

Toplumsal sorumluluklarım öncelikli olduğu ve yeteri kadar geniş bir ekibim olmadığı için kendime bir facebook sayfası açamamıştım. Ancak zaman içinde gördümki; buna zaten ihtiyacım olmayacakmış. Sevgili gençler benim adıma facebook hesaplarını açtılar ve yürütüyorlar. Hepsinin desteğine ve ilgisine bir kez daha yürekten teşekkür etmek istiyorum.

Acaba bu sevgili genclerden, yalanci genclerdemi icinden cikti?.

Türkiyede
yasamasa bile!.
Eski 29.12.2013, 14:28   #16
C.Cienfuegos
Uzman Üye

Kaynağım t24 yani internette bir süredir, tanınmış yazarların, profesyonelce hazırlanmış haberlerin bulunduğu bir haber sitesi. Şafak Pavey adı kullanılarak sahte yazı yazılması mümkün değil.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
3 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.12.2013, 15:10   #17
Insanlikarayan
Müdavim

Safak Pavey´in kendine özel sayfasinada bir baktinmi?.

Şafak Pavey Resmi Sitesi

Oarada bile Facebook kontosu olmadigini, Hayranlarinin onun ismi altinda, Facebook kontosu acip, yazismalar paylastigini yaziyor.

Simdi birazda gercekci olalim!.

Wikide bile, sadece IP numarasi, Elektronik posta essasmi sahtemi diye kontrol ediliyor.

Burada ayni yaziyi, kendi sayfasindada paylasmis olsaydi, tamam diyecektim, sahiden öyle düsünüyor.

Oralara inanmadigim icin, gönderdigim yazininda kopyasini burada paylastim.
Dedigim gibi, haber geldiginde, Paylasacagim.

O zamanlar Türk Forumlarina hic takilmiyordum, öyle olmasina ragmen, yeniden aklimda kalan baska gercekler.

Sayet Carsambaya kadar haber gelmezse, Yeni yilada oraya telefon edip, konunun aslini soracagim.

Iletisim bildirilerinde, Telefon numarasida bildirilmis.

Türkiyede
yasamasa bile!.
Eski 29.12.2013, 15:15   #18
Kartal
Müdavim

İnsanlikaryan üstad
Yazar %99.9 Şafak Pavey
Ayrıca çokda önemli değil, önemli olan maklenin, yani yazının fikri ve anlatılan.
İnsanlikaryan 'Ömrümü aldın, ömrümü'
3 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.12.2013, 15:19   #19
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Devletin unuttuğu topraklarda insanlar nasıl geçinebilir? Böyle yollarla maalesef..

Devletin karanlık gücü tarafından yapılan bu bombalamadan sonra hadi hükümetin dediği gibi bu bir komplo diyelim. Bir tane devlet görevlisi o "kazayla" ölen insanların cenazelerine sahip çıkabildimi hayır!! dahada kaçakçı dedi neyle geçineceklerdi kuzum? Sizin dağıttığınız kıçı kırık erzak ve kömürlerlemi?

Madem orasıda vatan toprağı sahip çıkacaksın halkına kardeşim unutmayacaksın. Sen devletsin bunun için varsın..

Hükümet naptı? Sus pus "Kaçakçılaaar teröristtleerr" dedi noktayı koydu. Sonra oranın cahil halkına kim geldi dersiniz? pkk geldi.. Devlet gelmedi gelemedi.. Ondan sonra ağlaşıyorlar neden bize saygı göstermiyorlar ühühü diye sen elin pkklısına böyle halkın gözünde kendilerine sempati kazandıracak bir fırsat verirsen tabi ağlarsın.

Elin pkklı'sı geldi sahip çıktı cenazelere resmen şov yaptı ve bizim devlet öküzün trene baktığı gibi bakmak zorunda kaldı. Hem unutuyorsun hemde sahip çıkmıyorsun. Sonrada veryansın ediyorsun... Beyler bayanlar öyle oturduğunuz yerden saygı kazanamazsınız çıkıp gideceksiniz bir sınırdan sınıra devletin orada olduğunu her an yardıma hizmete hazır olduğunu oranın vatandaşına göstereceksiniz.

Bu olayı ancak akli salim kişiler daha rahat anlayabilir. Burdaki kumpas çok derin. O topraklarda ölenler sadece ekmek kavgası için böyle bir yola düşmek zorundalardı. Düştülerde. Suçlamak yersiz ama onların cesetleri üzerinde çok leş kargaları vardı yararlanmak isteyen.. (ki bunlardan biride pkk'ydı çok güzelde sempati aldılar ordan).. Bundan eminim.

Sanirsam buraya Mantikla konuya girsek, daha iyi seyler elde edebiliriz.

Bir zamanlar Teyzelerimden bir kizi, Dogu Anadoluya gitmisti, Ögretmenlik atamasi dolayindan.

Oda 1974´ten evveldi!.

1974´te Almanyaya geldigimde, Cogu Akrabalarla baglari kopardim.

Birkac sefer Türkiyeye gitmis olsam bile, aradim ama evlerini bulamadim.

Uzaktan Akrabaydik, yakindan olan Akrabalarda Lüleburgazda, tam Adreslerini bilmiyorlardi.

Burada Devletin Unuttugu demekle, cok hafiften aliniyor konu!.

Baska nedenlerin olduguna inanabilirsin.

Nato mesela!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. (!)

Türkiyede
yasamasa bile!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 29.12.2013, 15:27   #20
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal34 Mesajı göster
İnsanlikaryan üstad
Yazar %99.9 Şafak Pavey
Ayrıca çokda önemli değil, önemli olan maklenin, yani yazının fikri ve anlatılan.
İnsanlikaryan 'Ömrümü aldın, ömrümü'

Metematikte bile yanlis terim!.

Vetomu koyuyorum.

Nedenine gelindiginde:

Alıntı:
Facebook sayfası ile ilgili bilgi notu

Toplumsal sorumluluklarım öncelikli olduğu ve yeteri kadar geniş bir ekibim olmadığı için kendime bir facebook sayfası açamamıştım. Ancak zaman içinde gördümki; buna zaten ihtiyacım olmayacakmış. Sevgili gençler benim adıma facebook hesaplarını açtılar ve yürütüyorlar. Hepsinin desteğine ve ilgisine bir kez daha yürekten teşekkür etmek istiyorum.
Kendi sayfasindan alinti!.

Buna karsilik, inanamiyorum.

Parlamenter olarak, böyle haberler ortaya salabilecegine.

Daha evvel söyledigin gibi, Saygin birisi!.

Parlamentodaki bir konusmasinida takip etmistim.

Simdilik yapabilecegim birsey yok, cevap geldiginde, anca aciklik gelir.

Yada yeni senede Telefon ettikten sonra, anca birseyler söyleyebilirim.

Türkiyede
yasamasa bile!.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bildiği, encü, herkesin, için, pavey, uludere, şafak

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)