Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 28.12.2013, 12:22   #1
C.Cienfuegos
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Herkesin Bildiği Sır: Uludere (Şafak Pavey)

'Uludere olayının sırrı; PKK’nın 3 yöneticisinden biri olan Fehman Hüseyin isminde gizlidir'

Masamın üstünde, Uludere ve köylerinden söz edilen 6 Mayıs 1990 tarihli bir Meclis tutanağı duruyor: “Gerçeği bilen, bu meseleyi istismar etmez; çünkü o yörede geçim kaynağı olarak, bir hayvancılık vardır ve bir de sınır ticareti vardır, hatta kaçakçılık da yaparlar; başka geçim kaynağı yoktur. Gitmezse, oradan almazsa, gelmezse, başka türlü iş yapacağı yok. Hayvanı olmayan da başka iş yapamaz; o yörenin gerçekleridir bunlar.”

Tutanaktan anlaşılan, Uludere’de kaçakçılık ve sınır ticaretinin bir yaşam tarzı olduğu en azından 20 yıldır resmi olarak biliniyor. Oysa Başbakan; “Burada terörist mi, yoksa kaçakçı mı oldukları bilinmiyor. Terör örgütünün mensubu da sivildir. Ama o sivil görüntü altında teröristtir. Bunları görmeden ilk günden itibaren hep sivil, sivil, sivil… Ben buna da bir beyin yıkama ameliyesi diyorum.” demişti. Tutanağı okuyunca, Uludere’de beyin yıkama eylemi olduğunu daha çok anladım. Ama hükümetin eylemi olarak… Uludere için, yakın tarihe dönüp bakarsak, bugünü anlayacağımızı düşünüyorum.

28 Aralık 2011 gecesi henüz birkaç aylık acemi milletvekiliydim. Gece yarısını birkaç dakika geçe yabancı bir ajanstan gelen haberle sarsıldım. Uludere’de ilk tespitlere göre otuzdan fazla kaçakçı çocuk bombalanarak öldürülmüştü. Bir tweet yazdım:

“Kar don tutmuş Uludere’de... Issız sınırda yaşamak için mazot taşıyor çocuklar. Kaçak mazottan daha ucuz hayatları yoluna girmeyen çocuklar.Ansızın bombalar iniyor başlarına ve şimdi defnedilecekler. Yanlış olan nedir! Nedir vicdanlarımızı ağır bir zincirle bağlayan..”

Birkaç dakika içinde neye uğradığımı anlayamadığım bir saldırı kampanyasının içindeydim. O sırada AKP’nin sosyal saldırı kıtalarından, komutla saldırıp komutla sustuklarından haberdar değildim. Hükümet taraftarları bombalanmış kaçakçı çocukların “PKK’lı” olduklarından emindiler!? Suçlamalar şöyleydi. “Müslümanlara komplo, MOSSAD, dış güçler, hükümeti devirme planınız işlemez...”

Gece yarısını geçmiş o saatte “görevliler” ayaktaydı ve daha henüz ülke çoğunluğunun bile haberdar olmadığı bir katliamın “kim tarafından ve neden” yapıldığını biliyorlardı. Saldırgan bir siper halindeydiler.

Hep söylerim; ülkemiz başkaları için utanç olacak konularda aklı almaz derecede şeffaftır diye... Gerçek anlamda, ‘O gece’ nasıl bir ülkede yaşadığımızı anladım. Hükümet doksan sene sonunda, “zorla modernleştirilmiş Müslüman toplumun” rövanşını almıştı.Her ne nedenle olursa olsun iktidara soru sormak doğrudan dine ihanetti. Velev ki; “Yanlışlıkla öldürülmüş kaçakçı çocuklar bile olsa!”

Uludere haberi Wall Street Journal’da yayınlandığında Başbakan; “Belli medya kuruluşları bir görüşü, belli medya kuruluşları farklı siyasi görüşü destekler. Amerika’da da bu var. Wall Street Journal’ın da var. Mevcut yönetimi zora düşürmek için bu uydurma haberi yapmıştır” demişti.

Bugün aramızdan herhangi biri Uludere’yi yabancıların yaptığını düşünüyor mu? Uzun zaman sonra Uludere’yi MOSSAD’ın ve CHP’nin yapmadığı ortaya çıktı. Devlet zafer uğruna büyük risk alarak “yanlışlıkla” yapmıştı.

Partimiz TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi Levent Gök’ün Uludere Raporu'na koyduğu şerhinde de gördüğümüz üzere, Uludere herkesin bildiği bir sırdır.

Gün ışığına çıkan gerçek; öldürülen çocuklar, yüce iktidar sürdürülebilirliği karşısında zerre değerde olmadıkları için gerçek sayılmamaktadır.

Bombalanan çocukların sivil kaçakçı vatandaşlar olduğu gerçeği hükümet tarafından; daha bombalama esnasında bilinmesine karşın karanlıkta bırakılmış, bana saniye saniye gönderilen hakaret tweetlerinden de anlaşılacağı üzere PKK’lı oldukları algısı yerleştirilmiştir.

Uludere olayının sırrı; PKK’nın 3 yöneticisinden biri olan Fehman Hüseyin isminde gizlidir. Kudrete doyamayan hükümet; 1999 yılında Abdullah Öcalan’ın yakalanmasıyla DSP’nin kazandığı siyasi zaferin benzerini hesaplamış, Kürtlerle barışa mecbur kalmadan iktidarını perçinleyeceğini hayal etmiştir. Bu büyük zafere ait bilgi ve emirlerin doğrudan Başbakan tarafından yönetilmediği ihtimali sıfırdır.

Kasım 2011’de; “Fehman Hüseyin’in sınır bölgesine yakın bir yerde olduğu” istihbarat bilgisi hükümettedir. Dolayısıyla risk alınmış, içlerinde Fehman Hüseyin’in olduğu sanılan ve kaçakçı olduğu bilinen gruba bütün riskler göze alınarak atış emri verilmiştir. Hükümet, on gündür izledikleri yol için hâlâ “biz kaçakçıların gittiğini görmedik” diyebilir mi?

Olayın daha ilk anından itibaren, psikolojik propaganda kampanyası kapsamında bunu defalarca söyledi. İnsan hayatının devlet tarafından korunması ilkesi, devlet eliyle iflas etmiş, propaganda zaferiyle sonuçlanmıştır.

Devletin şeffaflığı ve insan hakları alanında önemli bir milat olan Uludere olayında, devletin her ayrıntısını başından bildiği olayın gerçeklerini açıklamaması, zamana yayılarak unutturması ve karartması bir hükümet politikası olmuştur.

Uludere’de bana dehşetengiz büyük resimden bile daha acı gelen kimi ayrıntılar var: Çoğunluğun da korucu olduğu köyde, devletle korucu arasında son derece canlı ve birbirinden haberdar bir ilişki bulunmaktadır. Asker ve korucular birlikte PKK’ya karşı nöbet tutup sınırı gözetlemektedirler.

Bu ilişki, beraber savaştıkların tarafından öldürülmek ve cenazeni “düşman saydığın tarafın” kaldırmasıyla sonuçlanınca, taşınan nasıl ağır bir yüktür?

Bombalamadan sonra köylüler olay yerine yürüyerek gitmişler, cenazelerini katır sırtında köye getirebilmişlerdi. Olay yerine herhangi bir askerî ve sivil kurtarma ekibi gelmemiş, acil müdahale edilseydi kurtulabilecek kimileri kurtarılamamıştı.

Grup, top atışı başlayınca; kendilerinin “tanış kaçakçılar,*” oldukları mesajını verebilmek için bir araya toplanmıştı. Muhtemelen ölürken bile devletin yanıldığını sanıyorlardı. Hüseyin Fehman’ı yakalamak için kendilerinin bilerek feda edileceğini herhalde hayal bile edemezlerdi.

Hükümetin hiç doyurulamayan siyasi zafer ihtirası için canları feda edilmişti. Tıpkı onları öldürürken yanılttıkları gibi, bizi de onlar hakkında yanıltması, hükümetin propagandanın geleneksel gücüne doyamadığının en ağır kanıtı olarak vicdan tutanaklarımıza kaydedildi.

Elimizde kalansa definleri kaçak mazottan daha ucuz çocuklara dair vicdanlarımızı ağır bir zincirle bağlayan ağır sessizlik oldu…

Dip Not*: Bir insan hakları ihlali olarak son nefeslerinde yanıltılarak öldürülen 34 insanımızın; beşi 13 yaşında, (Orhan Encü 1998, Erkan Encü 1998,Muhammed Encü 1998, Bedran Encü 1998,Şivan Encü 1998,); biri 14 yaşında (Savaş Encü 1997,); ikisi 15 yaşında (Celal Encü 1996,Serhat Encü 1996,); dördü 16 yaşında (Selahattin Encü 1995, Salih Ürek 1995, Yüksel Ürek 1995, Bilal Encü 1995,); beşi 17 yaşında (Aslan Encü 1994, Şerafettin Encü 1994, Mahsun Encü 1994, Cemal Encü 1994, Vedat Encü 1994,) ikisi18yaşında (Özcan Uysal 1993, Salih Encü 1993,) dördü 19 yaşında irvan Encü 1992, Nevzat Encü 1992, Cihan Encü 1992, Adem Ant 1992,) ikisi20yaşında (FadılEncü 1991, Hüseyin Encü 1991,); ikisi 21 yaşında (Seyithan Enç 1990, HamzaEncü 1990,) yedisiyetişkindir (Selam Encü 1989, Mehmet Ali Tosun 1987, Zeydan Encü 1986, Nadir Alma 1986, Hüsnü Encü 1981, Osman Kaplan 1980, Selim Encü 1973), 27 si aynı aileden, tamamı yeşil kartlı, 27’sinin ailesi köy korucusudur.

Şafak Pavey

Herkesin bildiği sır: Uludere - T24 Blog - T24

Şafak Pavey olayın 2. yılında, güzel bir yazı yazmış, kendisini cesaretinden dolayı kutluyorum. Gerçekten sebeb bu muydu, neye dayanarak söylemiş onu yazıda bulamadım.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
7 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.12.2013, 13:33   #2
Kartal
Müdavim

Standart Cevap: Herkesin bildiği sır: Uludere (Şafak Pavey)

Suriye devletini sivil halkını bombaladığı suçlamasıyla ağızlarından salyalar akıtarak haykıran ikiyüzlüler bu olayda hiç seslerini çıkarmıyorlar.
Onlar için insan hayatından ziyade taptıkları kişinin bekaası önemli.

Emri verenler belli, bu hesabı gün gelip mutlaka verecekler.
Bu olay bile bize hukukumuzun şu an nasıl işlediğinin bir göstergesi değilmi?
Gerçek hukuk devletinde ve demokrasilerinde yanlış yapanlar hesaplarını anında verirler, toplumlarıda her zaman bu yüzden huzur içerisindedir.

Yok sandıkmış, yok çoğunlukmuş hepsi hikaye. Bu sandıktan çoğunlukla çıkanlar bu öldürülen insanlarımızı geri getirebileceklermi? Hesaplarını verdilermi?

Demokrasilerin ve cumhuriyetlerin en temel direklerinden biri olan, hatta bana göre sandıktan bile önce gelen tam bağımsız yargıdır.
Unutmayalım hukuk eksik işlerse, o sandıktan gücü olan çoğunluğu istediği yollar ile sağlayabilir. Ama devlet gücü ve parasıyla ama hileler ile. Bunları engelleyecek tek erk yargıdır, hukuktur.
7 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.12.2013, 14:20   #3
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Herkesin bildiği sır: Uludere (Şafak Pavey)

Interesan bir olay, Cin´dede bir Cuval Pirinc devrildi.
Bu daha gercek!.

Kaynagi kontrol ettigimde bu kaniya varmamak mümkün degil!.

Birincisi Uludere icin!.

Alıntı:
Uludere olayının sırrı; PKK’nın 3 yöneticisinden biri olan Fehman Hüseyin isminde gizlidir.
Haberde, ilk gercek iste burada, geresi sadece duyu sömürücülügü!.

Nedenlerine gelindiginde, Türkiyenin dogusunu hep Agalar kontrol ederken, burasinin gelismelerini 90 Yil engellemis, Halki adeta köle olarak tutmus, Cahil birakmisti!.

Hayvancilikla gercekten ugrasiliyordu, sadece senelerden beri tutan kurakliklar yüzünden, Hayvancilik iyice geriye gitmis, böylelikle, her sene Istanbula veya Büyük Sehirlere göc eden Millet icin, orasinin önde gelen Insanlarindanda Mahrum kalmisti!.

Bunu firsat bilen, Ceteler, Basta Agalar olmakla, Pezevenkler, Teröristler O Topraklarda hakimiyetini kazanmisti!.

Listenin Basinda olan, Cocuk tecavüzcü PKK liderleri, böylelikle Halka baskilarda bulunup, simdiki zamanimiza kadar yasayabilmis, Orasinin cocuklarini bile, Avrupaya götürüp Okutacaklar diye, bazilarini Daglara cikartirken, Bazilarinida Avrupada Pezevenklere Pazarlamislardi!.

Kacakcilik yollari olarak Tuna Nehri boyunca satilan Insanlar, böylelikle Cekoslovakya, Avusturya, Isvicre, isvicre üzeri, Italya, Ispanya, Portekiz, Almanya, Hollanda, Belcika ve Fransaya Satilmisti!.

Bu Pezevenklikten elde edilen Paralar Fransada Toplanirken, PKK, Avrupadada, Teskilatini ayni zamanda kurmaya basarmis, bir taraftan Pezenenklikten, öbür taraftan Suikast, daha öbür taraftan, Uyusturucu Kacakciliginla örgütünü yerlestirmis durumdaydi!.

Yilanin basi, yakalandiktan sonra, Paralar anlasmazsizlik nedeni azalmaya erimeye basladiginda, burada el fireni cekilmis, baska yönlere yönlendirilmistir!.

Uludere Katliami olar sonuclanan davada burada PKK´lilarin hesabina yazilmalidir!.

Nedenine gelindiginde.

O ITLERIN yollari zaten biliniyordu!.
Burada kendilerinden bile emin olmayan ITLER, burada Masum Kacakcilari siper alarak, bunlara kacakcilik yollarini iletip, ekseriyetten O yoldan gitmelerini saglamislardi!.

Burada benim bilgilerime göre, sonradan kacakci olarak ortaya cikan sahislar, görlendiginde, Askeriyeden, amerikan üslerine adam gönderilip, Paralel olarakta, savas ucaklari Havalanmisti!.

Son ana kadar beklenip, Amerikan Radarlarindan gelen, emin olarak sayilan bilgiye karsi, Vur Emri verilmisti!.

Bunun asil gerceklerin ortaya cikmamasinin sebeplerinden biride, zaten Orta Asyada büyüyen Anti Amerikan tutumudur!.

Yeniden böyle Haberlerin ortaya atilmasi essas interesan bir dava!.

Neden acaba yeniden Eski olaylar acilipta, yeniden isitilip, ortaya koyuluyor?.
Son nefesini kaydina alan AKP/PKK, unsurlari, Aktüel olaylardan gözleri cevirme istekleri oldugunu söylerim, bana sorarsaniz!.

Böylelikle Gül tarafindan Davet edilip, Türkiyeyi senelerden beri suclamis, Kanunen suc islemis sahisi Af´a ugratip, bunuda Kursun olarak kullanmisliginla, Gül´de Düsüncelerini ortaya koymus oldu!.

Kusura bakmayin, aciklama biraz acik oldu ama, gercekler zaten saklanamazdi!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.12.2013, 15:05   #4
Kartal
Müdavim

Standart Cevap: Herkesin Bildiği Sır: Uludere (Şafak Pavey)

Insanlikarayan üstad

Olayı çok dallandırıp budaklandırmışsın.
Alıntı:
Bir insan hakları ihlali olarak son nefeslerinde yanıltılarak öldürülen 34 insanımızın; beşi 13 yaşında,
Benim ilgilendiğim kısım burasıdır, bu emri ve istihbaratı verenler(Milli istaihbarat teşkilatı olduğu dillendiriliyor) yargılanması gerektiğidir.!
Yoksa herkes kendine göre istediği yöne çekerek yorum yapmaya, olayı biryerlere yıkmaya devam edecektir. Bu söylentilerin önünün kesilmesinin tek yoluda adil yargılamadır. Ben istihbaratçı falan değilim, düz bir vatandaşım ve olayın gerçeğini delilleri ile öğrenmek istiyorum ve cezalarının verilmesini talep ediyorum.

Neden bu olay şimdi gündeme geldi diyede bir tespitin var! Bu olay hep gündemde zaten, sorumlular hesaplarını verene kadar gündemde kalmaya devam edecektir.

O inceledim dediğin kaynak T24 haber sitesinde herkesin yazılarını özgürce paylaşabileceği bir sitedir, her görüşten yorumlara açıktır. Şafak Pavey,de adil, dürüst ve halkını seven sade bir milletvekilimizdir. Benim nazarımda, onun bunun maşasısı olarak algılanabilecek yorumlar ile en son muhatap olması gereken değerli birisidir.

Bu insanları bombalayarak öldüren uçaklar İsrailin veya Amerika,nın uçakları değildir, ordumuzun uçaklarıdır, lafı eveleyip gevelemenin anlamı yok. Biraz vicdan sahibi olmak yeterli.
7 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.12.2013, 15:16   #5
C.Cienfuegos
Uzman Üye

İnsanlıkarayan'ın atladığı nokta o yolun yıllardır kaçakçı yolu olarak biliniyor olmasıdır.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
5 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.12.2013, 15:17   #6
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal34 Mesajı göster
Insanlikarayan üstadOlayı çok dallandırıp budaklandırmışsın.

Alıntı:
Bir insan hakları ihlali olarak son nefeslerinde yanıltılarak öldürülen 34 insanımızın; beşi 13 yaşında,
Benim ilgilendiğim kısım burasıdır, bu emri ve istihbaratı verenler(Milli istaihbarat teşkilatı olduğu dillendiriliyor) yargılanması gerektiğidir.! Yoksa herkes kendine göre istediği yöne çekerek yorum yapmaya, olayı biryerlere yıkmaya devam edecektir. Bu söylentilerin önünün kesilmesinin tek yoluda adil yargılamadır. Ben istihbaratçı falan değilim, düz bir vatandaşım ve olayın gerçeğini delilleri ile öğrenmek istiyorum ve cezalarının verilmesini talep ediyorum.

Neden bu olay şimdi gündeme geldi diyede bir tespitin var! Bu olay hep gündemde zaten, sorumlular hesaplarını verene kadar gündemde kalmaya devam edecektir.O inceledim dediğin kaynak T24 haber sitesinde herkesin yazılarını özgürce paylaşabileceği bir sitedir, her görüşten yorumlara açıktır.Bu insanları bombalayarak öldüren uçaklar ordumuzun uçaklarıdır, lafı eveleyip gevelemenin anlamı yok. Biraz vicdan sahibi olmak yeterli.

Ucaklarimiz dediginde, Orada Emirlerin yerine getirildigini biliyorsundur!.

Burada bir Emir Kuluda, gercekleri ögrenebilinmesi icin, Amerikan Radar üslerine gidipte, Kacakcimi, yoksa Teröristmi diye, ortaya cikartilmak istendigi nasil masa altina atilabilinir?.

Iste benim kizdigim bu durum.

Gercekleri istenildiginde, Gizlilikte kaldirilsin, Gercekler ortay dökülsün!.

Gercekler ortaya döküldügünde burada yukarda belirttigim gibi,

Alıntı:
Uludere olayının sırrı; PKK’nın 3 yöneticisinden biri olan Fehman Hüseyin isminde gizlidir.
Burada Iranda bulunan Mosad tarafindanda bunlarin desteklendigi gizli tutulan bir gercektir!.

Buna karsilik Amerikanlarida bota atmamin sebebi, Amerikan Parlamentosunun 60%´ini, elleri kontrolü altinda tutan Mosad oldugunuda bilmek lazim.

Gercek dedikten sonra, O zaman bütün Gercekler Degerlendirilmesi lazim!.

Su hazirladigim satiri, Blog olarak, Kaynak olarak belirtilen yerede yazmaya calistim.

Acaba neden altinda yorum yaz diye haber yazmis olsada, ayni haberin altina yorum atilamiyor?.

Planlanmis cekilmeler olabilecegi, burada acik!.

Simdiye kadar bayagi Blog okudum, her Blog´un altinada Direk olarak cevap yazilabiliniyordu!.

Bir Blogta, ilk mesajim silindiginde, reklamation yapmistim.

Buna karsi acik olarak Cevap yazan Blogcu, böyle birsey olmadigini söylemeye calistiktan sonra, 13 Satirlik Mani altina yerlestirip, ikinci atamadada, sanirsam 4 satirlik Mani altina koymustum.

Bunu daha sonra yeniden Kontrol ettigimde, halen yazili kaldiginin farkina vardim!.

AKP´nin Özel olarak Örgüt besleyip, Interneti sel aldigi (Bilinen!) bilinmeyen bir gercek!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.12.2013, 15:24   #7
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
İnsanlıkarayan'ın atladığı nokta o yolun yıllardır kaçakçı yolu olarak biliniyor olmasıdır.
Dediğin gibi. Zaten yapılan kaçakçılık devletin gözetiminde yapılıyordu ve herkesde biliyordu. Ayrıca saatlerce hiç yardımda yollanmamış, belki kurtarılacak olanlarda olabilirdi. Olayda karanlık noktalar var ve üzeri kapatılmaya çalışılıyor.

İnsanlikaryan üstad
Bizim dediğim uçaklar emirleri yerine getirildiğini bilmiyordum!!!
Sorumlular! tetiği çekenler değil istihbarat ve emri verenler olduğunu onların yargılanması gerektiğini herhalde tam anlatamamışım.
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.12.2013, 15:26   #8
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster

Burada, dogru dürüst okumadiginin altini cizerim!.

Baska konulardada aynisini yazmistim, bu konudada, yanlis düsünülmemesi icin yeniden belirtmisim!.

Alıntı:
O ITLERIN yollari zaten biliniyordu!.
Burada kendilerinden bile emin olmayan ITLER, burada Masum Kacakcilari siper alarak, bunlara kacakcilik yollarini iletip, ekseriyetten O yoldan gitmelerini saglamislardi!.
Buna dayanarak yeniden altini cizmeye calistigim!,

Alıntı:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Biliyorum, her zamanda söyledim, Türkcem kittir!.

Onun icin sadece bir sefer degil, birkac sefer, yorumlari okuyup, cevap yaziyorum!.

Birde üzerine yolladiktan sonra, acaba yanlislarim varmi diye okumaya, Düzeltmeye calisiyorum!!!!!!!!!!!!!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.12.2013, 15:33   #9
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal34 Mesajı göster
Dediğin gibi. Zaten yapılan kaçakçılık devletin gözetiminde yapılıyordu ve herkesde biliyordu. Ayrıca saatlerce hiç yardımda yollanmamış, belki kurtarılacak olanlarda olabilirdi. Olayda karanlık noktalar var ve üzeri kapatılmaya çalışılıyor.

İnsanlikaryan üstad
Bizim dediğim uçaklar emirleri yerine getirildiğini bilmiyordum!!!
Sorumlular! tetiği çekenler değil istihbarat ve emri verenler olduğunu onların yargılanması gerektiğini herhalde tam anlatamamışım.

Simdi burada biraz geriye yaslanipta düsünmenizi dilerim.

Burada Terör eylemlerinde görülmemis olaymi?, birkac av verip, siperde ikinci baskini yapmak!.

Irak´ta bile görüldü, Ilk araba Bombasi patladiginda, Millet yardima kosarken, Ikinci Araba Bombasida Patlayip, daha Fazla Ölünün temin edilmesi saglanmisti!.

Yeniden belirteyim, Uludere davasi, üzücü bir olay, gercek sorumlular burada acik olarak bulunamiyacagi, acik bir gercek!.

Burada Emirler Verilmeden evvel, Amerikan üslerinden yesil isik beklendigi nasil unutulabiliniyor?.

Türkiyede
yasamasa bile!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.12.2013, 15:43   #10
ReaL
Deniz Sevengillerden

İnsanlıkarayan biraderim, sen yazıyı iyi okumamışsın, veya iyi okuyup iyi anlayamamış da olabilirsin..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bildiği, encü, herkesin, için, pavey, uludere, şafak

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler