Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Maksat Muhabbet Olsun > Geyiğin Hası

Geyiğin Hası Ciddiyetten mi sıkıldık? İşte rahatlayacağımız yer.

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 13.06.2020, 15:14   #61
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Dök İçindeki Kelimeleri

SON AYDINLIK

7

Minibüs öndeki askeri zırhlı aracın ilerlemesiyle ilk kontrol noktasına yanaştı, şoför bütün kapıları açtı. Gümrük görevlisi yaklaşırken herkes emniyet kemerlerini çözdü ve araçtan inmeye başladılar. Nihat Çağla'ya "araçtan inmemiz gerekiyor, Süper Sektör'e girişte güvenlik kontrolleri çok sıkı ve tavizsiz olarak uygulanır" dedi. Çağla da kemerini çözdü ve araçtan indi.
Siyah güneş gözlüklü, kask takmış ve çelik yelek giymiş uzun boylu gümrük görevlisi "birer metre aralıklı olarak arka arkaya sıraya geçin ve sağ ellerinizi yana doğru uzatın" dedi. Çağla'ya sıranın sonunu gösterdi Nihat. Az önce konuşan görevlinin yanına sanki onun ikiziymiş gibi görünen başka bir görevli daha gelmişti, elinde pos makinesine benzer bir alet vardı, sıranın en önünde duran minibüs şoförün sağ elinin işaret parmağına uzattı ve içinden çıkan bir iğneyi batırdı, iğne tekrar aletin içine girdi. Ekrana bakan görevli diğerine "kayıtlı" dedi ve bir sonrakine geçti, aynı işlemleri ona ve üçüncü sıradaki Nihat'a da uyguladı. İşlemi bitince Nihat "kız Batı Sektör'den gelen yarışmacı" dedi. Kıdemli görevli pantolonunun yan cebinden tablete benzer bir alet çıkardı ve "isim" diye sordu, "Çağla" cevabını tablete girdi ve "yüzünü çevir" dedi Çağla'ya. Tableti fotoğraf çeker gibi Çağla'nın yüzüne tuttu. "Uyumlu" dedi ve "araç arandıktan sonra binin ve ikinci kontrol noktasından önce revire uğrayın, kıza geçici kimlik numarası uyulansın" diye devam etti.

X

Minibüsün araması bitince hepsi binip açılan elektronik bariyerden geçerek ilerlediler ve revir tabelasını görünce Nihat şoförün oraya yönelmesini istedi. Minibüs revirin önünde durdu ve Nihat Çağla ile araçtan inerek revirin kapısından içeri girdiler. Nihat Çağla'nın belgesini memura uzattı "ilk kontrol noktasından gönderdiler, geçici kimlik numarası uygulanacak" dedi. Kayıt yapan memur "tamam haberimiz var, ama yüzünü teyit etmem lazım" deyip gümrükçünün yaptığı gibi Çağla'nın yüzünü tablet ile kontrol edip teyit aldı. "Tamam, muayene odasına geçin, kolunuzu sıyırın" dedi. "Anlamadım, neden kolumu sıyırıyorum" dedi Çağla. Nihat "Bu biyolojik kimlik kartı, vücuda enjekte edilen nano çip içerikli bir sıvı, vücuda zerk edilince Süper Sektör'ün sınırları içinde istediğin gibi dolaşabilirsin ama aynı zamanda her an kontrol altında da olacaksın, burada gizlenmek imkansız" dedi.

X

Revirden çıkıp minibüse tekrar bindiler ve ikinci kontrol noktasına yanaştılar. Araca yaklaşan gümrük memuru açılan kapıdan içeri göz gezdirip elindeki tablete baktı ve "sadece kız insin" dedi. Çağla araçtan indi ve sağ elini kaldırmasını söyleyen görevliye uzattı. Elindeki aletle ilk kontrol noktasında diğerlerine uygulanan işlemi uyguladı, "kayıtlı" dedi ve şoföre devam işareti yaptı. Çağla araca bindi, bariyer açıldı ve Süper Sektör'e giriş yaptılar.

X

Hırpani Fırat'ın uzattığı sigarayı yaktı, sömürürcesine içine çektiği dumanı üflerken duyduğu rahatlığı bırakmak istemezcesine bir süre sessiz kaldı. "Aslında somut bir suçum yoktu, takipteki bir mobil hattan ev telefonumun arandığını tespit etmişler, telefonu açıp cevap vermişliğim yok, araştırdılar, bir bağlantı bulamadılar ama sonradan arama yapan şahsın kayıt dışı biri olduğu yakalanınca anlaşıldı.
- Kayıt dışı ne demek ?
- Nüfus sistemine kaytlı değilmiş yani, Süper Sektör'de bütün vatandaşlar vücutlarına enjekte edilen nano çip sıvısı ile tanınırlar yani kusursuzca yapılmış bir sahte kimlik kartı bile olsa çoğu zaman işe yaramaz.
Sigarasından son bir nefes çekti ve parmakları arasına sıkıştırdığı izmariti karşı kaldırımda bulunam çöp variline doğru fırlattı. "Üstümdeki şüpheler artınca evimde yapılan aramada götürülen bilgisayarımda sonradan şirket adına muhalif bir yazı çıktığını mahkemeye bildirdiler ve buna binaen suçlu bulundum. Elbette bu bir iftiraydı ama hak aramak gibi bir durum çoğunlukla söz konusu değildir SS'de. (Süper Sektör)
-Anladığım kadarıyla SS'in emniyeti her şeyin üstünde ve bu konuda en ufak bir şüpheye bile yer yok.
- Evet öyle, özellikle son yıllarda alt sektörlerden alınan bazı duyumlar olduğunu duymuştum, SS'in baskı, zulüm ve ekonomik sömürgeciliğine karşın gizli bir hareket var. Bu yüzden emniyet konusunda kafalarında en ufak bir soru işaretine tahammülleri yok.
- SS'de doğum konusunda sıkıntılar olduğunu duydum, doğru mu ?
- Evet, son iki yıldır doğum olmuyor, bunun sebebi bilinmiyor ama dışarıdan gelen bilinmeyen bir tehdit olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Neden sordun bunu ?
Fırat can sıkıntısını belli edercesine eliyle yüzünü ovuşturdu, nefesini içindeki sıkıntıyı dile getirir gibi üfleyerek söze başladı:
- Kız arkadaşım şirket tarafından yarışma için seçildi ve kazansa bile dönemeyecekmiş. Sanırım bu doğurganlık sorunu yüzünden. Bu korkunç bir şey. Bir şeyler yapmam lazım, sen oradan geldin bana yardımcı ol.
- Dostum, ben sana yardım edemem ama yardım edebilecek birine yönlendirebilirim. Ama bu kişi yardım karşılığında senden çok büyük fedakarlıklar isteyebilir.
- Şu an bunu düşünecek durumda değilim, beni onunla görüştür.

CEPTEN GÖNDERİLDİ

Nilgün MARMARA
Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 13.06.2020, 15:40   #62
OkyanusunKalbi
WoodStock

SS baya esrarengiz çıktı. Heyecan dorukta..

--

Harika gidiyorsun Tnt. Kalemine sağlık.
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 13.06.2020, 15:57   #63
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
SS baya esrarengiz çıktı. Heyecan dorukta..

--

Harika gidiyorsun Tnt. Kalemine sağlık.
Bu esrarengizliği inşallah toparlarız

Okuyan gözlerine sağlık Okyanus, teşekkür ederim.

CEPTEN GÖNDERİLDİ

Nilgün MARMARA
Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 15.06.2020, 10:24   #64
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tntcool Mesajı göster
Bu esrarengizliği inşallah toparlarız

Okuyan gözlerine sağlık Okyanus, teşekkür ederim.

CEPTEN GÖNDERİLDİ

İnşallah toplarsın Tntcool.
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 29.06.2022, 12:40   #65
merhas10
Yeni Üye

saçma sapan üzüntüler yaşamışım geriye baktığımda, hepsinin suçlusu aynada baktığım kendim. Ne yaptıysam kendime yine olsa yine yapardım diyen yine yeniden bendim...

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
içindeki, kelimeleri, İçindeki

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler