Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Görsel ve İşitsel Sanat Yapıtları > Resim | Fotoğraf | Heykel > Yabancı Ressamların Biyografileri

Yabancı Ressamların Biyografileri Yabancı ressamların biyografi ve eserlerinden örnekler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.03.2018, 13:35   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Georgi Petrov (1978 - ....) | Bulgar Ressam

Bulgar Ressam Georgi Petrov'un Biyografisi ve Resimleri

Georgi Petrov 25 Temmuz 1978 tarihinde Bulgaristan'ın Dobrich şehrinde dünyaya geldi. Şu anda Sofia'da yaşıyor ve çalışıyor. Georgi, kendi kendini yetirştiren ustalar arasında yer alıyor. Tarım ve ormancılık alanında eğitim gördükten sonra Plovdiv Müzik, Dans ve Resim Sanat Akademisi’nde Sanat Menajerliği üzerine master yaptı.

Kendi duygularını ifade etmenin en iyi yolu olarak resim sanatını seçti. Resim yapma tekniğini tek başına kitaplarla öğrenip ve kendi tazrını da ünlü ressamların sanatını yakından inceleyerek, kavradı. Kendisini, ‘'Her şeyi araştırdım ve denedim. Yavaş yavaş kendimi özgür hissettiğim safhaya geldim. Artık renkleri kullanarak, kendimi ifade edebiliyorum.’' diye anlatıyor.

''Her sanatçı, yaptığı işin ne olduğu fark etmeksizin, ilham anını yakalamalı. Her an, her adımda renk, müzik ve kelimeler görüyorum. Çevremden, yolculuklarımdan, kitaplardan, konuşmalardan ve yaşadıklarımdan etkileniyorum. Aşk, dram, elde edemediklerim, hasretle aradıklarım, bana güven veren şeyler her zaman için bir dizi resmin habercisi olmuştur.'' diye devam ediyor.

Georgi Petrov, sadece 32 yaşında ve arkasında 35 tek kişil resim sergisi bıraktı. ABD dahil neredeyse tüm Avrupa’yı dolaşan Georgi, memleketi Dobriç’de kendine bir galeri açmış. Georgi, ayrıca, ülkemizdeki ilk facebook resim sergisinin sahibi. Serginin ismi ‘Aşk parolası’. Genç ressam, ‘'Aşk, önce kendine sonra diğerlerine ulaşman için gerçek bir paroladır.'' diyor.

Georgi,
''Facebook paylaşım ağında sergi yapmak cazib fikir olarak arkadaşlarımdan çıktı. Üstelik 21. Yüzyıl’da daha geniş bir kitleye ulaşmanın en iyi yolu bu. Facebook ağında bir fan sitem var ve herkes tarafından ziyaret edilebilir. Yaklaşık 6 bin olan fanlarım ve sanal arkadaşlarım sayesinde sanal serginin gerçekten başarılı bir yöntem olduğunu farkettim.

Sergiyi ziyaret edenlerin çoğu, Bulgaristan’dan ya da yurt dışında yaşan Bulgarlar. Onlar sayesinde önce Sofya’da sonra da ABD’nde sergi açmaya karar verdim. New Jeresy kentindeki galericileri tanımıyordum. Onlar, beni web sitem ve facebook paylaşım ağından tanıyordu. Bu serginin gezici olmasını hayal ediyordum ve gerçekleşti.'' diyor.

Georgi Petrov, Bulgaristan’ın renklerini arıyor ve ortaya döküyor. ''Hareketler, duygular, ayrıntılara ve renk değişimine özen gösteririm tıpkı eski izlenimciler, daha sonra da dışavurumcular gibi.'' diye anlatıyor Georgi. Sanat menajerleri ve galericiler sayesinde Georgi’nin resimler artık hem Bulgaristan, hem yabancı sanatseverlerin koleksiyonlarının bir parçası. Fanlarının bazıları Georgi ile doğrudan iletişime geçmek için sanal dünyayı seçiyor.

Gerogi:
''Canlı iletişime önem veririm. Oysa bazı insanlar resimleri görmeden satın alıyor. İnsanlar, gerçek resimleri görünce büyüleniyor. Resmin boyama tekniği, boyalar v.s. canlı olarak görülmeli. İşte o zaman resim, koku olarak bile daha etkileyici.'' şeklinde konuşuyor.

Genç ressam Georgi Petrov ressam olmanın zorluklarını da anlatıyor:
''Çok zor olmasına rağmen özgürlüğünün ve zamanının tamamen sana ait olması büyüleyici bir olay. Başka bir şey yapmayı hayal bile edemiyorum. Meslektaşlarımın çoğu, resimden başka uğraşlara da el atıyor ve bu şekilde ''Pazar Ressamı'' oluyor. Onlar kendilerini bu tanımlamayı kullanarak ifade ediyor.

Tabii ki, bazen ödün vermek zorunda kalırsın. Neyse ki, halen bunu yapmadım. Benim için zor. Yine de bu, beni mutlu ediyor. Geriye baktığımızda yaşamı boyunca ün kazanan ressam sayısının oldukça düşük olduğu görülüyor. Orta bir denge bulduğuma inanıyorum. Hoşlandığım her şeyi yapabiliyorum ve çalışmalarım sayesinde para kazanıyorum. 15 yıldır bu böyle.''

Georgi Petrov'un facebook sayfası.
https://www.facebook.com/georgipetrov.eu/

5 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.03.2018, 13:38   #2
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Georgi Petrov (1978 - .... -) | Bulgar Ressam

Georgi Petrov'un Sergileri

2013
Boston, MA, USA, Private Art Show - Der Künstler trifft Publikum.

2012
Kirkland, WA, USA, Private Art Show - ein Wochenende der Kunst mit Freunden
Sofia - Artur Galerie.

2011
Sofia, - Artur Galerie.
Sofia, - Minerva Galerie, Grand Hotel Sofia
Bansko, Kempinski Hotel Grand Arena.

2010

Pittsburgh, USA, - Galerie BMNECC
Boston, - USA, Galerie Frühlings Schritt
New York, USA,- Alfa Art Gallery, in Zusammenarbeit mit den Bulgarischen Konsulat Geschenke “Facebook: Passwort Liebe”, - Georgi Petrov eine Einzelausstellung in der bulgarischen Konsulat Gebäude in New York City
New Jersey, USA, Alfa Art Gallery

Sofia, - Radisson Blu Grand Hotel, “Facebook: Passwort Liebe”

2009

Plovdiv, “Eindruck” Halle für Kunst
Sofia, - Jessicas Haus, wurde die Ausstellung mit dem Titel “Die fünfte Jahreszeit”
Bratislava, Slowakei , - BKI-Galerie

2006

Sofia, - Asen Vassilev Galerie, wurde die Ausstellung mit dem Titel “Bulgarien - My Fairytale”
Sofia, Nationalversammlung der Republik Bulgarien

2005
Sofia, - Maestro-Galerie
Bratislava, Slowakei, - BKI-Galerie

2004

Wien, Österreich, - Wittgenstein-Haus

Sofia, - Kunstgalerie von Trud Zeitung
Dobrich, - Eröffnung des Autors Galerie “Georgi Petrov”
Paris, Frankreich, Botschaft der Republik Bulgarien

2003

Berlin, - Deutschland, BCI-Galerie
Sofia, - Triadiss Galerie
Sofia, - Ungarischen Kulturinstitut

2001

“Sinn der Ewigkeit”, ein Dokumentarfilm Georgi Petrov Leben und Kunst gewidmet, Autor Frau. Elena Dimitrova, Regisseur / Kameramann Rumen Smilevski, International Film Service Produktion.
Sofia, Nationalversammlung der Republik Bulgarien
Sofia, - Kempinski Hotel Zografski
Varna, - Artea Galerie

2000

Sofia, - National Palace of Culture, Halle für Kunst

1999
Sofia, - Draka Art Gallery

1997

Sofia, - Art Gallery “Old Carriage”

1995

Dobrich, - City Art Gallery

Eski 19.03.2018, 13:32   #3
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: Georgi Petrov (1978 - ....) | Bulgar Ressam

Ressam detaylara girmekten hiç hoşlanmıyor herhalde.

Ellerine sağlık, teşekkürler Canan.
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.2020, 17:49   #4
Canan
Çiçekci kız

3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.2020, 17:49   #5
Canan
Çiçekci kız

3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.2020, 17:50   #6
Canan
Çiçekci kız

Eski 10.04.2020, 19:02   #7
OkyanusunKalbi
WoodStock

Değişikmiş resimleri. Karmakarışık doktor yazısı derler ya bunun da resimleri ressam resmi olmuş.

Çok da müsrif bişi ya. Bi tabloya bi kilo boya harcamamışsa ben de oki değilim.

Eline sağlık Canan'cığım.
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.01.2023, 22:30   #8
Mahkum75
Yasaklı Üye

Ressam güzel doğa ve köy resimleri resmetmi. Oki'nin yazdığı gibi fazla müsrif davranmıṣ hatta bazı resimleri çift çift mi yapmıṣ, yoksa benmi öyle gördüm. Konu için teṣekkürler @Canan hanım, ellerinize sağlık.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
1978, biyografisi, bulgar, georgi, hayatı, petrov, ressam

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)