Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Üniversitelerimiz

Üniversitelerimiz Ülkemizdeki üniversitelere ait bilgiler, fotoğraflar

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 03.02.2009, 04:00   #1
KaLiNKa
Gerçek Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart GATA - Gülhane Askeri Tıp Akademisi

GATA
Gülhane Askeri Tıp Akademisi

Gülhane Askeri Tıp Akademisi , bilimsel özerkliğe sahip , T.S.K.'nın sağlık bilimleri alanında en yüksek danışma organı olan , ön lisans , lisans , lisans üstü düzeyde eğitim-öğretim , bilimsel araştırma ve yayım yapan, T.S.K.'ne tabip ve gerektiğinde diğer sağlık bilimleri alanında askeri personel yetiştiren bir komutanlıktır.
Türk tıbbına bir asırdan fazla hizmet veren GATA ; Gülhane Askeri Tatbikat Okulu ve Hastanesi adı altında 30 Aralık 1898 tarihinde İstanbul'da Topkapı Sarayı surları içerisinde kurulmuştur.

1941 yılında İstanbul'dan Ankara'ya Cebeci Hastanesi'ne nakledilerek , 12 yıl süreyle faaliyetlerini burada sürdürmüş , 1947 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi ünvanını almıştır.1953 yılından 1971 yılına kadar Bahçelievler'deki şimdiki K.K.K. lığı binasının bir bölümü olan eski binada hizmet veren GATA , 1971 yılında Etlik'teki bugünkü modern binalarına taşınmış ve 30 yıldır faaliyetlerini bu kampüste sürdürmektedir.

1971 yılından itibaren GATA Komutanlığı bünyesinde şu değişiklikler meydana gelmiştir :

1977 yılında GATA Komutanlığı bünyesinde Sağlık Astsubay Hazırlama ve Sınıf Okul Komutanlığı ,7 Kasım 1980 tarihinde Askeri Tıp Fakültesi , 25 Kasım 1985 tarihinde Hemşirelik Yüksek Okulu , 01 Ekim 1992 tarihinde, 2 yıl süreli ön lisans seviyesinde eğitim veren Sağlık Meslek Yüksek Okulu açılmıştır.

21 Nisan 2000
tarihinde T.S.K. Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi hizmete girmiştir.Gülhane Askeri Tıp Akademisi; 1998 yılında 100 üncü kuruluş yılını kutlamıştır.GATA , yetiştirdiği öğretim üyesi ve uzman hekimleri ile 1909'da İstanbul Tıp Fakültesi'nin , 1945 yılında Ankara Tıp Fakültesi'nin kuruluşuna da önemli katkılarda bulunmuştur.

Resmi Sitesi

Kendini sevmek, hayatı sevmektir!

2 Üyemiz KaLiNKa'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.11.2014, 22:32   #2
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Standart Cevap: GATA - Gülhane Askeri Tıp Akademisi

Tanıtım için teşekkürler Kalinka...
Eski 05.04.2015, 19:45   #3
selimaydin
Yeni Üye

Merhaba gatanın yurdunda kalan arkadaşıma bir Kargo gondermem gerekiyor. Adres tam olarak ne yazmaliyim.
Mobil Sürüm ile Gönderildi
Eski 05.04.2015, 19:55   #4
Efruz
Dost Nâzım

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi selimaydin Mesajı göster
Merhaba gatanın yurdunda kalan arkadaşıma bir Kargo gondermem gerekiyor. Adres tam olarak ne yazmaliyim.
Okulun kendi sitesinden telefon numarasını alıp, aramanız ve sormanız en kesin yolu.

Sakın sen kuş vurma yavrum,
En engin bir kardeşlikte uçar kuşlar gökyüzünde.
Tüfekle oynama yavrum,
Şakacığı bile çirkin bir canlıyı öldürmenin.

Eski 05.04.2015, 20:24   #5
selimaydin
Yeni Üye

Eski 24.09.2016, 19:22   #6
Sami
Düz Adam

Sultan Abdülhamid hastanesi oldu adı.

Artık acil servisleri kız bakılsın diye var onların.

Çatışmadan kurtarılan yaralı askerleri kabul etmemişler, askerler kaldırımlarda sedyede bekletilirken şehit olmuşlar haberleri vardı bugün, okuyamadım ayrıntısını.
Sami'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
akademisi, askeri, gata, gülhane

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler