Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Spor Dünyası > Futbol | Diğer Futbol Kulüpleri > Fenerbahçe

Fenerbahçe Ne Mutlu Seni Sevene

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 21.12.2012, 15:33   #11
Karagöz
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İşte Fenerbahçeli Meireles'in Cezası!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MartiNeAgLe Mesajı göster
Sayın Karagöz,bir insana küfür etmekle,Fiziksel temesta bulunmanın cezası aynı değildir.Bu durum yerlerde sürünmekte olan Türk adaletinde mi ayrı cezaları gerektirir.Ayrıca siz GS lıların gödüğü ama benim bir türlü göremediğim şu tükürme olayını bana resimler yada videoyla gösterirmisin çok merak ettim...

Ayrıca konuyu alıp bambaşka yerlere çekmenize aslında yorum bile yapmamak lazım ama neyse stad dışında yada içinde taraftarın şiddetiyle bir futbolcunun hareket yada küfürden dolayı ceza almasının ne alakası var ben analayamadım ?

Öncelikle tükürme iddiasında bulunan Galatasaraylılar değil, hakemin bizatihi kendisidir.

Sonrasında ise konuyu alıp başka yerlere çektiğimizden şikayet edip, verilen cezayla alakalı yorumunda Engin Baytar'dan bahsetmen ne kadar haklı bir şikayet sence ?

Engin Baytar'a verilen cezaya kimsenin yanlış dediği yok. Biz hata yapan futbolcuyu savunma hatasına düşmüyoruz. Engin Baytar'a verilen ceza yerindedir. Bu cezadan ilk bahseden ve karşılaştırma yapan sizsiniz.

Madem karşılaştırma yapacaksınız; 12 Mayıs'ta taraftarın yarattığı terörün sebebinin de; Fenerbahçe kulübünün açıklamaları ve kendilerini Cumhuriyet'in bekçileri zannetmesi olduğunu anlamalısınız... Bu sebepleri göz ardı ederseniz, olayı sadece taraftar boyutunda değerlendirmeniz normaldir. Fakat olayın taraftarla alakasından çok, bir kulüple alakası olduğundan ötürüdür; verilen cezanın yetersiz olduğunun savunması.

Aslında şunu da düşünmüyorsunuz; Madem taraftar olayında Fenerbahçe'nin bir kabahati yok neden Futbol Federasyonu, Fenerbahçe'ye 5 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Taraftarın yaptığı da kulübü bağlıyormuş demek...

Madem yorum yapmaya hacet görmüyorsunuz; bari karşılaştırma yapıp bizi de yormayın...
Eski 21.12.2012, 15:58   #12
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagöz Mesajı göster
Öncelikle tükürme iddiasında bulunan Galatasaraylılar değil, hakemin bizatihi kendisidir.

Sonrasında ise konuyu alıp başka yerlere çektiğimizden şikayet edip, verilen cezayla alakalı yorumunda Engin Baytar'dan bahsetmen ne kadar haklı bir şikayet sence ?

Engin Baytar'a verilen cezaya kimsenin yanlış dediği yok. Biz hata yapan futbolcuyu savunma hatasına düşmüyoruz. Engin Baytar'a verilen ceza yerindedir. Bu cezadan ilk bahseden ve karşılaştırma yapan sizsiniz.

Madem karşılaştırma yapacaksınız; 12 Mayıs'ta taraftarın yarattığı terörün sebebinin de; Fenerbahçe kulübünün açıklamaları ve kendilerini Cumhuriyet'in bekçileri zannetmesi olduğunu anlamalısınız... Bu sebepleri göz ardı ederseniz, olayı sadece taraftar boyutunda değerlendirmeniz normaldir. Fakat olayın taraftarla alakasından çok, bir kulüple alakası olduğundan ötürüdür; verilen cezanın yetersiz olduğunun savunması.

Aslında şunu da düşünmüyorsunuz; Madem taraftar olayında Fenerbahçe'nin bir kabahati yok neden Futbol Federasyonu, Fenerbahçe'ye 5 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Taraftarın yaptığı da kulübü bağlıyormuş demek...

Madem yorum yapmaya hacet görmüyorsunuz; bari karşılaştırma yapıp bizi de yormayın...
pardon ama siz mi benim yazdıklarımı anlayamıyorsunuz yoksa ben mi anlatamıyorum?
Mierelesn'i cezasıyla Engin Baytarın cezasını tabi ki karşılaştıracağım ikisindede hakeme yönelik bir eylem var ve aynı katogoride değerlendirilip aynı cezalar verilmiş.Ben enginin cezası azdır yada coktur demiyorum.
Mierlese verilen ceza haksızdır diyorum buna istinadende Baytarın cezası o zaman daha fazla olmalıydı diyorum bunu neresini anlamıyorsunuz acaba ?

Hala 12 mayıs demeniz neyin nesidir.Ben taraftar haklı yada haksızdır ne zaman nerede demişim yada fb külübünün yaptığı açıklamaların haklılığını.o olayların savunalacak tarafı mı var allahsen nesini tartışıyorsun yada tartışıyoruz anlamıyorum..

son olarak sadece ben değil hemen hemen tüm gazetelerde bu ceza Engin Baytarın cezasıyla kıyaslanıyor.Çünkü hakeme futbolcu tarafından yapılan haraketten dolayı oluşan ceza var ortada.

Hakemlerin her raporu doğru mudur peki ?

12 mayısın kıyaslamaları Beşiktaş-Bursa yada Bursa-Beşiktaş maçındaki sahadışı olayları kıyaslanabilir bu olayla uzaktan yakından alakası yoktur saygılar...
Eski 21.12.2012, 16:02   #13
Karagöz
Uzman Üye

Alıntı:
pardon ama siz mi benim yazdıklarımı anlayamıyorsunuz yoksa ben mi anlatamıyorum?
Mierelesn'i cezasıyla Engin Baytarın cezasını tabi ki karşılaştıracağım ikisindede hakeme yönelik bir eylem var ve aynı katogoride değerlendirilip aynı cezalar verilmiş.Ben enginin cezası azdır yada coktur demiyorum.
Mierlese verilen ceza haksızdır diyorum buna istinadende Baytarın cezası o zaman daha fazla olmalıydı diyorum bunu neresini anlamıyorsunuz acaba ?

Hala 12 mayıs demeniz neyin nesidir.Ben taraftar haklı yada haksızdır ne zaman nerede demişim yada fb külübünün yaptığı açıklamaların haklılığını.o olayların savunalacak tarafı mı var allahsen nesini tartışıyorsun yada tartışıyoruz anlamıyorum..

son olarak sadece ben değil hemen hemen tüm gazetelerde bu ceza Engin Baytarın cezasıyla kıyaslanıyor.Çünkü hakeme futbolcu tarafından yapılan haraketten dolayı oluşan ceza var ortada.

Hakemlerin her raporu doğru mudur peki ?

12 mayısın kıyaslamaları Beşiktaş-Bursa yada Bursa-Beşiktaş maçındaki sahadışı olayları kıyaslanabilir bu olayla uzaktan yakından alakası yoktur saygılar...

Tamam ben anlayamıyorum, özür dilerim...
Eski 21.12.2012, 16:54   #14
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagöz Mesajı göster
Tamam ben anlayamıyorum, özür dilerim...
özürlük bir durum yok
Eski 21.12.2012, 17:03   #15
Karagöz
Uzman Üye

Alıntı:
özürlük bir durum yok
Özür dilediğim için hislerimi belirteceğim herhangi bir cümle yine aynı manaya gelecek. Peki o halde demekle yetineyim o zaman
Eski 21.12.2012, 17:11   #16
MyLife
Tam Üye

Ben onu bunu bilmem elin gavuru gelecek bizim hakeme gay işareti yapacak suratına tükürecek ve buna 12 maçlık ceza çok görülecek öylemi arkadaşlar.
Enginin yaptığını da onaylamıyorum ama, Meireles'de hakemin yakasına yapışım itekleseydi eğer oyunun ve ortamın atmosferinden sinirlerine hakim olamadı derdim.
Ama sen kalk 3 kere adama sen gaysın diye işaret et sonrada tükür,bu resmen hakaret aşağılamadır.
Avrupa da yapsaydı ya bu hareketleri bak ne oluyordu futbol hayatını bitirirlerdi adamın.
Bence 12 maç değil Türkiye'de böylelerine izin vermeyeceksin para kazanmalarına.
2 Üyemiz MyLife'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.12.2012, 20:19   #17
Megan
Uzman Üye

Verilen ceza çok iyi olmuş .

Bu oyuncuya Fenerbahçe yonetimininde ayrıca oldukça agır bir ceza vermesi gerekir .

Tahkim 12 maçlık cezada indirime gitse dahi ,yonetimin kesinlikle taviz vemeyip ibretlik bir ceza vermesi en dogrusu olucaktır .

Acaba aynı oyuncu avrupa da aynı hareketi yapabilirmiydi veya yapmaya cesaret edebilirmiy di .

Olaki böyle bir gaflete duşup yaptı ,kesinlikle eminimki alacagı ceza bundan çok daha agır olurdu .

Senin gibi profesyonel olan bir oyuncunun ne hakkı var ,takımını 10 kişi bırakmaya .

Ne hakkı var takımının yenilmesinde rol oynamaya .Hem derdbi de takımını yalnız bırakacak ,hem de gelecek maçlarda .

Hangi futbolcu olursa olsun ,hangi takıma gelirse gelsin o takımdan daha buyuk olamaz .

Bunlara hadlerini bildirmedigimiz surece başta hakemlerimize ,sonra da bizlere her zaman böyle saygısızca hareketlerde bulunmaya devam edicekler .

Buna dur demenin zamanı geldi de geçiyor bile .

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
Megan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 21.12.2012, 20:25   #18
ala'turka
Yasaklı Üye

Az bile bu ceza,
onun yaptığı tek kelimeyle densizlik
ala'turka'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.12.2012, 11:00   #19
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi My_Life Mesajı göster
Ben onu bunu bilmem elin gavuru gelecek bizim hakeme gay işareti yapacak suratına tükürecek ve buna 12 maçlık ceza çok görülecek öylemi arkadaşlar.
Enginin yaptığını da onaylamıyorum ama, Meireles'de hakemin yakasına yapışım itekleseydi eğer oyunun ve ortamın atmosferinden sinirlerine hakim olamadı derdim.
Ama sen kalk 3 kere adama sen gaysın diye işaret et sonrada tükür,bu resmen hakaret aşağılamadır.
Avrupa da yapsaydı ya bu hareketleri bak ne oluyordu futbol hayatını bitirirlerdi adamın.
Bence 12 maç değil Türkiye'de böylelerine izin vermeyeceksin para kazanmalarına.
Türk futbolcu yaparsa 3 maç yabancı yaparsa 12 maç ceza olacak öylemi bu nasıl bir anlayıştır ??
Ve şu tükürme olayını biri bana göstersin lütfen ??
Eski 22.12.2012, 11:29   #20
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

Bundan daha güzel bir video olacağını sanmıyorum ve bu videoyu seyredipte hala tükürdü diyorsanız tamam benim gözlerde bozukluk var seçemiyorum diyeceğim..

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
meirelesin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)