Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Anketler

Anketler Her konuda anketler

Anket Sonucunu Göster: İdeal kadın nasıl olmalı?
Masum bir güzelliği olmalı, dikkat edenler farketmeli 1 2.50%
Benim eksik taraflarımı kapatacak özellikleri ve zevkleri olmalı ki bir bütün olalım 2 5.00%
Güçlü bir kadın olmalı, tüm kararlarını kendi verebilmeli, sorunlarını kendi çözebilmeli 10 25.00%
Yumuşak bir kadın olmalı, kararlarını alırken bana danışmalı, bana ihtiyacı olduğunu hissettirmeli 1 2.50%
İdeal kadın diye birşey yoktur, sevdiğim kadın idealdir 9 22.50%
Bilemiyorum 5 12.50%
Yorum ..? 12 30.00%
Katılımcı sayısı: 40. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 16.04.2013, 15:10   #11
ŞimâL
ڪے aşk-ı derun ڪے

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İdeal Kadın Nasıl Olmalı?

Bence de sevdiğin kadın, idael kadındır
Eski 16.04.2013, 16:01   #12
DrPsiko
Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Limon Mesajı göster
Herşeye eyvallah diyen kadın idealdir değil mi ?
Kimsenin böyle bir şey beklediğini sanmıyorum.
Eski 17.04.2013, 18:07   #13
Şahinoğlu
Üye

Kriterlerimi veriyorum, birisi sevabına Esra Eröl'ü arasın:

Zeki, dürüst, anlayışlı, güzel, sanat ve yazından anlayan, mizah anlayışı gelişkin, ciciş olmayan (Bana da hep mi ciciş düşer arkadaş! Ömrüm Mango'ların kapısında sürünmekle geçti yemin ediyorum), evi çekip çevirebilen, çalışkan, anaç (Biraz fazla zıpırım, kontrol gerekiyor), esnek çalışma saatlerine uyg... (Ne diyorum ülen ben? İş ilânı gibi oldu. Bunu es geçelim). Böyle yani. Kısaca "annem" gibi.

Şimdi siz diyeceksiniz ki, "Ülen şeker kardeşim, böylesini bulsam sana niye haber edeyim? Nikah salonuna giderim hemen". Doğru. İşin kötü tarafı şu: Ben böyle bir insanı bulmuştum. Hayatımın en güzel senesiydi. -Di'li geçmiş kullanıyorum, zira artık kendisi yok. Bazen olmayınca olmuyor maalesef. Aman neyse işte...

İnsan ömrü, sürekli arayışlarla geçiyor. Aman şöyleydi, aman böyle olsundu; kriter, kriter, kriter... Hiçbir halt da tasarladığın şekilde yürümüyor işte. Böyle şeylere fazlasıyla kapılıp da kaç kere gerçek mutluluğu teptik belki, kimbilir...

"İdeal kadın" konusuna ilişkin fantastik bir film vardı: Ruby Sparks.

*spoiler*

Yazar, yeni eserinde her şekilde ideailize ettiği gibi bir kadın tipi yaratır; dırdır yok, trip yok, kaşı şöyle, gözü böyle, huyu şu şekil, her şey kebap. Film bu; bir süre sonra imgelemi gerçeğe dönüşür. Unuttuklarını da eklemeye devam eder. Yalnız yarattığı fabrika çıkışlı Frankenstein'ında bir sorun vardır: bir şey iyi hâle geliyorsa, bir başka şey de tezeğe sarıyordur. İşin içinden bir türlü çıkamaz. En sonunda her şeyin olması gibi kalması gerektiğine karar verir. Mutlu mesut bayırlardan yuvarlanıp, Hülya Koçyiğit modeli çamın kenarından sekerler bunlar filan ve film biter.

*spoiler*

Sanırım bazı şeyler olması gerektiği gibi olmalı. Söz gelimi, acıyı çektiğimiz vakit mutluluğun değerini daha iyi anlıyoruz. Ayrıca her şey mutlu mesut olsa ne kadar da tekdüze ve sıkıcı bir hayat olurdu düşünsenize. Bu, "Hadi durduk yere bir acı unsuru yaratayım da, mutluluğun kadehinden içeyim" kafası değil elbet. Dengesizlik sebebiyle bu sefer de kafayı kırıp don gömlek halay çeke çeke Meclis önüne gitmek pek olası. Yazının içinde defaaten tekrarladığım gibi, kurguladığımız şeylerin neredeyse tamamına yakını gerçekleşmeyecek. Velhâsıl, çok düşünmemek gerek; akışına bırakalım gitsin. Ânın tadını çıkaralım; acısıyla, tatlısıyla...
10 Üyemiz Şahinoğlu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.04.2013, 22:04   #14
M.Özen
Uzman Üye

Bir erkek ideal kadını asla tanımlayamaz,, aklımız yetmez
Eski 18.04.2013, 00:12   #15
Kafka
Tam Üye

"İdeal" diye belirlenen kalıplara girmesin yeter. Şimdi kendimle çeliştim aslında çünkü bu karşı çıkışım bile bir ideal belirtmeye yönelik
Geçenlerde ilk defa intiharı düşündüm. sonra direk bu düşünceyi kafamdan sildim. çünkü benim intiharım annem ve babamı yıkacaktı. tabi böyle bir şeye sebebiyet vermemek için önce onları öldürmek zorunda kalacaktım. sonra onların ölümüyle teyze ve amcalarımın da hayatı kararacağından, onları da öldürmem gerekecekti, ve basit intihar girişimim sonunda bir toplu katliama dönüşecekti..
6 Üyemiz Kafka'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.04.2013, 00:44   #16
Kivirbas
Üye

Benim gibi olmasi gerek.
Eski 18.04.2013, 01:05   #17
Kafka
Tam Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Mecburen ''yorum'' seçeneği oldu.

Bir kadın önce kendisi için ideal olacak. Kendi ayakları üzerinde durabilecek ve kendisini asla ekonomik olarak eşine, sevdiğine, erkek arkadaşına bağımlı kılmayacak. Erkek sapıttı mı, ona bir kaç şans tanıdıktan sonra şutlayabileceğini hissettirecek. Erkek bilecek ki, eğer öküzleşirse(!) o kadın uçar gider. Ha bu iki taraf için de geçerli aslında.

Ha bir de ''fıttırık'' olacak kafadan. Spontane biraz... Aklına başka kadınların aklına düşmeyenler düşecek. Biraz sıradışı olacak yani. Aynı zamanda güzel, alımlı ve bakımlı da olmalı.
Aristo, beni feci gaza getirdin. O zaman ben de kendi ideal kadınımı tarif edeyim:

edebiyatı yani sanatı sevecek, felsefeye ilgisi olacak, şakayı sevecek, susmayı sevecek (ilginç gelebilir ama çok severim susmayı, evet, evet hiç şaşırma lütfen ) duygusal olacak, empati yapabilecek, anlayışlı olacak...

Tabii bunlar benim ideal kadın'ım. Tüm dünya'daki kadınlar böyle olsa seçim yapmak zorlaşırdı ama ben hemen Laetitia Casta'yı seçerdim o ayrı

Meraklısına Laetitia Casta (off ki ne off, hastasıyım hafız )

Geçenlerde ilk defa intiharı düşündüm. sonra direk bu düşünceyi kafamdan sildim. çünkü benim intiharım annem ve babamı yıkacaktı. tabi böyle bir şeye sebebiyet vermemek için önce onları öldürmek zorunda kalacaktım. sonra onların ölümüyle teyze ve amcalarımın da hayatı kararacağından, onları da öldürmem gerekecekti, ve basit intihar girişimim sonunda bir toplu katliama dönüşecekti..
9 Üyemiz Kafka'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.04.2013, 02:08   #18
Insanlikarayan
Müdavim

Bir kac sefer Konuya girmis olsam bile, gülüp gectim.

İdeal kadın nasıl olmalı?
Masum bir güzelliği olmalı, dikkat edenler farketmeli

Masum Güzelligi derken, yaslanmasinida bilmeli.

Benim eksik taraflarımı kapatacak özellikleri ve zevkleri olmalı ki bir bütün olalım.

Bir iyi düsünce olabilir, fazla iyi düsünmeyin bence.

Güçlü bir kadın olmalı, tüm kararlarını kendi verebilmeli, sorunlarını kendi çözebilmeli.

Bir kadin Normalinde, Erkeklerden daha dayanikli Kemik yapisina sahip.
Gencliginde kendini ac kalmaya zorlamamissa.
Yumuşak bir kadın olmalı, kararlarını alırken bana danışmalı, bana ihtiyacı olduğunu hissettirmeli.

Ya karar verin yumusakmi, yoksa elinin tersiyle adami yikacak durumdami diye.
İdeal kadın diye birşey yoktur, sevdiğim kadın idealdir.

Bir tek dilegim var Mutlu ol yeter.
Bilemiyorum

Hic olmazsa icten gelen bir duygu, bin yasaaaa.
Yorum ..?

Geldik simdi yoruma.

Daha yeni Palermoda olan bir Mahkemeyi seyrederken, Ideal Kadin olmak isteyen, bir zamanlarin Hayat arkadasim, bu Mahkemeye katilabilir.

Zira oda kendini tam bir Kadin olarak hissetmezken, gitti, Kendi Istegiyle Bicagin altina yatip, Güzelliginde yardimlarda bulundu.

Hadi diyelim, istedigi güzellige kavustu, Önüne 1,5´ar kiloluk malzeme daha taktirdi.
Be Mahlük, daha ehliyetin yoktu, ne bu eksiklik duygusu?.
Sadece bu olsa, Botex igneleri yetmedi, Derisini gerdirmeye gitti.

Söyle bir osmanli Tokadi vurmaya kalksam, Yüzü düsecek diye korkular yasiyordum.

He birde disarda yemeye gittigimizde, derisinin fazla cekildigi icin, devamli siritma seklini görmek, daha baska bir tabloyu gerceklestiriyordu.

Makyajini desenli kullanmasini bilmesi lazim.

Erkek olarak öpücük verdigimizde, Boya kutusunu degil, karsi cinsten birisini öptügümüzü hissetmemiz lazim.

Ara sira, Erkege ulasmanin yolu, Mideden gectiginide bilmesi lazim.

Nede olsa Ac Ayi bile oynamaz.
Dur yaaa, simdi kendimizi, ayi olarakmi adlandirdim.

Hee iste burada sözü kapip, hemen yok yaaaaaaaa demesi lazim.

Nerde acildi bu konu yahu?, geyiktemi?.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
6 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.04.2013, 02:12   #19
Kafka
Tam Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Bir kac sefer Konuya girmis olsam bile, gülüp gectim.

Masum bir güzelliği olmalı, dikkat edenler farketmeli

Masum Güzelligi derken, yaslanmasinida bilmeli.

Benim eksik taraflarımı kapatacak özellikleri ve zevkleri olmalı ki bir bütün olalım.

Bir iyi düsünce olabilir, fazla iyi düsünmeyin bence.

Güçlü bir kadın olmalı, tüm kararlarını kendi verebilmeli, sorunlarını kendi çözebilmeli.

Bir kadin Normalinde, Erkeklerden daha dayanikli Kemik yapisina sahip.
Gencliginde kendini ac kalmaya zorlamamissa.
Yumuşak bir kadın olmalı, kararlarını alırken bana danışmalı, bana ihtiyacı olduğunu hissettirmeli.

Ya karar verin yumusakmi, yoksa elinin tersiyle adami yikacak durumdami diye.
İdeal kadın diye birşey yoktur, sevdiğim kadın idealdir.

Bir tek dilegim var Mutlu ol yeter.
Bilemiyorum

Hic olmazsa icten gelen bir duygu, bin yasaaaa.
Yorum ..?

Geldik simdi yoruma.

Daha yeni Palermoda olan bir Mahkemeyi seyrederken, Ideal Kadin olmak isteyen, bir zamanlarin Hayat arkadasim, bu Mahkemeye katilabilir.

Zira oda kendini tam bir Kadin olarak hissetmezken, gitti, Kendi Istegiyle Bicagin altina yatip, Güzelliginde yardimlarda bulundu.

Hadi diyelim, istedigi güzellige kavustu, Önüne 1,5´ar kiloluk malzeme daha taktirdi.
Be Mahlük, daha ehliyetin yoktu, ne bu eksiklik duygusu?.
Sadece bu olsa, Botex igneleri yetmedi, Derisini gerdirmeye gitti.

Söyle bir osmanli Tokadi vurmaya kalksam, Yüzü düsecek diye korkular yasiyordum.

He birde disarda yemeye gittigimizde, derisinin fazla cekildigi icin, devamli siritma seklini görmek, daha baska bir tabloyu gerceklestiriyordu.

Makyajini desenli kullanmasini bilmesi lazim.

Erkek olarak öpücük verdigimizde, Boya kutusunu degil, karsi cinsten birisini öptügümüzü hissetmemiz lazim.

Ara sira, Erkege ulasmanin yolu, Mideden gectiginide bilmesi lazim.

Nede olsa Ac Ayi bile oynamaz.
Dur yaaa, simdi kendimizi, ayi olarakmi adlandirdim.

Hee iste burada sözü kapip, hemen yok yaaaaaaaa demesi lazim.

Nerde acildi bu konu yahu?, geyiktemi?.
Okurken gözlerim doldu. "İşte budur" dedim kendi kendime. Perdeyse gözyaşlarımı silip geliyorum hocam
5 Üyemiz Kafka'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.04.2013, 13:23   #20
Limon
Süper Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Limon Mesajı göster

Annem gibi

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
boru, ideal, kadın, nasıl, olmalı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler