Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Gezelim & Görelim > Buram Buram Türkiye'm > Marmara

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 09.09.2012, 22:56   #11
Basakca
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Paşalimanı Adası (Erdek- Balıkesir)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi tezden Mesajı göster
Merhaba Başakça
Forum a, Paşalimanı hakkındaki yazınızı okuduktan sonra katıldım.Bu güzel paylaşımınız için teşekkür ederim.Önümüzdeki hafta sonu ailem ve arkadaşlarımla adada kamp yapmaya karar verdik.Kamp yeri konusunda tavsiye edebileceğiniz mevkiler varmı ?
Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz sayın Tezden.

Tatil için sessiz sakin ortam arayanlar için ideal bir yer, lakin kamp kurmanın izne tabi olduğunu biliyorum. Önceden güvenliği sağlayan ada içerisinde bulunan Jandarma merkezi ile görüşmeniz gerek. Kamp kurulmasına pek sıcak bakılmıyor.

Ama konaklama konusunda sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Bir çok pansiyon mevcut ve fiyatları da uygun. Pansiyon dediğime de bakmayınız. Adanın yerlileri dayalı döşeli evler yapmışlarve pansiyon olarak misafirlerini bekliyorlar. Bir aile için ne gerekli ne var ise pansiyonlarda mevcuttur.

Daha çok Harmanlı Köyü ve Poyrazlar Köyü tercih ediliyor. Tuzla Köyü ise tesettürlüler tarafından çokca rağbet görüyor fakat denize girmek için Harmanlı Köyü'nün kıyılarını tercih ediyorlar.

Harmanlı Köyü'nde denize girmek için Teller ve İncirvoli adı ile anılan kıyılarda rahatca açılabilirsiniz.

Poyrazlar Köyü daha hareketli olmasına nazaran ismi üzerinde çok esiyor. Akşamları vasıtanız var ise eğlenmek için tercih edebilirsiniz.

Balıklı Köyü de güzeldir ama plajı kum değildir ve adaya ulaşımı sağlayan Deniz İşletmelerinin feribotu buraya uğramaktadır. Yaz kış demeden. Paşalimanı'na da haftanın belli günleri uğramaktadır. Önceden tarifelerine bakmanız ve feribot için yer ayırtmanız gerekmektedir. İlk kalkış yeri Paşalimanı olmadığından diğer adalardan tamamiyle de dolu olarak gelebiliyor ve araç almıyor sadece yolcu alıp yoluna devam ediyor.

İklim olarak İstanbul'da hava nasıl ise orada da aynıdır. Ona göre tedarikli gitmenizi öneririm.

9 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.2012, 14:14   #12
Gece
Uzman Üye

Gezdiğim, beğendiğim yerlerden ....
Ancak denizini sevemedim...
Denize değilde göle giriyormuşsun gibi bir his yarattı bende...
(Akdeniz' e alışkınız biz ondan galiba)

Bu güzel paylaşım için teşekkürler...
5 Üyemiz Gece'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.2012, 14:16   #13
Aldacı
» Marjinal Çapulcu «

Bandırmalıyım ve buradan haberim yoktu. Ben kendimi körfezin soğuk sularına bırakıp geleyim.

E sarà mia colpa
Se cosi è?

6 Üyemiz Aldacı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.2012, 16:04   #14
Papazulya
Bal Yazmalı

Bu yaz gittigim yerler arasinda Erdek de vardi. Sakin vesirin bir yer. Kafa dinlemek icin ideal fakat denizi cok da hosuma gitmedi.
Eski 13.09.2012, 12:38   #15
tezden
Yeni Üye

Çok teşekkür ederim Başakça.Bu bu verdiğiniz bilgiler fazlasıyla işime yaradı.Sağlıcakla kalın.
Eski 03.08.2013, 14:53   #16
Liaaa
Geciken gözyaşı hiçbir şey çözmez...

Akdeniz'den başka yer çetin gelir bana.

Yinede tertemiz doğa harikası.

Tanıtım için teşekkürler Başakça.
Eski 03.08.2013, 23:16   #17
Basakca
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Gece Mesajı göster
Gezdiğim, beğendiğim yerlerden ....
Ancak denizini sevemedim...
Denize değilde göle giriyormuşsun gibi bir his yarattı bende...
(Akdeniz' e alışkınız biz ondan galiba)

Bu güzel paylaşım için teşekkürler...
Denize nereden girdin de göl hissi verdi sana?

Yani koskaca Marmara Denizi bu dediğini duysa inanki küser sana, hatta bir kaşık suda boğmaya bile kalkışabilr?

Bir daha gidersen selamımı söyle de bir kaşık su yerine iki kaşık su ile işini halletsin.

6 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.08.2013, 03:32   #18
C.Doğan
Uzman Üye

Paşalimanı güzel ve sakin bir ada. Yalnız RTE'nin arkadaşı bu adada yer aldıktan sonra ada ünlendi. Değeri de biraz yükseldi sanırım. Eski mankenlerden Şenol İpek'in çalıştırdığı bir diskotekte vardı sanırım.

Yirmi yılı aşkın süredir gitmiyorum. Denize girecek düzgün bir kumsalı da yok diye hatırlıyorum.

Şehir ve araç gürültüsünden rahatsız olanların, yüksek yaşam temposundan yorulanların ana karadan uzak rahat edeceği bir yer ada. Ama bir kaç gün sonra kendinizi bir boşlukta da hissedebilirsiniz.

Poyraz rüzgarlarına açıktır ada. Bu rüzgarlarda çekilmez olur. Kapıdağ yarımadası gibi çekilmez olur.

Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler Başakça.
Eski 04.08.2013, 09:37   #19
Basakca
Müdavim

RTE'nin arkadaşı adadan yer aldıktan sonra mı ünlendi?

1997 yılından beri adada babamın yazlığı var. Bu şahsı hiç duymadım hadi ben ilgilenmiyorum diye duymamış olabilirim ama babam yılın 12 ayının en az 6 ayını orada geçirir ve hiç söz etmedi. Kimmiş merak ettim doğrusu.

Hem RTE'nin arkadaşlarının bu adaya yatırım yapacaklarını hiç sanmam. Çünkü adanın yerlilerin tamamı Atatürk tarafından yerleştirilen Yunanistan göçmenlerinden oluşuyor ve hepside rakıcı çapulcu.

Kumsalları güzeldir ama bakım yok. Öyleki Avşa ve Marmara adasından motorlarla cıbıl cıbıl plajlara geliyorlar.

Şenol İpek, adada bulunan bir arkadaşının teşvikiyle birlikte bir disko açmışlardı. Tabi ki adına disko da denirse. İzinsiz, kayıtsız kuyutsuz bir mekan imiş. Ama ömrü bir yaz sezonu olmuştu. Daha sonra ki sezonda tostunu yiyip bekleyenler olduğu için diskotek işletmeciliğinden tekavüt olmuştu.

Şu anda adada disko tarzı bir yer yok.

Hiç midye çıkartıp hemen oracıkta teneke midye yaptınız mı? Karpuzun hele ki kavunun tadını hatırlıyormusunuz? İstanbul'da bulamadım adada yetişen kavun ve karpuzun tadını.

Sessizliği yaz sezonu açılana kadar ve tatil amaçlı olarak sevdiğiniz arkadaşlarla gideceksiniz tek başına giderseniz cepleriniz şiirlerle dolu çakma şair olarak geri dönersiniz.

4 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.08.2013, 11:12   #20
Dilaver
Müdavim

2010 yılında açılan bir konuyu da bu vesile ile görmüş oldum.. Ufak tefek pürüzler hariç fena bir konu değil

Herşeye rağmen Paşalimanı adası görülesi bir yermiş.. Özellikle adanın balığının, rakısının, kavunun, karpuzunun tadını merak ettim..

İleriki yıllarda emekli olduğumda burayı gezip görmek isterim..

Her ne kadar bu konuyu acemilik hallerinizde açtığınız çok belli olsa da , emek vermişsiniz.. Sabırınıza ve emeğinize hürmet olarak, bu konu için teşekkürlerimi kabul ediniz Basakca....

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
5 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adası, adasıerdekbalıkesir, balıkesir, erdek, limanı, paşa, paşalimanı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)