Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Bekir Coşkun

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 30.04.2016, 10:14   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Kemal Bey Ayağa Kalk Dediysek… | Bekir Coşkun

Kemal Bey Ayağa Kalk Dediysek…

“Ayağa kalk” dediysek, Cumhurbaşkanı’nı görünce ayağa kalk demedik…
*
Mesele laikliği kaldırmaya gelip dayandıysa, Atatürk’ün partisi olarak gök kubbenin altında ayağa kalkacaksın…
Sokakta…
Parlamentoda…
Üniversitede…
Meydanlarda…
İş cumhuriyet anayasasını kaldırıp din devleti anayasası yapmaya geldi dayandıysa, toplumun önüne düşüp Türkiye’yi ayağa kaldıracaksın…
Böyle bir Cumhurbaşkanı’nın önünde değil…
*
Bu yıkımdan kurtulmak için kimlere umut bağladı çoğumuz bir bilsen…
Selahattin Demirtaş’a…
Meral Akşener’e…
Fethullah Gülen kasetlerine…
Fuat Avni’ye…
Hatta Obama’nın beyzbol sopasına…
“Umutlarımız“ arasında, bir tek CHP yok…
*
İl başkanınızı dövdüler…
İlçe başkanınızı dövdüler…
Milletvekilinizi dövdüler…
Size güvenip oy vermiş seçmenlerinizi her gün TOMA’larla, gazlarla, coplarla, evire çevire dövüyorlar, oturdunuz…
Cumhurbaşkanını görünce ayağa….
*
Terbiyeli insanları bilirim ben; içindeki ses “kalkmayacağım” der… Ama o an geldiğinde ayaklar kalkma pozisyonuna geçer, gövde öne eğilir, otomatik, bir bakmışsın ayakların ayaklanmış…
Elini uzatsaydı…
El de elden gidecekti…
Ama bu günler sıradan günler değil…
Yastıklarımız diken, yüreklerimiz yaralı, geceleri çığlıklar geliyor kulağımıza…
Türkiye başımıza yıkılıyor…
*
23 Nisan’da; Atatürk CHP’sinin açtığı Meclis’i kapattılar… Hiç olmazsa 10 bin kişi ile dayansaydın kapıya, tarih yazacaktın… Çocuklara balon dağıtmak dışında ayağa kalkmadın…
Arkasından “laikliği sileceklerini, din devletini anayasaya koyacaklarını” açıkladılar… Gençler, kadınlar, sıradan insanlar ayaklandı, oturdunuz…
Yarın 1 Mayıs; Taksim artık terk edildi, oturacaksınız…
Ama “Laik cumhuriyeti yıkıyor“ dediğin Cumhurbaşkanı’nı görünce ayaktasın…
Ayağa kalk dediysek…….

Eski 30.04.2016, 11:39   #2
İklim
Uzman Üye

Standart Cevap: Kemal Bey Ayağa Kalk Dediysek… | Bekir Coşkun

Duygularımız,düşündüklerimiz mi dile geldi dedirtti bu yazı bir an.Kim okur, kim dinler bilmiyorum ama umut bağladıklarımız umutsuzluklarımız gibi görünüyor yakın tarihte.
Mobil Sürüm ile Gönderildi
10 Üyemiz İklim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.04.2016, 11:55   #3
Farbak
Uzman Üye

Bütün kurumlar yıprandı yıpratıldı, vasıfsızlara, kıyafetsiz muhterislere, ödleklere teslim edildi. CHP de bunlardan biri.

Kemal Dervişten sonra bu Kemal de üsttekilerin piyonu.

Kemalizm bunlara emanet edildiyse vay halimize...
Eski 30.04.2016, 16:03   #4
Rosebud
Müdavim

Nevruz kutlamalarının olaylı geçtiği yıllarda yine bir nevruz günü, kanalın biri Diyarbakır'dan canlı yayın yapıyordu, arkada Kürtlerin gerçekleştirdiği dev bir miting görüntüsü önünde spiker şöyle diyordu: ''Çok şükür önemli bir olay gerçekleşmedi kazasız belâsız atlattık...''
Halbu ki aynı anda arka plandaki mitingden bölünme talepleri avaz avaz bağırılıyordu,
Kazasız belâsız atlatmış mıydık acaba yoksa belânın büyüğü nün mü habercisiydi!..
Nitekim bugün sonuç önümüzde, Kürtleri dışlıyor ve milliyetçilik yapıyormuş görüntüsü vermemek adına bugünlere geldik oysa Cumhuriyet temelinde kim ne der diye korkmadan sorunun felsefesini oluşturabilmeli cizgisini çekebilmeliydik, ilk zorlamalarda vermediğimiz tepki bugün karşımıza daha büyük bir sorun olarak çıkıyor.
Aynı durum din konusunda da geçerli, yaşadıklarımız aslında karşımızdakinin gücü sebebiyle değil bizlerin ezik tutumumuzdan kaynaklanıyor, dik duramadık, dini araç olarak kullanmaların karşısında korkmadan arkasında duracağımız, çatır çatır savunabileceğimiz bir argüman, bir felsefe koyamadık, daha doğrusu Cumhuriyeti ve faziletlerini anlatmaktan vaz geçtik, hep dinsiz derler baskılarına yenik düştük.
Halâ da bunu yapıyoruz, bir an önce toparlanıp ne Kürtlerin ''ayırımcılık yapıyorsunuz'' baskısına ne de müslümanların ''dinsizler'' baskısına prim vermekten derhal vazgeçmeli. korkmadan, çekinmeden, ezilmeden bunun sağlam argümanlarını ve felsefesini oturtmalıyız.
Onların argümanlarına karşı bir argüman geliştiremememiz, bir felsefe oturtamamamız haklı oldukları görünümü kazandırıyor, buna daha ne kadar müsade edeceğiz bilmiyorum ama bir karşı cephe oluşturabilme ihtimalimiz varsa bile gittikçe onu da kaybediyoruz.

TEARS AND SOUVENIRS

7 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.04.2016, 23:02   #5
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Kılıçdaroğlu bir dava adamı değil. AKP iktidarında ortalığı yıkacak derecede protesto edilmesi gereken çok fazla şey gerçekleşti ama CHP ne kendi göründü olay mahallinde ne de insanlari ateşleyebildi. Risk almaz onlar. Salon politikacısı hepsi. Halka inemezler.

Zaten kendisine biçilen statükoyu koruma görevini yerine getirirken hala daha köşelerde CHP'ye sitem yazısı yazmanın manası da yok.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nilgün MARMARA
4 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.05.2016, 01:09   #6
nurideniz34
Uzman Üye

Thumbs up Cevap: Kemal Bey Ayağa Kalk Dediysek… | Bekir Coşkun

Kemal bey hazretlerinin Bilgi ve donanımı CHP'yi uçuracak kapasitede değildir..Zaten nasıl geldiği de malumumuzdur...
Şimdi kim geliyor..
Tez vakitte gelecek..
Ümit Kabasakal...
Gör bak seçimde oy % 40 lara çıkmıyormu...?
Eski 01.05.2016, 01:42   #7
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CeMKaN Mesajı göster
Arkadas benimde artik chp baskanindan ve partisinden umudum kalmamaya basladi. Muhalefet partileri liderlerini degistirmesi gerekiyor. Sulari isinmaya basladi.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tntcool Mesajı göster
Kılıçdaroğlu bir dava adamı değil. AKP iktidarında ortalığı yıkacak derecede protesto edilmesi gereken çok fazla şey gerçekleşti ama CHP ne kendi göründü olay mahallinde ne de insanlari ateşleyebildi. Risk almaz onlar. Salon politikacısı hepsi. Halka inemezler.

Zaten kendisine biçilen statükoyu koruma görevini yerine getirirken hala daha köşelerde CHP'ye sitem yazısı yazmanın manası da yok.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cok Interesan!.

Ama göz göre görede ortada birakamazdim!.

Yahu eskiler az cok bilir, burada ilk adimlarimi atarken nasil burnumun oraya buraya carptigini.

Türkcemi gelistirdikce, Politikacilara yazdigim yazilari, Telefon görüsmeleri bile paylasmistim burada.

Salon Politikasimi?.

Yahu Gezi Parkinda, kendi Mitingine SON veripte, Sancaginla Sopasinla TAKSIME GIDEN KIMDI?.

Gazdan göremediniz galiba!.

CHP https://twitter.com/herkesicinCHP AK-Trollerden gecilemiyor, evinizin icine siciyorlar, kim karsi geldi simdiye kadar?.

Son hamlemde, 23Saat Ak-trolleri kovaliyabildim.

ALEVI,:

SÜNNI,:

SHI,:

Diye ayirt etmedim, takip edip, AK-Trollere aman vermedim.

Bademlenen Bademlenmisligini yüzlerine vura vura, Hizli Internetimin Kotasi bile yetmedi, daha önümde 6 gün var, 64Kilobytle sayfalar anca doluyor, yeniden yilmiyorum, halen FF´te 21 SAYFA, IE´de 40 Sayfa acik, Savasima devam ediyorum!.

Ne yaptiniz CHP icin?.

Ne yaptiniz Vatan icin?.

Alevi,:

Sünni,:

Shi deyipte, Insanlik namina ne yaptiniz bugün?.

AkNigde1 sayfasi kapandi, Alevi Kardeslerimize olumsuz davrandigi icin!.

Cani Cehenneme böyle Bademlenmisler icin!.

Paylasimlarini kendim okudum, tutamadim Klavyemi, Insanligi arayan Sünni olarak!.

Benim icin Dini görüsü o kadar Mühim degil, Insanligi Mühim!.

Tamam dersiniz, KK Ikinci sirada Mükemmel is yapti, bu Dogru!.

Ilk siraya geldiginde nasil desteklediniz?.

Gezi Parkinda, kendi Mitingini sallayip, Milletinle Gezi parkina geldiginde, Gezi Parki kendisi, Sancagini indirmesini istedi!.

Insanlik Ugruna Sancagini geri cekip, Milletini yürüttü!.

Görülmedi degilmi?.

Özellikle @Aristo´ya sormus olayim, Alevi,: Sünni,: Shi,: diye ayrim edemeden Konuya dalabilirmisin?.

Salafiyi simdi hic karistirmayacagim, zaten Bademlenmek Fitratinda yazar!.

Buraya yeni basladigimda, hem almanca hemde Manilerimi Türkce olarak Shia forumundada paylasmistim.

Yalan söylemeyeyim, Gülümsemeler burada daha kaliteli oldugu icin, burada kaldim.

Laikligin ilkesi degilmi, bunlara esit davranmak?.

Yoksa LAIK´ligi benmi yanlis anlamisim?.

Yasi basi belli, kendi iradesinle secmis Bademlenmeyi!.

Kendi aralarinda, Bademlenmis olsalardi, yeniden birsey diyemezdin orada!.

Bu bile düsündürür sadece!.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Dur demek lazim burada iste!.

Birisi yargilandi, gerisi nerede?.

Icraate bakarim anca böylecene!.

Ortalarda kosmakla birsey gelmez simdide, Gel verelim el ele Semsiye altinda böyle.

Bademlenmis birliginle, Ihanetcilere karsi simdi, birlik olusturmamiz lazim Semsiye altinda ebedi.

Bir Bilek yetmez orda, Kudurmus bunlar baya
Yanliz degilsin asla, Yerini bul istersen surada.

Semsiye Fetisistleri´de gezer, dikkat gerektirir simdiler.

Yanliz gördügünü böyle dürter.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ayağa, bekir, coşkun, dediysek…, kalk, kemal

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler