Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 21.03.2023, 01:20   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 'Muharrem İnce yaban otları yolarken ben tarikatlarla mücadele ediyordum'

'Muharrem İnce yaban otları yolarken ben tarikatlarla mücadele ediyordum'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin küstüğü gazetecilerden İsmail Saymaz, İnce ile arasında yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı başkanı adaylığını açıklayan Muharrem İnce'nin gazetecilere 'küsmesi' tartışılmaya devam ediyor.

SAYMAZ'DAN İNCE'YE SERT SÖZLER

İnce'nin küstüğü gazetecilerden İsmail Saymaz, Halk TV'de yayınlanan Konuşmazsak Olmaz programında tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Muharrem İnce cumhurbaşkanlığı kampanyasından sonra bahçesinde elma toplarken ben IŞİD'i yazıyordum" diyen Saymaz, "Muharrem İnce yaban otları yolarken ben tarikatlarla mücadele ediyordum. Benim sadece yargılandığım davaların sayfa tutarı, Muharrem İnce'nin okuduğu kitap sayfa sayısının 3 katıdır" ifadelerini kullandı.

Saymaz şunları söyledi:

"Ben şahsi olarak Muharrem İnce'ye sempatisi olan biriydim. Ben bir yıldır ara ara arıyorum, açmıyor. Ama kendisi mesaj atıyor sonra. Tuhaf bir tutum içerisindeydi. 20 Şubat'ta bana depremle ilgili bir klip attı, aradım; yine açmadı. Ben de kendisine mesaj attım. Dedim ki: 'Küsmüşsün galiba. 'Telefonunu kendisi kullanıyor.

Bunun üzerinde 10 gün geçti, Nevşin ve Fatih'e de küsmüş. Ben de paylaşımda bulundum. Benim telefonumu açmıyor, Ahmet Hakan arayınca anında açıyor ama. Sonra kendisi Fatih Altaylı'yı arıyor. Benim ile ilgili bir gerekçe bulmuş. Benimle ilgili ne olduğunu anlatamamış. Gerekçe şu: 'Saymaz'ı bir partinin gazetecisi olarak görüyorum. Kendisi CHP Basın Sözcüsü olduğu için işim olmaz.'

Muharrem İnce cumhurbaşkanlığı kampanyasından sonra bahçesinde elma toplarken ben IŞİD'i yazıyordum. Muharrem İnce yaban otları yolarken ben tarikatlarla mücadele ediyordum. Benim sadece yargılandığım davaların sayfa tutarı, Muharrem İnce'nin okuduğu kitap sayfa sayısının 3 katıdır.

Muharrem İnce CHP'lilerle hesabını bizim üzerimden görmeye çalışırsa hesap yapar.

Eski 21.03.2023, 12:59   #2
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: 'Muharrem İnce yaban otları yolarken ben tarikatlarla mücadele ediyo

Fatih Portakal, Muharrem İnce'ye sert çıktı: 'Üstüme gelmeyin, yazışmalarınız elimde'

Gazeteci Fatih Portakal, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye sert tepki gösterdi. İnce'nin kendisi için 'kızdı' ifadelerini kullanmasına sinirlenen Portakal elinde Whatsapp yazışmaları olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz hafta Nevşin Mengü'yle yaşadığı polemikle gündem olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye Fatih Portakal'dan sert tepki geldi. İnce, Portakal için 'Programa katılmadığım için bana kızdı' ifadelerini kullanmıştı. Bu sözlerin ardından Fatih Portakal elinde Whatsapp yazışmaları olduğunu belirterek, "Yalan söylüyorsunuz Muharrem Bey" dedi.

Fatih Portakal yaşanan olaylarla ilgili şu ifadeleri kullandı;

Muharrem İnce aday oluyor anladığımız kadarıyla. En sondan bir önceki açıklamasında, 'Ben Kemal Kılıçdaroğlu'nun lehine çekilebilirim. İkna edilmesi gerekenler var' demişti. Dün bir açıklama daha yaptı. 'Adaylığa karar verdim. Beni değil beni isteyenleri, 80 bin genci ikna edin' dedi. En son açıklama bugün yapıldı. YSK'ya gidecek ve adaylık başvurusu yapacak diye.

"YALAN SÖYLÜYORSUNUZ MUHARREM BEY"

Muharrem İnce adına üzüldüm. Birkça gündür haberler var; Nevşin, İsmail, ben... Fatih Altaylı, Muharrem İnce'le konuşmuş. Not aldım; Benim Fatih'le sorunum yok. 'Beni aradı, programa davet etti, programa katılmayacağım dedim kızdı.' demiş. Külliyen yalan! Yalan söylüyorsunuz Muharrem Bey.

"YAZIŞMALAR ELİMDE"

Ben buna cevap vermeyecektim ama itham edildiğim için cevap veriyorum. Whatsapp yazışmalarımız elimde. Ben bunları göstermeyeceğim ama o yazışmaları dün hem bir arakadaşıma okuttum hem de ben bir kez daha okudum. Ben sizi aramadım bir kere siz bana yazdınız,'O ankete benim ismimi neden koymadınız?' diye. Ben sizi programa davet ettim. Ben katılamam dediniz. O zaman perşembe günü katılın dedim. 'Ben size katılmayacağım bundan sonra' dediniz. Ben de neden katılmayacağınızı sordum. Ondan sonrasını zaten yazmıyorum.

"BAK BÖYLE ÜSTÜME GELMEYİN"

Nazik bir dille dedim. Ben zaten öyle bir insanım. Kaba bir insan değilim. Nerede ne konuşacağımı bilirim. Muharrem Bey'le aramızda iki yaş var. Yaşım yaşına uygun, terbiyem terbiyesine uygun. Öyle ben kızmışım falan külliyen yalan. Bak bir daha böyle üstüme gelmeyin. O Whatsapp yazışmalarını gösteriveririm. Onu da söyleyim. Yeter. Ben kızmadım. İster katıl ister katılma banane. Ama yalan konuşmayın. Burada yalan konuşuyorsunuz. Ben sizi aramadım siz beni aradınız. Ben sizi davet ettim siz katılmayacağım dediniz ben de tamam dedim. Başka da bir şey demedim. Başarılar diliyorum. Eğer aday olmak istiyorsanız söz vermiştim size aylar öncesinden. Gideceğim imzamı da atacağım aday olsun diye. Sinan Oğan için de atacağım.

https://www.gercekgundem.com/siyaset...-elimde-415944

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ediyordum, muharrem, mücadele, otları, tarikatlarla, yaban, yolarken, İnce

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)