Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Güzellik ve Moda > Örgü | Tığ İşleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 08.07.2019, 10:42   #1
Gülümsün
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Şişle Örülen Yazlık Bluz Modelleri

Şişle Örülen Yazlık Bluz Modelleri

Deniz merserize örgü en popüler yazlık örgü modellerinin arasındadır. Deniz merserize örgü ipinin ince olması yaz aylarını rahatlıkla geçirmenizi sağlayacaktır. Peki, merserize deniz örgü yapılışı nasıldır? Pratik ve kolay yoldan anlatımını sizler için anlatıyoruz. İşte, tüm ayrıntılarıyla deniz modeli örgü...

İnce ve yumuşak iplerin sık örgüsünden meydana gelen ve görünümünün denizi anımsatması nedeniyle örgü modeline deniz örgü denilen bu örgü, her yaştan kesime hitap etse de en fazla erişkin yaşıtların seçimi olarak görülmektedir.

Deniz modeli yaza uygun bir yaz örgü modeli olup, boğmayan bir örgü çeşidi arasında yeri almaktadır. Deniz örgü modeli nasıl yapılmaktadır? Pratik ve kolay deniz örgü modeli nasıl yapılır? İşte, popüler deniz örgü yapılışının teknikleri...
Şişle örülen yazlık bluz modelleri

DENİZ MERSERİZE ÖRGÜ YAPIMI

- Örgü çift sayılarla oluşturulmalıdır. Örgünün ön yüzünde 1 kenar ilmeği örünüz. Önce yanındaki 2.ilmek, sonra 1.ilmek şiş üzerine alınız. Çift sayılarla kurulur, düz örgü yapınız.

Merserize örgü yapılışı 1

- Sağ şiş yardımıyla birlikte alınarak 1 ilmek kesiniz. Yanındaki 2 ilmek birlikte alınarak 1 ilmek kesiniz. Bu yöntemle örmeye devam ederek sıra tamamlayınız.

Merserize örgü yapılışı 2

-
Örgünün arka kısmında, 1 kenar ilmeği ördükten sonra iplik örgünün düz örülen tarafına doğru çekiniz.

Merserize örgü yapılışı 3

- 1.sırada birlikte alınan ilmeklerden üstte bulunan 1 ilmek düz örünüz. İplik örgünün ters tarafına geçirdikten sonra yanındaki 1 ilmek ters örünüz.

Merserize örgü yapılışı 4

- Ters örme işleminden sonra iplik tekrar örgünün ön tarafına geçirilen yöntemle şişteki bütün ilmeklere aynı işlem uyguladıktan sonra 1.sırayı takiben örme işlemini istediğiniz boyuta getirene kadar devam ettiriniz.

Merserize örgü yapılışı 5

Kaynak
Eski 17.05.2020, 00:57   #2
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: Şişle Örülen Yazlık Bluz Modelleri

Örgüyü severim ama yazın giyemiyorum, kaşıntı basıyor beni.

Ama file gibi delikli örgü modelleri hoşuma gidiyor. İçine badiyle şık duruyor.

Paylaşım için teşekkürler Gülümsün.
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.05.2020, 19:33   #3
Rosebud
Müdavim

Şu benim gözleri napacağız yahu, başlığı ''gölde öldürülen yazık balık modelleri'' diye okudum konuya girince anladım.
Tam göz doktoruna gitmeyi planlıyordum corona çıktı. Allah kahretsin seni corona.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.05.2020, 03:32   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Supernatural Mesajı göster
Şu benim gözleri napacağız yahu, başlığı ''gölde öldürülen yazık balık modelleri'' diye okudum konuya girince anladım.
Tam göz doktoruna gitmeyi planlıyordum corona çıktı. Allah kahretsin seni corona.
Gözlere gözlük. Bahar yorgunluğuna da bi sopa..

OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bluz, modelleri, Örülen, yazlık, Şişle

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)