Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 23.02.2022, 17:40   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Tarkan’ın “Geççek”i Direniş Şarkısı Oldu... Türkiye’nin Dört Bir Yanından G

Tarkan’ın “Geççek”i Direniş Şarkısı Oldu... Türkiye’nin Dört Bir Yanından Görüntüler

Türkiye'nin dört bir yanında işçiler hak arama mücadelesi veriyor. İşçi eylemlerinin kadın ağırlıklı olması ise dikkat çekiyor. Tarkan'ın "Geççek" parçası ise direnişin şarkısı oldu.

VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye'nin dört bir yanında işçiler hak arama mücadelesini sürdürüyor. İşçilerin sürdürdükleri direnişler de kadınların ön planda olması dikkat çekti.

KADIKÖY'DE YEMEKSEPETİ İŞÇİLERİ EYLEMİ

Günlerdir Yemeksepeti Genel Merkezi önünde düşük ücrete ve "esnaf kurye" dayatmasına karşı eylemlerini sürdüren işçiler, bugün Kadıköy’de eylem gerçekleştirdi.

Mücadelelerini 23 gündür devam ettiren işçiler, Kadıköy İskelesinde basın açıklaması yaptı. “Boykota, direnişe devam” diyen işçiler, “Zafer direnene emekçinin olacak”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganları attı. İşçiler, vatandaşlardan da eylemlerine destek istedi.

Migros işçileri de dayanışma için Yemeksepeti işçilerinin yanında yer alarak eyleme destek verdi.

BURSA'DA DİRENİŞ

Bursa'da bulunan Technomix fabrikasında Türk-Metal Sendikası'na üye oldukları için işten atılan işçiler direniyor.

Çalışma koşullarının düzeltilmesi ve haklarını alabilmek için sendikaya üye olan işçiler işten atıldılar.

Bugün eylemlerini sürdüren işçiler, "Sendika hakkımız engellenemez", "Kadınlar, işçiler onurumuzdur" sloganları attı.

Eylemde konuşan bir işçi, "5 yıldır çalışıyorum. Hiçbir hakkımı alamadım. Hakkımı savunduğum için sürekli mobbinglerle karşılaştım" derken, diğer işçiler de, patronların söylediği ve verdikleri sözlerin hiçbirini yerine getirmediğini ifade etti.

TARKAN PARÇASIYLA OYNADILAR

Kocaeli'de 100'e yakın işçinin işten çıkartıldığı Farplas Otomotiv’de işçilerin direnişi sürüyor.

Sendikaya üye oldukları için işten çıkarılan işçiler 22 gündür fabrika önünde eylem yapıyor.

İşçiler bugün ise şarkıcı Tarkan'ın 'Geççek' adlı şarkısını çalıp oynadı.

BAKIRKÖY'DE EYLEM

Bakırköy Belediyesi'nde 18 işçinin işten atılması belediye önünde protesto edildi.

Bakırköy Belediyesi'nde 10’u greve katılan toplamda 18 işçi işten atıldı. Türk İş’e bağlı Belediye İş-Sendikası Belediye önünde yaptığı açıklamayla işten atmalara tepki gösterdi.

25 Ekim 2021 tarihinde 2020-2022 yıllarını kapsayan Toplu İş Sözleşmesinin imzalanması talebiyle Bakırköy Belediye işçileri greve çıkmış, 100 gün süren grevin ardından sözleşme imzalanmış işçiler iş başı yapmıştı.

Sözleşmenin imzalanmasının üzerinden 1 ay bile geçmeden Bakırköy Belediyesinde 10’u greve katılan toplamda 18 işçi işten atıldı, kadrolu 85 işçinin görev yeri değiştirildi.

İşten atmaları protesto etmek için önce Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda toplanan Türk-İş’e bağlı sendikalar, protesto gösterisi düzenledi. Polisin müdahalesiyle karşılan işçiler, geri adım atmayarak basın açıklamalarını okuyup, Bakırköy Belediyesi'ni protesto ettiler.

TEKİRDAĞ'DA EYLEM

Tekirdağ Çerkezköy’de, fabrika malzemeleri tedarikçisi PAS South fabrikasında Petrol-İş Sendikası’na üye oldukları belirtilen 14 işçinin geçen hafta işten çıkarılmasının ardından dün 4 işçinin daha işine son verildi. 200 civarı işçinin çalıştığı fabrikada işten çıkarılan işçilere küçülme gerekçesi gösterildi.

Sendikalı oldukları için işten çıkarılan Pas South işçileri direnişlerinin 7. gününde.

İşçiler, şarkılarla, marşlarla direnişlerini bugün de sürdürdü.

İşçiler hep bir ağızdan, "Güzel günler göreceğiz çocuklar" dedi.

odatv.

Eski 24.02.2022, 13:50   #2
Megan
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Tarkan’ın “Geççek”i Direniş Şarkısı Oldu... Türkiye’nin Dört Bir Yan

Arkadaşlar bu şarkidan uzak durmanızı fazla dinlememenizi öneririm,ileride başımıza çok iş acacak.

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
3 Üyemiz Megan'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
direniş, dört, oldu, tarkan’ın, türkiye’nin, yanından, Şarkısı, “geççek”i

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler