Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Forum Gerçek Özel > Hayal Mahsülleri Bürosu

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 11.08.2011, 21:20   #1
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Forumgerçek Çılgınları Tatilde | BanLaSan Tur...

GİRİŞ

Forum Gerçeğin yapım temsilcisi LaLe hanım, yemekteyiz adlı hikayenin tuttuğunu ve bu nedenle yeni bir hikayenin yapımı ve yazımı için benimle görüşmek istediğini söyledi.

Kendisine "Nasıl beni direkt numaramdan ararsın, önce sekreterim ve menajerlerimle görüşmeli ve ondan sonra bana kadar gelmeliydin" diye sert yapmak istedim ama sadece "höyt" deyince, "tamam ne var canım senin için bir istisna her zaman yapabilirim" diyerek yelkenleri anında indirdim. Zaten rüzgarda fazla yoktu boşuna açmışım yelkenleri... (Havalara girmek için rüzgarın çok olması gerekiyormuş demek)

Evet Arkadaşlar yeni dizi "FG Çılgınları Tatilde" başlığıyla çekilecek. Bunun için bir kurgu ve yapım ekibi ile teknik, taktik, lojistik hizmetler, sponsor desteği, malzemeci, çımacı, miço, hammal, aşçı, rehber vb. bir sürü dalga metre için geniş bir kadro gerekmekte. Bu kadar işin altından kalkmak kolay değil ve bu nedenle 3 personelle işe başlamayı uygun gördüm.

Banemin, LaLe ve Santos tur organizasyonlarının hepsinde olacak.

Bu nedenle kurulan şirketin hisselerinden, üçüne de %33,33 pay verildi. Santos kıllık yapmasın diye kalan %0,1 hisseyide ofis kirası olarak Real kişisine devrettik. Böylece Santos'un gözünün kaldığı paydan kurtulmuştuk. Sorunsuz başlamak iyidir her işe

Tur şirketi içinde bir isim gerekmekteydi. Santos şirketin adı "Asena" olsun diye tutturdu. Lale "Ya aslında çiçek ismi hoş olurdu mesela 'Lale' falan gibi" deyince maksadı ortaya da çıkmış oldu.
Masaya yumruğumu vurdum ve "şirketin adı belli" dedim, Santos çıkan sesin korkusundan sandalyenin altından seslendi "valla çok güzel bir isim Banemin"...

Lale; Santos isim neymiş?
Santos; Banemin'in dediği işte
Lale; Ama daha bir şey demedi ki
Santos; Nasıl olsa diyecek. Klavye herifin önünde ve istediği gibi yazıyor. Bak sandalyenin altında belim tutuldu ama umurunda bile değil. O hala yazmaya devam ediyor. Araya bir girme artık ne olur? İsmi de söylesin ben de çıkayım artık şu sandalyenin altından.
Lale; Yok bu benim hoşuma gitti. Sandalye ile sen çok uyumlu oldunuz
Santos; Lale yalvarıyorum acı bana.
Lale; Benim acımam birşey ifade etmeyecek ki Santos. Sen dedin işte Banemin yazıyor diye. Yoksa bilirsiniz beni Forumcek, ağzım var dilim yoktur. Çok masum ve mülayimimdir. Ağzıma vur ensemden toz çıksın yani. Bak bu lafı bile bana nasıl söyletti görüyorsun değil mi? Oysa benim kurduğum cümleler var ya, Oktay ustanın kurduğu turşulara en az 10 basar. Turşu ile Cümle'nin bu şekilde bağlanması da ayrıca iğrençti Banemin. Hadi sustur artık beni. Yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

Ben; Bir sus Lale ya. Yine başladın vıdı vıdı vıdı.
Lale; Yahu onları yazan sensin. Deli miyim ben?
Santos; Banemin, Lale sana sordu. Ben cevap vermek istemiyorum bu soruya ne olur bana cevap verdirtme emi! "Evet Lale delisin sen." Eyvah bana söyletti yine.
Ben; Santos çok ayıp ama. Arkasından konuşuyoruz tamam da yüzüne karşı söylemek kaba oldu bence

Lale; Yahu Şirketin ismi ne Banemin? Amma uzattın yine.
Ben; BanLaSan Tur...
Santos; Ne tur ne tur;
Ben; BanLaSan Tur...
Lale; Yahu bu nasıl isim?

Ben; Şimdi hikayenin her bölümünde forum ahalisinin bir kısmını götüreceğiz ya tura. Hani olurda alınırlar, darılırlar, tavır yaparlar ve hele hele ücretleri geri istemeye kalkarlar işte o zaman isim devreye girer. BANLASAN yeridir yani bu üyeleri

Ayrıca BANemin LAle ve SANtos triosunu da ifade etmekte bu isim. Neymiş?

Her zaman kıvırma payını biraz uzun tutmakta fayda varmış.

Hadi bakalım ilk organizasyonun hazırlıkların başlayalım. Bu kadar kuruluş çalışması yeter.

FG Çılgınları Tatilde. BanLaSan Tur Sunar...

DibineÖnemliNot; Tamamen kurgu olan bu hikayelerde adını kullandığım arkadaşlardan alınan veya rahatsız olan olursa bildirmeleri yeter, hemen silebilirim. Tamamen eğlence amaçlı yazılmakta bunlar...

Anlayışınız için teşekkürler.

Hikayeler aralarda kaldığı için aşağıda tekil mesaj olarak her hikayenin linkini bulabilirsiniz...

Yazanın notu; Yorumlar da en az hikayeler kadar güzel. Okumanızı tavsiye ederim...

Giriş

1.Çamlıhemşin İlçesi - Yaylalar - Rize

2. Kemer İlçesi - Antalya

3. Pamukkale - Denizli

4. İshak Paşa Sarayı (Doğu Bayazıt - Ağrı)

5. Gazlı Göl Kaplıcaları - Afyon

6. Bozcaada

7. Hollanda (1)

8. Hollanda (2)

9. Piknik (1)

10. Piknik (2)

11. Piknik (3)

12. Real'e Bayram Ziyareti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
banlasan, çılgınları, forumgerçek, tatilde

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)